Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:57 29.05.24 
Спорт
   >> Пещерно дело
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: :)))))))))))))нови [re: stefan]  
Автор vtrendy ()
Публикувано23.09.04 16:55



Използвам думата комерсиален, тъй като някъде в техен сайт бях видяла, че искат над 100 лв., за да заведат някого някъде на дупка индивидуално!!!!

Аз бих завела човек безплатно, ей така - за идеята, за да го запалим по спелеологията.

От друга страна, хората, които са школа роук, според мен са доста високомерни и надменни, а освен това се делят от пещерното движение (това е лично мое мнение). За мен тази организация просто не е мястото, където човек да се занимава със спелеология.

Пак казвам - това е лично мое мнение и не искам да влизам в пререкания с никого на тази тема. И без това достатъчно съм се дърляла с гореспоменатите хора.



Тема Re: курс или учител?нови [re: ion4ev]  
Автор vtrendy ()
Публикувано23.09.04 17:04



Хеликтит според мен съвсем не е малък клуб - виж им списъка с членовете, едно 30 човека си ги има от раз.
С повечето Искърци съм приятелка - така че няма да давам мнение тук.
За Екстрем и Витоша нямам мнение.
Пропускаш обаче Черни Връх - от който има даже действащи спасители.

А да не говорим, че приемам като лична обида, че пропускаш ПК София Все пак сме наследници на ПК Средец - клуб, който също е допринесъл много за пещерното движение.

Във всеки случай не е важно хората от даден клуб да са ти само симпатични. Със симпатични хора се ходи по сборове. Важно е клубът да е реално действащ. Да участва в прояви. Да има квалифицирани инструктори, които са запознати с модерните направления в ТЕВ, а не карат по теория от преди 20 години. Ако има действащи спасители от клуба - още по-добре, защото те са най-в час с всичко в ТЕВ. Хубаво е клубът да си има район, в който да си бачка редовно - все пак спелеологията не е само спорт, нали?

Така че, иди в няколко от клубовете когато са им сбирките и питай. Събери информация. Прецени кой клуб ще ти даде най-много знания, кой ще ти предложи най-много занимания и кой ще ти обърне най-голямо внимание - и се гмуркай в подземното царство.

Пак ти препоръчвам - идвай директно в ПК София. Събираме се всеки вторник и четвъртък на Бялото Конче (ул. Бистрица - между Самуил и Ботев, първата успоредна на Солунска) след 19:30.



Тема Re: курс или учител?нови [re: vtrendy]  
АвторЙoнчeв (Нерегистриран)
Публикувано23.09.04 17:39



София го беше споменала ти, а Черни връх наистина го забравих, за което предварително се извиних. Продължавам да твърдя обаче, че наистина най-важното е хората да са симпатични и да си паснеш с тях. Всички от гореизброените клубове са действащи, а кой повече е само мерене на пишките. А дори и клубните прояви да не са непрекъснати след един базов курс и няколко добри приятелства вече имаш достатъчно партньори за ходене по-дупки или поне по-лесните, за които ще ти трябват години да ги обиколиш. А бачкането в район е съвсем друга тема. Незнам дали това няма повече да уплаши един начинаещ, отколкото да го насърчи. Когато още не си видял нищо едва ли много ти се иска да ходиш да копаш гробове, от които чак на десетия излиза дупче. Тая тръпка идва по-късно.



