Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:08 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Училище "Света София"?  
Автор tanya.d (непознат )
Публикувано06.10.05 14:28



Ако някой има лични впечатления от това училище, нека ги сподели! Синът ми е там първа година и нещо не мога да преценя дали това е правилния избор.



Тема Re: Училище "Света София"?нови [re: tanya.d]  
АвторДapия (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 14:54



Какви са ти грижите? Ако ще сменяш училището - сега е момента



Тема Re: Училище "Света София"?нови [re: tanya.d]  
Автор Rumi (непостоянна)
Публикувано10.10.05 17:35



За съжаление не мога да помогна с лично мнение, защото още нямам такова, но на мои познати и приятели децата учат там и са много доволни. Сериозно отношение към учебния процес, добра подготовка. Твоя син първи клас ли е?
При коя госпожа? Мога да ги попитам дали знаят нещо по-конкретно. Но според мен за няма и месец обучение е рано да се правят каквито и да е изводи и да се създаде мнение.

Дръжте се естествено!


Тема Re: Училище "Света София"?нови [re: Rumi]  
АвторStefan (Нерегистриран)
Публикувано10.10.05 18:10



На кума ми и на още един приятел децата са там, освен това и едно съседско дете, говорил съм с всички, тъй като малката е на 5 год и се ориентирах миналата година къде да я давам. Всички са много доволни, децата ходят с удоволствие, интересно им е, постоянно се осигурява обратна връзка с родителите.
Единственият минус, според кума ми е снобарията, но от това не можеш да избягаш - ако не е това, ще е простотия, проблемът е когато се съберат и двете (като в други частни у-ща, тогава става страшно)... Тия поне си подбират децата, правят им тест при приемането и той не е изобщо формален, имам и приятел, чието дете отказаха да запишат в предучилищна...
Друг е въпросът, че човек следва да си отговори на въпроса готов ли е да плати за за първите 7 години (8 с предучилищната) около 20.000 евро, по около 2500 годишно с транспорта. Това вече е собствена преценка на всеки. Но ако е твърдо решен, според мен Света София е едно от добрите места.
Колкото до реализацията им впоследствие за средното образование - доста от тях просто отивот отново в частни училища (естествено, къде ще се бият с плебеите), има и в езиковите гимназии, но не много - на сайта им има статистика.
В американския колеж са много малко, на пълна такса при това (ако това учебно заведение може да е критерий за зрялост, за мен е)
Така че, както всяко нещо - всеки си преценя според собствената камбанария.



Тема Re: Училище "Света София"?нови [re: tanya.d]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 11:30



На моята приятелка и двете деца учиха там 3 години и ги отписа,защото според нея,подготовката не е добра.Наложи се да им взима допълнителни частни уроци. След 7 клас децата не могат да се класират в добра гимназия и повечето отиват в 1 частна английска гимназия,която не е добра.
Ако завършат там и гимназия след това отиват в някакви безплатни колежи в Германия дето приемат и с тройки по диплома....



Тема Re: Училище "Света София"?нови [re: Stefan]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 11:40



отказали са да приемат детето,защото грубо казано като са му казали'ГЛЕДАЙ У ЛЕВО'то не е гледало. Там не приемат такива деца,защото не им се занимава с такива деца,което за частно училище не говори добре според мен.



Тема Re: majaнови [re: Maя]  
Авторstefan (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 15:35



