Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:54 30.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Праганови [re: momi4e]  
Авторswimmer (Нерегистриран)
Публикувано25.09.08 17:08



Чак депресираща Прага не е,ама наистина не е нещо особено.Аз пътувах до Лондон и Амстердам и ми се наложи да стоя 2 дни общо в Прага.И преди съм ходил в Прага но сега ми се стори по-тъпо.Ако не бяха кръчмите,където прекарах половината време опитвайки различни марки бира щях да умра от скука.



Тема Re: Праганови [re: swimmer]  
Авторtemple (Нерегистриран)
Публикувано25.09.08 21:25



По въпроса за харесването според мене, Прага и Будапеща основно се харесват на западняци, защото е доста по-различно от тяхното. Даже тази година заговорих една испанка в Куенка и се закле, че от България и Румъния по-хубаво няма.
Иначе за Прага като цяло и аз също не съм особено впечатлен - хем е европейско, хем е някак си постничко. Ама кой знае имам приятели в бг, които си умират за Прага. Виж за чехкините не мога да си кривя душата, малко са еднакви, ама като цяло много ми допадат на вкуса.
Иначе Брюксел е мястото за бира.



Тема Re: Праганови [re: temple]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано26.09.08 13:08



Харесването е нещо лично, то няма нищо общо с лукса. Лично аз не мога да си представя по-отблъскващо и кичозно място от Лас Вегас, поне което съм виждал от филмите.
Прага определено ми харесва, Будапеща - по-малко. Хубаво е за пешеходни разходки, капанчетата просто са безброй, бирата е с хубаво качество и цена. Може да няма лъскавината на Мюнхен, но лично на мен ми харесва повече от Виена.
Освен в града може да се отиде до замъка в Конопище. Имаше още някакъв замък с К, но не си спомням името му.

Едно от посещенията ми беше броени месеци след катастрофалните наводнения. И нямаше нито следа от тях, сградите бяха прясно жълтосани. Грижат си се за града, съвсем не е запуснат, поне в централната част.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Праганови [re: milenas]  
АвторFreak (Нерегистриран)
Публикувано26.09.08 13:19



Здравейте, предстои ми пътуване до Прага. Интересувам се в кои бюра могат да се намерят крони, че да не разчитам само на плащане с карта.

Благодаря редварително!



Тема Re: valutaнови [re: Freak]  
Авторlover (Нерегистриран)
Публикувано26.09.08 13:29



в бюрото на Графа можеш да намериш всякакви валути, а освен това мисля, че във всички централни клонове на всички банки.



Тема Re: valutaнови [re: lover]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано26.09.08 13:42



Банките обменят само евро, долари и швейцарци! Виж на Дондуков до Офис 1 - недалеч от Операта.
Ако обменяш в Прага, питай ги за 100 евро колко крони ще ти дадат. Имат скрити комисиони или курсове, написани с малки букви и цифри. За курса виж тук:



Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Тема Re: valutaнови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Авторlover (Нерегистриран)
Публикувано26.09.08 13:49



Благуне, не си прав, говоря от личен опит все пак. В Уникредит последно обмених шведски крони. Вярно, че не им стигнаха и след това допълнително ходих то въпросното бюро на Графа, но имаха от всякакви валути.



Тема Re: Праганови [re: Freak]  
Автор mar4eto (засега непознат)
Публикувано26.09.08 14:35



Аз си изтеглих крони на летището от банкомат (картата ми е международна дебитна и е в лева). Не съм обменяла защото ме бяха предупредили, че курсовете са дървени. Убедих се още на летището. Оттук също не си взех, защото реших, че няма смисъл (където и да съм ходила никога не съм имала проблеми с банкоматите и плащанията с карти).



Тема Re: Праганови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор mar4eto (засега непознат)
Публикувано26.09.08 14:39



Напълно съм съгласна с тебе. Това което най-много ми хареса е подредеността и чистотата. Като стигна до Виена ще направя сравнение :).

А другия замък е Карлщтайн.



Тема Re: Праганови [re: mar4eto]  
Автормoми4e (Нерегистриран)
Публикувано26.09.08 14:39



И аз препоръчвам да си изтеглиш пари от летището, като пристигнеш там.
Малко е да се каже че курсовете им са дървени.Голяма измама са техните бюра.
Друго освен някой хубави кръчми в Прага няма.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.