Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:29 22.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Проверка на детегледачканови [re: Cпacka]  
АвторDora (Нерегистриран)
Публикувано12.10.04 03:48



Suzalyavam za tova koeto ste prezivyala. Bila sum ot dvete strani na barierata taka da se kaze. Prez studentskite si godini sum se izdurzala tochno kato babysitter, sega puk mi se nalaga da buda ot drugata strana i da izbiram za sebe si.

Tova s bolestite naistina mi se stori bezumie. Lichno men roditeli sa me pitali dali sum si postavila protivogripna vaksina i dali imam neshto protiv da si postavya. Tova go razbiram i sushto go prilagam. Togava ne se obidih, daze si kazah- boze kolko glupavo che sama ne sum se setila. No tova s pregleda pri lichnia lekar e unizitelno i za dvete strani. Vie moze li da garantirate che deteto vi nyama da zarazi detegledachkata si s bolest koyato vie ne moze da razpoznaete na pruv pogled?

Za fotokopie na lichnata karta-tova e lichna informatzia ne moze koito si iska da ti vzima i da ti snima lichnata karta. V Bulgaria nyama li zakon koito zashtitava tozi tip informatzia?

V konkretnia sluchai bih posuvetvala damata da se sreshtne s momicheto i da ostavi intuitziata i da reshi. Naistina tova e mnogo vazno reshenie, no poglednete i ot drugata strana-tova momiche sushto ne znae na kakvi hora shte popadne. Nymate li poznati koito da preporuchat proveren chovek ili moze bi se oburnete kum agentzia.



Тема Re: Проверка на детегледачканови [re: Dora]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано12.10.04 11:07



Разбира се, че по-добър би бил вариантът да се наеме човек, препоръчан от познати или чрез агенция. Най-малкото защото в първия случай някой ще го познава и лично ще гарантира за него, а във втория личните му данни ще са известни и проучени в полицията, защото така процедират агенциите вкл. и спрямо работодателите. Това представлява гаранция и за наемания, не само за работодателя. Но пък агенциите взимат комисионни, които по нашенски ние не обичаме да плащаме, въпреки че са напълно поравдани (поне за мен).

Но все пак вслучая говорим за напълно непознато и анонимно лице, за когото никой, на когото може да се има доверие, не може да гарантира.

Аз не бих оставила да пребивава в дома ми напълно непознат човек, камо ли да му поверя детето си. Не смятам себе си за такъв тънък психолог, че да мога да оценя някого по един разговор и едно виждане. Ежедневно работата ми ме среща с какви ли не хора и от опит знам колко измамно би могло да е първото впечатление.

За болестите не се притеснявам дори толкова от заразните, а от съвсем друг тип. Предсатвете си една крайна картинка - дете под 3 години, поверено на епилептик или човек с психически отклонения. Ще кажете, че това е прекалено, но убедеде ме, че не е възможно. Тази хора не винаги имат блеснал поглед и невинаги им тече слюнка. Извинете ме за натурализма, моля! Не исках да навлизам в подобни описания!

Това, което предлагам е потенциалната бавачка да отиде сама на преглед при лекар, на когото имам доверие, който да установи здравословното й състояние. Иначе всички добре знаем как се вади медицинско за работа у нас, нали?! И не бих имала нищо против да й предоставя картона на детето, в който е отразено здравословното му състояние. Аз нямам какво да крия.

Естествено, че в БГ има закон за защита на личните данни, но ако трябва да се придържаме към буквата на закона, бавачката би трябвало да е наета с някакъв договор на работа, в който неизбежно ще са вписани тези лични данни. Такива неудобства биват спестени при ползването на услугите на агенция, но от една страна обикновено гледаме да си спестим, ако е възможно тяхната комисионна, въпреки, че обикновено е оправдана. Но пък от друга страна и доста от агенциите не са на нивото, на което би трябвало. Параграф 22.

