Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:47 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: За проговарянетонови [re: Robertina]  
Автор mishi-mishi (четяща)
Публикувано20.01.04 12:03



Благодаря ти за отговора. Питах, защото съм водила дъщеря ми на логопед заради р-то, но ефектът беше почти нулев и след време съвсем се изпари и се чудех аз ли не съм случила или просто трябваше да продължавам още една година.
Така или иначе френското р си и остана, но поне не е така силно изразено като моето.



Тема Re: За проговарянетонови [re: mishi-mishi]  
Автор Robertina ()
Публикувано20.01.04 14:06



zdrasti, az obogavam frensko "R"......:)))

Abe trjbva si mnogo rabota i postojnstvo ,,,uf :((( dano vsichko svurshi dobre nakraj :))



Тема Re: За проговарянетонови [re: Robertina]  
Автор mishi-mishi (четяща)
Публикувано21.01.04 15:37



Пожелавам ти го от все сърце!...и стискам палци, защото наистина трябва много постоянство!
Обаждай се, когато имате напредък.




Тема Re: За проговарянетонови [re: mishi-mishi]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано26.01.04 00:33



Не разбирам защо го смятате за дефект това френско "Р"
Аз толкова го харесвам, че като бях малка нарочно говорех така
Хората с френко "р" моментално ми стават симпатични!



Тема Re: За проговарянетонови [re: mishi-mishi]  
Авторnina (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 19:16



Самия Айнщаин е проговорил на 3 години.Чела съм биографията му,за това не се тревожете.



Тема Re: За проговарянетонови [re: nina]  
Авторmill (Нерегистриран)
Публикувано31.01.04 04:05



Да, но Айнщаин е бил аутист, не можем да разчитаме на това.



Тема Re: За проговарянетонови [re: mishi-mishi]  
Автор Lav (val)
Публикувано11.02.04 12:46



moje li niakoi na kratko da mi preraskaje tazi statia za koiato govorite.
Moiat sin trudno se zastoiava na edno miasto a i ne kazva mnogo dumi ta mi stana interesno, no niamam statiata.



Тема Re: За проговарянетонови [re: mishi-mishi]  
АвторSunny (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 12:01



Здравей

не се притеснявай затова. Моята дъщеря също на 2г. и 1-2 месеца почти нищо не говореше. Аз правех какви ли не опити да я накарам да повтаря, но не - мама и дай и толкова.
В същото време пред блока играеше с деца, които са на нейната възраст и говореха с изречения. Аз доста се бях притеснила, че не проговаря и незнаех какво да предприема.

Но еле гледай какво стана към 2г. и 6 м. - изведнъж се отприщи. Изненадваше ме с по няколко думи на ден
Сега е на 4г. и половина и не мога да и затворя устата. На моменти дори говори като голям човек.
Така че спокойно - някои деца просто проговарят по-късно.



Тема Re: За проговарянетонови [re: mishi-mishi]  
Автор Robertina ()
Публикувано23.02.04 12:12



Zdrasti, Kak se razvivat neshata pri vas? Nesto Novo?... Chakam s neturpenie novosti :)))



Тема Re: За проговарянетонови [re: eливko]  
Автор Honda (член)
Публикувано28.02.04 18:41



Здравейте и от мене. Извинявай, че се закачам за тебе, но при нас положението е подобно. И ние живеем в чужбина и имаме проблем с говоренето. Дъщеря ми е на 3 г и 4 месеца. Все се надявах като тръгне по градини и предучилищна, че нещата ще се оправят , но уви. Говорих с тукашната й наблюдателка и тя я записа на Говорен терапевт ( май това тука са Логопедите), но се оказа, че може да се отвори час при него чак след няколко годиниВ къщи си говори на български, но мога да кажа, че от българския почти нищо не разбираи рядко вмъква българска думаНо и с английския не е толкова добре. ПРави някои изречения , но според мене речника й не е толкова богат. Усещам я понякога, че иска да ми каже нещо, но просто не може. А и губи бързо инетерес към нещата, с които се мъча да я превлека.Що рев изревах покрай нея ( знам , че не помага ама и нервите ми вече са опънати яко)

[




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.