Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:18 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: "Пазарните" ,"нови" религиинови [re: mistri]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано26.05.10 16:42



Проблема е,че в култувете на божествата се приписват свръхестествени сили и се дава една неверна картина за света.

Виж сега винаги в света е имало една суеверна прослойка в обществото която е склонна да вярва на всичко


Свръх естествено може би няма по простата причина че всичко е естествено но не до там познато за нас
Древните митологии са били един лесен и прост начин хората да си обяснят някой неща, естествено чисто интуитивно те са много близко до истината въпроса е че трябва да мине много време преди да се осъзнае какво са искали да кажат едни хора на други чрез символи от отдавна отминала епоха
Ама е факт съвремената психология борави с термини от митологията и самата митология се осъзнава като нещо много важно за човека в съвремената психология това си е ключ към нас Да не говорим че чисто интуитивните прозрения в митологиите почват да придобиват и друг смисъл ако се поотърсят от излишните елементи в тях
Хората са имали интуитивни прозрения за възникването на живота за устройството му и какво ли не
Е науката определено борави с по точни термини но за това тя е наука а религията религия просто имат съвсем различни идеи и задачи
Религията превежда човек в хармония със себе си и околния свят
Изключвам някой учения които намирам за тоталитарни и пазарни

Ами прочети за броя на милионерите в САЩ имат си списание мисля,че "Форбс" се казва. Докато няма нито един мистик постигнал нещо което да може да повтори пред публика.
Честно да ти кажа милионерите не са ми някъв житейски пример
Ще дойдат времена дето тия пари ако искат могат да ги ядът
Мисля че бъркаш мистицизма с фокусничеството в цирка едното е повече до вътрешни изживявания не толкова до клоунада пред публика

То и нашия народ е погладувал доста,а нищо му не е просветнало.

Ами виж сега до преди 100г е имало възрожденци, може да не са живяли в лукс но са ядяли чиста храна и не са гледали телевизия, след комунизма и демокрацията имаме химикализирани мутанти без воля и мислене
Това нещо може да умре от глад и никво прозрение няма да му мине през главата, това си е жив продукт на модерния сатанизъм

Коленето е много нова идея на промишленото унищожение на хора и преди е нямало оръжия за него нито някой го е практикувал.
Да така си е ако трябва на ръка да убиеш няколко хиляди хора е някак си натоварващо не само за тялото но и за психиката от където следва че модерния свят става все по безчовечен Човек не е устроен да убива безпричино себеподобните си поне не и ако трябва да ги гледа очи в очи, за това с напредването на технологията хуманоста отпада с един бутон и ги няма хиляди И все пак нито в християнството нито в исляма са имали технологии но редовно хора са горели или са били убивани с камъни само защото са успорили писанието Май само за една толкова кървава езическа религия се сещам и то в южна америка

Аз те питах поради какви причини езичниците не са се избивали така масово поради религиозните си различия. Ти не ми отговори.Да забелязваш,че жертвите особенно се увеличават точно когато религията/ите които се сблъскват са тоталитарни?

Ами аз ти казах според мене няма масови избивания защото въпреки религиозните си различи те са вярвали в доста сходни неща, поне тези които са близки цивилизационо. Ами вземи митологията на славяни и скандинавци там ще намериш разлики най вече в имената пантеона е един и същ. Интересно е как са се понасяли по разни разломни раьони където примерно среща са си давали корено различни култури такива на европейци монголи или семити езичници Там може би е имало малко повечко жестокости Но пак не е било толкова по религиозни причини колкото по расови
Като се замисля просто е нямало религиозен конфликт просто хората са били свободни да мислят и да вярват, до преди авторитарните религии



Тема Re: "Пазарните" ,"нови" религиинови [re: БoянlYl]  
Автор mistri ()
Публикувано26.05.10 17:05



Ами да според Метлата още евреите знаели за теорията на относителността. Това са глупости. Единствения начин да разбереш дали някой знае нещо е да ти го демонстрира. Така,че нищо не са знаели -примитивни представи на примитивни хора в прединдустриалната епоха когато изведнъж станало нормално ,а не грешно да се експериментира и да се дават маса пари за това. От там идват и скоропостижните резултати. Не от това,че човека е станал по-умен. Само за 4-5 века се изминават 99% от цялото познато ни знание.Основната трудност са били религфиозните пречки на любимите ти култове и страхът от нарушаването на божия ред. Малко по-голяма свобода имаме по римско и за това света веднага дръпва -после пак в мрак както и десетки векове преди римско.За качествен скок трябва да се натрупат определен обем знания. Те са натрупвани бавно,стихийно изключително дълго време.Заради религията. а преди това заради диващината.

