Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:12 21.05.24 
Спорт
   >> Пещерно дело
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема vapros otnosno Duhlata  
Авторtarkus (Нерегистриран)
Публикувано23.02.01 08:24



Prijateli,az sam mlad pesternjak i Duhlata mi e ljubimo mjasto,obache sam stigal samo do parvija mercedes i natatak ne znam na kade da prodalza.Bihte li mi pomognali?
Mezdudrugoto ima li nachin da se stigne do njakoja interesna zala bez da se sliza garloto na ada?
Njakoi da e vizdal karti na pesteri?



Тема Re: vapros otnosno Duhlataнови [re: tarkus]  
Автор KOYCHEV ()
Публикувано23.02.01 09:31



А този, който те е завел до Първи Мерцедес, защо не те е вкарал и по - навътре?!
Ако искаш да видиш карти на пещери, съветвам те да отидеш в Главната картотека на пещерите в България, намираща се на последния етаж на Спортната палата. Там ще намериш има - няма малко повече от 4500 карти на пещери.
Поздрави!
А. Койчев



Тема Re: vapros otnosno Duhlataнови [re: KOYCHEV]  
Автор aleyan (непознат )
Публикувано26.02.01 06:29



Абе, човече, тръгваш и все ще стигнеш до някъде! А иначе има и други пътища без да се минава гърлото. можеш да влезеш в първите дупки близо до входа (академишка духла), ама не е за препоричване. И изобщо къде се вреш където не ти е работата?





Тема За Алеяннови [re: aleyan]  
АвторAвaлoн (Нерегистриран)
Публикувано05.03.01 17:05



Че, защо да не му е работа?

Няма да му е да влиза сам, но с някой свестен, който я познава достатъчно, че да го извади цял, защо пък не?



Тема Re: За Алеяннови [re: Aвaлoн]  
Авторaleyan (Нерегистриран)
Публикувано14.03.01 18:19



Въпросът е не дали ще излезе цял, а да остави нещо цяло зад себе си!





Тема Re: За Алеяннови [re: aleyan]  
Автор KOYCHEV ()
Публикувано15.03.01 16:24



Не спорете, моля!
В "Духлата" има доста за чупене, ще стигне за всички :-)))

`



Тема Re: vapros otnosno Duhlataнови [re: tarkus]  
Автор KOYCHEV ()
Публикувано29.03.01 17:58



Човече, къде се изгуби?! Надявам се, не в Духлата :-))



Тема Re: vapros otnosno Duhlataнови [re: KOYCHEV]  
Авторtarkus (Нерегистриран)
Публикувано05.04.01 21:54



Da ne sam vi chul da govorite za troshene na Duhlata.Ne sme ja nie sazdali, ne biva i nie da ja rushim. Na men lichno mi e mnogo neprijatno na kakvo e zaprilichala Razishkata Pestera pri Lakatnik.Zalka gledka.Neka ne prevrastame i Duhlata v takova nesto.Neka zapazim krasotata i emozijata!
Ne znam zasto njakoi si misljat, che chovek kato ne chlenuva v njakoi klub, toi e njakakav huligan i vliza da chupi. Edna ot prichinite sasto ne sam se zapisal e poneze hodih na edin pesternjashki sabor v Krushuna i ostanah s loshi vpechatlenija- "pesternjazite" bjaha pijani death metalisti, koito se psuvaha edin drug.Ta tova e.



Тема Re: vapros otnosno Duhlataнови [re: tarkus]  
Автор KOYCHEV ()
Публикувано09.04.01 18:09



Аз лично обещавам да не говоря повече за чупене.

п.п. То, досега когато и да съм говорил за чупене, то е било единствено на шега, жалко, че не всички я разбират.



Тема Re: vapros otnosno Duhlataнови [re: tarkus]  
Автор T-Rex® (Meat-Hunter)
Публикувано13.04.01 01:29



gf

Be a Hunter...
...not a Game.


Jungle rulls!


Тема Re: vapros otnosno Duhlataнови [re: tarkus]  
Автор T-Rex® (Meat-Hunter)
Публикувано13.04.01 01:30



gdzgzdffg

Be a Hunter...
...not a Game.