Мая, детето беше на 6 години и със сигурност знаеше кое е ляво и кое дясно. просто не им е харесало , явно, естествено е да си подбират децата, всеки, който и да е учител ако има начин ще вземе най-умните деца, за да върви напред и да му е приятно и на него да работи. Освен това, ясно е, че е необходимо да се търси еднакво ниво, независимо ниско, средно или високо, на старт, за да няма изчакване...
Колкото до това дали могат да продължат до 11-ти клас - не , не могат, училище Св.София е само основно, така че не могат. Дали и колко се класират - има статистика на сайта им, отиват и в 1-ва английска и в Златарски и в Тенеди и т.н., частни гимназии много...
Но и в държавните се класират, немалък процент при това.
За немски колежи - не зная, само зная, че в Света София се учи английски.
А дали приемат с тройка в държавен немски колеж - любопитно ми е да ми посочите някой сайт, да го видя, защото доколкото познавам немската образователна система, там е важно да имаш ниво на езика и като се запишеш да си взимаш изпитите. Безплатен колеж няма, има такъв с такса от 400-600 евро на семестър, но животът ти там е още толкова на месец за издръжка.
Така че, нека бъдем прецизни, извинете че си позволявам да ви апострофирам...



Тема Re: majaнови [re: stefan]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 16:29



Не си ме разбрал правилно.Имам предвид за ляво и дясно,че избират деца които да изпълняват и се подчиняват винаги ,деца които се пречупват лесно,без особености на характера.Всички деца са еднакво интелигентни,просто с някои се работи по-трудно.
По втория въпрос искам да проверя по-точно за кой колеж става дума и ще ти пиша.Знам само,че детето завърши 1 частна англ.(преди това Св.София)и с фалшива диплома за завършена немска гимназия подаде документи и беше прието в Германия.Плащаше се само общежитието.След като са възможни измами не ми се срува да е читав колежа-но това е мое мнение.



Тема Re: majaнови [re: Maя]  
Автор Rumi (непостоянна)
Публикувано11.10.05 17:33



Извинявай Мая, но ще израза несъгласие с теб, или по-точно с частта в която говориш за "деца които да изпълняват и се подчиняват винаги ,деца които се пречупват лесно,без особености на характера." Какво значи според теб "особености на характера"? А и това, че "Всички деца са еднакво интелигентни,просто с някои се работи по-трудно", по мое лично мнение и убеждение не е вярно. Всички деца са еднакви до 2-3 годишната си възраст. Но на 7 години вече силно влияние им е оказала детската градина, другарчетата, а най-вече семейнната среда и възпитанието, по точно домашното възпитание, което са получили, или пък съответно не са.
По отношение на "Света София", както вече вчера писах на Таня, на мои познати децета учат там. По-миналата година едно познато дете завърши училището /7 клас/ и без никакви допълнителни /частни/ уроци влезе в елитно езиково ДЪРЖАВНО училище. Това не значи ли нещо все пак? А освен това училището имало право да прекрати договора с ученика, ако успеха му е под 4.50. Колко частни училища могат да си позволят "лукса" да загубят приходи от такси за обучение?
А там класните стаи са пълни - от всеки клас по две паралелки с по 16-17 деца. И покриват всички тестове на PITMAN и CAMBRIDGE FLYERS.
Надявам се, че ще бъда разбрана правилно, не се заяждам или да дразня някого, а изразявам мнението, тъй като имам впечатление от децата на моите познати, които учат там. Пожелавам си да имам възможност /финансова/ и моята дъщеря да учи там.

Дръжте се естествено!


Тема Re: majaнови [re: Maя]  
Авторcтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 18:04



Е, тоя номер с фалшивата диплома веднъж ми го казваха и реших, че ме пързалят, но всъщност немците трудно могат да допуснат какви измами стават, просто са добронамерени... А това, че въпросният човек с диплома не знае езика, ами то си е за негова сметка, няма да си изкара изпитите, или ще учи като змей да да навакса, няма друг начин просто...



