Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:45 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема В Мен, под кожата минови  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано14.04.13 22:30



Въпросите, които fromnowhere, зададе към мен в съседната тема, са толкова обширни, че реших да ги изместя в нова.

Прозвучаха ми като смс :"- Кажете, моля, на къде да вървя? – попита Алиса.
- Това зависи от това, къде искаш да попаднеш - отвърнал Честърският Котарак".

Добре, заставам гола - по Същество с думите на Ошо, които са в мен, под кожата ми, и се стичат като силен чай от «каркаде» по артериите ми, тупкат вътре в гладките тръби на вените, изтласкват се от стомашчетата на сърцето през клапаните на белия дроб, вслушвайки се в ударите на часовниковия секундарник.

Ошо - Вратата : Ако имате дълбок белег - това е вратата...Аз чукам с всички сили, разбивайки реброто на дланта си до кръв. Чувате ли?! ОТВОРЕТЕ!!!

За книгите: В последно време все повече ми се струва, че нито една от книгите, прочетени от мен, си заслужава за да бъде написано за нея. Аз и така много пиша. Буквално напрестанно шумя с перото по хартията на паметта си, по хартията на този клуб, по хартията на монитора. Най - интересно ми е сега да следя себе, да отгатвам реакциите си, да приближавам махалото към точката на равновесието си.

Наблюдателят: Изтичам от желание, въвлечена в диалог. Разярена от очакване, препълнена с красота разглеждам> всичко > през призмата на осъзнаването. Фантом. Даже когато в света сме двама, някой вътре в мен, с любопитство, но в същото време –от страни, гледа този филм.

Читателят: Колко нови неща откривам в себе си...Прелиствам страниците на душата си. Кога и от кого това беше написано?!

Клуб Ошо: Ако превърна този клуб, в дневник на паметта си, то в него ще се отпечатат топлина, нежност, дихание, гланц на кестени ( ..такива няма) , грапавост на дървот, осветено от залязващо слънце (.. аз мислех, че това е за един път, но ти си по-лош и от наркотик), скорост в ноща, изчезнал пръстен от прасковена костилка, аромат на кожен салон, смесен с аромата на разгорещени тела, (.. и къде се научи на всичко това?), фактурна штукатурка на полусъборено здание, облаци, отразени в огледални прозорци, аз, излязла от платното на Модиляни, сълзи, ( .. бъди някъде наоколо )..

И още ... пътя ми от зимата до есента, с настилка от полирани жълти лъчи.

Флуидност : Вътре в мен, струи река.

Тя е тиха, но дълбока рекичка. В нея се крият опасни водовъртежи.Тя е пълна с блестящи камъчета в плитчините. Понякога се носи стремително, без да скрива радостта си, разпръсквайки възторг, от пухкави пръски. Понякога се забавя, преди завоя, опасявайки се, от непознатото Но после се срива и покрива с прегръдка вълните. Над реката има мъгли. Гъсти, нежни, загадъчни. Над реката се изливат дъждове. Тя ги приема, като част от всичко живо. Реката може да троши и чупи, рядко – от безсилие, по често – от страст.

Граници няма. Измислени са от хората.Построили язовири, изградили траверси. В денят, когато ставаш свободен – контролът над себе си си, се взривява с милиони парчета прегради.Реката излиза извън бреговете си, отпуска се и си позволява, просто да тече, да се наслаждава, да бъде.

Аз виждам в себе си реката. Тя журчи, в това, което наблюдавам наоколо и се отразява в моите писма до никъде ...

Душата :...... понякога я намираш, дълбоко в себе. Пропуканата ти душа. Не разбираш, как може да бъде тука, нали я даде. Първо я намерих на склона на морския бряг, после я подарих, запечатвайки в нея загубата.. Предполагам, че беше оставена до близкия контейнер за боклук – действително, кому е нужен твоят нелеп подарък? Но сега, и това е още по удивително, съвършено случайно, будейки се през ноща от докосването на лунната пътека по бузата, я виждаш в себе си. През пукнатините, бавно, капка по капка, като смирна изтича болката.