Jungle rulls!


Тема Re: vapros otnosno Duhlataнови [re: tarkus]  
Автор T-Rex® (Meat-Hunter)
Публикувано13.04.01 01:30



hhh

Be a Hunter...
...not a Game.


Jungle rulls!


Тема Re: vapros otnosno Duhlataнови [re: tarkus]  
Автор T-Rex® (Meat-Hunter)
Публикувано13.04.01 01:31



gggggg

Be a Hunter...
...not a Game.


Jungle rulls!


Тема Re: vapros otnosno Duhlataнови [re: tarkus]  
Автор T-Rex® (Meat-Hunter)
Публикувано13.04.01 01:33



Le,le,kolko sam tap.Au



Be a Hunter...
...not a Game.


Jungle rulls!

Тема Re: vapros otnosno Duhlataнови [re: tarkus]  
Авторtarkus (Нерегистриран)
Публикувано27.05.01 19:12



Prijateli,
Vaznikna nov vapros,
Poneze pronikvaneto na Duhlata varvi s dobri tempove i chovek privikva kam trudnostite, vedhe garloto na ada ne predstavljava problem.Obache sled tova nakade? Poslednija pat, kogato hodih, stignahme do njakakva zalichka, kojato ,spored edin ot grupata,se kazva Nosoroga.Vljavo imashe edin stramen glinest sklon, obache nie sljazahme v edna ot dupkite i popadnahme na edin naistina dalag koridor.V nego imashe naistina mnogo krasivi obrazuvanija ,obache, v kraina smetka, mai se okaza zadanen.Imate li predstava ot Nosoroga nakade? I izobsto moze li da se stigne do nesto vnushitelno po tozi pat?
Pozdravi!



Тема Re: vapros otnosno Duhlataнови [re: tarkus]  
Автор KOYCHEV ()
Публикувано06.06.01 18:12



В дясния край на Носорога, през едно немного широко тунелче /дълго около 10 метра/, правещо ляв завой, ще излезеш в зала Телевизора. Спускайки се по наклонената плоча и минавайки през средновисок спускащ се тунел без образувания, ще излезеш на малка рекичка. Има какво да разгледаш, ако тръгнеш по нея /бъди с ботуши/. Ако от Телевизора продължиш навътре, без да се спушкаш по плочата, ще стигнеш до доста красиви места. А за нещо "по-внушително" най-добре ще е да си намериш водач.
Успех!

П.П. И умната! Пази образуванията!



Тема Re: vapros otnosno Duhlataнови [re: tarkus]  
Автор KOYCHEV ()
Публикувано06.06.01 18:12



В дясния край на Носорога, през едно немного широко тунелче /дълго около 10 метра/, правещо ляв завой, ще излезеш в зала Телевизора. Спускайки се по наклонената плоча и минавайки през средновисок спускащ се тунел без образувания, ще излезеш на малка рекичка. Има какво да разгледаш, ако тръгнеш по нея /бъди с ботуши/. Ако от Телевизора продължиш навътре, без да се спушкаш по плочата, ще стигнеш до доста красиви места. А за нещо "по-внушително" най-добре ще е да си намериш водач.
Успех!

П.П. И умната! Пази образуванията!



Тема Za KOYCHEVнови [re: KOYCHEV]  
АвторTL (Нерегистриран)
Публикувано11.06.01 10:49



Здравейте!
Почти случайно попаднах на този клуб!
...
Аз съм голям фен на Духлата и може да се каже че заради нея започна и цялата ми пещерна кариера.... проблема е че завърши твърде бързо - не можах да се насладя на всичко което исках да видя. И сега когато вече имам пълните възможности за ходене по дупки - нямам с кого да ходя. но относно Духла - търся хора за експедиции там - интересуват ме зала Румянка, Китовата уста, Губилището и др. Ходя н Духла от 7-8 години, но тези точно места ги пропуснах. В замяна мога да ви заведа в доста други части, имам собсвен транспорт.
Ако имате желание - ще се радвам да се свържете с мен...
..в момента работя над една мащабна web страница посветена на пещери и по-специално на Духла - Speleomania, когато е готова ще уведомя всички.
Ето и моите координати: speleomania@runbox.com, ICQ: 16375556

Бих помогнал на всички ентусиасти с "ДОБРИ НАМЕРЕНИЯ" - ако имате проблеми с намирането на пътя или конкретни предложения - пишете!
УСПЕХ!