Разбира се, че при такива неуредени документално взаимоотношения за бавачката има риск да бъде изхвърлена след месец и да не й бъде платено или да бъде подложена на някакъв тормоз. И е нормално да поиска някакви гаранции за себе си - да й бъде заплащано седмично или дори ежедневно например. Тя има 2 основни предимства в разглежданата ситуация - знае кои са и къде са нейните работодатели и освен това е самостоятелен възрастен човек, способен да се защитава, за разлика от едно дете.

Пътят към ада е постлан с добри намерения.

Редактирано от Cпacka на 12.10.04 11:11.



Тема Re: Проверка на детегледачканови [re: Cпacka]  
Автор TheGoldenSnitch (в играта)
Публикувано12.10.04 11:37



Добре де, по принцип си абсолютно права. Но кажи ми кой е този лекар, който при появата на 20-30 годишно момиче, което му казва, че няма никакви оплаквания, ще открие нещо повече от това, което и ти виждаш, разговаряйки с него. Ако се направи поне някаква кръвна картина и всички останали от този род изследвания, пак има някакъв шанс. Но мога да ти кажа доста случаи, когато отиваш с конкретни оплаквания при лекар и той ти казва "Нищо ти няма". В тази връзка, препоръчай ми този лекар, крайно време е да сменя моя. Колкото до това с личната карта .. От една страна има фалшиви, откраднати и т. н. От друга, дори и да имаш личните данни на момичето, с какво ще помогне това, ако или след като тя стори нещо лошо на детето ти. Ще си имаш лични данни... Именно за това е най-добре да се направи един ден личен контакт с момичето. Тогава има вероятност да си проличи има ли то интерес към вещите в дома, има ли интерес към работата, за която е наета, а биха могли да се забележат и разни болестни признаци, за които говориш - не на 100% но вероятността е по-голяма от 30 мин. при лекар.

>O< <<<<<<<<

Редактирано от TheGoldenSnitch на 12.10.04 11:40.



Тема Re: Проверка на детегледачканови [re: TheGoldenSnitch]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано12.10.04 13:09



простете ми, че схващам бавно, ама по какъв начин прегледът при лекар и получаването на копие от личната карта или на каквато и да е лична информация се явяват алтернатива на прекия контакт?

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: Проверка на детегледачканови [re: TheGoldenSnitch]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано12.10.04 17:56



Не си спомням да съм отхвърляла личния контакт под формата на среща с момичето. Естествено, че той има огромно значение, но не е НИКАКВА гаранция.

Извинявай, ще бъда откровена с теб, това с интереса към вещите в дома ми прозвуча малко наивно. Как точно ще отличиш обикновеното любопитство от нездравия интерес?. И аз като попадна на чуждо място се оглеждам любопитно наоколо. Направо съм на път да повярвам, че наистина нищо не разбирам от човешката природа ...

По повод личната карта, ако внимателно си прочела първия ми постинг, ще видиш, че има начин веднага да провериш поне дали личната карта е валидна. Самият факт, че имаш някакви данни на бавачката (бични данин, домашен адрес, телефон) вече е някаква превенция. Погледни само какво се случва в интернет - как се държи един регистиран и един нерегистриран юзер. (може примерът да ти се струва смешен, но за мен е добра илюстрация). Когато знаеш, че по някакъв начин вече не си толкова анонимен, спазваш по-строго общоприетите правила.

А ако личния ти лекар се държи с теб по начина, които описваш, по-добре наистина го смени. Аз съм изключително доволна от нашата лекарка. Първоначално беше само на сина ми, но после прехвърлих цялото семейство при нея. Майка ми е стоматолог и имам обективна контрола за това дали един лекар става или не. Освен това говора не за разговор с лекар, а за преглед при него. Проверяват се кръвно налягане, дишане, пулс, лимфни възли ... Всъщност ти би трябвало да знаеш какво имам предвид!

Лекарката ни се казва д-р Матеева и работи в 20-та поликлиника в Борово. Съвсем чисотсърдечно я препоръчвам.

Пътят към ада е постлан с добри намерения.


