Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:13 01.05.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Та за театъра  
АвторPepelna (Нерегистриран)
Публикувано29.02.04 21:47



На повечето пловдивчани им е ясно, че театралният живот отдавна не е онова, което е бил някога /по времето на Азарян, Т.Колев, Цв.Манева и изобщо времето на онова поколение, за което е бил въпрос на чест да играят в Пловдивския театър/.
Също е и ясно, че в последните години сегашният директор прави опити да върне хората в залата.Големият успех бе привличането на име като Мариус Куркински, както и др. големи режисьори.
Но да не анализирам повече, интересно би било да дискутираме по два въпроса - 1/дали гостуващите трупи не ни "сервират" само ниска проба театър и дали това е така заради подценяване на пловдивската публика или има и други причини
2/интересно ми е да чуя мнениято ви за последния режисьорски опит на Куркински - "Свекърва" по А.Страшимиров



Тема Re: Та за театъранови [re: Pepelna]  
АвторPepelna (Нерегистриран)
Публикувано29.02.04 21:55



Не бих искала да превръщам клуба в театрална беседа, дано ме разбирате правилно - искам да обсъдим нещата от позицията на граждани на нашия град, защото едва ли ни е безразлично какво се случва по улиците на Пловдив, театралните зали на Пловдив, кръчмите на Пловдив /ако щете/ и т.н.



Тема Re: Та за театъранови [re: Pepelna]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано01.03.04 10:14



Хм, "ниска проба" е доста относително. Факт е, че съм гледал представления, които критиката (а и много zрители) смятат zа голяма работа, докато на мен иzобЩо не ми се понравиха. И големите имена в тях не промениха мнението ми.
От друга страна има неЩа, които ми харесват, така че при всички случаи не е "само ниска проба".
И все пак мнението ми е немеродавно, тъй като по ред причини не ходя всеки месец на театър, макар че ми се иска



Тема Re: Та за театъранови [re: Pepelna]  
Автор Meli ()
Публикувано02.03.04 14:42



На тема Мариус просто не мога нищо да кажа - не го харесвам и когато мога, не гледам нищо от и със него. Нямам хомофобия, просто не го харесвам.

Страданието ни по онова време може би показва колко остаряваме (и аз страдам, затова си позволявам да го кажа). На времето, след като излекувах един обявен за безнадежден служител на театъра (няма да казвам кой), в продължение на 4 години имах осигурени билети за всички представления, така че се нагледах с радост. Сега, по обясними нелепи причини, не ходя толкова често. Човекът си е жив и здрав, де, да не си помислите нещо

Иначе помня едно гостуващо представление - четирима юнаци в "Охраните". Чудна комедия! Тъжна, като всяка истинска комедия. Отлична актьорска игра, без цинизъм, много актуална. Което показва, че не всичко гостуващо е брак.

We dance round in a ring and suppose,
But the Secret sits in the middle and knows.


Тема Re: Та за театъранови [re: Meli]  
АвторPepelna (Нерегистриран)
Публикувано02.03.04 18:45



Страхотно се радвам, че спектакъла под режисурата на Съни Сънински - "Охранители" ти е харесал.Съвсем скоро /вероятно през април/ ще видим в града ни и другият му проект с името "Плажът" /уверявам те също страхотна комедия с ярко актьорско присъствие/.
Вярно е, че не всичко идващо е брак, но на мен лично ми омръзна от халтурите на Искра Радева и подобни ..../нищо лично спрямо Радева/



Тема Програмата за априлнови [re: Pepelna]  
Автор Meli ()
Публикувано07.03.04 20:10



Не виждам "Плажът" да е включен в програмата за април.

Ако си вътре в кухнята на театъра, разкажи повече за постановките. На мен ще ми е интересно, а предполагам, и на други.

We dance round in a ring and suppose,
But the Secret sits in the middle and knows.


Тема Re: Програмата за априлнови [re: Meli]  
АвторPepelna (Нерегистриран)
Публикувано07.03.04 23:20



Това, за което ти говоря няма връзка с афиша на държавния театър, та на пазара има и частни импресарски агенции...
Ще кажа повече когато наближи момента /и достатъчно навреме/.
До скоро!:-)))



Тема На мен ми е интересна и самата кухнянови [re: Pepelna]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано08.03.04 15:31



на театъра. Ако можеШ да раzкажеШ как е вътре, как иzбирате постановките, как чувствате пловдивската публика. Абе, всичко ми е интересно.
Ако имаШ желание, де



Тема Re: Та за театъранови [re: Pepelna]  
АвторEмa (Нерегистриран)
Публикувано08.06.04 19:11



Да не би местните изяви да са на ниво, та гостуващите да ни пробутват нещо си? Не съв гледала читав спектакъл на нашата трупа от незнам кое си време. И това не е "жалба за младост" - аз не съм била активен зрител на Цветана Манева. Но постановката на хасковския театър (?) "Шофьор на дами" по Дарио Фо с Нети беше такъв празник за изтерзаната ми зрителска душа, че затаявам дъх като се сетя! Ако сте го пропуснали, започвайте да съжалявате тутакси! И дълго и мъчително да съжалявате!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.