Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:16 14.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Как да огранича използвнето на компютър ?нови [re: cтoянoв]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано06.03.07 17:51



Определено не е минало времето на книжките. А именнпо те са тези, които могат да развият фантазията. Не съм убедена, че една игра със нон стоп пукотевица развива фантазията. Виж, стратегическите игри и на мен ми харесват и понякога се караме кой ще седне да играе....


Самостоятелното мислене и способността за еземане на решения се възпитават, т.е родители и дете. Какво общо има компютърът с това???



Тема Re: Как да огранича използвнето на компютър ?нови [re: cтoянoв]  
Автор бяcнa_cъм (сърцАта)
Публикувано07.03.07 11:23



Можеш да вкараш и парола, но това няма да оправи нещата.
А как са с оценките?
Моята дъщеря дори учи пред компютъра, защото използва разни речници и й трябва, но и се разсейва с чата

- и там поглежда, това, когато я виждам...иначе и аз не знам. Като беше по- малка, още нямахме компютър и бях ограничила времето за телевизия и сама си гледаше часовника. Сега се опитвам пак- не мога да се справя.



Тема Re: Как да огранича използвнето на компютър ?нови [re: бяcнa_cъм]  
АвторMaм (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 12:39



Сигурно може и със "силови" мерки, но само временно. Децата трябва да установят самоконтрол- това е трудно ,но не невъзможно. Ролята на родителя е да поставя изисквания за определени постижения на детето си, в рамките на реалните му възможности. А за постигане на такива резултати се изисква влагане на време и усилия, а не губене на време пред компютъра, децата го осъзнават, или поне част от тях. компютърът е източник на знания, умения, забавление, но не трябва да му се робува. Вярвайте в разума на децата си и в тяхната преценка, но след като постигат и резултатите в училище, или извън него, които отговарят на възможностите им.



Тема Re: Как да огранича използвнето на компютър ?нови [re: Maм]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 15:02



"Силовите" методи временно могат да ни помогнат само на нас, родителите, със самозаблудата, че нещата са под контрол... и така, докато си успоким нервите... Ако помислим на спокойствие, ще стигнем до извода на милиони други родители: най-добрата мотивация се постига с поощрение, а не с изисквания и ултиматуми... Сега, съществено значение има и личния пример на родителите, докато децата са по-малки и ненавлезнали в пубертета. Не може децата да не са ме виждали с книга в ръка и аз да очаквам, че те ще пипнат книга... Децата ми първо "срещнаха" книжките, а след това се "запознаха" с комп... Сега, и двамата (8-ми и 9-ти клас), стоят всеки ден в мрежата... Аз се радвам, че общуват с други деца, развиват си езиковите умения... Не, не са забравили да играят. Единият сега си пада паркурец и фриирънър (от мрежата разбра за това занимание, там намери и приятелчета, с които тренират в зала всяка събота/неделя). Там пак, в мрежата, разбра за хек, BMX, skaters... въобще много си променя интересите, но нали такава му е възрастта, търси самоличност... Другият си пада баскетболист и брейкист (от мрежата си "взима" уроци). Напоследък най-редовно след училище играе с по-големите съученици джаги и билярд. Пак в мрежата гледа разни трикове и мастери в билярда... Същият ми син чете най-вече фентъзи (проблемът ми е, че пренебрегва уроците си понякога заради някоя и друга нощ будуване в четене), опитва се да пише и да публикува фентъзи по разни форуми със съмишленици, на които много повече вярва на крититките и похвалите им, отколкото на мен... Обаче преди това имаше две-три години, в които редовно си подбираше и четеше разни периодични издания на списания и фентъзи поредици...аз само добавях към джобните за финансиране на целта... Друго - водих ги, като по-малки най-редовно на книжни панаири и изложби, по книжарници... "Запали" се само по-големият син по четенето ...После той сам и с компания приятели (слава Богу, че учи в подобна среда) си избираше какво и къде... Другият ми син, "нечетящото" дете, така ме очуди преди 2-3 години, когато на една изложба си извади от джобните и си купи няколко на Пратчет... а аз не мога точно този автор въобще да го възприема

И затова не коментирам. И оттогава е най-верен фен... е, не знам до кога...



Тема Re: Как да огранича използвнето на компютър ?нови [re: Жeни]  
Автор else (varelse)
Публикувано07.03.07 21:54



Както винаги си невероятна!

Само за Пратчет не съм на същото мнение


Пробвай да прочетеш Маскарад, може да ти допадне като начало



Тема ами няма нищо общо, така е :)нови [re: AйeзCeдaй]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано10.03.07 21:47



Моят син е на 16, от 3 годишен е на компютъра, има достъп до интернет от 97-ма и никога не съм го ограничавала в това отношение.
За последните 3 седмици си поръча 3 книжки онлайн, плати си ги сам с джобните си. Двете вече ги е прочел.

Според мен ограниченията са излишни, но виж това да научиш децата си да използват техниката смислено и да извличат полза от нея си е тежка задача


С малките е лесно - личен пример е достатъчен.

"Да вървиш означава да очакваш и да възпитаваш у себе си търпение."

Тема Re: ами няма нищо общо, така е :)нови [re: Hell]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 18:06



''плати си ги сам с джобните си.'' направи ми това впе4атление и искам да попитам по колко джобни давате на децата си.аз сам на 17 и никога не ми достигат.моля споделете.



Тема Re: ами няма нищо общо, така е :)нови [re: 123]  
Автор else (varelse)
Публикувано13.03.07 22:57



Това дали ти стигат няма отношение към сумата. Зависи единствено от способностите ти да си разпределяш парите и да преценяваш какво ще купиш и какво - не. И е по-добре да го научиш когато си на 17, защото има хора, които и на 37 не го могат.



Тема Re: Как да огранича използвнето на компютър ?нови [re: cтoянoв]  
АвторMaka (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 16:45



Аз пък смятам, че възпитанието понякога изисква и прилагането на силови методи. Мисля, че е недопустимо дете под 16 годишна възраст на сърфира в Интернет без надзора на родителите си или да виси на компа без възрастните да знаят с какво точно се занимава.
Ужасно е разходките и игрите навън да бъдат подменяни с виртуална реалност, с "джиткане" на Плей Стейшъна или пр. безмислени убийци на полезно време.
Не става дума компютърът да бъде "забранен плод", защото тогава има опасност да се получи обратния ефект, но ограничения ТРЯБВА да има ако искаме да възпитаме в детето нещо от добродетелите на нашето поколение.



Тема Re: ами няма нищо общо, така е :)нови [re: else]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано16.03.07 09:32



така е.но въпроса ми беше конкретен,по колко все пак давате на децата си за деня.аз имам по 2-2.50 н а ден.по колко да отделям за да имам и за нещо друго




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.