Цялото: В статуса ми стои: „Цялото всеки миг отговаря на въпросите ми”. Това е наистина така.ТО ми подсказва решенията на даже не поставени задачи. И формулира, онова, което вече съм осъзнала на 100%, но не можех лаконично да кажа на глас.( По – рано, си мислех:” Ако се държах по друг начин, всичко щеше да се промени. Да, би се променило. Но в същото време, разбирам, че никакъв”по друг”начин не би могло да има. Не бих могла, тогавашната аз, с онова разбиране за живота, с онези убеждения, които имах, да постъпя по друг начин. Сега не се опитвам да променя миналото. В същината си, съм нова, благодарна съм МУ, за това, че съм тук, в тази точка на пространството, в тази степен на разбиране.)

Но тогава, защо, въпреки, че гореказаното вече стана част от мен, защо, след като отново съм способна да усещам усмивката върху устните си, защо, въпреки умението да се променям променяйки пространството около себе си, защо понякога душата ми се пропуква, изгорена от чувства?

Бих искала да съм по-глупава, по –груба...само да нямам способността да чувствам толкова силно. Може би, това е синдромът на прогресиращата свръхвпечатлителност, както го определят психолозите? Той влече след себе си изострена интуиция, приятелки искащи развод с условие да оставят детето при себе си, нови познати, книги, диалог с тялото. И заедно с това, тази моя особеност, е способна на зла шега, и сред празника, където са „ и лято, и свещи, и онова, което не може..”да ми напомни за душата.

Въпросите: Ако понаблюдаваш животът на камъните, става очевидно, че повечето от тях, се стремят към окръжност. Да се превърнат в сфера. Да приличат на нея. Морето и вятърът ги окръглят, измитайки излишната грапавост, разтваряики ги... А птиците не летят, не. Те витаят като въздушни хвърчила...ловейки потоците въздух, опирайки криле върху невидими върхове. Може би, нашата задача е да се уподобим на камъните, като изгладим ъглите на стегнатия си сърдечен мускул в житейското море?

Старо японско ветрило, приятно шуми в ръцете с тънки пластини на рисуваните клонки сакура.Нагряната от слънцето тъмна дървесина, излъчва нежен, едва доловим аромат на сандал..Отново размахвам звука на прохладата. Може ли жена, да получи по- голямо удоволствие не от прохладата, а от звукът, издаван от ветрилото по време на движение?

В италианското дворче, в окръжението на три цвята – син – небе; пясъчно – кремав – низките сводове на арките, ветхите колони, онемелия фонтан; малахитов – бурно разраснали се виещи се растения; само едно предизвиква въпрос: какъв е надписа на стената?

Общуването (реално-виртуално) :Снощи, например, изведнъж осъзнах, че макар и изключително рядко, но все пак, се срещат нестандартни мъже, с които да разговаряш е равносилно да правиш секс. Защото начинът по който говорят – възбужда толкова силно, колкото и ласките. Сексът с такъв мъж започва дълго преди той да влезе в теб, защото той първо прониква в мислите ти, после докосва емоциите ти, и някак си небрежно събудужда любопитството ти, кара да се смееш, предизвиква блажен стон, давайки ти да разбереш, че те слуша и чува, покорява те с играта си ( този за когото пиша, разбира)...и до времето, когато се окажете в леглото, ще знае всички твои ерогенни зони.

Любовта: Такъв мъж, е всеки път – различен. Всеки път трябва да го „опитваш” отново, отново и отново. Да докосваш ръцете му, да се вглеждаш в очите му, в новите черти на лицето, да усещаш нов аромат, да се вслушваш в гласа му. Когато изведнъж ти се стори, че поне малко си го изучила, ще се обърне съвсем наопаки.

Тантра: Общуването с такъв мъж – е по –значимо от секса. Просто защото, последният, е във всичко, което той прави. Той прави любов със самият живот. Когато разговаряш с него, общуването, в каквото и да се изразява, е много по- интимно от креватният контакт. С такъв мъж са важни усещанията, а какъв способ той ще избере, за да ти ги подари, именно днес, не е важно. Това може да бъде кулата на стар замък в Италия, ягодов петитфюр, колан от хавлиен халат, който улавя по време на движението на бедрата ти, на място подхвърлена фраза или ласкав език, целуващ ципичките между пръстите , когато ръката ти лежи на възглавницата...