Тема Re: Училище "Света София"?нови [re: cтeфaн]  
Авторtanya.d (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 18:22



Ох, като чета мненията и ми настръхват косите! Доста се терзаех дали съм избрала правилното място, детето е предучилищна. Струва ми се, че в детската ги юркаха повече. Номера там беше, че така го правеха, че самите деца не се усещаха, всичко беше правено на игра и им беше забавно и интересно. Детето ми е доста отнесено от вихъра, още не може да се ориентира - ту си "губи" маратонките, ту нещо не разбрало... Аз затова избрах училище от предучилищна, за да свикне с обстановката и новия режим, с ранното ставане. А как точно избирате училище - какво точно гледате - база, педагози /и как точно ще ги прецените/, или се осланяте повече на чужди впечатления? Аз ходих в Италианския лицей и в "Дойче шуле" - първото не ми се обсъжда, а от второто се потресох! Май много се вживявам, някои казват, че си зависи от детето - ако му се учи, на всякъде ще си учи!



Тема Re: majaнови [re: Rumi]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 10:39



Руми,аз мисля,че до 1 клас децата са долу-горе на едно ниво.Защо според теб в Св.С.за предучилищна ще искат детето да остене там 1-2 дни?Ако ги интересуваше само интелектуалното ниво,щеше да има само тест на който да се види това.Те искат да наблюдават детето по-дълго време именно да не би да има по-особен характер-да не би да е буйно,инат,притеснително,неорганизирано-все неща които изискват повече работа с детето,но не го определят като по-глупаво.Точно в частно у-ще в предучилищната е мястото където според мен трябва да се покаже, че с добри педагози,психолози и родителите е възможно да се насочи детето да учи с любов,да общува добре и т.н
Н е отричам,че има деца които са влезли в елитни държ.у-ща,но при тези претенции за успех над 4.50 не би ли трябвало % на влезлите да е много по-голям?На моята позната с години и беше казвано не само,че детето и е много умно,а че е най добро в класа по математика.Носи вкъщи само 6.По този повод се насочват да кандидатстват в математическата и се провалят напълно.Отговора на въпросите на майката в Св.С. са "ами то сигурно се е притеснило"



Тема Re: Училище "Света София"?нови [re: tanya.d]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 10:56



За съжаление има много още да се желае от частните училища за тези пари.



Тема Re: Училище "Света София"?нови [re: Maя]  
АвторStefan (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 12:00



Таня, в темата за Училище Шилер говорихме с другите родители по същите проблеми и там споделих как решихме в къщи, че малката девойка ще учи немски и тръгнах да обикалям училищата и детските градини с немски, съответно Дойче Шуле, Веди, Ерих Кестнер , освен това бяп и в Меридиан - там детето беше два дни за проба, говорих с Увекинд, с Тенеди, Еспа, както и с директорката на Св.София, чиито съпруг отдавна познавам... Е, с две думи споделих в предишния си постинг тук че бих класирал Св.София на първо място, може би ЕСПА е нещо също много добро, но там вече е наистинатвърде, според мен , скъпо.
Моята госпожица е също в предучилищна и едва от оня ден спря да плаче като я водя (записахме я към Шилер), не толкова защото е на ново място, тя няма проблеми, много е контактна, колкото защото трудно свиква с организацията, която тук е доста по-различна от това, което е детската градина в досегашната й представа. Просто от 9 до 10 сутрин, както и от 15 до 16 те наистина имат занимания, на столчета и масички, с дъска и учителки, а от 10.30 до 12.00 пък имат немски с други две учителки и така всеки ден. От 13 до 15 спят, което е супер, защото са си още малки...Явно това й е ново, този ред и се бунтува.
Не се притеснявай, това че дтетео ти е забравило нещо или по-отнесено, организацията ще го стимулира, ще свикне и ще му е приятно, ще ходи с желание...
Тук не говорим за достойнствата или недостатъците на Св.София, както ти искаше поствайки темата, просто изместихме въпроса по-скоро към частните градини и училища като че ли, а по него, колкото хора, толкова мнения, въпросът опира до това кой какво очаква от учебното заведение и затова за едни е супер, за други - потрес. Това имам предвид, като казвам, че всичко е относително и въпрос на лична преценка. Просто критерият на всеки е различен, всеки има различна представа и очаквания към образователния процес. И това е вече проблем на реформата и на обществото като цяло, мисля, няма или по-скоро вече няма обективен критерий за качество на тази услуга и всеки си го разбира по своему - и учители и родители, а и инспекторите в МОН, ако щете...