Тема Re: vapros otnosno Duhlataнови [re: tarkus]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано11.06.01 11:19



Здравей!

Доколкото разбирам Дяволското гърло те притеснява?!
Е, всъщност не е хич срамно, защото не знам дали знаеш, но Духла помни редица случай на "аварии" точно в района - най-сериозния е може би счупен таз!!!! Но нека не те плаша повече, а да те поуспокоя - гърлото се заобикаля!
Но засега не ти го препоръчвам - по-добре нанери някои който да те води.
А има и други места които да посетиш, без да миинаваш гърлото.

Пробвал ли си Арагонитни галерии или Приказките?
Там също е интересно....
От уринарника поемаш нагоре и надясно..после ако продължиш на право през един тесняк ще попаднеш при синтровото мазе, а още по-натам са приказките... ако минеш надясно и нагоре през един 2 м комин отиваш към арагонитни галерии...
УСПЕХ!



Тема Re: vapros otnosno Duhlataнови [re: KOYCHEV]  
Авторtarkus (Нерегистриран)
Публикувано18.06.01 08:37



Мерси,Koychev,за упътването! Ще я видя аз тази рекичка, само веднъж да свърши сесията...



Тема След дюзата направо по коридора линови [re: TЛ]  
Авторtarkus (Нерегистриран)
Публикувано18.06.01 08:47



Мерси много за информацията! Всъщност, знам го пътя към Арагонита (там беше глинената статуя на жената,нали говорим за едно и също място?), обаче тези приказки не съм ги и чувал! До арагонита стигам от уринарника нагоре вдясно, оттам вляво е тесняка с дюзата и се излиза в един коридор, по който ако продалжа вдясно, стигам до 2метровия комин,след който е арагонита.А за приказките къде да се отбия?



Тема Re: След дюзата направо по коридора линови [re: tarkus]  
АвторTL (Нерегистриран)
Публикувано18.06.01 10:16



Значи галериите за Арагонита и тези на приказките се отклоняват още при УРИНАРНИКА! За да отидеш към статуетката от уринарника се отбиваш в ДЯСНО и после ПАК В ДЯСНО по комина! ...но ако продължиш направо през един тесняк - после направиш ляв завой отиваш към синтровото мазе, а там има какво да се види....оттам можеш да продължиш направо към приказките или да направиш едно кръгче и да кацнеш на едно прозорче НАД уринарника - височко си е....та значи още веднъж - от уринарника в дясно и нагоре около 10м ..пак в дясно и нагоре ти остава комина за арагонита, но ти продължаваш направо докато тавана почти се слее с пода...там лягаш и пролазваш няколко метра.. като изпълзиш изпод скалата запомняш добре откъде си дошъл за да си спестиш после тръпката на връщане и поемаш ЛЯВАТА галерия - следва още малко лазене и като излезеш от тесняка попадаш точно върху кората на синтровото мазе...

ДЕРЗАЙ! ;)



Тема Има ли рейс за Боснек в неделя?нови [re: tarkus]  
Авторtarkus (Нерегистриран)
Публикувано04.07.01 03:27



Хора, някой да знае дали влака в 7.10 за Перник хваща някой рейс за Боснек ( става дума за неделя)? И откъде, от Перник или от гара Метал?
Автобуса в 17.00 за навръщане нали си го има още?
Нещо го закъсахме с колата, а пък крайно време е да се ходи в Духлата!



