Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:42 15.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Тревожа се 2нови [re: Пeнka]  
Автор palatka (старо куче)
Публикувано05.12.07 11:22



От кого е било възпитавано детето ви когато не сте били заедно? Говорете с него. Трудно се общува с тийнейджър, особено ако връзката между вас е изгубена. Говорете си открито за притесненията му и не го оставяйте да ви игнорира. Явно ви е ядосан за нещо щом е толкова агресивен. Разберете за какво. Може би е по-объркан и от вас.



Тема Re: Тревожа се 2нови [re: palatka]  
Автор oliwia99 ()
Публикувано07.12.07 23:21



Беше възпитаван от моите родители.
Когато мъжа ми не е в къщи, сина ми се върти като кученце около мене цял ден и само ме изнудва за това и онова. Ако нещо не е по неговата, се затваря в стаята и прави фасони, не иска да се къпе, да яде. Отделно че и дума да не става да си изчисти стаята, да помогне в къщи с нещо.
За какво може да ми е ядосан?
Питам се как да процедирам в случая така че за всички да е добре.
Взех сума и литература за проблемни тийнеджъри, психологически казуси за трудни деца и какво ли не


Сега е време за изпити и свършват училище на обед, понякога и по-рано.
Не мога да си представя какво ще правим през ваканцията, която е след няма и две седмици.



Тема Re: Тревожа се 2нови [re: oliwia99]  
Автор palatka (старо куче)
Публикувано10.12.07 10:09



Може би ако си намери приятели нещата ще се оправят. Не познаваш ли там други българи с деца на неговата възраст? Нали ходи на училище. Няма ли желание да излиза с новите си съученици? През ваканцията моите деца или са пред компютъра или са навън с приятели. А там, където си ти възможностите за забавления са много повече. Запиши го в някаква спортна зала, какво ще му е интересно?



Тема Re: Тревожа се 2нови [re: palatka]  
Автор oliwia99 ()
Публикувано10.12.07 14:39



За съжаление тук където живеем няма много българи. Познавам две семейства, но те нямат деца. За новите съученици и дума не може да става да излиза с тях, той се смята за много над тях и не иска да контактува. Спорта също не го интересува.
Единствената ми идея е да му купя тайно екран за компа и бЮро, с риск да ме изгонят от къщи(т. е. мъжа ми). За него тези неща са забавления които трябва да се заслужат от детето, а то даже не се е извинило за заплахите които ми отправи.



Тема Re: Тревожа се 2нови [re: oliwia99]  
АвторДoнa (Нерегистриран)
Публикувано20.12.07 12:12



Не поддържам идеята ти да му купуваш компютър, плей стейшън и каквито и да било глезотии от сорта. Мъжът ти е напълно прав, всичко в този живот трябва да се заслужи и колкото по рано едно дете го разбере толкова по-добре за него. Да го скриеш зад екрана означава да си скриеш проблемите с него, да го прехвърлиш, да не ти виси на главата, извинявай, ама точно това означава. Със същия успех можеш да го закачиш на телевизията. Кажи му да си покани някого от класа у вас по време на ваканцията, иди с него и с мъжа ти на кино, на Вайнахтсмаркт, на някакъв излет в околността. В Германия има толкова атракции по Коледа. И търси път към сърцето му, това се отнася и за мъжа ти, а не.... на компа, че по лесно.



Тема Re: Тревожа се 2нови [re: Дoнa]  
Автор oliwia99 ()
Публикувано22.12.07 18:18



Тези неща него не го интересуват засега(кино,излет, приятели), а по магазините вече сме ходили много пъти и той ходи и без мен.
Купи си екран и връзка с интернет със всичките си спестявания и сега щял да събира пари да си купувал рутер. Така че положението не се е променило кой знае колко. Той продължава да си стои в стаята, да яде скришом когато няма никой в кухнята и в дневната, да не се къпе и да е гузен.



Тема Re: Тревожа се 2нови [re: Пeнka]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано24.12.07 03:16



За този тип поведение на децата, съм чела, че вината е у родителите, които са позволявали на децата си, "да им се качат на главите!" - образно казано.
Доста късно е за корекции! Първо на родителите, после на детето.



Тема Re: Тревожа се 2нови [re: oliwia99]  
Автор oliwia99 ()
Публикувано27.12.07 15:35



И сега откак е във ваканция прави гладна стачка, за да привлече вниманието за кой ли път към себе си. Или иска да види той колко време ще издържи, а може би и аз и мъжа ми колко ще издържим. На 24.12 не пожела да слезе да празнува Бъдни вечер с нас, въпреки че бях приготвила трапеза и музика, нито да яде. На самата Коледа също не иска да яде, не пожела даже да дойде с нас до сестрата на мъжа ми - да я поздравим за празника.
След което ме обвинява че съм го изолирала от всички, че съм го държала гладен месеци наред, че съм го прецаквала.
Мъжа ми след като разбра че сина ми има интернет, спря рутера и сега нито той нито ние имаме интернет.
Аз интернет все ще намеря някъде поне веднъж седмично да ползвам(сина ми също знае къде има безплатен впрочем), но се питам докога ще продължава този цирк, това криене, тези фасони. Моето търпение започва да се изчерпва, а това на мъжа ми вече е изчерпано



Освен да влезе в болница, друго няма да постигне и аз му го казах. Така че вместо да си промени поведението и ситуацията да стане положителна за него - той напротив, прави всичко възможно само и само да я вло6и.

Редактирано от oliwia99 на 27.12.07 15:39.



Тема Re: Тревожа се 2нови [re: oliwia99]  
Автор karmen (optimist)
Публикувано28.12.07 00:09



Възможно ли е приятелката му с цел да се отърве от него да го е посъветвала да дойде при вас, с надеждата като видите проблемите му да му помогнете.

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Тема Re: Тревожа се 2нови [re: oliwia99]  
АвторДoнa (Нерегистриран)
Публикувано28.12.07 14:04



Дааа, пубертетски номера отвсякъде. Не знам какво да ти кажа... Аз самата очаквам с трепет пубертета на моя 10-годишен син. Първите симптоми вече леко се усещат. Какво ще е после не ми се мисли! При тебе ситуацията е допълнително трудна заради този чужд /за сина ти/ мъж. Сигурно се чувства обиден и предаден и, че си му, едва ли не, изневерила, абе пуберски истории. Няма как. На колко е години всъщност момчето? Трябва да го изтърпите - ти и мъж ти. Разбира се, че няма да си разваляш новата връзка с новия партньор. Просто трябва да издържите, за изтърпите, да изчакате, да порасне и ... правия пътда му покажете. Германия дава достатъчно възможности за младите хора да си поемат хляба в ръцете. Аусбилднг, работа, джоб, да става голям и да спира да ти виси на врата. И тогава ще видиш как нещата ще се наместят и той даже ще ти е благодарен някой ден ...и въобще. Не му завиждам на съпруга ти. Сигурно не му е лесно и на него. Дето се вика, добро ви е сторил на тебе и сина ти и в замяна какво, цупеници и стойки. Дано и той да издържи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.