Ревноста: Стигнах до извода, че най – ценното в отношенията е само това, което е между хората в даденият миг, тук и сега. Не са важни формата, тялото, цвета на кожата, обема – ако мъжът е „твой”, то неговият аромат, докосванията, отнемат способноста да мислиш. Не играе никаква роля, това, какви са отношенията му с другите, важно е това, което е между вас, това е вашата приеса. Бях чувала фразата, че „ две жени в един миг не може да има”...сега разбирам. Ти никога няма да бъдеш единствена, дори и заради това, че мъжът спи в мислите си с огромно количество жени, които желае, виждайки ги минаващи по улицата или на кино, на рекламни бил-бордове и т.н. Обаче мъжът е способен да ти подари пространство, където да бъдете само двамата, място в себе си, кадето да бъдеш единствена и неповторима. Не е важно колко връзки има – важно е отношението между вас.

А ...апропо...за Връзките : Някога смятах, че етикета „ да свържеш живота си” – е най-прекрасният от дългите статуси. Сега знам, че това е илюзия. Жената наистина нерядко си слага окови, без да има адекватна представа за ситуацията, обаче мъжът много често приема ситуацията иначе. Корабът от relationship, имащ възможността да стане прекрасна платноходка, се превръща в овца. В sheep, пасяща до овчаря, който няма нито кучета, нито желание да слага огради.


Какво имате под кожата си вие? Голи-по Същество?

Редактирано от vidiya на 14.04.13 22:31.



Тема Re: В Мен, под кожата минови [re: vidiya]  
Автор fromnowhere (непознат)
Публикувано15.04.13 10:51



Отново красота за душата

...Преди години и аз обичах да пиша, преживявания, осъзнавания, чувства...Ще ти постна една малка част от това което пишех преди години -Познавайки света около мен,винаги съм мечтала за различното защото никога не можах да свикна с този свят около мен.Аз теб съм те виждала винаги-в летните нощи,гледайки звездите или наслаждавайки се на дъжда,на залеза,на дърветата-виждала съм теб.Усещането тогава..,красиво е,винаги си ме съпровождал докато те срещнах.Бил си в моите молитви,в моите надежди,в моите мечти,в моите сълзи..,винаги съм те носила.Като дете за мен беше пътят на детските,невинни фантазии..,после беше пътят на”ще покоря света”..,и сега е Пътят на Любовта.Май това са фазите само през които съм минавала,моето развитие,но пътят е един.
Вече не пиша така. Сега гледам на това като писания на едно невинно дете непознаващо реалността, живеещо в свят на красиви фантазии и изразени с красиви думи, които може би за тогавашния момент на изживяване да са били истински, но от къде да знам аз като не съм 100 % себе си.



Тема Re: В Мен, под кожата минови [re: fromnowhere]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано15.04.13 13:28



Фактът, че си тук, четеш и пишеш в Ошо клуб, означава, че той така или иначе се е настанил под кожата ти, някъде в съществото ти, което всъщност е действителната ти реалност.
Ако пуснеш, знанията, получени от Ошо, във вените си -Сега, какво би видяла под кожата си, в съществото си -сега?
За по-лесно, можеш да се възползваш от точките в "конспекта", по който се движех.


Наслаждавай се!



Тема Re: В Мен, под кожата минови [re: vidiya]  
Автор fromnowhere (непознат)
Публикувано16.04.13 17:05



Видия предизвиква отдавна забравен вътрешен глас на въображението ми да "заговори" отново

. Сякаш ми казва слагай пръстите на клавиатурата, слушалките на ушите и излей породеното ....

Вратата: Това е място откъдето минеш ли веднъш, попадаш в свят от където връщане назад няма. Жаждата на съществото за духовно извисяване те кара да търсиш тази врата, да прекрачиш прага...Дори когато е тъмно- мрак, който те задушава, пак опипвайки с пръсти или лазейки продължаваш да я търсиш. Появили се светлина тръгваш след нея, следваш я с надеждата че ще усетиш пухкавостта на облаците, топлината на слънцето да гали бузите ти, аромата на пролетни цветя, ще танцуваш с боси крака по тревата и тези усещания да можеше да ги задържиш...Преминал през вратата заставаш на Пътят,който продължава да те отвежда все по- навътре и по- навътре...

