Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:29 10.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Наблюдение и Стопнови [re: vidiya]  
Автор shshtt (ентусиаст)
Публикувано20.02.12 07:37



тъкмо си мислех да питам за какво точно служат тези мантри в тубат - слушат ли се само или се медитира върху тях или какво



:)

Тема Re: Chanting the chakrasнови [re: vidiya]  
Автор shshtt (ентусиаст)
Публикувано20.02.12 08:02



това музика за сваляне ли е?
ама е заключена с парола

:)

Редактирано от shshtt на 20.02.12 08:03.



Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: huanji]  
Автор shshtt (ентусиаст)
Публикувано20.02.12 08:09



мда


няма лесно

в група сигурно наистина е по-лесно и купон сигурно става, но няма как при мен
мъжа ми е абсурд да го ангажирам и с мойте щуротии

:)

Тема Re: Chanting the chakrasнови [re: shshtt]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано20.02.12 11:14





Да, видях, че има проблем.Ето на отделни тракове.Това е пълна медитация за мантруване по чакрите.Повече за мантрите ще намериш наоколо и в нета, като цяло.В момента съм на път и не мога да пиша много.Може би, някой от тук, ще намери време да ти обясни повече.
Наистина е трудно, когато нямаш общо духовно пространство с човека, с който живееш....можеш да го приемеш като изпитание и урок, ...или да избереш да продължиш сама...


Редактирано от vidiya на 20.02.12 11:17.



Тема Re: Chanting the chakrasнови [re: vidiya]  
Автор shshtt (ентусиаст)
Публикувано20.02.12 11:40



Ааа чакай, чакай.....не сме се доразбрали


Много добро духовно пространство си имам даже с мъжа ми, но той за разлика от мен и без медитации, учения и гръмки думи си е осъзната и хармонична личност.
А аз съм неуравновесена, лакома за всичко и на акъл не съм мръднала от 13 годишна - творя глупост след глупост срам ме е да кажа вече колко години.

За мантрите бях чела в една книжка за медитация, че са много кратки словосъчетания, от една-две думи и човек си ги мрънка наум през целия ден, затова попитах.
Ще прочета в нета другите варианти, ще погледна и за чакрите тия дни, мерси за музиката

Лек път!


п.п. не се отваря линка, може да не може от чужбина
не се притеснявай, ако това е проблема ще си го реша

:)

Редактирано от shshtt на 20.02.12 11:42.



Тема Re: Chanting the chakrasнови [re: shshtt]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано20.02.12 11:58



п.п. не се отваря линка
Па АСТА - много хора се опитват да решат проблема, ама ....





Пробвай тези линкове.

--------------------
.... не заслужавам!

Редактирано от Exaybachay на 20.02.12 11:59.



Тема Re: Chanting the chakrasнови [re: Exaybachay]  
Автор shshtt (ентусиаст)
Публикувано20.02.12 12:38



е сега нема мърдане вече - трябва семейно да ви водя на ресторант



благодарско, източих ги!

:)

Тема Re: Chanting the chakrasнови [re: shshtt]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано20.02.12 12:51



Извинявам се,,добре, че Exaybachay,е запазил линковете от снощи...


Много добро духовно пространство си имам даже с мъжа ми, но той за разлика от мен и без медитации, учения и гръмки думи си е осъзната и хармонична личност.
Прекрасно! Значи си имаш едно чудно огледало, в което да се отразяваш...



Тема Re: Chanting the chakrasнови [re: Exaybachay]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано20.02.12 12:58



Благодаря, Светулке-навреме подаде фенера...





Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствие [re: shshtt]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано20.02.12 15:42



Ако искаш да се насилваш или промиваш мозъка - твоя воля. Но медитацията е точно обратното на промиването на мозъка. Медитацията е да РАЗБЕРЕШ целия механизъм. Иначе, сляпо може и да се излъжеш. Даже, ако си убедителна, може и да ги правиш нещата редовно. Хм, вместо сляп човек не правещ нищо, ще имаш сляп човек правещ упражнения.

Разбирането в случая е да СВЪРЖЕШ ЗАЕДНО всичко, което правиш. Как нещо хубаво за теб може да е вредно за теб?? Или, би било такова, ако има двама различни човека/центъра, които го възприемат отделно. Медитацията е да си цялостна.

Разбира се, в началото има етап, в който опознавш нещата и се доверяваш временно на някакво косвено разбиране или на опита на близки хора. Пробваш... Но и в този преходен етап, подходът на отврените очи е важен. В края на крайщата нали медитацията е НАБЛЮДАВАНЕ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.