Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:49 29.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: цитати и споделяне за себе синови [re: Mиpo1]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано26.04.13 22:35



В темата за виртуално/реално общуване ти дадох пример, който може би не схвана. Есенцията в него беше, че умът запълва липсата на информация със своите надежди, страхове, вярвания...

Ето виж сега:

а когато цитатите са на Лао Дзъ и изведнъж – мъдрост на пиедестал.

Грешката ти е, че приемаш думите на Лао Дзъ за цитати, а те са синтез на конкретни практики.
За да придобиеш знание, всеки ден прибавяй по нещо. За да придобиеш мъдрост, всеки ден изхвърляй по нещо.
Даосите отличават и работят с два Ума - емоционалния, този който се обижда и постоянно ни вкарва във филми, когато си дописва сам сценария, който наричат СИН, и волята или разумът-воля, която е свързана с тялото, което събира мъдрост на 4,5 милиарда години.
Та конкретната практика, която стои зад тоя "цитат" се нарича дишане ветрило и е свързана с отработване на подтиснатите емоции и свързаните с тях спомени. Това означава да губиш по нещо всеки ден, премахвайки всички предразсъдъци и изтласкани емоции, които така или иначе ни влияят, без да го съзнаваме.
За да подчертае разликата с ученето с емоционалния ум, Лао Дзъ ги слага е едно изречение. когато човек учи, както ние в училище и университета, трупа факти и знания, а когато човек връща енергия в жизнените центрове, отработва, изчиства изтласканите спомени и емоции.

Просто като боб.



Колкото до споделянето от "под кожата", то или е като душевен ексхибиционизъм и само помпа егото* или е като изпускане на малко пара, но без да решава проблемите.

* Преди време казваше как в даоските практики нямало Его, не се говорело за Его и т.н. Говори се и още как. Но разбира се Его не е = на термина от западната психология.

___________



Тема Re: цитати и споделяне за себе синови [re: mo32®]  
Автор Shalini fromnowhere (Soy Yo...)
Публикувано27.04.13 09:34



Темата е наистина "под кожата"

....

като душевен ексхибиционизъм и само помпа егото* или е като изпускане на малко пара, но без да решава проблемите.

Мисля, се вижда по малко от всичко ...

Защо не си избереш нещо от конспекта, както виждаш особено място заема "секса"- бива варен, пържен, печен...,поднесен виртуално ...и да споделиш нещо.



Тема Re: В Мен, под кожата минови [re: vidiya]  
Автор Shalini fromnowhere (Soy Yo...)
Публикувано27.04.13 09:54



Така е надеждата води до безнадежност, дори бих добавила от себе си- до безсмислие, попадала съм там...виждам състоянието си и също осъзнавам, то колко е безсмислено и със самото осъзнаване се избявам от него, което не значи, че след това не забивам в друго състояние

...

Още преди да срещна Ошо, разбирах, че нещо във функционирането на света както аз го виждах не беше наред, но не осъзнавах какво?! Когато срещнах Ошо той ми "каза" какво не беше наред и на къде да отправя погледа си и енергията си.

Образният ти пример ми хареса, не мога да определя на кое стъпало съм, защото не знам колко стъпала са, може би съм още в началото и края не му се вижда . Качвам се по стълбата бавно- иска ми се да препускам( това е ума, който иска да "свърши работата"), да поема дъх и да се затичам, но представи си нагоре колко бих се уморила, а с уморен дух- накъде, колко бих пропуснала...

Пътеводител във вътрешното ми изучаване са усещанията ми съгласувани с разума ми (не ума ми ). Казват, че тялото е храм- той трябва да бъде разбран и изследван.

ПП. Така е изгубва се...Би ли описала изгубването, какво става с теб когато се изгубиш в друг, ако си попадала там?



Тема постоянна верижна реакциянови [re: vidiya]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано27.04.13 12:10



Я, да го удължим това цунами… От спонтанен взрив да го направим постоянна верижна реакция. Която прониква навсякъде…

И идеята за капитулация изчезва, защото предполага някакво съпротивление. Остава просто съзнателно течене и флуидност.

Подарявам ти първата ми узряла ягодка.







Тема мъртви цветя и живо градинарстваненови [re: mo32®]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано27.04.13 12:37



Абре Мо, как може, и в тази, и в съседните теми да даваш цитати за това как умът си измислял и се омотавал и същевременно ти самият да се омотаваш и да си измисляш по същия начин. Хората в клуба Кастанеда били не знам какви си пишейки с различни никове, общуването в интернета било нереално, умът запълвал липсата на информация с вярвания и страховете… Моето наблюдение е, че всичко това се отнася за теб. Хем критикуваш някакви въображаеми „други“ (на практика хора с твоето поведение), хем ти самият действаш непрекъснато по същия начин. За това ти казвам, че от цитати няма полза.