Тема Re: Има ли рейс за Боснек в неделя?нови [re: tarkus]  
АвторTL (Нерегистриран)
Публикувано04.07.01 09:05



Zdrasti!
Abe taia rabota s avtobusa e umrela rabota!!!!
Ako trugna da ti razpraviam moite priklucenia s toia avtobus sha mi svurshi osvetlenieto.....taka naprimer 3-4 puti sum go izpuskal na kosum i cakah do ~14:10 li beshe sledvashtia...izpuskal sum i toia na vrushtane.....hodih pesh cak do zavoda i spah tam, shtot beshe zima.....i tva e po-malkata belia, shtoto nekaksi znaesh ce sam si si vinoven, ama kazi mi kak da ne gi psuvash, kato ti otmenat nekoi reis, a ti si cakash na spirkata....ili kat premestat spirkata i ti samo mu izgledash opaskata....
ta vikam ne se zahvashtai izobshto...po-dobre na stop...na vrustane e pocti sigurno, a za otivane sha trebe da pohodish malko....
..
i vse pak ako si reshil - zemashe se nekav mnoo ranen vlak ~6:30 maj beshe, shtoto drugia prai vruzka za 5min i ako zakusnee gorish s 6 casa
sliza se na gara Metal - do zavoda....a za vrustane ne pomnia, maj ~17:30h imashe ama ne sum siguren...a navremeto imashe i edin okolo 20:10h, det hodeshe cak do Cuipetlovo....abe nameri si edna kola i majnata im na avtobusite....i sha ti izleze mnoo po-evtino.....
...
vie kade sha odite v Duhla?
i kolko hora ste?
..shtot aze ima veroiatnost da oda na Elata da snimame s kamera, ama ako se razsuhne rabotata maj sha se furlim na Duhla i nie....



Тема Не ми говори за Елата...нови [re: TL]  
Авторtarkus (Нерегистриран)
Публикувано06.07.01 07:41



Тая Ела е ужас! Направо се чудя как сте я намерили!
Ние половин ден я търсихме,след като подробно ни обясниха в Зимевица
" Вдясно от мандрата,нагоре по реката момчета,докато стигнете поляната с големите камъни...".Половин ден се въртяхме, в какви ли не цепнатини не се вмъквахме! Междувпрочем, наскоро дочух, че някакви наши съмишленици даже обядвали върху входа и, който бил затрупан с листа, добре, че се намерили някакви хора да ги върнат!
Разубеди ме за Духлата, ако не намерим кола, няма да ходим тази неделя,
иначе може и да се засечем!
Направо не ми го побира ума как може да се вкара камера в Духлата, но явно е възможно, преди 2-3 седмици даже даваха филм за Духлата, хората успяха да филмират пътешествието си до Лисицата.
Успех в начинанието!



Тема Re: Не ми говори за Елата...нови [re: tarkus]  
АвторTL (Нерегистриран)
Публикувано06.07.01 09:04



Abe ne e bash taka - naistina trudno se namira, ne otricam, obace vednuz namerish li ia - nema problemi..Daze i az ne se naemam da ti ia obesniavam kade e..
A tova deto ne sa ia zabelezli suhto mnogo nemi se verva, shtot tia e s edin metalen kapak, otstrani s beton....kak nema da mu oburnesh vnimanie?! Vsicko naokolo e samo kamuni i druve....
...za kamerata - toia film det si go gledal e bil naj-veroiatno na Ico i Zoro - ot Extreme... navremeto go davaha po Nova TV, dosta star e....i ako e sushtia, znaci go imam... Te mezdu drugoto ne sa pesterniaci, a alpinisti... aze pri teh karah kursa po alpinizam predi vreme...
..ta taka....
sorry za Duhlata, ama taka stoiat neshtata....
Abe ia kazi vie kade mislehte da hodite?



Тема popravka...нови [re: TL]  
АвторTL (Нерегистриран)
Публикувано06.07.01 09:12



Neshto oshte maj spa taia sutrin - ne Extreme, a Edelweiss Sport Extreme....iskam da kaza, ce Ico I Zoro sa ot Edelweiss a ne extrem....ako Hacko ot extrem cete - da ne se surdi....



Тема В неделя в Духлата!нови [re: TL]  
Авторtarkus (Нерегистриран)
Публикувано07.07.01 07:58



Решихме да заминем Събота, да спим някъде наоколо на палатка, и неделя сутринта да влезем, като излезем за следобедния рейс.
Колкото до това къде ще ходим, още никой не знае.Може да тръгнем към приказките, може към онази рекичка, за която говори Койчев, може и някъде другаде. Лошото е, че не ги знаем много местата и затова най-чесо вървим накъдето ни видят очите и докъдето стигнем!



