Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:40 17.05.24 
Спорт
   >> Пещерно дело
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема След дюзата направо по коридора линови [re: TЛ]  
Авторtarkus (Нерегистриран)
Публикувано18.06.01 08:47



Мерси много за информацията! Всъщност, знам го пътя към Арагонита (там беше глинената статуя на жената,нали говорим за едно и също място?), обаче тези приказки не съм ги и чувал! До арагонита стигам от уринарника нагоре вдясно, оттам вляво е тесняка с дюзата и се излиза в един коридор, по който ако продалжа вдясно, стигам до 2метровия комин,след който е арагонита.А за приказките къде да се отбия?



Тема Re: След дюзата направо по коридора линови [re: tarkus]  
АвторTL (Нерегистриран)
Публикувано18.06.01 10:16



Значи галериите за Арагонита и тези на приказките се отклоняват още при УРИНАРНИКА! За да отидеш към статуетката от уринарника се отбиваш в ДЯСНО и после ПАК В ДЯСНО по комина! ...но ако продължиш направо през един тесняк - после направиш ляв завой отиваш към синтровото мазе, а там има какво да се види....оттам можеш да продължиш направо към приказките или да направиш едно кръгче и да кацнеш на едно прозорче НАД уринарника - височко си е....та значи още веднъж - от уринарника в дясно и нагоре около 10м ..пак в дясно и нагоре ти остава комина за арагонита, но ти продължаваш направо докато тавана почти се слее с пода...там лягаш и пролазваш няколко метра.. като изпълзиш изпод скалата запомняш добре откъде си дошъл за да си спестиш после тръпката на връщане и поемаш ЛЯВАТА галерия - следва още малко лазене и като излезеш от тесняка попадаш точно върху кората на синтровото мазе...

ДЕРЗАЙ! ;)



Тема Има ли рейс за Боснек в неделя?нови [re: tarkus]  
Авторtarkus (Нерегистриран)
Публикувано04.07.01 03:27



Хора, някой да знае дали влака в 7.10 за Перник хваща някой рейс за Боснек ( става дума за неделя)? И откъде, от Перник или от гара Метал?
Автобуса в 17.00 за навръщане нали си го има още?
Нещо го закъсахме с колата, а пък крайно време е да се ходи в Духлата!



Тема Re: Има ли рейс за Боснек в неделя?нови [re: tarkus]  
АвторTL (Нерегистриран)
Публикувано04.07.01 09:05



Zdrasti!
Abe taia rabota s avtobusa e umrela rabota!!!!
Ako trugna da ti razpraviam moite priklucenia s toia avtobus sha mi svurshi osvetlenieto.....taka naprimer 3-4 puti sum go izpuskal na kosum i cakah do ~14:10 li beshe sledvashtia...izpuskal sum i toia na vrushtane.....hodih pesh cak do zavoda i spah tam, shtot beshe zima.....i tva e po-malkata belia, shtoto nekaksi znaesh ce sam si si vinoven, ama kazi mi kak da ne gi psuvash, kato ti otmenat nekoi reis, a ti si cakash na spirkata....ili kat premestat spirkata i ti samo mu izgledash opaskata....
ta vikam ne se zahvashtai izobshto...po-dobre na stop...na vrustane e pocti sigurno, a za otivane sha trebe da pohodish malko....
..
i vse pak ako si reshil - zemashe se nekav mnoo ranen vlak ~6:30 maj beshe, shtoto drugia prai vruzka za 5min i ako zakusnee gorish s 6 casa
sliza se na gara Metal - do zavoda....a za vrustane ne pomnia, maj ~17:30h imashe ama ne sum siguren...a navremeto imashe i edin okolo 20:10h, det hodeshe cak do Cuipetlovo....abe nameri si edna kola i majnata im na avtobusite....i sha ti izleze mnoo po-evtino.....
...
vie kade sha odite v Duhla?
i kolko hora ste?
..shtot aze ima veroiatnost da oda na Elata da snimame s kamera, ama ako se razsuhne rabotata maj sha se furlim na Duhla i nie....



