Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:19 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: възраждането на богомилствотонови [re: LordDarthVaderl]  
Автор Prokimen ()
Публикувано20.11.13 19:07



Спамаджията на клада!









Тема Re: БАФОМЕТ е Богът на Българската патриаршиянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Prokimen ()
Публикувано20.11.13 19:34



В отговор на:

Тук само образцови езически богове се подвизават, а не производните на авраамистическите религии.




не е ли оплодил тамплиерството с образцовото си езичество?









Тема Re: БАФОМЕТ е Богът на Българската патриаршиянови [re: Prokimen]  
Автор Лилав Чепик (di garda)
Публикувано20.11.13 20:49



Никак не го разбирам. Честно.
Мисля, че цялата история е някаква алегория.
Освен това така и не прочетох оригиналният роман.

Значи дали вярвам в тази идея?
Честно казано донякъде да. В идеята, не както тя е развита в последствие в Тамплиерската конспирация.

Обсъждали сме го не веднъж. Странно е за евреин на тази възраст да не е женен. От друга страна е още по-странно да се подвизава с жена по начинът, по който имаме сведения. Нетипично е за времето и нравите, мисля.
Или ни представят обичайния по начин, който не отговаря на практиките тогава, или обичайния начин на живот е несъвместим с разигралите се събития.

От друга страна какво толкова голямо значение за Историята има поколението на Исус, освен ако не е действителен наследник на трона? Тук вече Тамплиерската нишка никак не ми се връзва. Добре. Има живи наследници на трона на Йерусалим - да ме прощаваш, голям праз! 2000 години си траят и то в периоди, в които КЦ нищо не може да им направи...Тъпо нали? Особено в днешно време...Не се връзва.

Граалът съдържа Христовата кръв. Но Църквата няма никакъв интерес да крие този "факт", та чак и да се страхува от него (ДНА правим едва сега)? Каква полза имат другите да го крият? И защо той да влияе радикално на нечия теология? Пак не се връзва. За мен "съд с кръв отпада" по логическа необосновка.

Хубаво. Родили се крале от наследниците на Исус. Щом такава тайна се пази до днес - да бият камбаните. Да, но си мълчат. В името на какво? Нали искали да се противопостяват на КЦ...и да си върнат властта...Но те власт не са имали, а Евреите от кога чакат наследника на Давид. И това не се връзва с мълчанието, тайната и конспирацията.

Ако изобщо има нещо вярно-мистифицирано в цялата история, то не мисля, че това което се представя като официални версии.

Няма логика.

Свалям правителства. Всякакви.


Тема Re: възраждането на богомилствотонови [re: Prokimen]  
Автор LordDarthVaderl (power)
Публикувано20.11.13 20:51



я кажи тогава тези какви са:





от вашите православни езичници ли са или са езически християни?
А може и да са някакъв трети вид...

Силата е нищо без контрол!

Тема Re: БАФОМЕТ е Богът на Българската патриаршиянови [re: Лилав Чепик]  
Автор LordDarthVaderl (power)
Публикувано20.11.13 20:54



има логика това, което си написала, при условие, че искат властта в Европа.
Но те искат цялата световна власт, а не само в Европа, защотот в Европа те властта си я имат от векове. Затова е конспирацията, защото арабите, китайците, японците и индийците нещо не са съгласни с тези псевдохристиянски властолюбци.

Силата е нищо без контрол!


Тема Re: БАФОМЕТ е Богът на Българската патриаршиянови [re: Prokimen]  
Автор Лилав Чепик (di garda)
Публикувано20.11.13 20:55



Но въпреки това ги изправя на кладите.
И това не се връзва.
Както не се връзва и факта, че въпреки силата и богатството им успяват да ги затрият за "един ден" та чак и зад граница забегнали.

Че има мътилка в цялата история - има. Просто не мога за сега да установя до колко е чисто практическа и до колко и нещо друго би могло да се крие зад всичко това.

Аз продължавам да твърдя, че трябва да се гледа комплексно на този исторически момент - гонитба на катарите - създаване на тамплиерски орден - унищожаване на ордена. Това са два интересни века, които трябва да се проследят паралелно събитията за да се поизяснят някои връзки. Връзки съм убедена, че има. Каквито и да са те.

Свалям правителства. Всякакви.


