Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:33 30.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Училище "Света София"?нови  
Автор tanya.d (непознат )
Публикувано06.10.05 14:28



Ако някой има лични впечатления от това училище, нека ги сподели! Синът ми е там първа година и нещо не мога да преценя дали това е правилния избор.



Тема Re: Училище "Света София"?нови [re: tanya.d]  
АвторДapия (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 14:54



Какви са ти грижите? Ако ще сменяш училището - сега е момента



Тема Re: Училище "Света София"?нови [re: tanya.d]  
Автор Rumi (непостоянна)
Публикувано10.10.05 17:35



За съжаление не мога да помогна с лично мнение, защото още нямам такова, но на мои познати и приятели децата учат там и са много доволни. Сериозно отношение към учебния процес, добра подготовка. Твоя син първи клас ли е?
При коя госпожа? Мога да ги попитам дали знаят нещо по-конкретно. Но според мен за няма и месец обучение е рано да се правят каквито и да е изводи и да се създаде мнение.

Дръжте се естествено!


Тема Re: Училище "Света София"?нови [re: Rumi]  
АвторStefan (Нерегистриран)
Публикувано10.10.05 18:10



На кума ми и на още един приятел децата са там, освен това и едно съседско дете, говорил съм с всички, тъй като малката е на 5 год и се ориентирах миналата година къде да я давам. Всички са много доволни, децата ходят с удоволствие, интересно им е, постоянно се осигурява обратна връзка с родителите.
Единственият минус, според кума ми е снобарията, но от това не можеш да избягаш - ако не е това, ще е простотия, проблемът е когато се съберат и двете (като в други частни у-ща, тогава става страшно)... Тия поне си подбират децата, правят им тест при приемането и той не е изобщо формален, имам и приятел, чието дете отказаха да запишат в предучилищна...
Друг е въпросът, че човек следва да си отговори на въпроса готов ли е да плати за за първите 7 години (8 с предучилищната) около 20.000 евро, по около 2500 годишно с транспорта. Това вече е собствена преценка на всеки. Но ако е твърдо решен, според мен Света София е едно от добрите места.
Колкото до реализацията им впоследствие за средното образование - доста от тях просто отивот отново в частни училища (естествено, къде ще се бият с плебеите), има и в езиковите гимназии, но не много - на сайта им има статистика.
В американския колеж са много малко, на пълна такса при това (ако това учебно заведение може да е критерий за зрялост, за мен е)
Така че, както всяко нещо - всеки си преценя според собствената камбанария.



Тема Re: Училище "Света София"?нови [re: tanya.d]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 11:30



На моята приятелка и двете деца учиха там 3 години и ги отписа,защото според нея,подготовката не е добра.Наложи се да им взима допълнителни частни уроци. След 7 клас децата не могат да се класират в добра гимназия и повечето отиват в 1 частна английска гимназия,която не е добра.
Ако завършат там и гимназия след това отиват в някакви безплатни колежи в Германия дето приемат и с тройки по диплома....



Тема Re: Училище "Света София"?нови [re: Stefan]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 11:40



отказали са да приемат детето,защото грубо казано като са му казали'ГЛЕДАЙ У ЛЕВО'то не е гледало. Там не приемат такива деца,защото не им се занимава с такива деца,което за частно училище не говори добре според мен.



Тема Re: majaнови [re: Maя]  
Авторstefan (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 15:35



Мая, детето беше на 6 години и със сигурност знаеше кое е ляво и кое дясно. просто не им е харесало , явно, естествено е да си подбират децата, всеки, който и да е учител ако има начин ще вземе най-умните деца, за да върви напред и да му е приятно и на него да работи. Освен това, ясно е, че е необходимо да се търси еднакво ниво, независимо ниско, средно или високо, на старт, за да няма изчакване...
Колкото до това дали могат да продължат до 11-ти клас - не , не могат, училище Св.София е само основно, така че не могат. Дали и колко се класират - има статистика на сайта им, отиват и в 1-ва английска и в Златарски и в Тенеди и т.н., частни гимназии много...
Но и в държавните се класират, немалък процент при това.
За немски колежи - не зная, само зная, че в Света София се учи английски.
А дали приемат с тройка в държавен немски колеж - любопитно ми е да ми посочите някой сайт, да го видя, защото доколкото познавам немската образователна система, там е важно да имаш ниво на езика и като се запишеш да си взимаш изпитите. Безплатен колеж няма, има такъв с такса от 400-600 евро на семестър, но животът ти там е още толкова на месец за издръжка.
Така че, нека бъдем прецизни, извинете че си позволявам да ви апострофирам...



Тема Re: majaнови [re: stefan]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 16:29



Не си ме разбрал правилно.Имам предвид за ляво и дясно,че избират деца които да изпълняват и се подчиняват винаги ,деца които се пречупват лесно,без особености на характера.Всички деца са еднакво интелигентни,просто с някои се работи по-трудно.
По втория въпрос искам да проверя по-точно за кой колеж става дума и ще ти пиша.Знам само,че детето завърши 1 частна англ.(преди това Св.София)и с фалшива диплома за завършена немска гимназия подаде документи и беше прието в Германия.Плащаше се само общежитието.След като са възможни измами не ми се срува да е читав колежа-но това е мое мнение.



Тема Re: majaнови [re: Maя]  
Автор Rumi (непостоянна)
Публикувано11.10.05 17:33



Извинявай Мая, но ще израза несъгласие с теб, или по-точно с частта в която говориш за "деца които да изпълняват и се подчиняват винаги ,деца които се пречупват лесно,без особености на характера." Какво значи според теб "особености на характера"? А и това, че "Всички деца са еднакво интелигентни,просто с някои се работи по-трудно", по мое лично мнение и убеждение не е вярно. Всички деца са еднакви до 2-3 годишната си възраст. Но на 7 години вече силно влияние им е оказала детската градина, другарчетата, а най-вече семейнната среда и възпитанието, по точно домашното възпитание, което са получили, или пък съответно не са.
По отношение на "Света София", както вече вчера писах на Таня, на мои познати децета учат там. По-миналата година едно познато дете завърши училището /7 клас/ и без никакви допълнителни /частни/ уроци влезе в елитно езиково ДЪРЖАВНО училище. Това не значи ли нещо все пак? А освен това училището имало право да прекрати договора с ученика, ако успеха му е под 4.50. Колко частни училища могат да си позволят "лукса" да загубят приходи от такси за обучение?
А там класните стаи са пълни - от всеки клас по две паралелки с по 16-17 деца. И покриват всички тестове на PITMAN и CAMBRIDGE FLYERS.
Надявам се, че ще бъда разбрана правилно, не се заяждам или да дразня някого, а изразявам мнението, тъй като имам впечатление от децата на моите познати, които учат там. Пожелавам си да имам възможност /финансова/ и моята дъщеря да учи там.

Дръжте се естествено!


Тема Re: majaнови [re: Maя]  
Авторcтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 18:04



Е, тоя номер с фалшивата диплома веднъж ми го казваха и реших, че ме пързалят, но всъщност немците трудно могат да допуснат какви измами стават, просто са добронамерени... А това, че въпросният човек с диплома не знае езика, ами то си е за негова сметка, няма да си изкара изпитите, или ще учи като змей да да навакса, няма друг начин просто...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.