Тема Re: В неделя в Духлата!нови [re: tarkus]  
АвторTL (Нерегистриран)
Публикувано09.07.01 08:39



Dosta porocna praktika e tova da vurvush nakudeto ti vidat ocite!!!
Osobeno v dupka kato Duhlata, shtoto tam ocite gledat nakudeto vurvish.....
kakto i da e....
razkazi kakvo napavihte....pri mene se razsuhna rabotata OTVSEKADE!!!
/stoiah si i dvata dena u naze/



Тема Re: В неделя в Духлата!нови [re: TL]  
Авторtarkus (Нерегистриран)
Публикувано11.07.01 08:37



Ами беше много интересно.Влязохме през входа , който се намира още в селото, вляво от шосето.Странно, че преди не го бях забелязал, да не би да е бил запушен?
Както и да е, влязохме и продължихме напред, обаче всичко беше задънено, тогава се спуснахме яко надолу и след няколко мъчителни теснини и пълзейки, стигнахме някакво поточе.Оттам още малко пълзене и се излиза на някогашно речно корито, там имаше какви ли не шантави образувания, повечето приличащи на човешки вътрешности (един приятел обяви, че сме стигнали Анатомията!).Освен това имаше калцирани камъни в какви ли не групирания.
Обаче гонехме рейса в 2, така че много навътре не сме влизали!



Тема Re: В неделя в Духлата!нови [re: tarkus]  
АвторTL (Нерегистриран)
Публикувано16.07.01 09:01



Abe vie da ne ste vlezli v Akademishka dupka be?
Vhoda e tocno pred edna kusta, dosta predi zavoia oshte na putia.....
..i ako st vlezli tam, bi trebvalo da ste stignali do golemata zala - ne moe da ia zburkash - mnogo po-golema e ot Urinarnika....



Тема Re: Бил си в Академикнови [re: tarkus]  
АвторJess (Нерегистриран)
Публикувано16.08.01 17:37



Малко след входа има заличка, от която най-вероятно сте забили надолу и в дясно. Следват около 300 метра тесняци, които стигат до стария вход на дупката, запушен при асфалтирането на пътя. Следващия път опитай по-наляво, през тесняка "Кучи гъз". Голямата зала е след това. Приятно изкарване



Тема akademishkata dupka chast ot duhlata li e?нови [re: Jess]  
Авторtarkus (Нерегистриран)
Публикувано23.09.01 08:22



Da, veche stignahme i do goljamata zala, obache nesto mai natatak vsichko zadanva.
Vsastnost tazi akademishka dupka chast ot Duhlata li e ili e otdelna pestera?
Svarzva li gi njakakav tunel i ako da, to kade gore dolu orientirovachno da go tarsim?
Merci za infoto!!!



Тема Re: Не, отделна енови [re: tarkus]  
АвторJess (Нерегистриран)
Публикувано24.09.01 16:56



Академик е отделна пещера. Предполагам, че сте я видели почти цялата. В ниското на голямата зала има река, която по това време трябва да е пресъхнала. По нея може да се повърви още малко и това е всичко. Може да бъркаш Академик с "Академишка Духла", което са части от Духлата. За тях се влиза от няколкото дупки в пода малко след входния тесняк на Духлата. Много е ръбато пълзенето там, но има какво да се види. Носи си маркери (за предпочитане картонени триъгълничета), защото е здрав лабиринт. И си ги вземи на връщане, щото за освинване на пещери не давам инфо. Весело изкарване и умната!
А, в спелеоклуб "Академик" се заформя нов курс откъм октомври и нека знаят мераклиите, че повечето познавачи на Духлата са там!



Тема Re: Не, отделна енови [re: Jess]  
АвторMorja (Нерегистриран)
Публикувано30.09.01 13:39



hehe....
kato minalata godina...nali i togava trqbvashe da zapochne oktomvri.....
ama neshto se sluchi i vurveshe da zapochne mart....:)))

a za dobrite poznavachi na Duhlata.... ne sum suguren che sa v Akademik.... q pak si pomisli....