Тема Re: БАФОМЕТ е Богът на Българската патриаршиянови [re: LordDarthVaderl]  
Автор Лилав Чепик (di garda)
Публикувано20.11.13 21:07



Няма логика от гледна точка на следното:

- евреите не признават Исус за наследник на Давид. Тоест, неговите наследници трябва да са много убедителни за да привлекат евреите на своя страна
- Исус никога не е упражнявал царска власт в Юдея. Няма трон за връщане.
- И да е бил женен, и да има деца - (да ме прощават правоверните) какво от това, щом собствения му народ не го признава за негов Цар
- да приемем, че християните радушно посрещнат идеята за наследници на Исус. Тогава те сами ще издигнат Цар на Йерусалим. НО НЯМА ДА СЕ СБЪДНАТ ПРОРОЧЕСТВАТА

от НЗ. Не Исус, а дъщеря му, недай си Боже ще се яви за престолонаследник (това за шегата). Нищо общо с Месианската идея (и син да е пак е така, а юдеите ще трябва да се срамят поради голяма грешка)
В тази ситуация евреи и християни ще се наложи да се обединят теологично и да прокламират Нова Теология. Някак си прекалено става...
То точно защото е прекалено може "наследниците" да се крият. Да чакат удобен момент. Но пак е малко смешно: Родът на Давид претендира за властта си. Ами да се оправя Израел. На кого му пука?

Не. Не ми се връзва и световна власт. И кралското семейство на Швеция може да полудее по същия почин, да не говорим за мощната Лейди от Острова, но те просто си харчат парите и си живеят като крале, а тези като тайни агенти...Абе не ми се чини да е вярно това с наследниците. Та чак и крале на Франция станали! После ги ступали и хайде пак потънали в Историята - егати кралете... Нали уж "цялата Божия власт трябва да е непрекъснато с тях", а те си крият по пещерите в Рен Шатото.

Свалям правителства. Всякакви.

Тема Re: възраждането на богомилствотонови [re: LordDarthVaderl]  
Автор Prokimen ()
Публикувано20.11.13 21:33



Какви снимки са били в постинга, че са спрени от публикация и не мога да ги видя?



Тема Re: възраждането на богомилствотонови [re: Prokimen]  
Автор LordDarthVaderl (power)
Публикувано20.11.13 22:22



сега снимките трябва да се виждат.
не са спрени от публикация, ами ги бях направил погрешка лични вместо публични.
та тази християнска секта ми е много интересна - смесване на еврейски със старобългарскки знаци е доста любопитно сектантско направление.



Силата е нищо без контрол!

Тема Re: тамплиеритенови [re: Лилав Чепик]  
Автор Prokimen ()
Публикувано20.11.13 22:29



От малкото прочпетени материали се уверявам, че има твърде много загадки и мистериозност.

В моята посредственост съм склонен да мисля, че колкото и благочестиви да са им били първоначалните намерения, с времето, християнството им се е объркало с чужди мистични вярвания и култови практики.

Несъмнено, френският крал си е имал своите лични съображения да се разправи с тамплиерите и е стигнал твърде далече в обвиненията си. Този кралски акт не означава, че тамплиерите ще да са имали вярвания и практики чужди на християнството.

Колкото до свещения граал, аз не вярвам, че става реч за венерация нито на чашата от Тайната вечеря, нито на някакво флаконче, съдържащо кръвта на Христа. Под предлог, да е едно от двете, тамплиерите ще да са имали някакъв прикрит култ към граала, който е бил познат на античността.

Ако днес има владици и прелати масони, защо да не приемем далеч по-голямата вероятност, че ако не всички тамплиери, то голяма част от тях са били обвързани с някаква нехристиянска мистичност и ритуали.

Колкото до идеята, че Мария Магдалена била "съпруга" на Христа, за мен това също е някаква тенденциозна измислица, макар в свещената простота на някои да е имала благочестиви съображения. Християнската неграмотност в Писанията и болнава мистичност са способни да измислят какво ли не, а от Писанието знаем, че "синовете човешки" са по-досетливи от "синовете божии". Някои далновидни (вещерници

) ще да са съумяли да се възползват от организираността на тамплиерите за да си пробутат гяволиите, както днешните тамплиери - наследници на богомилите (бугри = ...) ангажират православното духовенство в техните тра-ла-ла каузи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.