Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:51 31.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Фактологиянови [re: vidiya]  
Автор huanji ()
Публикувано04.05.13 09:42



Приятен плаж...с наметалото.





Тема Re: Фактологиянови [re: vidiya]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано04.05.13 10:18




"Всички се позовават на шейха си, аз пия вода, направо от източника"


Убава приказка, ама като гледам си сложила после 'лимон', 'мед', 'лавандула', сварила си сместа, после си добавила кой знае още какво, за да ти пасне на мирогледа. Останало е всичко друго, но не и вода от първоизточника.



Споделям, собствени преживявания и не ги предлагам като рецепта.

"Собствените преживявания" не са оправдание за непознаване на това, което си пробвала. А защитната позиция, макар и след грубия ми изказ, няма да ти помогне и то не с кастанедските практики, а по принцип и конкретно с твоите. Понеже съм директен ще ти кажа нещо, което не е моя работа - ако така превратно тълкуваш и изпълняваш практики, които познавам, как ли тълкуваш и тия практики, които смяташ за твои любими? А сега де!

___________



Тема Re: Пътят без илюзиинови [re: vidiya]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано04.05.13 15:34



Даваш ми нещо, което не ми трябва и съответно не прочетох по-далеч от двете точки на обявеното сравнение.


Но виждам, че някой си е направил труда да прочете в детайли. Това е добре - със сигурност прочелите имат повече търпение и дисциплина от мен, ха!
Има надежда за спасението на човечеството, значи!

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: цитати и споделяне за себе синови [re: exaybachay]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано04.05.13 15:36



Така си е! Абсолютно е въпрос на вкус и индивидуалност, по това не споря хич!



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Пътят без илюзиинови [re: huanji]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано04.05.13 15:41



Хуанджиииии,....

То, че съм мързел отвсякъде и аз си го казвам, ама ти, сега пък се направИ на кавалер, който не го е забелязал, дееееее...!

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re:Нито вода, нито лунанови [re: mo32®]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано04.05.13 19:16



...... защитната позиция, макар и след грубия ми изказ....



Каква меродавност!!!.....Хаааааааах...ей тук вече ме накара да се взривя от смях!!!

Приел си вежливоста ми, за защитна позиция.Тук може би трябва да се сърдя на Ошо, който казва отговори на грубостта с вежливост.

Добре, ще се възползвам от психологията, която казва:”Веднага реагирай на грубостта”.

Е, аз съм жена, при това анти-феминистка, грубоста не ми е присъща и няма да запратя кофата в главата ти. Защото ние всички, носим по една стара кофа, пълна с вода, в която се отразява луната. Умът - е старата кофа, а мислите - водата.( сега разбираш ли защо в източника ми няма вода – дъното на кофата се спука, водата изтече, остана–празнота). Всичко ново се ражда от осъзнаването, а не от ума. И именно това осъзнаване е моят източник. И всички методи за медитации, които ползвам, са не друго, а начин да си измия ума, да си взема душ, вътрешен душ, за да измия праха от ума си и да позволя на осъзнаването ми да излезе на повърхноста за да види реалноста.

Какво си постигнал ти с мислите си? Нищо, освен безспокойство и напрежение. Но ти се вкопчваш в тях, с надежда, че някога, в бъдеще, с помоща на размишления ще намериш истината. Иначе защо продължаваш да четеш книги, да практикуваш? Да получаваш, както се изразяваш, тескерета? С тайното намерение да стигнеш по-близо до истината. Това никога няма да се случи, защото за истината не е нужно да се мисли.

Казваш, че си бил груб с мен, с една жена. Ами ти носиш гнева в себе си, аз съм само повод да го излееш. Никой не те прави зъл, никой не те подтиска, никой не те прави еди какъв си. Дори и светът да изчезне, ще има моменти, когато ще си тъжен, щастлив, зъл, великодушен, въпреки че до теб няма никой. Това е твоята собствена история. Дава ти се възможност, ситуация, но най-важното е в нея да откриеш себе си.

За какво да ти разказвам нещо, примерно, как през 96-та бях на семинар с КК, в Лос Анжелис, на закрития стадион на Калифорнийския Университет, нима ще можеш да ме разбереш, след като си против мен ? Разбирането е невъзможно. Разбирането има нужда от съчувствие, разбирането се нуждае в участие, а не в грубост и подигравки. При това ти спориш, а спорът никога не става – общуване. А целта на тази тема беше именно едно по-задълбочено общуване, а не грубо такова.

Една от професиите ми е акушер – гениколог (не практикуващ). За това, не съм склонна да използвам насилие, защото насилственото израждане, не може да стане истинско раждане. Това повече прилича на смърт, а не на живот. Това е причината да не споря, а да се смея.
И сега, подължавам да се смея се над ситуацията като цяло: как е устроен умът, как умът спори, как умът продължава да съществува сам в себе си, без никога да излезе зад границите, как винаги остава затворен, как никога не се отваря, как ту е съкровена мечта, ту кошмар....

Като се напробвах и понаучих на различни ритуали и практики, изхвърлих всички и тръгнах по собствен път, в който съм всичко и нищо и където участвам във всичко, без да се въвличам в нищо.

Всичко върви в кръг, връщайки се към едно и също място на нов етап, в един нов кръг, само че старият изглежда вече доста по-различно и заема полагащото му се място в цялостната серия. И когато броя на оборотите, достигне своя лимит, количеството преминава в качество. .. Толкова е просто! Като по учебник! Ние всички имаме две ръце два крака, така че е трудно да се излезе с нещо съвсем ново ....

Кофата, пълна с вода пада, водата се излива, няма нито вода, нито луна....

Редактирано от vidiya на 04.05.13 19:33.



Тема Re: Пътят без илюзиинови [re: L.L.]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано04.05.13 19:20



Като домакиня на темата, сервирах, каквото имам и хич няма да се обидя, ако не си хапваш...

Благодаря, че намина все пак.

Редактирано от vidiya на 04.05.13 19:29.



Тема Re: Пътят без илюзиинови [re: L.L.]  
Автор huanji ()
Публикувано04.05.13 22:15



Аха-ха, съвсем друго имах предвид.





Тема Re:Нито вода, нито лунанови [re: vidiya]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано05.05.13 09:51



Бая съм те "разсмял".

___________



Тема Re: постоянна верижна реакциянови [re: vidiya]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано16.05.13 15:09



Толкова е вкусен… Още ми е на езика...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.