Тема Re: Проверка на детегледачканови [re: Cпacka]  
Автор TheGoldenSnitch (в играта)
Публикувано13.10.04 00:50



Всъщност за мен и другите неща не дават гаранция или по-скоро дават, но тя изобщо не е сигурна. Може би съм по-различна от всички, но когато влизам за първи път на чуждо място, не се оглеждам като в мебелен магазин и съвсем не от липса на любопиство. За личната карта - ако момичето изчезне с детето или с детето се случи нещо лошо, верните лични данни ще върнат ли детето, живота или здравето му? (Малей, ще откажем жената от бавачка). Колкото до примерите ти за регистрация в интернет, влез и за малко разгледай какво се пише из клубовете, мързи ме, но ти гарантирам, че мога да ти посоча точно толкова поста с простотии и цинизми, писани от регистрирани никове, колкото и постове с много съдържание, информация и хубави мисли, писани от нерегистрирани. Като че ли при регистрация в интернет, някой ти проверява дали си Пенчо, Генчо или Марийка. Това е смешно. Не се сещам защо би трябвало да знам какво имаш предвид за проверката на личния лекар, защото пак не съм наясно каква информация за опасни на детето заболявания ще се открият при изброените от теб проверки. Тази д-р Матеева да се казва случайно Нина? Но мога да ти дам и друг пример за личния контакт. Когато ми се наложи да наема жена за гледане на болната ми майка, въпреки че беше препоръчана от познат човек, още при телефонния ни разговор си казах - тази не става, защото още от него пролича, че жената не е достатъчно оправна за работата.

>O< <<<<<<<<


Тема Re: Проверка на детегледачканови [re: TheGoldenSnitch]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано13.10.04 10:33



Първото име на д-р Матеева е Дориета.

Откровено ти завиждам за умението да вникваш в човешката същност. Аз не притежавам този талант и затова залагам на други нелепи и абсурдни начини за макар и теоретични гаранции за сигурността на едно дете.

За едно нещо си АБСОЛЮТНО права - този разговор взе да става наистина смешен и крайно безсмислен ... Особено за Grami, за което съжалявам и се извинявам.

Единственото нещо, за което мога да гарантирам, е че се включих в темата само от наивното желание да бъда полезна.

Пътят към ада е постлан с добри намерения.


Тема Кхъ, да бе...нови [re: TheGoldenSnitch]  
Автор чaeнo мoмичe (в зелена чаша)
Публикувано14.10.04 06:12



Така мисля и аз. Защо й е да я води на лекар? Личният лекар не може да определи психическото й състояние, или дали има венерическа болест, или друго. Може да погледне за кожен обрив и да провери лимфните възли. Ако мислят да й правят пълна кръвна картина и редица прегледи - тъпо е. В крайна сметка и типа на работата не го изисква.
Ето, винаги човек изпуска момента с доверието. Не да се предоверяваш, но все пак да се довериш и да уважаваш този срещу теб. Иначе става сякаш му предлагаш работа в секретна биохимична лаборатория под прикритие едва ли не, със световно значение, та трябва да я огледаш по този начин. И то за 0000-цифрена заплата.
Много ми е чудно, какво примерно може да открие джипи-то?



Тема Re: Проверка на детегледачканови [re: Grami]  
Автор Grami ()
Публикувано14.10.04 10:50



Сега чак успях да прочета.....

Ами какво да кажа, Благодаря на всички.Още не съм се срещнала с всички момичета и не съм решила.
Но от мненията Ви има какво да се научи и над какво да се замисли човек.
Няма да се откажа от детегледачка, имала съм когато малката беше бебе, но тогава беше с препоръка от познат човек.
Ще пиша в следващите дни какво става, а вие ако се сетите още нещо.....пишете



Тема Re: Проверка на детегледачка [re: Grami]  
Автор TheGoldenSnitch (в играта)
Публикувано15.10.04 00:46



Грами, кажи какво стана, нали не сме те отказали

>O< <<<<<<<<



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.