Тема Re: Училище "Света София"?нови [re: Stefan]  
Автор чepвeнopoзka ()
Публикувано12.10.05 16:49



въпросът опира до това кой какво очаква от учебното заведение и затова за едни е супер, за други - потрес.
всеки има различна представа и очаквания към образователния процес.
Простете,че се намесвам,ама понеже и моето дете е в частно у-ще и като говоря и с други майки,чиито деца са в частни, смятам,че всички очакваме едни и същи неща



Тема Re: Училище "Света София"?нови [re: чepвeнopoзka]  
АвторOля (Нерегистриран)
Публикувано17.10.05 16:25



Червенорозка, а ти доволна ли си от училището, където учи детето ти? Ако се абстрахираме от таксите, добро ли е и струва ли си частното образувание? Питам, защото детето ми е в частна ДГ и за сега съм много давална. Имам желание да продължи и в училището, но изчетох толкова негативни мнения за частните училища...



Тема Re: Училище "Света София"?нови [re: Oля]  
Автор чepвeнopoзka ()
Публикувано20.10.05 15:22



За сега съм много доволна,но все пак са минали 1-2месеца. Не мога да кажа категорично от сега дали си заслужава,но силно се надявам.Ако получа някакви съмнения,че не върви добре ,не мисля да пробвам в друго частно,защото според мен това е най-доброто.Ще го запиша в държавно.
Детето е по настояване на баща му в частно,а по принцип той винаги излиза прав



Тема Re: Училище "Света София"?нови [re: чepвeнopoзka]  
Авторmajka (Нерегистриран)
Публикувано25.10.05 14:54



Бихте ли ми дали повече информация за предучилищния клас в Св. София?
Синът ми учи в частна детстка градина. Сега е на 5 години и половина. Знам от познати, че Св. София е много добро училище, но не съм ходила там.
Как точно се кандидатства? Какво се учи тогава? Базата добра ли е? Какви са впечатленията Ви от учителите? Силно ли е обучението по математика?
Каква е таксата? За цяла година ли се плаща? Какви спортове има? Къде се хранят децата?
Ще съм Ви много благодарна за всяка информация за училището!
Приятен ден!



Тема Re: Училище "Света София"?нови [re: majka]  
АвторJ (Нерегистриран)
Публикувано25.10.05 15:49



http://www.svetasofia.com/indexa1.html



Тема Re: Училище "Света София"?нови [re: majka]  
Автор чepвeнopoзka ()
Публикувано25.10.05 18:19



Съжалявам,но моето дете не е в Св. София.Писах само,че е в частно у-ще.


Редактирано от чepвeнopoзka на 25.10.05 18:20.



Тема Re: Училище "Света София"?нови [re: J]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано27.10.05 11:10



Все пак някой знае ли подробности за предучилищната група в Света София.



Тема Re: Училище "Света София"?нови [re: tanya.d]  
АвторCoфия (Нерегистриран)
Публикувано27.10.05 12:23



Разкажете ми нещо за това училище



Тема Re: Училище "Света София"?нови [re: Coфия]  
Авторtanya.d (Нерегистриран)
Публикувано01.11.05 20:06



Детето ми е там предучилищна. От начало не бях много ориентирана, той още по-малко, но постепенно нещата се изясниха. Вече пишат цифри и букви /не знам защо печатни, но и в детската беше така/, решават задачки с по-голямо, по-малко и равно, всеки ден учат английски. Искаха ни ракета за тенис, имат също танци и ... какво още да напиша? Провеждат се някакви състезания, нещо като тестове и на отбора победител дават награди /книжка, например/. Оценяват ги с някакви звезди в различни цветове, а на две седмици ми изпращат "клюкарка"- в нея всеки преподавател си пише впечетленията. Всеки учител си има приемно време, можеш да им звъниш и по телефона за информация. Храната е доста разнообразна, имат закуска, плодова закуска, обяд и след обедна закуска. Транспорта е абсолютна точен, до минута! Скоро ще имаме родителска среща, която е индивидуална и тогава ще мога да дам по-конкретна информация. Още е рано да се каже каквото и да било, но засега нещата вървят добре.