Книгите : Те са помощно средство. Когато във външния свят не намираш нищо за което да се хванеш и не знаеш от къде започнеш, хващам книга и чрез нея се опитвам да анализирам себе си (говоря за книгите на Ошо ). Иначе започнах с книгите на Паулу Куелю. Тамън се бях отчаяла, че не намирам място където да се чувствам комфортно , нито пък хора които споделяха моите идеи, една приятелка ненадейно за един рожден ден ми подари книгата "Алхимикът" с думите:" това трябва да е по твоята част, нищо, че аз не разбирам..". Прочетох я почти на един дъх и се почувствах така облекчена ,че виждах най- сетне някой който да се беше замислял за живота по този начин, сякаш беше погледнал през моите очи, казах си :"значи съм нормална, всичко е наред"..Четях само негови книги, докато не срещнах тези на Ошо. "Срещата" ми с неговите книги стана почти по идентичен начин- една позната ми каза, че ще ми допаднат на мен, на нея малко тежки й идват. Когато започнах да го чета съществуваха само неговите книги и започнах да правя от техниките за медитация. Срещата ми с двата автора наподобяваха влюбването .Минах през една фаза на много четене, сега много по- рядко се хващам.

Наблюдател : това се старая да правя - да наблюдавам себе си, да се следвам, да се разбирам и да стигна до там , че да се имам

Душата: жадува за свобода, извън оковите на законите на физиката, обществото, общоприетото..подвластна на сетивата, но живееща извън тях, рееща се като вятъра, но оплитайки се в клони, носеща се плавно по вълната, но блъскайки се в брегове и скали..

Въпросите: идват от вътре, показват се на повърхността и пак потъват за да търсят отговор от вътре, който да изплува, носейки разбиране със себе си...

Общуването: за мен е това в което ще мога с всички сетива да "усетя" събеседника си..

Любовта: първо да се роди тази към самия теб, за да може да раздаваш, иначе какво ще даваш

Ревността: тя е на повърхността, според мен показва неразбирането към партьора.

Връзките: и аз като жена също вярвах в намирането на Единствения-половинката...Живота обаче си има неговите мъдрости и закони...
Наред е докато не се появят усещания за зависимост, надмощие, борба кой е по, по най..


Това е което мога да кажа зе сега!



Тема Re: В Мен, под кожата минови [re: vidiya]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано17.04.13 17:25



За сега...Това кога е? Утре? ..

...УТРЕ не съществува. Събуждам се, а мен отново ме настига ДНЕС.

По дяволите, да не би да съм молила това да се случва? Странна работа – ние съвсем не забелязваме онзи момент, когато събитията и чувствата изведнъж се превръщат в МИНАЛО, като ни карат да вървим напред с обърнато назад лице – така детето се влачи за опънатата родителска ръка, заглеждайки се в нещо, останало зад него. Нерядко е и обратната ситуация : когато човек разглежда НАСТОЯЩЕТО, като някаква бариера, която непременно трябва да прескочи или ако не става, да я събори за да стигне БЪДЕЩЕТО...Защото, там, зад завоя е истинският живот. Просто забравяме, че бъдещето обикновено никога не настъпва.

В моментът, когато очите пробягват по тези изречения, мислите обримчени с думи са вече минало. Невъзможно е да спреш времето! Животът е непрекъснат, миналото прелива в настоящето всяка секунда.

Съществува само тук и сега. Какъв е смисълът да живееш в настоящето със спомени за миналото или мечти за бъдещето? В миналото нас ВЕЧЕ ни няма – потенциалът е изчерпан, в бъдещето ОЩЕ не съществуваме – прекалено е призрачно, за да бъде реално.

На времето, когато попитах какво е йога, Гуруджи, отвори уста и посочи с пръст гърлото си:”Това е там, към себе си”. Гурджиев има фразата” да помниш себе си”. Къде, сред миналото и бъдещето съм аз? Припомням си...

Наред е докато не се появят усещания за зависимост, надмощие, борба кой е по, по най
Оикновено човек се подчинява тогава, когато искат да го подчинят. – Той замълча, като ми разглеждаше изучаващо. – Ти се подчиняваш само на този, когото сама избереш – великодушно. Но в такова подчинение присъства – властност.

Всичко започва от някакъв незначителен епизод. До такава степен мимолетен, че след време, дори е сложно да го възстановиш
в паметта си - какво беше това?

Може би, докосване: случайно...толкова леко, че кръвта не успява да избухне в посока на слепоочието и да зазвучи там в барабанен марш.

Възможно, поглед: летящ..исключителен повърхностен, но таящ в дълбочината си приковано внимание.

Или пък е била фраза, бегло озвучена от двамата едновременно..внезапно роден синхронен звук.

После – кръговрат от кадри – докосвания: на очите, мислите, ръцете.

