Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:25 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Тема № 1000 - "юдео-юдейството"нови [re: Capa_]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано13.06.08 10:16



"Свещи и пощенски гълъби?"

Перфектно, ама за тези свещи ще трябва да добивам восък, значи кошери, пчели.....Много ще се озоря





Тема Re: Тема № 1000 - "юдео-юдейството"нови [re: agrimonia]  
Автор Capa_ ()
Публикувано13.06.08 10:20



Ами децата?Ще работят.


Колата на Флинстоун ще ни спести нервите около вдигането на петрола.



Тема Re: Тема № 1000 - "юдео-юдейството"нови [re: agrimonia]  
Автор katiysha (черната овца)
Публикувано13.06.08 11:13



КомунизЪМА не може да стане, защото не сме способни да живеем така. Както каза и grey_wolf и си пролича от примера с баничките, човек винаги ще ламти за повече.
Като по-малка си "изграждах" мислено едно общество, в което няма пари и всичко става на разменни начала и има за всеки от всичко(нека не ви заприличвам на някаква върла комунистка, просто замисълът е добър). Но това сега не може да стане, защото всичко се приравнява в пари.

Народе????


Тема Re: Тема № 1000 - "юдео-юдейството"нови [re: katiysha]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано13.06.08 11:17



Това ми звучи богомилски.





Тема Re: Тема № 1000 - "юдео-юдейството"нови [re: Kaлoмaин]  
Автор katiysha (черната овца)
Публикувано13.06.08 12:17



И кое по-точно?



Народе????

Тема Re: Тема № 1000 - "юдео-юдейството"нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Vencci * (R*Я)
Публикувано13.06.08 18:20



Стига някой да даде точно определение на страданието

Нека първо ме достигне страданието ....







Тема Re: Тема № 1000 - "юдео-юдейството"нови [re: katiysha]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано13.06.08 20:15



едно общество, в което няма пари и всичко става на разменни начала и има за всеки от всичко(нека не ви заприличвам на някаква върла комунистка, просто замисълът е добър)

Една моя приятелка казваше - "Махни от богомилството Бог и ще получиш комунизъм."





Тема Re: Тема № 1000 - "юдео-юдейството"нови [re: Kaлoмaин]  
Автор katiysha (черната овца)
Публикувано14.06.08 12:17



Да, чувала съм го това. Не знам как да го нарека, не изповядвам никакви религиозни и политически идеи, не се ограничавам в нищо, защото от всичко може да се вземе по нещо добро о полезно, мен ме интересува резултатът и същината.

Народе????


Тема Re: Тема № 1000 - "юдео-юдейството"нови [re: katiysha]  
Автор TlNlT (член)
Публикувано15.06.08 10:09







Тема човекът е животно мързеливо...нови [re: katiysha]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано15.06.08 12:42



и затова си е създал разни неща за улеснение... като парите например. и още много други.


парите нямат конкретно месторождение (в противен случай можехме да поискаме във форум "Астрология" да им направят хороскоп и да разберем кога най-сетне ще престанат да ни тровят живота, хаха), а възникват като улеснение на стокооборота, на търговията в различни ранни култури; има ги в различна форма и при несвързани със Стария свят общества. една от осовните им функции е на всеобщ еквивалент - т.е. една стока, отговаряща на определени критерии (делимост, материална трайност, лесна преносимост и др.) се използва като еталон, с който се съизмерват всички останали стоки. защо ли - ами защото има един голям проблем при натуралната размяна и това е огромният брой релативни (взаимни, съотносителни) цени на всички стоки помежду им (комбинация на еди-колко си елемента от 'бала съм ги кой ред се казва в математиката). ето това се избягва с въвеждането на стоката "пари" - така вместо курсове ябълки/сливи, сливи/круши, круши/ябълки, сливи/череши, череши/кайсии и т.н. имаме в пъти по-малко курсове - пари/ябълки, пари/сливи, пари/круши, пари/череши, пари/кайсии...
та въпросът не е как да махнем "финикийските знаци" (макар че за мен тия знаци всъщност не са парите, а двете основни европейски азбуки плюс гръцката), а как да не сме толкова зависими (в житейски и психологически аспект) от тях. и да не се връзваме на офертите всяка година да сменяме обзавеждането или да живеем на кредит, например...
ако имам неточности, нека ме поправят колегите...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.