Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:50 23.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: селонови [re: Mиpo1]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано19.12.11 22:24



Защо се е отказал?

La Puerta Del Cielo


Тема Re: групанови [re: Mиpo1]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано19.12.11 22:47



Да ти кажа чесно,моите разсъждения много се приближават до твоите. Понякога като те чета ме хваща яд,за начина по който ти реагират и не ти вярват,че хладно и безпристрастно разглеждаш различните въпроси.Чиста констатация е това ,което правиш,бориш се за безпристрастно,лишено от изгода мнение.Харесва ми желанието ти за максимално ясен поглед.

La Puerta Del Cielo


Тема тока на познаниетонови [re: voyageur]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано21.12.11 17:23



Една малка поправка: не се боря за нищо, а просто споделям, това което виждам и усещам, както други хора са правили и продължават да правят около мен... И така се завъртаме в Кръговрата на Цялото... Заповядай и ти пълноценно в него, защото не е въпрос само на (сходни) разсъждения, всеки има своя уникален принос там.

А дали някой реагира по един или друг начин, това е също част от въпросния Кръговат и от взамното ни учене. Няма нужда да те е яд, просто бъди усмихнат и прави най-доброто от себе си.

Разликите са много полезно нещо, защото именно между две различни гледни точки (точно както между два различни потенцила) може да протече тока на познанието. Но за това е нужна едновременно максимална яснота и максимална дълбочина... Много емоционалност, повърхностност, разбърканомислие и лично идентифициране зацапват "елетродите". Но какво пък, наша е работата всеки да си държи "елетрода" светнал от чистота.



Тема Re: селонови [re: voyageur]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано21.12.11 17:31



Смъртта не ходи само по хората, но и по пчелите и заради болести, много студ, малко паша и куп други причини, на всеки няколко години една част от кошерите започват от нула. А той остаря и наближавайки 80те не можеше да пътува толкова често до вилата, където са и да се грижи редовно за тях. И въпреки, че ги обичаше, при последното по-голямо измиране не ги поднови.



Тема Re: селонови [re: Mиpo1]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано21.12.11 19:15



Изненадах се като разбрах,че давали лекарства на пчелите и съответно меда съдържа от тях.Мисля,че за охлюва ставаше въпрос ,че не се разболява от нищо.Явно е уникат.Жалко,че се е стигнало до там с пчелите на баща ти,дано поне е имал хубави години като се е занимавал по активно с пчеларство.

La Puerta Del Cielo


Тема Re: тока на познаниетонови [re: Mиpo1]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано21.12.11 20:14



Заповядай и ти пълноценно в него, защото не е въпрос само на (сходни) разсъждения, всеки има своя уникален принос там.

Това изречение е така сходно на моето откровение за желание ,за споделено евоюлиране. В града обаче всичко е така нереално...

La Puerta Del Cielo


Тема трупа-циркованови [re: Mиpo1]  
Автор l Love the easy chics ()
Публикувано22.12.11 11:21



престой в християнска, индуистка, кастанедистка, дъновистка и прочие група: усещане за затвореност, ограниченост, тесногръдие, мухъл...

Аз Галошо съм оргиналния източник и извор на истината. Останлите гуру са ментета и мошенници от класа. Ако искате да пиете от извора на истината елате в галошо ашрама и дайде некой ролс ройс или некоя кинта за проституция....ох да ги мажа с меда от на дедо фермата





Тема Re: селонови [re: voyageur]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано22.12.11 16:57



Доколкото знам, баща ми лекуваше всичките болести по пчелите с ... ракия. С един вапоризатор пръскаше по всяка извадена пита и наистина ми беше смешно като му помагах, но изглежда, че е ефикасно. Това не е негово открие, а му го бяха казали хора с повече опит.

Ако ти харесва пчеларството, може да му се посветиш. Баща ми започна късно с него, но му харесваше. Искаше да ми предаде изцяло пенсионерския си занят, но ...





Тема Ошо ашрам под носа тинови [re: voyageur]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано22.12.11 17:01



Е, градът е част от Природата, както и селото, и всичко останало. В каквато ситуация си - в такава действаш (без някой да ти пречи да я променяш, разбира се). Имах предвид, да заповядаш тук в клуба в различните теми. Ето ти чудесен Ошо ашрам точно под носа ти.



Тема коктейл или чисто - всеки си избрира самнови [re: l Love the easy chic]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано22.12.11 17:17



Не си разбрал, никъде, нито аз, нито пък Ошо е говорил, че другите са ментета. Просто в споменатите групи ТЯХНОТО разбиране и методи са основното и едва ли не едиственото. И даже да приемат възможността за други такива, то е за ... "Бог да прости". Както ми казваше една приятелка от такава група "Ти предпочиташ коктейлите, а аз държа на чистото питие". Тяхно право е и не им го оспорвам.

Фактът, че Ошо е коментирал позитивно най-различни религиозни системи и методи, прави хората, които са го слуашли, много по-отворени към различни системи. И те често практикува най-различни методи без да се ограничават примерно само до Динамична медитация и Кундалини.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.