Vqrno e che zaslugite na P.K. "Akademik" sa mnogo za izsledvaneto i kartiraneto na peshterata, no ....haide bez kluben shovinizum...a



Тема Re: Възразявам!нови [re: Morja]  
АвторJess (Нерегистриран)
Публикувано03.10.01 10:05



Не съм шовинист, бе човече Morja! Познавач съм. И си събирам хора за курса на "Академик" през октомври. Това е.



Тема Re: Възразявам!нови [re: Jess]  
Авторtarkus (Нерегистриран)
Публикувано03.10.01 22:05



Merci za predlozenieto, no ucha mnogo tezka spezialnost i imam malko svobodno vreme da hodja po pesterite - 1- 2 pati v meseza, che i po-malko.No imam zelanie i po-natatak moze i da se zapisha!



Тема Re: vapros otnosno Duhlataнови [re: tarkus]  
АвторHacko (Нерегистриран)
Публикувано04.10.01 23:44



ot purvi mercedes naliavo se otiva v usporedna galeria na Zarskia put i okolo 5 metra nad nego.
v dqsno se stiga do vtori mercedes, a ottam sled 30 metra do zala Nososrog,
ottam okolo 20 metra, i se izliza na Zarskia put,, vdqsno i nadolu (40 metra ) e Ribkata i Goliamata Reka - osnovnata reka v pesterata ;)))



Тема Re: Възразявам!нови [re: Jess]  
АвторЧepвeнaтa шaпчицa (Нерегистриран)
Публикувано03.11.01 17:51



Джеси? Дали?




Тема Re: За Алеяннови [re: KOYCHEV]  
Автор SEXX (дете на любофта)
Публикувано10.11.01 18:30



Ще стигне за всички? Вече не е останало толкова много.. Амън от простаците които влизат само и само да го развалят:-(

Не симулирам, а стимулирам...


Тема Re: Данови [re: Чepвeнaтa шaпчицa]  
АвторJess (Нерегистриран)
Публикувано12.11.01 18:32



Аха. А ти не си Червена шапчица, а медицинска сестра... (дано го знаеш тоя виц!)



Тема Re: vapros otnosno Duhlataнови [re: tarkus]  
Авторtarkus (Нерегистриран)
Публикувано24.11.01 02:15



Zdraveite, pak imam vapros, daje dva:
Trjabva li da se mine pres zala Nosoroga po glineniq sklon vljavo za Tronnite zali ili patjat e ot nqkoe drugo mjasto?
Mezdu Akademishka dupka i vhoda na Duhlata, nali ima nqkakva druga dupka? Tja interesna li e za razglezdane ili ne si struva?



Тема Re: :-)нови [re: Jess]  
Авторпak aз (Нерегистриран)
Публикувано03.12.01 22:33



Драго ми е да те видя.

Въпросният виц не го знам.
Ще ми го разкажеш ли?



Тема ?нови [re: tarkus]  
АвторAni (Нерегистриран)
Публикувано07.01.02 08:37



koq e taq Duhlata???



Тема Re: ?нови [re: Ani]  
АвторTL (Нерегистриран)
Публикувано07.01.02 10:29



Edna "pestericka" blizo do s.Bosnek, Pernishko



Тема Re: vapros otnosno Duhlataнови [re: tarkus]  
Авторyorka (Нерегистриран)
Публикувано07.01.02 16:45



Klub "Akademik" Sofia ima mnogo karti na Duhlata.



Тема Re: vapros otnosno Duhlataнови [re: yorka]  
АвторCпac (Нерегистриран)
Публикувано11.01.02 14:16



Ако имаш две карти, дай едната на ближния си (или нещо такова беше).
Та ако имате наистина някоя излишна, с радост ще я приема



Тема ima na saita na T.L.нови [re: Cпac]  
Авторtarkus (Нерегистриран)
Публикувано27.01.02 23:58



http://www.speleomania.f2s.com/
Tova e saita na T.L.Strashen sait, s mnogo snimki! Pozdravlenija,T.L.
Ima i karta na Duhlata, ne che i se razbira nesto,ama vse pak, kolkoto da kaze chovek...Ima njakakvi cherveni tochki po neja,interesno kakvo li oznachavat,haha.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.