Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:06 28.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Как да огранича използвнето на компютър ?нови  
Авторcтoянoв (Нерегистриран)
Публикувано06.03.07 10:57



Когато със съпругата ми сме на работа реално не знаем как учат децата.
Имам чувството, че предимно играят на компютъра.
Понякога прибирам мишката и клавиатурата, но не знам дали постъпвам правилно. Дайте съвет.



Тема Re: Как да огранича използвнето на компютър ?нови [re: cтoянoв]  
Автор else (varelse)
Публикувано06.03.07 11:13



Защо имаш чувството, че не учат? Какви са им оценките?
Говорите ли си с тях? Знаете ли нещо за интересите им? Обсъждали ли сте някакви теми, имате ли представа на какво ниво е общата им култура?

Като се приберете, питайте ги какво са правили през деня, какво са научили.

Комуникацията между родители и деца не трябва да се осъществява в криене на мишката, когато решите, че играят много на компютъра. Най-малкото защото те нямат никакъв проблем да си купят друга мишка и да я използват когато решите да ги ограничавате.
Да не говорим, че всяко едно родителско наказание или забрана има смисъл единствено, когато е много добре обоснована пред детето. В противен случай, то си мисли, че правите това от чиста злоба за да му пречите да се забавлява и отношенията ви се превръщат в съревнование.

Вместо да криете мишката, поговорете с детето за времето, което прекарва пред компютъра и му обяснете, че трябва да му остава време и за учене. Ако то не осъзнае тази нужда само, и компютъра да му скриете, полза няма да има.



Тема Re: Как да огранича използвнето на компютър ?нови [re: cтoянoв]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано06.03.07 11:50



На каква възраст са децата?

Моите - почти на 6 и на 8 и половина - отдавна ползват компютър, но добре сме им обяснили, че за тяхната възраст прекаленото стоене пред компютъра е вредно. Имат ограничение от 1 час на ден, като могат да си го ползват на два пъти по половин час - сутрин и следобед или пък с почивка между двата пъти.

Нагласят си таймера на печката и сами се контролират.

При разни провинения - едно от наказанията е намаляване на времето или лишаване от компютър за цял ден.

Също така на ученика съм му казала още в детската градина - ще играе толкова време на компютъра, колкото време чете книга (извън уроците и домашните). Важи от втори клас. Сега не го контролирам особено, за да не го отблъсна от четенето, но му го напомням често и от догодина ще сме по-сериозни. Мисля че такова обвързване е полезно. Децата трябва да четат.



Тема Re: Как да огранича използвнето на компютър ?нови [re: cтoянoв]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано06.03.07 12:31



Е, хайде сега. Нали имат бележнижи и там пише някави оженки. Това е един вид сигнализация учат или не. Зависи и от възрастта. Ей го моят е на 15 гид и сам вече си определя кога и по колко да играе. Първо уроците и след това компа. Освен това непрекъснато му купувам книги, на тематика, която му харесва. По този начин вместо всеки ден да блъска клавиатурата като гламчо, чете книжки.



Тема Re: Как да огранича използвнето на компютър ?нови [re: cтoянoв]  
Авторcтoянoв (Нерегистриран)
Публикувано06.03.07 13:14



И двете ми деца 7 и 8 клас са отличници.
Може би се изразих неправилно в началото. По-голямото ми притеснение е, че почти спряха да играят навън.Интересите им са доста ограничени. А не мога да ги накарам да прочетат дори една книга извън изучаваните. На техните години четенето беше едно от удоволствията ми.
Може ли компютърат да развие фантазия, може ли да подпомогне самостоятелното мислене и способността взимане на решения?
Отмина ли времето на книгите?



Тема Re: Как да огранича използвнето на компютър ?нови [re: cтoянoв]  
АвторMaм (Нерегистриран)
Публикувано06.03.07 13:29



четенето на книги ще става "елитарно" - т.е. все по-малко ще са четящите младежи, но това са обективни закономерности. Аз съм от четящото поколение, но децата ми почти не четат. малката ми дъщеря е 9 клас, учи сериозно, броди из дебрите на И-нета и общува виртуално- на мен пък това ми е тревогата, а за четене- чете доста книжки на английски и испански, но не защото има интереси, а защото смята, че това много и помага в овладяването на езиците, което си е вярно и аз се задоволявам, че все пак я виждам с книга в ръка. Та това е един начин да не се забравя четенето- децата ви сигурно учат чужд език- стимулирайте ги да четат подходящи за нивото им книги- има вече доста библиотеки, все ще е от полза





Тема Re: Как да огранича използвнето на компютър ?нови [re: Maм]  
Авторmi_jo (Нерегистриран)
Публикувано06.03.07 14:28



Госпожата на дъщеря ми ни съветваше да им даваме пример като ние вземаме книга и четем. Четенето ми е едно от любимите занимания, послушах госпожата и се радвам, че дъщеря ми се научи от мен да чете и да й харесва. Но тя е малка - 10 годишна. А Вашите деца са по-големи. Наскоро купихме компютър, може би и мен ме чака това, за което Вие се тревожите. Явно наистина е дошло времето, когато четенето става отживелица.



Тема Re: Как да огранича използвнето на компютър ?нови [re: cтoянoв]  
Автор palatka (член)
Публикувано06.03.07 14:51



Не крийте мишката на децата. Нека се ровят колкото искат. Това е нормално за тяхната възраст. Моите са двама с два компютъра. Да, играят. Стрелят се и си викат от двете стаи, но това отдавна не ме дразни. И те имаха един период когато предпочитаха компа пред приятелите и разходките. Но това отминава. Трудни сме с книгите, но когато им е интересно четат.



Тема Re: Как да огранича използвнето на компютър ?нови [re: cтoянoв]  
Автор LoVe_RuLeS (disparate)
Публикувано06.03.07 15:30



слагате една парола и готово.
и спокойно - малко са учениците на тази възраст, които ги вълнува четенето.



Тема Re: Как да огранича използвнето на компютър ?нови [re: cтoянoв]  
Авторkakaтa (Нерегистриран)
Публикувано06.03.07 16:18



Ами аз си носих две седмици в чантата захранващия кабел, но когато му подреждах гардероба открих два резервни и се отказах от тази идея.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.