По гръбнакът преминава хлад, предвестник на прегръдката от парещото чувство в бедрата, завършващо с трепет в коленете и испарина по дланите.

...в любовната лирика на всички времена и народи, жената мечтае да бъде притисната под тежеста на мъжко тяло. Значи, същината на най- тежкото бреме е едновременно и образ на най-сочното изпълване с живот.

Струва ми се, че всички наши органи на чувствата са в действително –усти. Ние ядем с кожата, очите, носът, ушите, езика.

Не е възможно да се наситиш на подчинената властност.

Задавям се, лакомо преглъщам, изпълвам я със себе си... Подчиненената си властност



Връзките: и аз като жена също вярвах в намирането на Единствения-половинката...Живота обаче си има неговите мъдрости и закони...

Мдаа....Наричам ги - Възлите на времето ..

Сега са други..те са кратки, изпълнени с приятна след-знойна топлина, осветени от неярка светлина, пронизани с безсънни наблюдения.




Обичам да гледам огънят на свеща и да размишлявам над времето...
Как прозрачните му ленти се завързват във възли, които отначало не забелязваш.Те възникват пред очите ти - внезапно. Здрави, „ вечни” или леко затегнати. Едните започваш трескаво да развързваш, другите – да проверяваш на здравина.

С благодарност мисля за това, какви различни хора съм срещала за това време... Двама, с учудване открих за себе си отново, и искрено желая, тези възли да останат дълговечени.

С до неотдавна чуждият човек ми се иска да бъдем паралелни нишки, за да ги теглим един до друг, толкова, колкото ни се иска.

А за един човек, помислих, когато развръзвах златото, че понякога е много полезно да имаш грапавини, неравности и пукнатини по повърхността на нишката на съдбата си.

Такива нишки, сплитайки се във възел, не се изплъзват, не се развъръзват. Така и си остават, двете поотделно – всяка уникална, но в нещо, единно Цяло.

P.S. Вярно е, че напоследък, ми стана трудно да използвам такива думи, като „ценя”. Напоследък често ми се струва, че думите са твърде малки.

За това ти БлагоДаря. БлагоДаря ти съвсем сериозно, с несменяемото леко вълнение, за това че те има. И за това, че аз мога да бъда.

А това е един филм за извън времевата връзка:


Редактирано от vidiya на 17.04.13 19:07.



Тема Re: В Мен, под кожата минови [re: vidiya]  
Автор fromnowhere (непознат)
Публикувано17.04.13 20:10



Сега е точно в този момент който пиша, сега е точно този миг в който давам воля на мисли и чувства преплетени и изплъзвайки се бавно през пръстите ми, чукайки нежно по копчетата и виждайки ги очите ми на екрана подредени. Този момент е сътворен от това което съм била и от това което желая да бъда. За да стигна до този миг в който пиша тези редове, за да съм с този ум, това сърце, този дух ,това същество има минало, настояще и бъдеще. Миналото, Сегашното и Бъдещето се събират в Е. Миналото са преживяванията, ситуациите от които си извличал своите изводи, трудностите които са те накарали да помъдрееш, взаимоотношения от които си се учил, сегашното е резултат на това минало, бъдещето са вярванията, надеждите, че ще продължаваш да твориш своето същество. Аз пиша с всичко това Сега. Няма как да е иначе ако нямах минало или някакви помисли за бъдеще. Мисля, че миналото и бъдещето са компоненти на Сега. Сега е като цялостната картина, а останалото детайлите, но вървят неразделни в „просто сега“. Това което направих е май дисекция на Сега - направо го разчлених



„Обикновено човек се подчинява тогава, когато искат да го подчинят“.
Да… свободна воля или не точно. До колко е сводна волята ни! До колко сме подчинени на природата, на хормоните, на влияния, на магии…Взимаш решения осланяйки се на какво- мигновена емоция, опит, адреналин…или просто чакаш живота да те постави в ситуация която си притиснат да решаваш. Тогава се питаш до колко взето адекватно може да е това притиснато решение…И докато пиша тези „сложни“ размисли отклонявам погледа си леко в страни и виждам през прозореца почти разлистено дърво, поклащано леко от порива на вятъра, през клоните се вижда почти здрачното небе. Мислите се отклониха..тази подреденост на природата, целият този изпипан замисъл, и цялата тази красота обляна с живината на цветове, озарена от светлината и потъваща в мрака…

А сега ставам и отивам в реалността



Тема Re: В Мен, под кожата минови [re: fromnowhere]  
Автор fromnowhere (непознат)
Публикувано19.04.13 16:24



Добре е че обичам да препрочитам нещата с цел да не съм изтървала нещо или пропуснала или просто грешно разбрала..

