Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:01 03.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Частни детски градининови  
АвторБинe (Нерегистриран)
Публикувано04.02.05 09:06



Имате ли лични наблюдения върху някоя от частните детски градини с немски език?Има ли държавна със засилено обучение на немски език?А ползвате ли транспорта към детската градина?Благодаря!



Тема Re: Частни детски градининови [re: Бинe]  
Автор babaToHka (старило-патило)
Публикувано04.02.05 13:07



Ние сме в частната "Увекинд". Избрахме я, защото ни беше удобна - в центъра. Но я преместиха в Бояна и сега се налага да ползваме транспорта им. Честно казано не съм много доволна, защото няколко пъти ни се губят дрехи, нямам възможност да общувам директно с учителките и да разбера ако има някакви проблеми, а и парите не са малко. Всъщност ги плащат бабите и дядовците и нямам представа колко точно са, но все повече се убеждавам, че не си заслужава и съм подала молба в нормална детска градина. Самото детенце е доволно и ходи с желание, а по отношение на немския - учат ги на някакви стихчета и с германчетата в групата се говори на немски. Малко по-разхвърляно стана, извинявай.

If you voted Bush, you can't shit here. Your asshole is in Washington


Тема Re: Частни детски градининови [re: babaToHka]  
АвторБинe (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 16:36



Аз ходих в другите 3,но специално за Увекинд-нямах никаква информация, моля те-пиши по-подробно!Колко са децата в групата?Има и германчета ли?Защото в другите три в момеента -няма.Колко е голямо детето ти и освен стихчета не учат ли ежедневен език?Условията как са-все някога си ходила в новата им база?Моля те,пиши ми по-подробно-след месец ще я записвам моята и още не мога да се спра, а за таксите-знам ги.?.Благодаря!



Тема Re: Частни детски градининови [re: babaToHka]  
АвторБинe (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 16:42



Много моля, изпрати ми и някакви координати за връзка с тази градина Увекинд, защото в справочника за частните детски ги има старите адрес и телефон и аз даже мислех, че вече не съществува, защото въртях на телефона и никой не отговаряше!А храната и другите условия как са? Не бързай с държавна, ако нямаш позната учителка или директорка, чувам страшни неща, а и през есента в детската градина до нас беше плъзнала бактериална инфекция, та децата по 2 месеца боледуваха.Там, при вас как е с боледуването?Голяма съм параноя!



Тема Re: Частни детски градининови [re: Бинe]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 17:54



Бине в кои 3 градини си била?Във Веда ходи ли и какви са ти впечатленията?



Тема Re: Частни детски градининови [re: Бинe]  
Автор babaToHka (старило-патило)
Публикувано08.02.05 21:16



В момента мога да ти дам само телефона на медицинската сестра там. Казва се Кети - 0888916555, а тя евентуално ще ти даде по-подходящите свръзки. Германчета има, в малката група са около 3, иначе броя на децата е до 15. Да чукам на дърво нашата госпожица не боледува много (след няколко дни ще навърши 3), но хубавото е, че там поне половин ден има медицинсколице, и ако детенцето е на път да се разболее и тя му дава лекарства, след консултация с родител. Условията не са лоши, топличко е, уютно, имат много играчки, но това, което не ми харесва е, че са доста неорганизирани. Имам впредвид, че с каквито дрешки я изпратиш - с тези седи цял ден. Нямат си гардеробчета, а малки шкафчета и понякога става голямо объркване на различните детски дрешки. В понеделник сутрин пращаш детенце с раничка за цялата седмица - 1-2 чифта дрешки за преобличане, няколко чифта гащички, чорапки и в петък ти я връщат, за смяна и пране. Плюсовете за мен са, че детето ходи с желание и я научиха много бързо да пишка на гърне и да се съблича самичка. Минусите май вече ги написах. Градината се намира в Бояна (адреса не го помня), в двуетажна къща, по един етаж за всяка група, имат голям двор и са на чист въздух, когато е сравнително топло, за да излизат. Ако се регистрираш - пусни ми бележка, за да ти пратя и другите подробности като ги науча. А това за държавните градини... ох, не знам! Притеснявам се, че няма да иска да ходи или че няма да и обръщат внимание. Но то гаранция никога няма. А познати в детски заведения нямаме никакви. Аз разчитам на добронамерени разговори с персонала и евентуално спонсорство на детската градина, но още не сме решили окончателно какво ще правим.

If you voted Bush, you can't shit here. Your asshole is in Washington


Тема Re: Частни детски градининови [re: Лили]  
Автор babaToHka (старило-патило)
Публикувано08.02.05 21:18



Веда коя беше? На "Брегалница" ли? Защото аз звънях там и ми казаха, че няма да приемат деца до септември.

If you voted Bush, you can't shit here. Your asshole is in Washington


Тема Re: Частни детски градининови [re: babaToHka]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 08:28



Веда се намира на ул.Порой, което е в жк Св. Троица в сградата на държавната детска градина "Братя Грим".



Тема Re: Частни детски градининови [re: Лили]  
АвторБинe (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 17:22



Имам отзиви за Веда-прекрасни,моя близка ходи до там и каза, че условията са просто чудесни, но нямам връзка с родител, чието дете да я посещава и така и не разбрах,освен чудесните условия, дали наблягат на езика, защото това ме интересува също много.Ако ти имаш лични впечатления, моля ,сподели!



Тема Re: Частни детски градининови [re: babaToHka]  
АвторБинe (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 17:24



Как дрехи за цяла седмица?Нали не е интернат?В смисъл-дрехи си носиш за седмицата, но вечер ти връщат детето, нали?!Моята ще тръгва директно на детска градина, но не съм я учила да ходи на гърне, няма да има проблем, нали?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.