Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:02 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: езичествонови [re: БoянlYl]  
Автор RoggerDojh (soulguard)
Публикувано27.05.09 00:15



хахахаха

от линка дето ми прати - "Антон Шандор Ла Вей e основател, а до смъртта си и върховен жрец на Църквата на Сатаната. Автор е на книгата "Сатанинска библия".

Роден на 11 април 1930 г. "

и аз съм роден на 11 април. яко, а?

много сложно стана с анализа ти :) въпреки че е интересно - всъщност като че ли с понятието сатанизъм малко се злоупотребява, т.е. различни хора с различна идеология си го приписват. ходи му намери края

чел ли си "Пепелявият"? от един французин, жорж луис юисманс или нещо нещо подобно му беше името. издавана е на български, ма си загубих моето копие и я няма никъде, та не мога да намеря точно кой беше авторът. или пък имаше карл в него?

абе както и да е, пепелявият е един от най-култовите романи, които съм чел...



Тема ристиенитенови [re: RoggerDojh]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано27.05.09 00:16



или по точно Юдейохристините или съответните им юдейомюсулмани са облекли в страх всичко старо демек езическо .. Тва е познат трик , който сега успешно се прилага с комунизма, а малко преди това с империализма!!
Ми, глупаците се връзват щото има кой да се интересува от тва те да са добре заблудени глупаци ..
Разбира се тва не е само плоскостно явление тоест протичащо във времето но и по вертикала на социално интелектулано и др. положение или всъщност "класа".
Ноооооооооо.......... това да ми твърдиш че сатанизма е по-добро е все едно да твърдиш, че е по-добре да си човекоядец отколкото изяден!





Тема Re: езичествонови [re: бeзпътeн]  
Автор RoggerDojh (soulguard)
Публикувано27.05.09 00:17



ти как би определил понятието езичество по нашите ширини?



Тема блокаж!нови [re: RoggerDojh]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано27.05.09 00:20



Преди княз(канас) Борис-михаил да покръсти с огън и меч........





Тема Re: езичествонови [re: RoggerDojh]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано27.05.09 00:35



В същност независимо от формата на сатанизъм, сатанизма си е с едни и същи корени юдаизма и производните му просто тяхната антитеза и е с една и съща идеология -егоцентризъм, лакомия и известна доза садизъм според вида му



Християнството през средните векове е била най успешната форма на сатанизма



Но в наши дни сатанизма е къде, къде по многопластов и всеобхватен



Тема Re: езичествонови [re: RoggerDojh]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано27.05.09 00:43



Сатанизма е просто антитеза, няма философия в него



Това за което говориш ти е учението на Лавей
И името съвсем умишлено си е избрано сатанизъм върти се сучи все около тая еврейска митология трябва да се върти всичко, просто матрица

Истински страшните неща излизат извън тези игри на тези, антитези и синтези



Тема Re: езичество [re: RoggerDojh]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано27.05.09 00:58



Бих го определил като родоверие


Да вярваш в рода и боговете на рода е доста по страшно за юдейските учения и техния интернационализъм от колкото да изповядваш поредната им боза играеща антитеза



Тема що ли... [re: БoянlYl]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано27.05.09 01:03



по медиите се опитват да изкарат всички родоверци нацисти?!





Тема един образ [re: RoggerDojh]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано27.05.09 01:06



на Сатаната:


според съвременната гледна точка проповядвана от медии и "учени"!



Тема заедно с [re: Бaxpaм]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано27.05.09 01:09



още един образ неземен:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.