Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:24 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Тема № 1000 - "юдео-юдейството"нови [re: TlNlT]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано15.06.08 16:29



В 15,14 съм дал свое мнение по темата .



Тема Re: Тема № 1000 - "юдео-юдейството"нови [re: Darth†Vader™]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано15.06.08 16:31



???????????????????????????????????????????????????????



Тема Re: човекът е животно мързеливо...нови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано15.06.08 16:51



Мисля, че си права. Не парите са виновни, че хората са обсебени от тях. Някои се опитват да ни внушат, че няма да сме щастливи, ако нямаме всичко, което имат и другите. А малко хора се питат дали им е наистина необходимо това, което притежават.





Тема Re: човекът е животно мързеливо...нови [re: Einherjer-2]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано15.06.08 16:53



Освен тва, вервай ми "световния заговор" не е тва за което приказват неговите апологети Никола Николов и сие.

А какво е?



Тема Re: Тема № 1000 - "юдео-юдейството"нови [re: katiysha]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано16.06.08 09:24



Катюшке, наистина щастието не е в парите, а в този, който ги харчи!





Тема Re: човекът е животно мързеливо...нови [re: Roxy]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано16.06.08 09:35



"та въпросът не е как да махнем "финикийските знаци"...... а как да не сме толкова зависими (в житейски и психологически аспект) от тях. и да не се връзваме на офертите всяка година да сменяме обзавеждането или да живеем на кредит, например... "
Много правилно, колежке, абсолютно съм съгласна! Именно зависимостта ни от парите и по-конкретно алчността ни към материалното създава проблемите. Парите са много добре измислен стоков еквивалент-доста трудно ще ми е да отида до магазина с един чувал жито, за да си платя с него покупките, които ще направя за седмица напред. Портмонето или кредитната ми карта са много по-леки и удобни. Проблемите с парите започват, когато една жена се побърка на тема обувки(примерно) и си купува постоянно нови и нови, а в гардероба или килера има над 200 чифта и нарича това шопинг терапия, с която се лекувала от стреса. Тая лигла няма да си впрегне агресията в къщна работа, ами обикаля магазините като луда и харчи ли харчи... ДА вземе да си изчисти къщата и да сготви 3 ястия, след което ще е толкова уморена, че ще спи няколко часа, а семейството й поне ще се радва на резултатите от терапията й. Както казваше баба ми:"По мое време нямаше пубертет! Мотиката-и на полето!"



Тема Re: човекът е животно мързеливо...нови [re: Einherjer-2]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано16.06.08 09:37



Саба, ние с Рокси сме икономисти и мислим по друг начин, просто професионална деформация. Поне сме реалистки.



Тема Re: човекът е животно мързеливо...нови [re: Roxy]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано16.06.08 09:39



"именно загрижеността, породена от прекалена привързаност към редица неща от съвременния начин на живот и проповядването им (с цел печалба), е в основата на надценяваната им власт; както и използването им за средство в нечисти дела, което обаче го е имало винаги, но тук навлизаме в чисто морални проблеми... "

Именно, именно! Буда е казал, че животът е страдание, а страданието се лекува, като се надмогне привързаността. В това е основата на будистката философия все пак.



Тема Re: човекът е животно мързеливо...нови [re: agrimonia]  
Автор Capa_ ()
Публикувано16.06.08 09:42



Както казваше баба ми:"По мое време нямаше пубертет! Мотиката-и на полето!"


След такава терапия нямаше място за лигавене.Работотерапията е по-добра алтернатива, права си.
Вие като икономисти, за или против кредитите сте?
Визирам дългосрочни и краткосрочни.



Тема Re: Тема № 1000 - "юдео-юдейството"нови [re: Capa_]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано16.06.08 09:42



"Колата на Флинстоун ще ни спести нервите около вдигането на петрола"

Днес чета в "24 часа", че японците създали кола, която се задвижва от вода, а не от бензин. Звучи ми много добре. Вдигала само 80 километра, но на кой са му нужни повече?




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.