Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:30 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Колебаещото се "АЗ"нови [re: vidiya]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано25.04.13 23:23



ДМ, но с теб - всяка сутрин ..... а може и всяка вечер. (:

п.п. може би мина вече половин година, без никакви медитации. :/

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Навътренови [re: vidiya]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано25.04.13 23:30



От по-предния ми постиг се получи нещо вторично, което не съм целял, но което има връзка с този ти постинг и с Наблюдателя. Изразявайки тогава някакво различно мнение от твоето (че нещо било Fast food, а не гурме), можеше да ми се разсърдиш или да се засегнеш… “Хм, кой е този, че да ми казва, че изказването ми е било fast food!“ Толкова хора се сърдят за дреболии и ги носят с години. Или разбират нещо погрешно и, без даже да са попитали за подробности, се фиксират.

Можеше също да спорим 5 дена кое е гурме и кое е Fast food. И как от еди коя си гледна точка едното било друго или обратното. И да висим някъде по периферията говорейки по „процедурни“ въпроси и изпускайки същността. Пълно е с хора, които не смеят или не искат да навлязат навътре… Да потърсят същественото… Да пребивават в Наблюдателя си.

Но ти избра да направиш крачката НАВЪТРЕ. И на мен това ми хареса най-много! Помолих те за едно, а ти сподели десет. Това е подхода на Ошо хората. И това води към Пустотата.

И на въпроса „идваш ли?“ в такава ситуация, отговорът ми е естествено ДА. Животът е толкова прост.



П.П. Ако за някои навлизането навътре изглежда като сексуално навлизане, не грешат.



Тема фрази за изхвърляненови [re: mo32®]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано25.04.13 23:40



Такива мъдро-изглеждащи фрази-клишета са чудесно нещо за изхвърляне. Но изхвърлянето им само по себе си не гарантира помъдряване.

А, иначе, нито знание се придобива само с добавяне на нещо си, нито мъдрост само с изхвърляне на нещо друго.





Тема Re: В Мен, под кожата минови [re: vidiya]  
Автор Shalini fromnowhere (Soy Yo...)
Публикувано26.04.13 12:24



Какво от темите и медитациите за любовта, прочетено от Ошо, се вля в съзнанието ти, просмука се в кожата ти и накара съществото ти да живее по друг начин?

Появи се желанието да заобичам и разбера себе си. Пиша думите..прочитам изречението отново и виждам колко не съдържателни са те, колко се разминава с усещането което се е породило в мен. Вля се огромна вълна от намерение, екстаз… и също като вълните имаха връх, последван от спад… обърна се търсенето на любов което беше външно- навътре. Различното вече беше, че се вслушвах повече в себе си от колкото в другите, не че съм се освободила изцяло от тяхното влияние, но някак фокуса вече беше друг, придобих лична сила и влиянието отслабна, което не значи ,че не се вслушвам в чужди размисли

. Научих се да отсявам за себе си полезното, в информационна ера сме и ни заобикаля много информация. Хич, не лесно да се отделиш от толкова помия- чистиш, чистиш и все има .Когато се оплета в трудности ,не спирам да си напомням, че това ще отмине, че най- вероятно аз съм си ги създала поради липса на разбиране и дълбая ли дълбая с надеждата да ме озари .И когато това стане , настъпва една свобода- свобода ,че съм се освободила от зависимостта. Трудно е отделянето на проблема от Аз-а, когато толкова години се идентифицираш с него, трудно е и отделянето от Аз-а който другите създават за теб. Ошо ми помогна именно в това- да се възприема и да се отделя. Имам го като знание и съм в процес на прилагането му. Нямам съмнение във вярата в знанието,а в начина на изпълнението:). Опитвам да извличам нещо за себе си от всички ситуации които ми поднася живота и да бъда все по благодарна на Съществуването за това, че мога да дишам, да се смея, да плача,…



Тема Re: фрази за изхвърляненови [re: Mиpo1]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано26.04.13 13:14



Звучиш също като Лао Дзъ, чиито думи коментираш, но единствената ти прилика с него е плешивостта.