И на мене не са ми пример. Ама са осъществена американска мечта.За разлика от неосъществимите религиозни мечти.

Прочети Захари Стоянов и ще видиш за какви 99% от населението говориш. Точно за малоумни мутанти на които самите турци обясняват "че комитите се борели за техната свиобода"

След първия труп не е проблем -питай някой касапин. Макар и заложено в човешката природа безсмисленото убиване не е заложено. И не се е и практикувало.

Ами не съм съгласен. Римляните и да са намирали разлика в култовете са ползвали пленниците за роби,а кой е луд да си избива робите? Същото практикували на друигия край на света и чукчите.



Тема Re: "Пазарните" ,"нови" религиинови [re: mistri]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано26.05.10 17:35



Единствения начин да разбереш дали някой знае нещо е да ти го демонстрира.

Принципно е така когато говорим за научно познание


Ама виж сега примерно идеята за атомите е измислена от хора дето просто са нямали с какво да я докажат даже, защото са живяли в едни времена дето технологите за доказването на твърденията им все още не са били измислени
Индиците са си представяли света като Мая-илюзия
Ами ако направим едно задълбочено изследане на материята и я разградим на съставните и части ще видим че вселената е наистина една огромна илюзия, вярно доста реална за нас и все пак
Това са все разни дребни интуитивни прозрения които обаче на практика не са в противоречие с науката Разликата е в това че едното се базира на опит доказано е чрез експерименти математични модели и бял бля, другото е просто интуитивно прозрение от хора които са били с невероятно ограничени възможности в техническо отношение Просто човешкия ум е многоизмерен, аз съм съгласен с теб че видимата част е много важна защото ние живеем предимно в нея но не отричам и другата
просто баланса е много важен

Основната трудност са били религфиозните пречки на любимите ти култове и страхът от нарушаването на божия ред
Тия спирачки са идвали от християнството и исляма преди това философията и науката са били на нивото на ренесанса Разбираш ли преди тия световни религии нещата са си имали естествен ход. Ама както и да е тоя техничен и научен прогрес не е направил хората по щасливи и свободни Създал им е само илюзия за свобода

И на мене не са ми пример. Ама са осъществена американска мечта.За разлика от неосъществимите религиозни мечти.
Абе тая мечта май е на път да се превърне в американския кошмар гледай филмчето за капитализма и ще се ужасиш колко познато звучи това което им се случва на американците За тях това е шоково ние поне сме свикнали на мизерия

Захари Стоянов съм го чел да и тогава е имало малоумници ама са се раждали хора днес няма нито Захари Стоянов, нито Любен Каравелов, няма го Бенковски, Раковски< Ботев и още един куп хора Нашето общество ражда само от другите лумпенизирани деграданти дето слушат, чалга и гледат турски сериали За най голямо съжаление ориенталското ни е насадено

След първия труп не е проблем -питай някой касапин. Макар и заложено в човешката природа безсмисленото убиване не е заложено. И не се е и практикувало.

Много ли касапи познаваш Да ти кажа освен ако не си психопат проблеми винаги ще има просто защото на човека не му е присъщо наистина безмисленото убиство трябва му кауза идея защо го прави и кошмарите пак ще го мъчат Иначе в името на вярата вярно касапщини са ставали хората са имали идея защо го правят, спасяват ти душата За това и в езически времена когато каузата не е била убиството а просто благоденствието на народа ти защото това е била единствената причина поради която са се водели войни те рядко са били излишно жестоки


Ами не съм съгласен. Римляните и да са намирали разлика в култовете са ползвали пленниците за роби,а кой е луд да си избива робите? Същото практикували на друигия край на света и чукчите.

Виж сега в рим някой чужди култове навлизат чрез робите, никой не ги е превъзпитавал в култовете на рим
Християнството също е ползвало роби ама си ги е покръствало, тия дето не искат под ножа другите вече са желаещи вярващи
Така че роба ти винаги може да стане вярващ като теб интересното е че в езическия свят май на робите е била оставяна свободата да си вярват в своите неща



Тема Re: Тоталитарната религиянови [re: mistri]  
Автор katiysha (Lady in black)
Публикувано26.05.10 18:51



Ах, тази тема! :)

Човек може да вярва в една религия, може да изгради своя собствена, събирайки от всички по малко, може да е атеист (и все пак и те вярват в нещо). Към днешен момент отнесено не можеш да кажеш, че е време да бъде премахнато еди кое си - днес всичко е позволено. Човекът е всестранно ориентиран .... и тоталитарен до известна степен. Което е било пак ще бъде.