Сега в конкретния случай, те питам за твоите усещания, а ти пак сънуваш някакви даоси, измисляш си какво бил искал да каже Лао Дзъ и куп други книжни теории. Толкова ли е трудно да се видиш отстрани и да си дадеш сметка, че това са ТВОИ ФАНТАЗИИ? Виж си там цитатите с процентите за нереалност… Цитирам те даже дословно, че умът ти запълва липсата на информация с твоите надежди, страхове, вярвания... Мо, събуди се!

За някои други хора думите, които цитира, може да са синтез на практики, но за теб са просто цитати, чуждо знание. И ако не бяха такива можеше, и в предишния, и в сегашния си постинг да споделиш твоите опитност, а ти все „Лао Дзъ, даосите“.

Може да вземеш цвете от градината на Лао Дзъ, Кастанеда, Ошо или който и да е друг, но ако само го донесеш откъснато, то ще е мъртво цвете. Можеш обаче да посадиш цветето в твоята градина, да се грижиш за него и да дойдеш тук споделяйки градинарските си наблюдения. Да ни позволиш да вкусим от твоя плод... Това ще е вече нещо ЖИВО и ДИНАМИЧНО. Просто е като леща. Тук сме градинарски клуб и с позволението на Видия ти посвещавам първата ми узряла ягода.

Ако споделянията тук са душевен ескибиционизъм за теб, ти какво правиш тук? Някой кара ли те насила да четеш и пишеш? Лао Дзъ и „даосите“ така ли ходят по разни групи и воайорстват? Защо вместо да духаш с ветрилото егото си, което е толкова важно за теб, се разсейваш по Ошо клубове? Опитай се да си отговориш на тези въпроси всеки път като четеш и пишеш тук. Хей, не си затваряй очите.

Моето предположение е, че искаш да танцуваш с нас, но се притесняваш да си го кажеш или те е срам. Не е нужно! Заповядай, ние нито се състезаваме, нито си мерим краставиците и морковите. Съблечи книжните дрехи и ела.





Тема Re: В Мен, под кожата минови [re: vidiya]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано28.04.13 14:22



Благодаря и you are welcome!



И сега ще се възползвам от поканата.

Забелязвам една устойчива тенденция в тази тема - "събличат се" само жени. Не и мъже, на тях това явно не им харесва и - не - няма изключения*.

Заключение? Разговорът си е на ниво социални роли/маски. Под едната маска друга, под нея - друга, под нея - друга и по някое време се появява маска с етикет "Пустота". Ей, голяма веселба се оказа това - същински маскарад!

*Това, като разклонение ме навежда на едни други наблюдения, но тях няма да споделя, ха ха!

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: В Мен, под кожата минови [re: Shalini fromnowhere]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано28.04.13 21:36



По стълбата се правят две неща : или се качваш на горе, или се спускаш – на долу, защото стълбата не е мястото за живот, където да се спреш по средата. Стълбата се казва – Енергия. Границите и се разпространяват от сексуалният център до мозъка....Най- интересното е, че между тези два полюса, няма къде да намериш място за почивка. Спирката по средата не е нито правилна, нито естествена, нито изпълнена със смисъл. Напомня на човек, тръгнал да се качва по стълба, а после – спрял.
Как да се качиш по стълбата? С различни медитативни практики, които ти помагат да „ настроиш” инструмента си, преди той действително да започне да свири... За начало : ДМ и Кундалини.В тях се срещаш със всички емоции, които са ти присъщи и можеш да видиш крайните им проявления, 12 – те същности на човешката натура – гняв, нежност, жизнена сила, енергия, този хаос, движение, тъга, радост, чувственост, медитация, тишина, благодарност.
Би ли описала изгубването, какво става с теб когато се изгубиш в друг, ако си попадала там?
Не се губя..намирам се, ..сливам се, разтварям се....





Тема Re: В Мен, под кожата минови [re: L.L.]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано28.04.13 23:09



"събличат се" само жени. Не и мъже, на тях това явно не им харесва и - не - няма изключения*
ми на вас ви е лесно - мъжете, като си нямаме сиси, какво да показваме, че да се разсъбличаме.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: В Мен, под кожата минови [re: L.L.]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано29.04.13 08:40



Всеки върви по собствен път под кожата си. Но всички пътища така или иначе водят в никъде (пустотата). Значи, целият смисъл на пътя е КАК по него да вървиш...Ако те кефи пътя по който вървиш, значи това е твоят път. Ако ти е зле, във всеки момент можеш да изплуваш на повърхността , колкото и надълбоко да си влязъл. И това също е правилно.
За пустотата на всички явления:






Тема Re: В Мен, под кожата минови [re: exaybachay]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано29.04.13 08:57



Действай:




Редактирано от vidiya на 29.04.13 08:59.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.