___________

Редактирано от mo32® на 26.04.13 13:14.



Тема Re: Навътренови [re: Mиpo1]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано26.04.13 13:40



можеше да ми се разсърдиш или да се засегнеш

Предпочитам да танцуваме.Танцувам и светът танцува чрез мен. Вътрешното ми танцуващо пространство във външното танцуващо пространство.Такъв ми е разговора. Искрен и откровен.

Ако за някои навлизането навътре изглежда като сексуално навлизане, не грешат
В моето индивидуално осъзнаване, ролята на мъжкият полов член изпълнява ВНИМАНИЕТО.

По същество – вниманието е членът , чрез който осъзнаването ми прониква в това, към което вниманието ми е насочено.

А ролята на влагалище играе поцесът на възприемане, когато пускам в осъзнаването си нещо ново.


По този начин, осъзнаването се проявява ту като влагалище, ту като член.

А самият процес на познанието – е сексът между осъзнаването и Истината.


...В капката, в това отражение, в този миг...да танцуваме...Ела..


Редактирано от vidiya на 26.04.13 13:42.



Тема Re: В Мен, под кожата минови [re: Shalini fromnowhere]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано26.04.13 16:31



дълбая ли дълбая с надеждата да ме озари


Надеждата е движение в посока - безнадежност. Тя прилича на голяма река, течаща към океана на безвадежността, - рано или късно, стига до него.

Полученото от Ошо, те е подтикнало към началото на собствено търсене. От изложението ти, не ми стана ясно, какви са твоите методи за самоизследване?

Образно казано, гръбначният стълб е като стълба. На тази стълба, всеки прешлен е стъпало. Как се качваш по стълбата? Кое за теб е пътна карта, пътеводител в изучаването на вътрешната ти алхимия?



ПП.Взетото от друг, може да се загуби във всеки миг. Ошо казва, че търсенето на чудесното е вътрешно търсене и не спира да предупреждава, за възможноста да се изгубиш в друг, независимо от това дали е любим човек или Учител.

Редактирано от vidiya на 26.04.13 16:42.



Тема Секс на Внимание и Приеманенови [re: vidiya]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано26.04.13 21:38



Колко хубаво и точно казано! Почти си помислих, че аз съм го написал, защото такова е и моето усещане.



Може би се получава така, защото те приемам… Пък и ти позволяваш моето влизане… И се получава танца на взаимодействието... Оргазмичен секс!



П.П. Благодаря ти



Тема цитати и споделяне за себе синови [re: mo32®]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано26.04.13 21:52



Когато се събирали книжни цитати на други, било (празно) знание, а когато цитатите са на Лао Дзъ и изведнъж – мъдрост на пиедестал. Общуването по клубовете било виртуално, защото според някакъв виртуален цитат имало само 7% реалност там. А когато четеш виртуално книги на Лао Дзъ и други, по същата логика реалността на разбирането ти трябва да клони към НУЛА. Защото го няма автора им да ти каже, че правиш точно обратното на написаното от него засмуквайки непрестанно цитати от целия интернет.

Предимството на клуба е, все пак, че в тази тема всички споделят свои собствени усещания и неща от "под кожата им". Така че освен цитати, се надявам, да има и нещо друго в теб и че най-вече ще може да събереш смелост да говориш за себе си.





Тема Re: Секс на Внимание и Приеманенови [re: Mиpo1]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано26.04.13 22:30



Пълна капитулация и отдаване на порива...това виждам на картинката..Мигновен резонанс.... .Спонтанен взрив, без предварително програмиране...достоен да бъде оценен.
Спонтанен секс, приличащ на цунами. Може ли да се организира или предскаже цунами? Не. По същият начин цунамито не може да се забави или удължи. Какво остава? Насладата от цунамито във всичките му фази.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.