Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:48 18.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Частни детски градининови [re: babaToHka]  
АвторБинe (Нерегистриран)
Публикувано11.02.05 15:57



Всъшност нямаш ежедневна връзка с учителките заради превоза,който използваш-техния, нали?Но ако например избера първата година да си я водя аз,няма да имам проблеми да следя за храна,спорт, хигиена и отношението на учителите към децата предполагам?Дочух, че там заплащането е месец за месец, но все нямам време да се обадя лично...И все пак, щом си доволна от всичко останало, освен от това, че от време на време изчезват дрешки,защо не си ги надписваш на етикетите?И има ли и други причини-в организацията или отношението на учителите към децата, заради които да се замисляш да преместваш детето си?Моля те, бъди откровенна!



Тема Re: Частни детски градининови [re: Бинe]  
Автор babaToHka (старило-патило)
Публикувано11.02.05 22:16



Причините за моето желание за преместване са комплексни - от една страна, не плащаме ние разходите за градината (а те не са малко), но пък бихме искали да не сме зависими от плащащите. Ако е по-близо ще имам възможност да я взимам по-рано и така да прекарваме повече време заедно. Колкото до отношението на учителките съм наистина доволна и това си личи и по детето, което ходи с желание и говори с голяма любов за каките. Виж относно организацията в градината има какво да се желае - много ми се иска да не стои по цял ден с дрехите, с които я пращам, а те явно няма да гипреобличат по два пъти на ден. Иначе ако избереш ти да си я водиш и взимаш, ще мпжеш да извършваш всички тези дейности, които за мен са невъзможни.

If you voted Bush, you can't shit here. Your asshole is in Washington


Тема Re: Частни детски градининови [re: babaToHka]  
АвторБинe (Нерегистриран)
Публикувано16.02.05 08:50



А ти мислиш ли, че в другите детски градини децата ги събличат и преобличат?А как е със следобедното спане в Увекинд, защото нашата госпожица има меко казано свободен режим относно следобедния сън и изобщо не е много по спането?



Тема Re: Частни детски градининови [re: Бинe]  
Автор babaToHka (старило-патило)
Публикувано17.02.05 09:25



Ние винаги сме имали строг режим в това отношение. Сега и в детската градина имат. Малката се опитва и вкъщи да ни го прилага. Ако съм полегнала пред телевизора, веднага започва да ме следи и командори: "Да не съм чула и една думичка", "само да си посмяла да си отвориш очите", "следващия път като чуя някой да говори ще го напляскам"... Много е смешна като най-сериозно ни гълчи

If you voted Bush, you can't shit here. Your asshole is in Washington


Тема Re: Частни детски градининови [re: babaToHka]  
АвторБинe (Нерегистриран)
Публикувано21.03.05 17:19



Бабо Тонке!
Още ли сте в УВЕКИНД?
Аз кандисах след голямо обикаляне за там,но все още не съм убедена, че научават в детската градина нещо по немски, извън песничките и стихчетата...Твоето дете научи ли нещо по немски-да си поиска нещо,смислено изречение,изобщо-да си проличи, че е в частна НЕМСКА градина?А и ме разбиха с една декларация,че давам съгласие/принципно/да бъде водено детето ми извън детската градина-все си мисля, че толкова малки деца нямат толкова излизания извън детската градина и за всяко мероприятие би трябвало да ме уведомяват....
Базата ми хареса много,но въпросът е да не е само база за тези пари!



Тема Re: Частни детски градининови [re: Бинe]  
Авторherz (Нерегистриран)
Публикувано25.03.05 16:34



Здравейте!Виждам,че искате инфо от първа ръка!Е аз съм насреща.Детето ми посещава "Веда" от три години.Много съм доволна.Наесен живот и здраве-впърви клас-отново във"Веда".Ако още се колебаете-питайте!



Тема Re: Частни детски градининови [re: herz]  
АвторMaмa (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 15:08



Здравей,
Много въпроси имам. Дано имаш малко време да ми отговориш.
Къде се намира и каква и е таксата?
Храната там ли се приготвя?
В какви легла спят най-малките?
Как са с приема?
Птиемат ли деца под 2 г.?
Благодаря предварително
Ралица



Тема Re: Частни детски градининови [re: Бинe]  
Авторnever (Нерегистриран)
Публикувано23.09.05 15:39



Има ли някой впечатления доколко децата от частните детски градини с немски език могат да говорят на немски в първи клас. Обиколихме няколко - Ерих Кестнер, Веда, Увекинд, Дойче Шуле навсякъде питахме и навсякъде получихме различни отговори. В Дойче шуле казаха, че в първи клас можели да говорят като германчета, но имали по-беден речник, в Увекинд твърдяха, че това се постига в четвърти клас. В Ерих Кестнер казаха, че в първи клас знаят някои думи и изрази. Във Веда май забравих да питам!
На нас най-много ни хареса Увекинд. Най-приветливо ни се стори там. И обстановката и хората. Но там учителките са българки, а пък ми се струва важно езикът да се учи от някой, за който той е роден. Всъщност виждам смисъл да се плащат тези високи такси ако детето се научи да говори истински, защото на тази възраст това не зависи от него, а от това какво чува.
Та имате ли впечатления какво се научава в тези детски градини?



Тема Re: Частни детски градининови [re: never]  
Автор babaToHka (мумифицирана)
Публикувано24.09.05 11:52



До септември Ния ходеше в Увекинд. Имахме много причини да не ни харесва там и вече е в държавна детска градина. Тук обаче трябва да подчертая,че за нас не беше важно дали детето ще учи някой език, а просто как ще се чуства на даденото място. Конкретно за езика - получавахме някакви листчета, на които имаше стихотворения на немски, и единия път Ния го знаеше. Пусках и немска детска телевизия, но въобще не се заглеждаше. Бяхме и купили и картинен речник, за да запомня по-лесно думи и т.н. Когато през лятото бяхме на море, около нас имаше само германчета. На няколко пъти я подтиквах да си играе с тях, или я питах дали ги разбира, но отговора все беше отрицателен. Не бих могла да твърдя със сигурност, но за 1 година, езика и е все така непознат,както и в началото.
С това не искам да те убеждавам или разубеждавам, в каквото и да е, просто съобщавам фактите. Все пак научаването на език е дълъг процес и според мен правилно се интересуваш за резултата след поне 2-3 години.
Дано детенцето е щастливо, което и място да избереш.

Обижается народ:
Мало партия дает.
Наша партия не блядь,
Чтобы каждому давать.


Тема Re: Частни детски градининови [re: never]  
АвторEми (Нерегистриран)
Публикувано26.09.05 10:36



Веда не ти я препоръчвам от личен опит. Детето ми миналата година я посещава, но останах много недеволна по ред причини за което мога да напиша цял роман. За езика - ми научи няколко думички.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.