Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:03 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: тамплиеритенови [re: dnaunseq]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано24.11.13 15:12



Да възможно е - както казах, за Исус сигурно не е било проблем от малкото да схване цялото.
А за другото - защото юдейската парадигма е тотално сбъркана, юдейската вяра има много по- общо със сатанизма, отколкото с божественото присъствие. Социалния аспект в учението на Исус е валиден за всички общества, той не е конкретен за юдеите - но духовните им убеждения са пълен провал.



Тема Re: тамплиеритенови [re: Exaybachay]  
Автор LordDarthVaderl (power)
Публикувано24.11.13 16:35



завоалирано е записано в евангелияята, че мъдреците ит изток са дошли да се поклонят на раждащияя се аватар. не от запад, а от изток!
а е известно, че точно будистите са имали познанието да проследяват пътищата на прераждащите се души.
известен е фактът, че първите християни са вярвали в прераждането, които идеи са премахнати след първите църковни събори, когато всъщност се провъзгласява за бог, а дотогава не е било така.

Силата е нищо без контрол!


Тема Re: тамплиеритенови [re: dnaunseq]  
Автор dnaunseq (пристрастен)
Публикувано24.11.13 16:40



От един човек научих следното: "правя се на ексцентричен и така няма нужда да обяснявам на всеки (тъпак) защо съм направил нещо по този начин, нито навлизам в спорове по въпроса". Така че не мога да определя евреите като надменни или ограничени. По-скоро говорим за стил и специфичен начин на фокусиране над проблемите, а смисълът или "доброто" се разбира от цялостното излъчване на човека.



Тема Re: тамплиеритенови [re: LordDarthVaderl]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано24.11.13 17:47



известен е фактът, че първите християни са вярвали в прераждането
хах това не го знаех, а не един път съм твърдял, че в контекста на думите на Исус си личи вярата в прераждането - изненадан съм, наистина за първи път срещам и чувам, че е имало християни, които не са отричали прераждането.



Тема Re: тамплиеритенови [re: Exaybachay]  
Автор Prokimen ()
Публикувано24.11.13 18:51



Въпросът за прераждането е лансиран и от френския римо-католически богослов и свещеник Франсуа Брюн в неговите книги за мъртвите или по-скоро явления на мъртвите.



Тема Re: тамплиеритенови [re: Prokimen]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано24.11.13 19:07



Уви не намирам преведени книги, а и за мен е по- интересен въпроса, що се касае за ранното християнство, а не по- съвременното.



Тема Re: тамплиеритенови [re: Prokimen]  
Автор Лилав Чепик (di garda)
Публикувано24.11.13 20:35



Защо не приемате безрачието на Христа и търсите упорито под вола теле?
В такъв случай теорията за наследниците отпада. В края на краищата приемайки безбрачието автоматично трябва да се приеме и липсата на поколение (не ми се вярва да е действал задкулисно за такова).
Това обезсмисля цялата Меровингова теза - аз така или иначе смятам, че е пълна глупост. Отделно, че авторите са ползвали за монета чисти фалшификати - в по късна книга го отчитат като своя грешка.
От там насетне отиваме на кръв във флакон, което също ми се струва глупост и нещо отгоре.
Но предложения за каквото и да било друго ми липсват.



Свалям правителства. Всякакви.

Тема Re: тамплиеритенови [re: hadjiyata]  
Автор Лилав Чепик (di garda)
Публикувано24.11.13 20:36



а
и това е вероятна спекулация
доказателствата по нея са повече от съмнителни

Свалям правителства. Всякакви.


Тема Re: тамплиеритенови [re: Лилав Чепик]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано25.11.13 12:30



Зависи от това от кой ъгъл гледаш на нещата . Погледнато от мя гледна точка се получава следното :
1. При навършването на 13-тата си година , Исус полага нещо като "зрелостен изпит" пред старейшините , в резултат на което придобива права като пълнолетен . След това се разделя с майка си и пастрока си , и изчезва от хоризонта на събитията .
2. След 20-ина години Исус се появява и започва да проповядва . В проповедите му се говори за любов и братство (някак си твърде индо-тибетско-китайско) и определено липсва фанатизма на Мойсей . Логично е да се запиташ къде е бил през тези 20 години и от къде е взаимствал идеите си . КГБ и Гестапо са проверявали "съмнителните доказателства"

, и май са намерили нещо , щом от руските "научни" институти пускат по някое зрънце информация при разни публикации .



Тема Re: БАФОМЕТ е Богът на Българската патриаршиянови [re: Prokimen]  
Автор pugilist (Деспот)
Публикувано30.10.14 22:52



Ти си ебаси и глупака, заеби.

Сигнатура вероятно значи подпис? Моят не се чете.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.