Тема Re: Училище "Света София"?нови [re: tanya.d]  
АвторCoфия (Нерегистриран)
Публикувано04.11.05 17:10



Много ти благодаря за информацията. Дано наистина дето ти да се чувства добре там. Ще чакам още новини след родителската среща.
Ще ми разкажеш нещо повече за самия изпит за влизане в предучилищната група. Кога се провеждат? Има ли тестове или само наблюдават децата? А, и още нещо - да не питам директно, но по-висока ли е таксата от ЕСПА. Там май е около 2600 евро на година (може би без екстрите). Знаеш ли на колко вноски е? В нашата детска има няколко варианта - месечно, тримесечно и май годишно. Чао и благодаря



Тема Re: Училище "Света София"?нови [re: Coфия]  
Авторtanya.d (Нерегистриран)
Публикувано13.11.05 17:52



Така... Мина ни родителската среща. Нещата вече са ми много по-ясни. Оказа се, че на празно съм се притеснявала - детето се чувства чудесно в училище, има си нови приятели, започва да свиква с новите порядки.
Разговаря се по отделно с всеки преподавател, с психолога също. Натоварват ги доста, но го правят по такъв начин, че на децата им е интересно. Всеки ден учат английски, системата е много забавна, очарована съм!
Храната - много разнообразна, има салатен бар с 6-7 салати, таратор и супа, едно постно и едно месно ядене, десерти.
Най-много ме впечатли психоложката - работи много сериозно с децата, даже предстои някакъв тест, по отделно с всяко дете, който продължава около 2 часа.
С две думи:доволна съм, ще видим по нататък.



Тема Re: Училище "Света София"?нови [re: tanya.d]  
АвторCoфия (Нерегистриран)
Публикувано14.11.05 17:21



Много ти благодаря. Наистина това е много ценна информация за мен. Ако събераш още информация, моля те, пиши. Отново благодаря.



Тема Re: Училище "Света София"?нови [re: tanya.d]  
Авторnov (Нерегистриран)
Публикувано24.11.05 16:49



Imate li nova info



Тема Re: Училище "Света София"?нови [re: tanya.d]  
Авторoste info (Нерегистриран)
Публикувано25.11.05 16:27



Moge li pove4e info za tova u4iliste



Тема Re: Училище "Света София"?нови [re: tanya.d]  
Авторtati (Нерегистриран)
Публикувано30.11.05 11:40



daite oste info za St Sofia



Тема Re: Училище "Света София"?нови [re: tati]  
Авторaни (Нерегистриран)
Публикувано08.09.06 17:31



Здравейте,
прочетох мненията ви с интерес. Детето ми тръгва сега в това училище в предучилищна. Можете ли да ми разкажете още нещо интересно?



Тема Re: majaнови [re: Maя]  
Автор kalikalina (непознат )
Публикувано13.12.08 16:10



абсолютно си права , моят малкият син кандидатства там и след като им изкара тестовете с отличени резултати ми казаха че не го приемат защото не се подчинявал, а пък големият ми учеше там и бях доволна от знанията които му дадоха, пък и той обича да учи но го побъркаха и и аз го махнах защото си имаше собствено мнение по различните въпроси не беше под един знаменател с останалите и разбира се стана черната овца за директорката и преподавателите, така че , да от знанията които е получил съм доволна но от отношението което беше абсолютно нарочено ще ме прощавате но няма по лошо училище в това отношение от него




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.