Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:01 14.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Прага: цени, курсовенови [re: milenas]  
Автор Cтoйчo (член)
Публикувано01.10.08 18:39



За да сте сигурни, че не сте се натресли в излишно скъпо заведение (капан за туристи) достатъчно е да погледнете цената на бирата в менюто (повечето ресторанти имат изложено такова отвън):
Ако цената на бирата е от порядъка на 25-26-27 крони – смело напред
Ако цената е 60 - 70 - 130 крони – капан за туристи.
Храната е пропорционална на бирата. Но цената на бирата е най-добрия показател. Но все пак не забравяйте, че има и заведения с цени на бирата от порядъка на 17-18 крони, но едва ли ще успеете да попаднете в такова, без да ви водят за ръчичка местни жители.

В Прага има един-два чейнджа които са читави, но е безумно да ви обяснпя къде са. Затова: купете си крони от София: в двата чейнджа на Дондуков (от Операта към В.Левски – от ляво и от дясно има по един такъв чейндж)
Друг чейндж с крони – на Денкооглу межу Витошка и Гарибалди
Още един – на кьошето на Витошка срещу пилоните на НДК

И четирите варианта са проверени

моите пътешествия имат нов адрес



Тема Re: Прага: цени, курсовенови [re: Cтoйчo]  
Авторmomi4e (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 00:24



Soryy 4e pisha na kirilisa,ne raboti kredora.
Stoi4o ideiata ti da obmeniah pari e neosnovatelna.
Nai-dobroto e da si teglish pari ot kartatat na miasto.



Тема Re: Прага: цени, курсовенови [re: momi4e]  
Автор Cтoйчo (член)
Публикувано02.10.08 08:36



Да, разбира се – само трябва да си прочетеш ВНИМАТЕЛНО условията на картата какви такси се взимат за теглене на пари в брой в чужбина. А таксите могат да бъдат много разнообразни... но това е тема на друг разговор. Моята банкерка ме е предупредила да правя подобно нещо само в краен случай и само на банкомати на същата банка (или от групировката им) – пък щом банкерката ме е предупредила, значи ...?:-)
Всъщност може другите банки да не взимат такси при теглене на пари в брой в чужбина – де да знам. Но със сигурност знам, че такси в Прага не можеш да платиш с кредитна карта, както и автоматите на градския транспорт вземат само монети

моите пътешествия имат нов адрес



Тема Re: Прага: цени, курсовенови [re: Cтoйчo]  
Автор mar4eto (засега непознат)
Публикувано02.10.08 10:01



Наистина е друга тема, но се повтаря почти във всички. Та да споделя и аз - таксите за теглене от банкомат в чужбина (говоря за дебитните карти) на БГ банките са почти еднакви (2-2,5 евро +1% от сумата) и това не е свързано с това, дали теглиш от банкомат, свързан с банката издател или не. Всяка банка има тарифа и там си пише каква такса се взима (това не есекретна информация). Проверила съм го навсякъде където съм ходила последните 3-4 години (Турция, Тунис, Дубровник, Прага, Румъния). Никога не гледам на коя банка е банкомата, но като си проверя след това салдото - таксата е точно толкова, колкото съм си я изчислила предварително. Освен това сметката ми е в лева и "екзотичните" валути са изтеглени по курса на БНБ към деня на осчетоводяване на транзакцията. А банкомати има навсякъде и е почти нереално да остане човек без пари (е, освен ако не си ги е похарчил преди това)

.
Що се касае до кредитните карти, при тях по принцип тегленето на пари в брой не е здравословно - нито в БГ нито в чужбина. Но пък са удобни за пазаруване (разбира се пак има различни условия и такси, но понеже на мен не ми взимат такса за пазаруване си я ползвам изключително с тази цел).



Тема Re: Прага: цени, курсовенови [re: Cтoйчo]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано02.10.08 18:42



Доста голяма част от такситата на реномираните фирми в Прага приемат кредитни карти. Тези дето кесат на летището (ААА) със сигурност.



Тема Re: Праганови [re: milenas]  
Автор L.dof (непознат )
Публикувано03.10.08 16:00



Температурите там спрямо тукашните варират в голям диапазон.Няма доказана математическа закономерност спрямо Софийските температури.Въпросът Ви наистина не е много смислен.



Тема Re: Праганови [re: milenas]  
Автор Cтoйчo (член)
Публикувано03.10.08 18:15



По принцип в София можеш да очакваш по-екстремни от температурите в Прага (както нагоре така и надолу)

моите пътешествия имат нов адрес




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.