Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:23 31.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Пътят без илюзиинови [re: vidiya]  
Автор huanji ()
Публикувано03.05.13 22:16



Бейб, от моята гледна точка, ти не я обвиняваш и е интересно, че така го разбра. Съвсем друго е, но тук е клуб "Ошо" и е нормално да оставям малко свободна интерпретация и чувство за незавършеност...

Партитурките са налице. Гурджиев!





Тема Re: Пътят без илюзиинови [re: huanji]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано03.05.13 22:19



В случая съм грешно информирана..по повод партитурките на Гурджиев..Те не са проблем..Аз разбрах, категорично -Ошо и те запратих в ню-ейдж..Но, както и да е -радвам се, че ще го бъде

...А по повод семинарите, как пък тъй ме чу, че чак мъркам



Тема Re: Пътят без илюзиинови [re: vidiya]  
Автор huanji ()
Публикувано03.05.13 22:25



О, благодаря ти, мислех си за същото като теб, но то друго решило да дойде и си знае защо.



Виж, за мъркане си екстра. Ей това ти е дарбата.
Трябва да те запозная с един човек, ще си допаднете и такива разговори ще извадите, че като слушател ще получа най- малко сабиджа самадхи.

Между другото, йога и Ошо е много яко. Но това е друга тема и са други хора...

Редактирано от huanji на 03.05.13 22:26.



Тема Фактологиянови [re: vidiya]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано03.05.13 23:36



искам веднага да кажа, че не съм фенка
Това, което ще напиша по-долу, в никакъв случай няма за цел да ти променя мнението, нито да те прави фенка на този или онзи. Пиша го, защото нещата, които си написала са изцяло грешни.

Ще дам само няколко примера, защото почти всяко твое изречение съдържа изцяло погрешни неща, твои си изводи и интепретации...

Преглед

По такъв начин, трябваше последователно, едно след друго, да си спомням събития от живота си.
Грешка, нищо не трябва и нищо не си спомняш. Просто се отпускаш и нещо в теб извиква определени събития и ги подрежда в нишка, която е формирала някоя черта у теб, или предразсъдък, или навик. Още от най-ранните ти години, та до сега.

По време на издишването трябваше МИСЛЕНО да отдавам чуждата енергия, която е била поета от мен по време на събитията за които си спомнях.

Голяма грешка! Енергията, която е оставена в тялото ти, нито е оставена мислено, нито се връща мислено. Връща се така, както е влязла - през пъпа ти, чрез волята ти и трябва да се върне пак оттам, по енергийните нишки, които излизат от тялото ти на ниво на пъпа. "Магическата процедура" няма нищо общо с твоето мислене или линейна памет, а с енергията на тялото ти, неговите енергийни центрове и спомените, които то съхранява в себе си.

Едновременно с това, трябваше да си ПРЕДСТАВЯМ, че по време на вдишването вземам от миналото си жизнената енергия, която съм оставила там.

Както ти писах по-горе, нищо не си представяш, нито визуализираш, нито мислиш, нито се мъчиш да си спомняш.

Спирам с коментарите. Сънуването дори няма да го засегна. Просто това, което си правила няма нищо общо с практиките, които си споменала. Описала си някакви си твои фантасмагории и нищо чудно, че си останала заблудена, че всички тези практики са ментални, свързани с представи и прочие фантазии.

Те са свързани с тялото, те са същността на тялото, неговата мъдрост и есенция. Шаманите казват, че само човек в идеална физическа форма и разположение на духа, може да изпълнява техните практики, защото тялото е инструментът в тях. Цялото обучение, преди да се стигне до същината е промяна на начина на живот, на подготовка на тялото, за да се стигне до същината на Прегледа и Сънуването.



___________

Редактирано от mo32® на 03.05.13 23:38.



Тема Re: Фактологиянови [re: mo32®]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано04.05.13 00:18



Споделям, собствени преживявания и не ги предлагам като рецепта. Ти правиш - същото, за което -БлагоДаря !

"Всички се позовават на шейха си, аз пия вода, направо от източника"
е казал Шамс Тибриз





Тема Re: постоянна верижна реакциянови [re: Mиpo1]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано04.05.13 00:21



Можеш ли да се влюбиш без да си готова и без подготвяне?

Понеже да се влюбиш не изисква никакви усилия и подготовка, защото това не е акт на желание или съзнателен избор, реших като отговор, да ти направя торта” Вселенски Сводник” , в която ще дозирам съставките на „око”:

За тестото, което е Влюбването са ми нужни:

- щипка инстинкт – непреднамерен и не възникнал от съзнателен избор;

- щипка временно удолетворена емоционална потребност в любов;

- шепа емоции, летящи заедно с мисълта, че за някой съм номер едно и че той иска да посвети цялото си време..а може и живота си, само на мен;

- прибавям щедра доза усещане, че мога да покоря целият свят и нищо не е невъзможно;

- и изливам поне литър еуфория;

- овкусявам достатъчно с лимеранция, която спира трезвите мисли, с което временно разрушавам границите на егото и омрачнявам съзнанието;

И понеже влюбването е фикция, а не реалност....оставям го под салфетка да втаса. Когато махна салфетката, връщайки тестото към реалият свят и то не е вкиснало, а е приело консистенция на доброта и великодушие, пристъпвам към самото изпичане на блата. Пека на средна температура, в предварително загрята фурна, докато придобие златист цвят.

Ще сиропирам изтиналият блат със горещ сироп от Секс, съставен от :

- любов - тотално приемане, отдаване, откритост , доверие, нежност и радост.