Тема Не ми говори за Елата...нови [re: TL]  
Авторtarkus (Нерегистриран)
Публикувано06.07.01 07:41



Тая Ела е ужас! Направо се чудя как сте я намерили!
Ние половин ден я търсихме,след като подробно ни обясниха в Зимевица
" Вдясно от мандрата,нагоре по реката момчета,докато стигнете поляната с големите камъни...".Половин ден се въртяхме, в какви ли не цепнатини не се вмъквахме! Междувпрочем, наскоро дочух, че някакви наши съмишленици даже обядвали върху входа и, който бил затрупан с листа, добре, че се намерили някакви хора да ги върнат!
Разубеди ме за Духлата, ако не намерим кола, няма да ходим тази неделя,
иначе може и да се засечем!
Направо не ми го побира ума как може да се вкара камера в Духлата, но явно е възможно, преди 2-3 седмици даже даваха филм за Духлата, хората успяха да филмират пътешествието си до Лисицата.
Успех в начинанието!



Тема Re: Не ми говори за Елата...нови [re: tarkus]  
АвторTL (Нерегистриран)
Публикувано06.07.01 09:04



Abe ne e bash taka - naistina trudno se namira, ne otricam, obace vednuz namerish li ia - nema problemi..Daze i az ne se naemam da ti ia obesniavam kade e..
A tova deto ne sa ia zabelezli suhto mnogo nemi se verva, shtot tia e s edin metalen kapak, otstrani s beton....kak nema da mu oburnesh vnimanie?! Vsicko naokolo e samo kamuni i druve....
...za kamerata - toia film det si go gledal e bil naj-veroiatno na Ico i Zoro - ot Extreme... navremeto go davaha po Nova TV, dosta star e....i ako e sushtia, znaci go imam... Te mezdu drugoto ne sa pesterniaci, a alpinisti... aze pri teh karah kursa po alpinizam predi vreme...
..ta taka....
sorry za Duhlata, ama taka stoiat neshtata....
Abe ia kazi vie kade mislehte da hodite?



Тема popravka...нови [re: TL]  
АвторTL (Нерегистриран)
Публикувано06.07.01 09:12



Neshto oshte maj spa taia sutrin - ne Extreme, a Edelweiss Sport Extreme....iskam da kaza, ce Ico I Zoro sa ot Edelweiss a ne extrem....ako Hacko ot extrem cete - da ne se surdi....



Тема В неделя в Духлата!нови [re: TL]  
Авторtarkus (Нерегистриран)
Публикувано07.07.01 07:58



Решихме да заминем Събота, да спим някъде наоколо на палатка, и неделя сутринта да влезем, като излезем за следобедния рейс.
Колкото до това къде ще ходим, още никой не знае.Може да тръгнем към приказките, може към онази рекичка, за която говори Койчев, може и някъде другаде. Лошото е, че не ги знаем много местата и затова най-чесо вървим накъдето ни видят очите и докъдето стигнем!



Тема Re: В неделя в Духлата!нови [re: tarkus]  
АвторTL (Нерегистриран)
Публикувано09.07.01 08:39



Dosta porocna praktika e tova da vurvush nakudeto ti vidat ocite!!!
Osobeno v dupka kato Duhlata, shtoto tam ocite gledat nakudeto vurvish.....
kakto i da e....
razkazi kakvo napavihte....pri mene se razsuhna rabotata OTVSEKADE!!!
/stoiah si i dvata dena u naze/



Тема Re: В неделя в Духлата!нови [re: TL]  
Авторtarkus (Нерегистриран)
Публикувано11.07.01 08:37



Ами беше много интересно.Влязохме през входа , който се намира още в селото, вляво от шосето.Странно, че преди не го бях забелязал, да не би да е бил запушен?
Както и да е, влязохме и продължихме напред, обаче всичко беше задънено, тогава се спуснахме яко надолу и след няколко мъчителни теснини и пълзейки, стигнахме някакво поточе.Оттам още малко пълзене и се излиза на някогашно речно корито, там имаше какви ли не шантави образувания, повечето приличащи на човешки вътрешности (един приятел обяви, че сме стигнали Анатомията!).Освен това имаше калцирани камъни в какви ли не групирания.
Обаче гонехме рейса в 2, така че много навътре не сме влизали!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.