Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:08 10.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Дао <> даоски практикинови [re: Exaybachay]  
Автор huanji ()
Публикувано15.02.12 22:55



За съжаление светът в който живеем, няма да ни търпи ако не се съобразяваме поне привидно с него.



Нямаш грижи, възприемай нещата какво намериш за добре. И просто се занимавай с това, което ти е угодно.



Тема Re: Дао <> даоски практикинови [re: L.L.]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано15.02.12 22:57



Болестите са резултат от липса на
Не одобравям това обобщаване - има наследствени, генетични, породени от радиация, психични, ревматологични, на ендокринната система и прочие, прочие заболявания, които са с специфичен характер и далеч не толкова лесни за лекуване, и предпазване.
Ако всеки човек се раждаше с въпросната степен на осъзнаване, за която говориш ...... то що ли се ражда тогава.

И ако 90 или 99% от времето си в този свят, значи такъв процент внимание е свързано с физическото ти тяло.
А ако не си - примерно не знам дали е възможно, но да речем че му удариш неколко дневно сънуване, работиш в/у сънуваното тяло, но това тукашното залинява, същевременно казваш, че човек, който твърди, че 90% е някъде другаде и при това тялото му не е в перфектна форма е болен човек.

В смисъл наистина не разбирам критериите, ориентирите по които се определя "перфектноста" на тялото - един културист е със здраво тяло, но предполагам, че за вас това не е вярно т.е. как се разбира ... като видиш един човек, как ще разбереш, че е трансформирал тялото си изцяло в енергия? Същото и за будистите, които спомена - ти виждала ли си такива хора, които възприемат повече от мен и теб взети заедно.

--------------------
.... не заслужавам!


Тема Re: Дао <> даоски практикинови [re: huanji]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано15.02.12 23:03



В този смисъл Даосите са повече тантристи
А така - е това не го знаех, но не е ли обратното т.е. тантристите да са взели от даосите. Но това къ да е - всъщност какво ще рече даоска практика с две-три изречения, явно се работи много с тялото, ма какво толкова му работите, физическата тренировка ... тя си е атлетика, сега да не излезе, че аз като бивш шампион на квартала по жмичка съм правил даоски практики.



--------------------
.... не заслужавам!

Тема Re: Дао <> даоски практикинови [re: huanji]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано15.02.12 23:05



Нямаш грижи, възприемай нещата какво намериш за добре. И просто се занимавай с това, което ти е угодно.
илюзията за избор ми е любима



п.п. но все пак - пияница не ми се става .... угодноста често пъти е противоречива, хем тъй, хем инак, (да не използвам клишето за рая и края).

--------------------
.... не заслужавам!

Тема Re: Дао <> даоски практикинови [re: Exaybachay]  
Автор huanji ()
Публикувано15.02.12 23:08



Друго си е сам да си стигнеш до изводите.





Тема Re: Дао <> даоски практикинови [re: Exaybachay]  
Автор huanji ()
Публикувано15.02.12 23:09



Ай, вардих да прочетеш втората част, ти се акцентира върху ширпотребата.





Тема Re: Дао <> даоски практикинови [re: huanji]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано15.02.12 23:15



Е какво да кажа за втората част - работил Ошо нам как си с еди кои си, нито той е тук, нито учениците му са тук, нито съм ги виждал.

Барем кажи още - убу работил тей с тях и ....? какво е това "друго" което е правил и каква му е била целта?

--------------------
.... не заслужавам!


Тема Re: Дао <> даоски практикинови [re: Exaybachay]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано16.02.12 00:26



А ако не си - примерно не знам дали е възможно, но да речем че му удариш неколко дневно сънуване, работиш в/у сънуваното тяло, но това тукашното залинява, Ако това тук залинява, значи не работиш върху сънуваното си тяло, а се видиотяваш. Практиките са така направени, че да има равновесие и никоя част да не пострада, когато се подходи правилно. Все пак са само инструменти и няма гаранция, че няма да си извадиш окото с някоя.



има наследствени, генетични, породени от радиация, психични, ревматологични, на ендокринната система и прочие, прочие заболявания, които са с специфичен характер и далеч не толкова лесни за лекуване, и предпазване. - това е дълга тема и няма да я разисквам тук. Но организмът е така направен, че при висока жизненост поддържа в перфектно равновесие и баланс всичките си части при променящи се условия на средата.