Разбърквам съставките на сиропа много бавно, добавям аромат от чувственост, съзнателно докосване, усещане, виждане, докато напълно се разтворят една в друга в танца на насладата.

С бавни, медитативни действия, напоявям изстиналият блат, оставям добре да попие и се заемам с крема – Сливане, с който ще покрия цялата торта.

В приготвянето на кремът - Сливане , съм просто разточителна и използвам една единственна съставка:

- танцът на сливащите се енергии.

Внимателно изрязвам напоеният със секс блат, под формата на сърце и го обливам с енергията на крема, докато буквално се изгуби в него..



Гледам произведението си, забравям за света и просто се влюбвам в себе си. Светът е пътешествие, в което се влюбваме в другите. Духовността е пътешествие, в което се влюбваш в себе си.

Това значи, че те черпя със собствената си радост, със собственият си вкус, и ручеите от щастие, с които ни обливам, текат от вътрешният ми източник, а не някъде от вън. ...Да!!!

Редактирано от vidiya на 04.05.13 00:30.



Тема Re: Фактологиянови [re: vidiya]  
Автор huanji ()
Публикувано04.05.13 08:48



Това, което Мо казва го знам дори аз, дето не съм кастанед. Все пак, ако някой практикува дадена система, по- добре да е запознат с нея.

И точно тук можеш да промениш...вместо да запъваш.



Между другото, знаеш ли какво е йони мудра?



Тема Re: Медитацията като работа на съзнаниетонови [re: vidiya]  
Автор Shalini fromnowhere (Soy Yo...)
Публикувано04.05.13 09:10



Тъй като продължаваш да се опитваш по тънката да ме „убеждаваш“ в своите знания и практики, което аз на считам за ненужно, за последно ще се опитам да ти изкажа своите виждания, относно тази тема.

Потърси и ме пусна в машинката си и разчете Хюмън Дизайна ми и каза да се вслушам в дадената ми силна интуиция- това ще направя

. Както усещам ти не само, че между редовете не ме четеш, а пропускаш и самите редове . Но някои им е нужно повторението- казване на едно и също нещо по различен начин, с различни думички (разбирам го).

Това което написа, че ти е казал гуруто, аз го намирам в книгите на Ошо и не ми е нужно някой да ми преразказва ( разбери това). Ти споделяш твоя начин и той е Правилен за теб, мила Видия, но нека аз преценя правилния за мен. По отношение на интелекта си- аз решавам кога и кое да прибавя и кога и кое да махна. Това е лесното- трудното е да си интелигентен ( мисля Ошо добре го е обяснил).

Споделям личните си наблюдения, осъзнавания, разбирания, практики- точно като теб, но без нуждата от постоянното обяснение на някой, как това не било достатъчно или правилно му изпълнение.

И като пещерен човек ( както показа ХД) излязох от пещерата (себе си) малко на повърхността да се позабавлявам- когато сутрин се събудя и си направя кафе, аз знам (осъзнавам), че пия кафе - когато реша се връщам обратно(прибирам се).

Знам, че ще си избереш думички за които да се хванеш, да изтълкуваш и да „изпишеш себе си“ Ще се „откача от хорото“, защото виждам безсмислието в това да продължавам да дъвча едно и също с различни думички (които накрая излизат и противоречиви ) , но с удоволствие ще чета дългите ти оргазмени постове в които говориш от себе си на себе си ако мога нещо да науча потъвайки в теб и намирайки мен (това е споделен, неангажиращ, мой начин)


Стани, скъпа Видия от „виртуалния монитор“, остави „локумите и въртидумичките“ и се отпусни…погледни дървото, чуй песента на птичките, вдишай аромата на живота…Остави външните сетива да предадат сътворението и мъдростта на ПриРодата на вътрешното ти същество. При осъществяването на тази среща няма ум (той затихва и замлъква- личен опит), няма интерпретация, просто сливане и позволяване да се случи. Излез от големия си кръг на интелекта, и погледни на света с невинните очи на дете, аз ти се усмихвам с детската невинна усмивка- усети ли .

П.П1. По- горното не е рецепта- това е споделянето на душата от изживения екстаз, почувстван чрез сетивата на вътрешното същество, като се опитвам да съживя думите в описание. Дали ще успея?- едва ли. Това на кой, как и дали ще докосне душата е индивидуално .
Подарявам ти красотата на точно този миг- отвори се и приеми (остави малко гуру-насоките )

П.П2. Рецепта (помедитирах над това- лично мнение) – за да се стигне до „изписване“ първо се поглежда болестта на пациента т.е. отклоняване от себелюбието и „поглед“ върху другото същество“, тогава определяне на диагноза и изписване на лек- но това е допълнителна отговорност и се стига до ниво където да можеш да си я позволиш. Ние да не сме гуру-доктори .



Тема Re: Фактологиянови [re: huanji]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано04.05.13 09:12



Радвам се за теб, че знаеш.


Аз пък не намирам смисъл да споря.

Йони-мудра - гласът на безмълвието. Детайлите и са описани подробно във «Виджняна- Бхайрава-тантра», където е представена като един от 108-те метода на просветление.
"Както солта се топи във водата и камфора в огъня, така"аз" се разтваря във вечността".

Редактирано от vidiya на 04.05.13 09:35.



Тема Re: Медитацията като работа на съзнаниетонови [re: Shalini fromnowhere]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано04.05.13 09:31



Чудесен пост! Благодаря! Вече спокойно мога да отида на плаж



Редактирано от vidiya на 04.05.13 09:33.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.