Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:50 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: "Пазарните" ,"нови" религиинови [re: mistri]  
Автор Kossoman ()
Публикувано27.05.10 07:38



а то и османците се научават да строят крепости като ни превземат

Евала за завидното българско самочувствие! Горките османци, така щяха да си останат неуки в крепостното строителство, ако не ни бяха превзели. Превзеха цяла Мала Азия, Двуречието, Египет, Северна Африка, стигнаха до Виена, но като българските крепости нигде не видеха, та да хванат тертип...



Тема Re: "Пазарните" ,"нови" религиинови [re: Kossoman]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано27.05.10 10:20



Абе те и хуните превземат половин европа ама не се науават да строят крепости


В същност все тая е по чии тертип са строели крепости цялата османска култура е с чужди корени
Тюрките са нямали бог знае каква култура
Ама да иначе си прав архитектурата от второто Българско царство е византиска



Тема Re: "Пазарните" ,"нови" религиинови [re: mistri]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано27.05.10 10:37



А добре. Значи една интуитивна идея,която няма практически последствия за теб е ценна. За мен никак даже. Ерик Червения може и да е стигнал америка но не е оставил следа там.

Интуитивните идеи са цени само за хората които са ги прозрели


Разбираш ли тя има практична стойност само в духовен план с нея не се строят ракети просто се достига до по дълбоко осъзнаване
Виж сега просто е аз мога да сънувам сън който е с огромно знаение за мен, да ти го разкажа на теб и на психоаналитика си, за тебе той ще е без знаение психоаналитика ми понеже е учил за това, ще го разбере. Та така е и в ония времена вътрешно жреци и шамани са знаели за какво става въпрос вътрешните изживявания дори да са били без практична стойност са с огромна личностна стойност. Тия неща дори да са ги споделяли с масата била тя суеверна или не са били без знаение защото това е била няква информация без осъзнаване. Суеверните хора ще си я преупят през своята призма за другите абсолютно нищо няма да означава.
Виж сега тя и психологията от твойта гледна точка е наука без практиеска стойност ама явно се ползва и има ефект за човека като цяло а някой нейни методи си намират основание в религиите


Ами те и древните не са пиели антибиотици. Средна продължителност на живота под 40 години,епидемии отнасят до 40-50% от населението само щото си орал потен и те заплющи дъжд или пиеш заразена вода. Прелест.

А ти като пиеш антибиотици колко мислиш е ще живееш
Да ти кажа столетници е имало и в древноста всичко е въпрос на наин на живот ако си някой дивак дето му се случват само кофти неща сигурно ще живееш 30-40г или ако си живял в западна европа през средновековието и не си виждал баня

Да, дървения дворец на Крум има много сложна архитектура,а то и османците се научават да строят крепости като ни превземат.

За коя точно крепост на Крум става въпрос аз сега сещам за една лютица която е от мрамор и е строена по негово време
Ами може да вземем за пример и крепостите в кавказ строени от българи, Саркел, Фанагория общо взето 7 големи града бяха
А ако говориш за архитектурата от първото Българско царство по принцип е тя не е взаимствана от византия има огромни разлики в стила
Повярвай ми строителството не се учи с превземане на крепости, можеш да се пробваш да превземеш някоя къща и след това да се опиташ да построиш подобна на нея и ти ще се опиташ да я построиш същата а не със твой стил

Да много е фалшив ама ако аз мисля,че съм по-добър от тебе и ти от мене и нещо ми се полага по право и ти мислиш така трябва да извадим коията и да решим спора "по мъжки".То законите не са измислени от юдеюпроизводните,а доста по-рано.
Така е законите не са измислени от вчера
Закони е имало още в камената ера с времето те се променят но навсякъде не е прието да се убива, лъже, краде, изневерява, насилва



Тема Re: Тоталитарната религиянови [re: mistri]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано27.05.10 15:39



И да!
Но , освен това генетично у нас е заложено дуалистично двуполюсно мислене: горе-долу, лево-десно, напред-назад, мъж-жена, черно -бяло, добро-зло. ДА- НЕ.
Колкото и да се опитваме да избягаме от него резултата е или разместване , смесване и разбъркване на тия две понятия или компромисно средно положение. Нема как да се получи трето, четвърто и т.н.
....и то рефлектира във всичко.



Тема Re: "Пазарните" ,"нови" религиинови [re: Kossoman]  
Автор mistri ()
Публикувано27.05.10 15:42



Глупости говориш. Имах предвид,че както и прабългарите се научават да строят крепости след като усядат. И си не носят чертежите по седлата,а особенно са ценели пленените майстри и занаятчии.



Тема Re: Тоталитарната религиянови [re: mistri]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано27.05.10 15:42



О да, парадиращите че са плуралисти, също използват всички средства да докажат ,че те са прави!!
И както го казах някога:
Крайният либерализъм е също толкова опасен колкото и крайният тоталитаризъм.

Редактирано от Бaxpaм на 27.05.10 15:48.



Тема Re: "Пазарните" ,"нови" религиинови [re: mistri]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано27.05.10 15:46



..че както и прабългарите
За кутургурите и оногурите може би говориш!
Щот аз не знам да е имало такова племе наречено "прабългари"!





Тема Re: "Пазарните" ,"нови" религиинови [re: БoянlYl]  
Автор mistri ()
Публикувано27.05.10 15:48



Какво му е по-дълбокото осъзнаване"че може би светът се състои от малки плътни топки"? Истинското знание е когато знаеш какви са тия малки топки и,че не са топки и можеш да оперираш с тях.

Аз не пия антибиотици на закуска,обяд и вечеря щото нямам нужда.Но ако пипна пневмония или туберколоза шанса ми за излекуване е над 90% докато на древните клони към 0%.Още се пеят песни за чумата и те не звучат празнично.

За дървения му дворец запален от никифор в Плиска. доколкото знам мрамора не гори.

Ами да за това са законите.И е хубаво да са световни та да се спазват от всички и тогава ще си извоюваш жизнено пространство ако имаш акъл,а не картечници и танкове.



Тема Re: Тоталитарната религиянови [re: Бaxpaм]  
Автор mistri ()
Публикувано27.05.10 15:50



Двумерни са ни сетивата за това има и двойни категории. Ако бяха 5 мерни щяхме да сме петуални





Тема Re: Тоталитарната религиянови [re: Бaxpaм]  
Автор mistri ()
Публикувано27.05.10 15:52



Ами не бихй казал,че крайните плуралисти вкарват в концентрационни лагери щото няма дори за какво докато тоталитаристите вкарват за несъгласие с идеологията им.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.