Тема Re: "Пазарните" ,"нови" религиинови [re: БoянlYl]  
Автор mistri ()
Публикувано26.05.10 22:36



Идеята за атома е крайно несъвършенна и няма никаква практическа стойност в древногръцкия и вариант. Не знам защо делиш познанието на наука и нещо друго. Наука е всичко това което е вярно и може да се провери-пряко или косвено. Истината е,че и липовия чай помага за настинка но само антиботика лекува от пневмония в огромен процент - не помагат нито чудодейни икони нито йогийски пози ,нито молитви.

Били са да прабългарите и славяните са решавали квадратни уравнения наум.

Плебса в Рим пъук е бил толкова щастлив,че с радост приема християнството защото става същото като с комунизма в Русия. Идеолозите може да са някакво религиозно малцинство но реалния двигател е народа.

Че кой касапин убива безсмислено? Труповете не се хвърлят-ползват се за ядене. Всеки български мъж който се смята за такъв до съвсем неотдавна е можел да заколи и разфасова агне или свиня,че дори и теле. И не е имал никакви скруполи ами е точил и с радост вино за мезето.

Не само християнството е "покръствало" това са правили и френската и руската революция,че даже и английската. Но пак не намирам отговор на въпроса защо езическите култове не са водили до такъв брой жертви като религиозните войни. Явно това е присъщо на тоталитаризма като цяло и е заради пшромитите фанатични мозъци спазващи член първи "Аз съм правилното всичко друго е измама".



Тема Re: Тоталитарната религиянови [re: katiysha]  
Автор mistri ()
Публикувано26.05.10 22:39



По-скоро едностранчив. Тоталитарен значи със всички средства и най-често физическо премахване на опонента да докажеш,че си прав.



Тема Re: "Пазарните" ,"нови" религиинови [re: mistri]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано27.05.10 00:16



Идеята за атома е крайно несъвършенна и няма никаква практическа стойност в древногръцкия и вариант. Не знам защо делиш познанието на наука и нещо друго. Наука е всичко това което е вярно и може да се провери-пряко или косвено. Истината е,че и липовия чай помага за настинка но само антиботика лекува от пневмония в огромен процент - не помагат нито чудодейни икони нито йогийски пози ,нито молитви.

Да несъвършена е защото тогавашния овек е нямало за какво и как да я ползва тази идея. Да не говорим е това познание дори практично е непълно защото все пак е било само идея, но това не е постигнато с експерименти а по един исто интуитивен път



Да липовия чай не е антибиотик ама ако не ти помогне няма и да ти навреди докато повеето антибиотици гарантирано ти вредят
Аз хапчета не ползвам за това и боледувам рядко независимо в какви условия съм попаднал Ама познавам хора дето се тъпат с лекарства и боледуват от какво ли не

Били са да прабългарите и славяните са решавали квадратни уравнения наум.
Квадратни уравнения може и да не са решавали наум ама на тях и не им е и трябвало Ама прабългарите си имат достатъчно сложна архитектура за времето си и са правели някой сложни операции за времето си като трапанацията


Не само християнството е "покръствало" това са правили и френската и руската революция,че даже и английската. Но пак не намирам отговор на въпроса защо езическите култове не са водили до такъв брой жертви като религиозните войни. Явно това е присъщо на тоталитаризма като цяло и е заради пшромитите фанатични мозъци спазващи член първи "Аз съм правилното всичко друго е измама".

Е нормално е да са го правили тези революции те не са естествени те са масонски творения. От френската революция насам лозунг номер едно е свобода равенство братство. Нищо е тоя лозунг е адски фалшиф и хората дори в наши дни нито са свободни нито са равни камо ли братя
А френската и руската революция са си особено кървави англиската просто е първата за това жертвите са прилични

Редактирано от БoянlYl на 27.05.10 00:20.



Тема Re: "Пазарните" ,"нови" религиинови [re: БoянlYl]  
Автор mistri ()
Публикувано27.05.10 00:31



А добре. Значи една интуитивна идея,която няма практически последствия за теб е ценна. За мен никак даже. Ерик Червения може и да е стигнал америка но не е оставил следа там.

Ами те и древните не са пиели антибиотици. Средна продължителност на живота под 40 години,епидемии отнасят до 40-50% от населението само щото си орал потен и те заплющи дъжд или пиеш заразена вода. Прелест.

Да, дървения дворец на Крум има много сложна архитектура,а то и османците се научават да строят крепости като ни превземат.