Тема Re: курс или учител?нови [re: Hиkи]  
АвторШaмил (Нерегистриран)
Публикувано23.09.04 18:51



Член съм на клуб Хеликтит. Няма да правя реклама на клуба си искам просто да дам препоръка. Според мен най добре е да стартираш чрез курс в някой от клубовети (още по добре е да си почепекарствал преди това). За не кратката история на пещерното движение е изградена една добра методика на обучение (е има какво да се желае). За парите - повечето клубове не печелят от курсовете си, парите отиват за купуване на инвентари и т.н. от които и ти ще се ползваш в бъдеще. Още повече, че при повечето пещерняци още живее пещерния комунизъм тоест никой няма да те върне защото нямаш пари, трябва да си здрав и навит и това стига. Друг е въпроса дали ще останеш в клуба след курса. В София клубове дал господ и все добри. Аз примерно съм напускал клуб. Най важното е да си паснеш с хората, все пак за ходение по дупки е нужно приятелство, а пещерняците лесно се сприятеляват (абе и лесно се карат ).
На края. Мисля, че частните фирми за екстремен туризъм са за чужденците и градоседите, пещерното движение има много по високи цели.
Стига толкова, че май ме хвана словесната диария !



Тема Re: :)))))))))))))нови [re: vtrendy]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано23.09.04 22:26



Е, на мен не са ми искали пари, за което адски много им благодаря.
И те са си много свестни хорица и големи симпатяги по първо мое впечатление, въпреки, че слабо ги познавам и затова повече коментари няма да си позволя да правя-лично аз. Защото това, което бих могла да кажа повече аз за тях, на този първостепенен етап от познанството ми с някои от тях ще резултира тотално безсмислено и невярно.
Това, че не се обърнах към тях си е лично мой проблем и не е свързан с тяхната компетентност, нито с моето отношение към тях, нито пък е плод на каквато и да е било моя критика по тяхен адрес.

Да е ясно- за себе си говоря и с никого не споря.
Който иска е свободен да си говори каквото пожелае и каквото реши, че иска да сподели. Визирам само , че моето мнение за тях е много добро.

А, и благодаря ви на всички за дискусията- помагате ми ммного!



Тема Re: курс или учител?нови [re: vtrendy]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано23.09.04 22:39



Вторник ще дойда при вас, за да науча нещо повече!
И наистина ще питам тук там и където ми хареса ще избера.

Не зная дали е красиво да го правя това, но все пак за екипност си говорим-по-добре е да реша с кои хора ще се сработя най-добре. Въпреки, че едва ли ще мога да преценя на пръв поглед и накрая ще избера ей така както дойде, без много двоумение...Вероятно важното е да започна някъде пък после ще му мисля!
Благодаря ти vtrendy за изчерпателните отговори!



Тема Re: курс или учител?нови [re: Йoнчeв]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано23.09.04 22:46



Ха ха- много си прав.
Логично е да започна да се "увирам" в пещери първо, а копаенето е за по- и най- добрите, които могат да преценят къде да ровят.
И за сработването и симпатиите си напълно прав!
Само...малко ми се струва грозно да ходя навсякъде и да си избирам като на пазар-защото на пръв поглед мога и да сгреша. Но пък какво...така ще постъпя, ако нещо съм недоволна, което се надявам да не се случва, ще сменя клуба и това е.



Тема Re: курс или учител?нови [re: HИKИ]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано23.09.04 23:28



Форума на клуб Екстрем нещо много замрял ми изглежда

Иначе сайта изглежда як, на пръв поглед...



Тема Re: курс или учител?нови [re: Hиkи]  
Автор vtrendy ()
Публикувано24.09.04 00:37



Тази вечер Джонсъна направо ми се "скара", защо по-рано не съм ти казала направо да пристигаш при нас.
Само да знаеш, че докато е топло - това включва, дай Боже, и вторник - сядаме в едно кафе на Солунска - като завиеш от Ботев по Солунска и вървиш по десния тротоар, на 20 метра след Ботев има едно дворче, в което има едно много готино кафе - там сме. Като стане студено се връщаме на съседната улица в Бялото конче.
Идвай бързо, че ще изпуснеш някоя дупка.




Тема Re: курс или учител? [re: vtrendy]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано24.09.04 00:54




Ей!!!
Ако започнем веднага с практиката при вас-ще умра от удоволствие!
Добре - вторник съм при вас- в Бялото конче или на Солунска!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.