Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:55 14.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Тревожа се  
АвторПeнka (Нерегистриран)
Публикувано17.09.06 01:18



за сина ми, който живее при моите родители в България. Остават му 3години още до завършване на средното образование и не иска и да чуе да идва да живее при мен.
Не искам да му обърквам живота, затова го помолих да избира къде да учи и при кого да остане да живее. До тук добре.
Всеки месец пращам известна сума пари на майка ми - нещо като издръжка. Не искам отчет, защото смятам това за недостойно, следователно не мога да зная за какво отиват тези пари.
Със сина ми си говорим много по интернет на най-различни теми. Той ме има по-скоро като приятелка отколкото като майка.
Виждам че маратонки се купуват, когато старите вече са скъсани. За дрехи да не говорим. Стана ми мъчно като дойде последния път в къщи

Та мисълта ми е - ако не му купя аз дрехи и обувки, майка ми не се сеща въобще.
Как да подходя в тази ситуация?
Моля за съвет.





Тема Каква е известната сума пари?нови [re: Пeнka]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано17.09.06 08:41



И какво ти пречи да говориш с майка си?

Омръзна ми да светя като кру-у-у-ушка!


Тема Re: Каква е известната сума пари?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
АвторПeнka (Нерегистриран)
Публикувано17.09.06 17:39



100 лева





Тема Re: Каква е известната сума пари?нови [re: Пeнka]  
Автор MaмaMъpмopaнa (гальовна)
Публикувано17.09.06 18:05



А що не се поинтересуваш от цените и да направиш малко математика, за какво по-напред стигат 100 лева на месец в издръжката на буйно растящ тинейджър? Знаеш ли, че кило кашкавал тръгва от 8 лева, литър мляко /ако имаш късмет/ 1.20, оня ден зяпах цените на мръвките в Билла, дето уж са с една идея по-ниски, ми качественото месо си е от 8-9 лева нагоре килото. И т.н. и т.н. Като съм чувала какви количества храна консумират младежите в тая възраст и от далечни спомени от моите младежки години, честно, ама тия 100 лева не стигат само да го изхранят детето ти. Кактво остава за учебни неща всякакви, за джобни, за хобита, спорт, излизането с приятелите? Ами момичета? Ако реши да покани една девойка и да я черпи киното, два билета са 12 кинта, пуканки и кола да кажем още 10. Ей ги четвъртинката от твоята издръжка. Честно, не знам колко струват едни маратонки за тинейджър, ама на моя първокласник обувките са 50 лева. Ми няма да му купувам всеки месец и няма да има по пет чифта наведнъж. Два чифта, от хигиенна гледна точка е разумно, но пак стои въпроса с финансовите възможности.

Сега остава да кажеш, че си пропуснала една нула, та поне да ме хване срам за това дето го изписах. Или поне, че родителите ти са реститути с три апартамента по 200 квадрата на пъпа на София и всъщност се въргалят в пари. Ама ако са пенсионери със "нормални" за България пенсии - направо си ударила джакпота, че насмогват да гледат младежа.

Бързам бавно, ама искам и да стигна



Тема Re: Каква е известната сума пари?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
АвторПeнka (Нерегистриран)
Публикувано17.09.06 18:20



Не са реститути точно, но имат доста допълнителни доходи родителите ми , така че не разчитат само на едната пенсия.

Добре, да речем, за един тийнеджър живеещ в консервативно семейство и в който и двамата родители(да речем) работят - колко отиват на месец?



Тема Re: Каква е известната сума пари?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
АвторПeнka (Нерегистриран)
Публикувано17.09.06 18:23



Да не би да искаш да кажеш, че издръжката на един тийнеджър трябва да е 1000лева?

И колко семейства в България могат да си позволят да ги дават тези пари?



Тема Re: Каква е известната сума пари?нови [re: Пeнka]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано17.09.06 19:08



Еми затова не му купуват маратонки и дрехи. Тези пари едва покриват нуждата от храна. А както беше споменато, освен от храна, детето има нужда и от още доста неща.
Явно отдавна не си идвала в България и не си си актуализирала представата за цените и заплатите тук.



Тема Re: Каква е известната сума пари?нови [re: else]  
АвторПeнka (Нерегистриран)
Публикувано17.09.06 19:58



Ми то много хубаво е станало в България, че аз да вземам да се връщам

. Заплати по 1000-2000 лева, работа за всички.
То по-хубаво от Дядовотошово време. А сега и като влезе нашата мила татковина в Европа - цена няма да има. Всички емигранти масово ще се Юрнат назад към родината



Тема малконови [re: Пeнka]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано17.09.06 20:08



но пък и хора, които не могат да си позволят разходи за интернет, просто не пишат тук.

Малко инфо за цените на евтини (български, турски и качествени китайски) стоки, с които може да се облече и обуе тийнейджър:

- Маратонки: между 30 и 60лв. "Мания" и "Булдозер" са относително здрави и изкарват между 3 месеца и 1 година.
- Яке: между 25 и 50 лв. Изкарва до 2 години.
- Суичър, вълнена блуза: между 15 и 30 лв.
- Фланелки с дълъг ръкав: между 10 и 20 лв.
- Фланелки с къс ръкав: под 5 лв рядко стават за нещо, за 8-10 лв могат да се намерят и такива, на които хлапетата се кефят.
- Раница: между 10 и 30 лв. При повече късмет и ако си я пази, изкарва до 2 години.

Това е горе-долу... иначе храната наистина излиза около 100-тина лв. Ако за всеки сезон пращаш поне още по толкова и изрично споменеш, че са за дрехи - сигурно ще му купуват и по-често :)

Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.


Тема Как се храни тинейджър със 100лв?нови [re: Hell]  
Автор karmen (optimist)
Публикувано17.09.06 20:53



Според мен, трудно се изхранва. Ако говорим за нормално дете, ако пък е и мъжка рожба Нц.. хич не става. Това е по 3,30лв храноден. Закуска, обяд и вечеря.
Пък Пенка най-вероятно е някой, който си прави поредната анкета: Колко пари харчите за децата си?

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.