Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:23 18.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: За проговарянетонови [re: mishi-mishi]  
Автор Бeни (!)
Публикувано14.01.04 16:06



Не видях в отговорите мнение, което да е подобно на това, което прочетох за интелигентността в сайта, който ще цитирам по-долу:

"В най-ранна възраст при свърхинтелигентните деца се наблюдава ранно проговаряне – преди първия си рожден ден могат да образуват правилни изречения. Други упорито отказват да говорят и след две годишна възраст докато изведнъж не проговорят с пълноценни и граматически правилни изречения. Причината е в перфектността на свърхинтелигентните деца – не демонстрират уменията си преди да ги владеят до съвършенство."

Имам познати, чието дете проговори действително след 2 години и половина, но точно така - с граматически правилни изречения за всеобщо изумление.
Струва ми се, че и вашия случай е подобен.

Мисля, че е полезно за всички нас - родителите, да прочетем как да стимулираме развитието на децата ни:





Тема Re: За проговарянетонови [re: mishi-mishi]  
Автор LiaLia (хонорувана)
Публикувано15.01.04 00:14



Здравейте момичета,
аз нямам какво да добавя, защото положението с Яна (2г) е досущ като при Flash...както чета тук, май ще чакам още месец-три, за да чуя "смислена" реч...освен ако методът на Debora не даде бърз резултат...ще го пробвам...но е много успокоително да знеш, че и на други родители им е дотегнало това ъкане, мучене и сочене...
Успех!

Floss!


Тема Re: За проговарянетонови [re: iv_y]  
Авторmill (Нерегистриран)
Публикувано15.01.04 00:16



Zdraveite,

Moiat sin e na 3god. i 7mes. i vse oshte ne moje da govori, t.e. kazva okolo 20 dumi, no ne moje da gi svyrje v izrechenie. Az mnogo se pritesniavam i smiatam da go zaveda na nevrolog, psiholog i logoped.

Dokato beshe po- malyk ne se pritesniavah, zashtoto decata sa razlichni i ne progovariat na edna i syshta vyzrast, no sega razbrah, che, ako do 3 god. deteto ne progovori triabva da se vzemat speshni merki za tova. Zatova ne otlagaite prekaleno dylgo!



Тема Re: За проговарянетонови [re: mill]  
Автор Robertina ()
Публикувано15.01.04 09:34



mili, zavedi go, Nie hodihme octomvri - beshe na 2 g i 9 meseca. Nevrologichno njma nisto. No hodim na logoped i psiholog. Uchat j da igrae razni igri - za vgnezdjvane, stroene na juli i drugi.
Pusni mi belegka ako iskash oste informacia



Тема Re: За проговарянетонови [re: Robertina]  
Авторmill (Нерегистриран)
Публикувано15.01.04 10:53



Zdravei Robertina,

Mnogo bih iskala da mi dadesh oshte informacia za terapiata, koiato provejdate, no ne uspiah da ti pratia belejka. Obadi mi se, ako mojesh na tozi e-mail i az shte ti pisha:
m_cekova@yahoo.com

Blagodaria ti mnogo!



Тема Re: За проговарянетонови [re: Debora]  
Автор mishi-mishi (четяща)
Публикувано15.01.04 11:16



Здравейте! Опитах снощи по метода на Дебора, но не ми се получи, може би защото вечер като си ляга малкия разбойник си взема книжка и иска аз да му разказвам по нея - за животните и въобще каквото посочи да му казвам какво е.
Всъшност имаше малко успех - повтаряхме как се плези една маймуна бе-бе-бе. Ще продължавам да опитвам, вечер като си легне е време само за нас двамата, така че има предпоставки.
Вчера баба му му е купила много хубаво списание - бр. 1 на Бърборино - издателството е Фют. Подходящо е за деца от неговата възраст - 2 г. до към предучилищна - има малки разказчета, стихчета, игри, картинки, дори запознават децата с първите букви от азбуката. Има за всекиго по нещо според интереса. На мен ми хареса, а и на детето също.
Имам въпрос към Робертина - какво я карат да прави дъщеря ти при логопеда и тя слуша ли го? Има ли някакъв напредък?



Тема Re: За проговарянетонови [re: mishi-mishi]  
Автор Robertina ()
Публикувано15.01.04 17:14



ami kakvo j karat......po kartinki j karat da povtarj,,,ne che tj povtarj....
Istinata e che njkolko puti povtori celite dumi - mecho, portakal, topka i torta...no ednokratno i posle kraj,,,vika im nesto no ne se razbira. Istinata kojto razbrah e, che trjbva mnogo vnimanie, mnogo rabota i uporstvo,,,,,,,i tova dosta dulgo vreme.
Nie hodim prez mesec na intenziven kurs :))) vseki den po polovin chas, v ostanaloto vreme dejstvam az, i oste 1-2 na sedmica se vigdame s logopedkata.
Vsichko e pod formata na igra - knigki, kartinki, karat j da se gleda v ogledaloto i da povtarj.....
she vi pisha pak,,,,pitajte....i si spodelete,,,,az ima mugda ;)))



Тема Re: За проговарянетонови [re: Debora]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано15.01.04 17:44



Тоя метод ми напомня за онзи на професор Лозанов, помниш ли там да учиш чужди езици, докато спиш.



Тема Re: За проговарянетонови [re: mishi-mishi]  
АвторOнaзи, дeтo и e лecнo (Нерегистриран)
Публикувано15.01.04 18:06



Здравейте мили майчици!
Аз няма да давам много съвети, защото и безтова преди време един татко се възмути от мен като майка ("как можело да сам такъв непукист"), а и по принцип редовно страдам от приток на късмет, но... само ще споделя моят опит - имам дъщеря (засега само една) и когато стана на около 2 г. бабите около нас (а ние имаме много ) започнаха да се тревожат кога ли детето ще проговори.
Това, което правих бе да се опитвам да я разбирам всеки път когато се опита да каже нещо и да го повтарям след нея в правилен вид (смятам, че така по-лесно се долавя разликата от малкото ухо) и освен това да не досаждам. Децата са си личности и си имат настроения. И както аз имам дни в които ми се иска да не си отварям устата ако може (за разлика от моментите, когато не могат да ми я затворят ), така и те си имат моменти на вглъбяване в поредната беля. Много съм и приказвала (особено като изпадна в настроение) и се стараех да има повечко контакти с хора от всякакви възрасти.
Толкова за сега от мен, за де ни заболят очите...
И успех с малчуганите! Това са им най-сладките години - радвайте им се и не забравяйте да се шегувате и да играете с тях - така е по-лесно според мен.
Те сега само купуват, така че внимавайте какво им предлагате. След известно време като проговорят ще ви продадат с парцалките...



Тема Re: За проговарянетонови [re: Oнaзи, дeтo и e лecн]  
АвторOнaзи, дeтo и e лecнo (Нерегистриран)
Публикувано15.01.04 18:10



Исках да кажа "... за да не ви заболят очите..." , но малко съм гладна в момента. Sorry!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.