Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:10 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Войнатанови [re: katiysha]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано31.05.09 18:16



В "Ледоразбивачът" Суворов ( Владимир Резун) казва, че е имало доказателства, че руснаците са били снабдявани с немско оръжие и немци ходили да обучават руснаци. Главната идея беше, че Съветският Съюз е виновен за започването на ВСВ.


Това е вярно за преди войната сталин и хитлер са провеждали много съвместни учения и обучения


Но както казах сталин праща тези офицери преди воината в концлагер а Хитлер ги праща във африка и по другите фронтове отново огромна разлика в подхода
Немското оръжие е било произвеждано в русия до започването на самата война
В същност с започването на воините те постепено изместват оръжейната индустрия в германия, последните кораби с немско оръжие от руските заводи отплават малко преди сблъсъка на германия с русия



Тема Re: Войнатанови [re: katiysha]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано31.05.09 18:24



Прочети тази на Игор Бунич Грешката в третия знак самия Суворов казва за нея много интересни неща


При Суворов липсва много автентична информация която я има при Бунич просто защото той е работил в архивите на КГБ и е имал достъп до исторически факти които не са били публикувани до сега



Тема Re: Войнатанови [re: Roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано31.05.09 18:31



Няма как да намерят сред западните


При руснаците комунизма падна и част от документацията им се разсекрети докато на запад масонерията никога няма да падне за да лъснат някой неща
Като американските концлагери за немци и японци и някой по тъмни страни от воината която те са водили

Защото каквото и да си говорим воинишки зверства и издевателства е имало от всички страни, а концлагери има дори и в наши дни
Просто победителите пренаписаха историята така както им харесва
Както казва любимия ни Оруел който владее миналото владее и бъдещето



Тема Re: Войнатанови [re: katiysha]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано31.05.09 18:33



Миналото влияе на настоящето, настоящето на бъдещето


Човек трябва да живее в настоящето но да познава добре миналото



Тема Re: Войнатанови [re: masterix]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано31.05.09 18:38



Това звучи малко смешно от твоята уста, ние можем да сравним доста на дълго и на широко римската мперия с третия райх


Ще открием твърде малко разлики
Просто едното нещо се сатанизира, защото е ударило по джоба не когото трябва
Другото не чак толкова просто защото тогава игрите не са били толкова значими
Имало някакви си евреи в юдея, до тогава те никога не са имали власт и влияние в повече от една две държавици в които живеят и то никога не за дълго защото никой не им е цепел басма



Тема Нещо интересно за това как е почналанови [re: Roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано05.06.09 22:56






05 юни 2009 | 12:34 | Агенция "Фокус"
Москва. Министерството на отбраната на Русия свали от сайта си статия, в която Полша е обвинена за началото на Втората световна война, предаде радио “Ехото на Москва”.
Скандалният текст бе написан от военния историк Сергей Ковальов, който смята, че не Германия, а Полша е виновна за войната.
Говорителят на министерството Александър Дробишевски поясни днес, че статията е бил публикувана в рубрика, в която се поместват различни, в това число дискусионни материали, статии по военните въпроси и военното дело. “Дадените публикации не трябва да се разглеждат като официална гледна точка”, каза той.



Тема Re: езичество плюснови [re: RoggerDojh]  
Автор smocker77 (FBI bloger)
Публикувано02.11.20 14:15



Познаваме се лично от разни мероприятия на клуб Ефремов. Все така ли сте ексцентричен господин юрист? Не мога да забравя тропическия шлем, много беше як

.
Тогава бяхте Oйreн фoн Maйepщaйн (кръстоносец)
Ако има грешка, сори



Визирам тази беседа в клуб Фантастика, където имахме спор...

Re [re: Oйreн фoн Maйepщaйн]
Автор * ()
Публикувано 08.09.05 12:52 следващо непрочетено мнение


Вие пак се изявявате в ролята на адвокат, който с упоение списва пледоарии, почитаеми Ойген. Отлично съм запозната с вашите възгледи за журирането - и най-малко съм очаквала вие да ми репликирате в конкретния случай, защото в този форум сте - поне според мен - първият "заподозрян", когато се яви някой новопръкнал се форумец да се прави на отворко. Но очевидно съм недооценила факта, че вие винаги сте готов да се хванете за думите - дори когато никой не е визирал вас (моля за извинение, че ви използвах като нарицателно, но нима вие не дължите това отношение само на себе си?), дори когато някой е имал съвсем противоположни мотиви, на онези, които се опитвате да му вменявате.

Говорите като човек на човешкия закон - позволете ми да вметна, че имам известни практически познания в сферата на правото, - но освен всички тези недомаслени оправдания за писателите, има и чисто човешки норми. Извинете, почитаеми, но не ме интересува какво ще кажете в отговор на това, което ще ви споделя сега: вие, маститите писатели, с публикувани творби и т. н. не си ли задавате елементарния човешки въпрос дали пък някой не е вложил цялата си душа с плахата мечтица да спечели въпросния конкурс, и доколко е етично ПИСАТЕЛЯТ да участва с творба, която е вече публикувана, независимо с чии пари, независимо в какъв вид. И доводите на Алвин , и вашите, издишат. Това е лично мое мнение - и дори да ми напишете тук цял роман или дисертация по въпроса, няма да ме разколебаете в мнението ми, че НЕ Е ЧЕСТНО.
Длъжна съм да поясня, че нямам никакви лични мотиви за това си становище.

Много ще ви помоля да приключим размяната на реплики дотук. Нямам нито време, нито желание за дискусии.
И пет пари не давам дали някой споделя моето мнение. Имам право на такова - и казах какво мисля.

Редактирано от smocker77 на 02.11.20 14:28.



Тема Re: езичество плюс плюснови [re: smocker77]  
Автор smocker77 (FBI bloger)
Публикувано02.11.20 14:30



апомнила съм ви от Поезия, където посвещавахте стих на *

*
Автор Dojh (soulguard)
Публикувано 10.02.12 03:13 следващо непрочетено мнение Отговор на мнението



две луни разплакани
две луни горещи
могат и да разтопят...

луната спи
прозрачен, нелоялен сън
луната спи
в нелепо откровение....

днес луната свети
в облаците на смъртта

смърт вали в чиниите
на смъртните чада

страх сковава крайници
страх. това е вашата съдба

край и неизвестното
капанът на смъртта.

зора във цвят червен.
ален мак изгря на хоризонта
зора във цвят на кръв.
умри

blog.dojh.net




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.