(сега го видях..)

За връзките и взаимоотношенията: Когато пътищата на хората се преплетат във времето, то е за да научим от другия (живота или Цялото го прави със замисъл), хората се оказват трамплини един за друг. Мисля, не във всички отношения успяваме да видим "защо", а понякога тълкуваме погрешно срещата с другия, много хора даже не си блъскат главите над подобни размисли. За сега съм на мнение, че хората много трудно се променят ако изобщо се променят- за това аз нямам връзки от миналото- не държа никой в тефтерчето си "за всеки случай", когато контакта е изчерпан просто трия всички данни от всякъде, и не разчитам повече на него. Знам, че малко хора правят това, по мои наблюдения хората пазят контакти с години( без да се чуват, виждат, пишат) ако могат за в бъдеще да изкеризят нещо от там. Аз просто затварям врата за да може да се отвори друга...и се сещам за нещо което Ошо беше казал :

Ако не харесваш нещо, каквото и да е то, да продължаваш да го правиш или да оставаш в тази ситуация дори един единствен момент е самоубийство.Затова, какъвто и да е рискът, махни се от там.Защото въпросът не е само да се махнеш от там- това ще освободи енергията ти и ще бъдеш способен да я насочиш на друго място.Когато затвориш една врата,друга се отваря.Но ако не затвориш тази врата,другата няма да се отвори- защото си блокирал енергията, която трябва д а я отвори.

Аз си отварям вратата за нови взаимоотношения като не се товаря със старите. Разбира се със близките е по-сложно, но и там не бива да се отстъпва...да, изисква се смелост!Но кой е казал, че Пътят е лесен!
Някои от срещите оставят трайна следа в смисъл оставаш си с поуките, получил си знание, други са като мост- срещаш ги за миг за да те прехвълят на друг бряг и не оставят никаква следа.

Благодаря Видия ,че ме спохожда това състояние на потъване



Достатъчно сме силни за да "държим" света в ръцете си и достатъчно "крехки" той да покори нас!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от fromnowhere на 19.04.13 16:48.</EM></FONT></P>

Редактирано от fromnowhere на 19.04.13 16:51.



Тема пред празното огледалонови [re: vidiya]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано19.04.13 22:54



И каква стана тя, за много по-малко... Както някакъв наръчник

Fast food!

А съм сигурен, че има много повече под кожата ти. Защо не си избереш едно от синичките текстове, потопи се в него, разлей се (за да се разтвори кожата ) и сподели малко повече по него.

С твое позволение ще използвам темата ти за vidiya пред празното огледало. И докато се чудиш кое точно да задълбаеш (може и в нова тема), аз взима първото синьо за ушите Ошо - Вратата. Какво ти дава Ошо? И какво не е достатъчен само Ошо?

П.П. Прегърната ти картинка ми харесва много. Последните дни бях малко повече зает и влизам за малко в темата и ... медитирам главно над картинката. Гурме!



Тема Re: Четирите ” С”нови [re: Mиpo1]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано20.04.13 15:40



Какво ти дава Ошо?

Четирите ” С” !!! Секс, Свобода от Страховете ми и Смях.

И в какво не е достатъчен само Ошо?

Ошо играе ролята на проводник : даде ми карта на Пътя, по който да вървя. Имам свобода на избора, промяната на посоката , зависи от мен.С една дума, по картата дадена от Ошо, следвам посоката, очертана от компаса, излизащ от диафрагмата ми.


С твое позволение, добавям още един въпрос: Какво ме доведе до вратата ”Ошо” ?

Беше ми тясно в ежедневието. А уж имах всичко – любов, щастие, работа. Стоях си яко на краченцета, имах на кого да се опра, имах силата, съобразяването, но не ми стигаше мъдрост и светлина. Жаждата ми и усещането ми за непълнота ме подтикнаха да търся. Имах дълбок белег и видях врата с надпис”Ошо” ...И почуках по нея с всички сили, разбивайки реброто на дланта си –до кръв.