В смисъл наистина не разбирам критериите, ориентирите по които се определя "перфектноста" на тялото - един културист е със здраво тяло, но предполагам, че за вас това не е вярно т.е. как се разбира ... като видиш един човек, как ще разбереш, че е трансформирал тялото си изцяло в енергия? Същото и за будистите, които спомена - ти виждала ли си такива хора, които възприемат повече от мен и теб взети заедно.

като видиш един човек, как ще разбереш, че е трансформирал тялото си изцяло в енергия? Най-вероятно изобщо няма да го видиш. Нямаме сетива за това. Т.е., по-скоро не сме развили.

Същото и за будистите, които спомена - ти виждала ли си такива хора, които възприемат повече от мен и теб взети заедно. Не знам защо трябва да сме "взети заедно", виждала съм хора, чието осъзнаване, възприятие и способности са по-големи от моите. За твоите не знам. Е, и?

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...

Редактирано от L.L. на 16.02.12 00:29.



Тема Re: Дао <> даоски практикинови [re: L.L.]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано16.02.12 01:22



Е, и?
Е нали те питам - примерно, виждам един човек, дори не е нужно да е непознат човек, примерно баща ми, как да установя, че той има по-големи или по-малки способности на възприятие и осъзнаване от моите ... или нечии други. Говориш за тялото - ясно, че не става дума само за физическото, но критериите "гъвкаво и здраво" тяло се отнасят само за физическото т.е. трудно ми е да приема, че един по здрав, силен и гъвкав човек от мен е с по-големи/ по-малки способности на възприятията и осъзнаването.

Аз будисти съм виждал няколко, но се оказа, че те просто вместо християни са се нарекли будисти, разлика само в думите - виждал съм йоги, които определено бяха по-гъвкави от мене и видно хората са правили там, каквото са правили, но от разговора ми с тях ..... моя извод е, че са се увредили на сила. Хубаво имат свръх перфектните тела - до тях слагам разни познати наркомани примерно и йогите не могат да им стъпят на малкия пръст от към разсъждение и отношение, от дори и будност. Едните са видимо здрави, другите са видимо болни, но не виждам какво толкова значение оказва това за вътрешното им състояние.

--------------------
.... не заслужавам!

Редактирано от Exaybachay на 16.02.12 01:26.



Тема Re: Дао <> даоски практики [re: Exaybachay]  
Автор huanji ()
Публикувано16.02.12 07:21



Брях, все забравям че хората може и само на забавна литература да са го карали.



Просветлението или Реализацията идва от знанието за Аза(Атма джнана). Но това познание не е породено от ума и умозаключенията, а е директно изживяване на нашата изначална същност, която е отвъд всички описания и възприятия на ума. Дори медитацията не може да отвори вратата на тази трансцедентална реалност, защото умът е доминиран от нагласи(васани), които оприличават всичко на вече съществуващото. Т.е. умът винаги ще създава образ, представа на всичко и никога няма да може да проникне сам себе си, да стигне до дъното на езерото на съзнанието, поради постоянните пориви на вятъра по неговата повърхност.

След много опити и практика са установили, че могат единствено да описват какво не е тази трансцедентална реалност(може и Дао да се каже), вместо да описват какво е. Доктрината нети-нети(не това, не това). При възникването на каква да е мисъл се задава въпроса - това Атман ли е? и отговора е - не е Атман. Целта е да се отучи ума да сравнява и въобще да се включва автоматично. Да няма за какво да се захване. Наблюдаващият практикува различаване на това кое е Атман и кое не е. И след като установи кое не е(на практика абсолютно всичко не е), практикува безпристрастие, липса на въвличане в каквото и да било.

В Индия винаги са се грижили за простолюдието чрез приказки, притчи и всякакъв род произведения, които не описват така просто пътят, а въздействат на подсъзнателно ниво. Например, Махабхарата е такова произведение, а Бхагавад-гита е неговата есенция. Ошо не прави изключение, той на практика оборва всичко, което някой би казал. Разрушава всичко за което умът може да се захване. Докато четящите го зеят насреща повтаряйки буквално всяка дума, целта е да загубят почва под краката си и да няма на какво да се опрат като умозаключение. Това е нети-нети във вариант за лапни-шарани.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.