Да много е фалшив ама ако аз мисля,че съм по-добър от тебе и ти от мене и нещо ми се полага по право и ти мислиш така трябва да извадим коията и да решим спора "по мъжки".То законите не са измислени от юдеюпроизводните,а доста по-рано.



Тема Re: Тоталитарната религиянови [re: mistri]  
Автор faliak (asfaltof)
Публикувано27.05.10 05:18



Ще коментирам политически-организационно, т.е. мислейки, че тоталитаризмът е резултат от политическия интерес на определена група, а не от културата сама по себе си.

За да е възможна една тоталност, тя първо трябва да се разпространи. Т.е. тоталитаризмът неизменно е свързан с идеята за експанзия. Даже тоталитаризмът е най-отчетлив във фазата на експанзия. Установен тоталитаризъм е в известен смисъл оксиморон, защото веднага започва (макар отначало скритото) разслоение на групички.

Когато ареалът на експанзията е изчерпан, отначало победителят се опитва да запази и гарантира доминацията си. Това може да стане например като се дадат големи права на индивидуалните желания на човека, но строго се забранят онези негови страни, които могат да доведат до създаване на неконтролируема лоялност (род, фамилия, секта, корпорация) и формиране на конкуриращи групировки. Владетелят въвежда законност и други блага, за да привлича лоялността на подопечните към себе си. Това може да се разглежда и като продължаване на експанзията, но вече на ниво мисленето на хората.

По-нататък, дори вътрешните силови групички да се формират, те дълго могат да се държат във взаимен шах, докато поддържат един формален и кух "господар".

Накрая е възможно да се формира нова експанзивна група, която не може да бъде спряна (или върхът е формирал тази група, защото иска да избегне стагнацията). Това е тотален експанзионизъм, последван от нов тотален експанзионизъм (завладяните по първия начин територии сега се завладяват по нов начин).

Тоталният елемент явно се дължи на непропорционално голямата сила, която новата технология дава на вече установеното доминиращо ядро, което нараства като лавина. В миналото технологичният или организационният превес е успявал да се прехвърли на съседните народи преди първоначалният откривател да е успял да ги хегемонизира, и така експанзията е била ограничавана.

Редактирано от faliak на 27.05.10 05:22.



Тема Re: "Пазарните" ,"нови" религиинови [re: mistri]  
Автор faliak (asfaltof)
Публикувано27.05.10 05:58



Религията/правото/медиите/научно-идеологическите и тайните служби уреждат някакви отношения в обществото (между граждани, огранизации и владетели), като искат да притежават за постоянно правото да уреждат тези отношения (да бъдат посредници).

Хората или организациите имат сравнително много по-малка способност да се организират, или обединяват, да следват принципи, да поддържат връзка, да формулират устройства, особено в мащаб извън обхвата на селото или на малкия полис, защото са ограничени във времето и географията, а и трябва да извършват свойствените им дейности.

За разлика религията/правото/медиите/службите посвещават цялото си време над мислене за уреждане, манипулиране, раздаване на справедливост и т.н. сред хората. Поради тази причина е лесно за религията/правото/медиите/службите да създадат изкуствени страхове, или да внесат разединение сред другите автономни организации в обществото, и да ги превърнат в зависими от посредничеството им.

"Пазарните" религии са едни частни религии, както и купените медии са някакви отдели към корпорациите. Ала истинската медия, религия, идеологическо звено имат място, което не може да им се отнеме. Те имат информацията (заради вече споменатите предимства на свойственото им занимание), и потенциала да станат свръх-големи и да работят за себе си. Та те винаги ще гледат да "хвърлят къч", за да пишат сами правилата, вместо да следват нечии указания, при удобен момент. Качествената им разлика е, че техният централен начин на експанзия са не парите, ами информацията (включително компрометираща, информация за човешките слабости, психика и т.н.). Става въпрос, че дори парите да ги купят, те пак могат да изневерят на тези пари по някакъв начин, че в крайна сметка те да притежават парите, вместо парите тях (напр. като изкривяват информацията за пазарите, създават спекула, създават фалшиви икономически теории и нагалси, като шантажират политиците, отравят владетелите, вдигат на бунт хората с идеи за справедливост, стартират конфликти и вражда, очернят репутацията на корпорациите, насаждат суеверия и после берат урожай с врачки и екстрасенски, създават финансови хипер-престъпления, чакат бедствени положения, и предлагат собствените си разрешения и обслужващи теории и т.н.)

Редактирано от faliak на 27.05.10 06:14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.