Сексът за мен беше повече от „протокол”. Имах три варианта:

1.Да стоя пред вратата, пред която можеше да се поотъркам в партньора си с различна степен на удоволствие.
2. Можех да открехна вратата и под изливащата се от нея светлина, да изтанцувам хармоничен танц за двама и да почувствам как през мен тече живота.
3. Но!!! Можех и да вляза през вратата.

Какво ми пречеше да вляза там? Страхът.


Страхът сам по себе си е свита на руло, енергия на успеха. Страховете, които ми пречеха, бяха преди всичко – социални. Личноста ми сменяше различни дрешки, но секс правех все пак - аз. А в него личноста ми изчезва, маската се захвърля.За това, беше важно да осъзная, че страхът ми от секса, не е нищо друго, освен чувството, че губя себе си: преминавам границата и от мен не остава – нищо. Така моята "опечалена" особа , осъзна, че няма нужда да търси щепсел, който да включи в контакта и да си запали лампата.. Научих се да се наслаждавам,на това, че просто имам ток. При това, не с някаква специална енергия, а просто – с енергия. А онази, част, която наричам –сексуална – е енергията на моето вдъхновение и творчество...а когато излиза от истинските дълбини – тъпи импулси – няма.

Аз обичам да готвя и за мен сексуалната енергия е огън, на който мога да сготвя всякаква храна, пък ако искам- и гурме, под формата на физическо удоволствие като минимум. По- важно е осъзнаването на това, че Тя променя светът около мен .



Сексуалният център е възелът през който минават жизнените ми нишки. Основата, фундамента, върху който изграждам себе си. Докато фундамента ми беше слаб, крив и с пукнатини – цялото ми съзнание беше такова. Когато започнах да променям по тухличка сексуалния си център – тази тухличка започна да се отразява върху целия ми живот. Променят се емоциите ми, отношението с хората, творчеството, самото ми възприемане на окръжаващият ме свят, целият ми живот..

За мен това е тотално събитие, излизащо зад границите на всякакви преживявания. Ако става дума за любов, то това е нейното продължение – чрез тялото, средството чрез което се проявява любовта. Любовта е съединяващата сила, силата на притеглянето.

А сексът — е самият процес на съединението, когато силата на притегляне свободно започне да действа, когато става сливането на две части в едно цяло.
Безсмислено е точно да определям границите на секса и да казвам: това ми е сексуално, а това –не. Зависи от моето възприемане в дадения момент. Иначе, би могло да стигна до абсурдни ситуации: срещам някой в метрото- и вече е секс!
или като този, при маймунките Бонобо:


Но се случва, да срещна поглед и да разбера – границата е премината и всичко е възможно..

За истинско секс- гурме, са са ми нужни, следните съставки – отвореност, искреност и отсъствие на страх. И емулгатор от Любов. Не като отношение, а като сливане на конкретният момент. И разбира се – синергията , привличането един от друг. Привличането на енергиите, вниманието и телата. ..Това ми дава взаимен, усилващ се резонанс който поражда усещания, емоции и игра на тялото..Оставям го на бавен огън...да къкри...От време на време, е нужно да се разбърква, за да не загори...Усещаш ли аромата?

Какво освобождава Страха? Смехът.

Къде открих рецептата? В медитацията на Ошо” Мистична роза”.
Смехът е железният юмрук, в кадифена ръкавица. Смея се първо над себе си, над страховете си ..Когато ми е отчаяно страшно, гледам в очите на демона си, вглеждам се в жалкото отражение на гланциранате повърхност на очите му ( нали казват, че очите на страха били големи) и се разсмивам.След това ми става-все едно. И това е ...с нищо не сравнимо състояние!

И ако ме питаш – мога ли ли да се смея в секса?

Да!! Нима не правя с теб секс сега?! И в този миг е трудно да се сдържам.....

А ти? Смееш ли се в секса?

Не, не разтварям в тази тема кожата си. Плувам - в дълбочината под нея..

Прекрасното "извън тялото" означава, че обичам от дълбочина, дълбочината на партньора си. В тази дълбочина, няма за какво и как да се хвана. Не се страхувам от тази дълбочина. Отдавам се на притеглянето и.... То е, като оргазъм.



Редактирано от vidiya на 20.04.13 16:48.



Тема Re: В Мен, под кожата минови [re: fromnowhere]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано20.04.13 17:42



Разбира се със близките е по-сложно, но и там не бива да се отстъпва...да, изисква се смелост
Как оставаш устойчива, без да бъдеш груба и при това, да бъдеш отворено -чувствителна?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.