Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:47 14.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема ашрам на Ошо  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано25.11.11 21:22



Здравейте! Възможно ли е изграждане на ашрам на Ошо в България или на импровизиран такъв? Може ли човек да живее в него постоянно или за колкото време пожелае ?

La Puerta Del Cielo


Тема Re: ашрам на Ошонови [re: voyageur]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано26.11.11 14:24



Както се казва, единственото невъзможно нещо е да се измисли нещо невъзможно. Но за какво точно ти е този ашрам? На какви твои нужди трябва да отговаря той?

Преди времe дискутирахме подобни неща в







Тема Re: ашрам на Ошонови [re: Mиpo1]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано27.11.11 11:35



На принципа на манастир предполагам.Самоиздържащ се.Идеята е да се ограничи натиска,който упражнява системата върху индивида.Да не се живее в конкурентна и объркваща личноста среда.Човек да разполага с повече свободно време за духовни практики и да опознава себе си.Да се живее сред природата.

La Puerta Del Cielo


Тема Re: ашрам на Ошонови [re: voyageur]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано28.11.11 10:29



Темата ми е сериозна и не е бягство от реалноста

La Puerta Del Cielo


Тема Re: ашрам на Ошонови [re: voyageur]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано28.11.11 13:35



Темата ми е сериозна
Някъде бях срещнал, че ашрама на Ошо излязъл около 300 милиона долара - та колко е твоята сериозност





Тема Re: ашрам на Ошонови [re: Exaybachay]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано28.11.11 15:22



Ти явно очакваш и моя да е около 300 милиона

La Puerta Del Cielo


Тема Re: ашрам на Ошонови [re: voyageur]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано28.11.11 16:20



Не е въпроса аз какво очаквам - въпроса е ти какво очакваш.



Тема Re: ашрам на Ошонови [re: Exaybachay]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано28.11.11 18:08



Ако прочетеш всичко ,което съм написал по темата ще разбереш ,че никак не се стремя да копирам ашрам на Ошо за 300 милиона долара.Макар че възприемам написаното от теб като спам,благодаря за включването



La Puerta Del Cielo

Тема Re: ашрам на Ошонови [re: voyageur]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано28.11.11 18:12



Приеми го както искаш, но никъде в темата не си споделил възгледа си като как си го преставяш този ашрам - дори един калпав манастир струва милиони в българска валута, с какво, как, къде ще бъде направен този ашрам, как ще се подържа ...... как да ти кажа, това са елементарни въпроси които трябва да си зададеш след като мислиш за ашрам.



Тема Re: ашрам на Ошонови [re: Exaybachay]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано28.11.11 18:21



Написал съм думичката -"импровизиран" От там нататък е възможно при 10 съмишленика с по 1 000 лв от джоба на всеки , да се закупят 2 къщи в запустяло селце и от там да започне всичко.

La Puerta Del Cielo


Тема практично описание?нови [re: voyageur]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано28.11.11 20:34



Центърът и движещата сила на един класически ашрам е съответният учител (бил той Ошо или някой друг). Той събира заедно интересите на много хора и така всичко се движи в една посока.

Ашрам/център без учител, но с много приятели живеещи заедно (предполагам за такъв говориш) е много по-неустойчив и даже да се създаде, има голяма вероятност да се разпадне в скоро време, просто защото хората в него ще имат различни интереси и ще го „дърпат” в различни посоки. И тук парите не са същественото (ако има сила зад даден стремеж, пари винаги се намират). Опитай се да си представиш практично ситуацията и виж симулирайки ситуацията какво ще се получи...

Хубавата страна на всичко това, обаче е, че ако симулираш ситуацията с ашрама, трудно ще намериш нещо, което да не може да го правиш ОЩЕ СЕГА. Съгласен съм, че един такъв център би бил полезен, но ако видиш в дълбочина, всъщност нищо не ти пречи да действаш още сега.

Според мен по-скоро има смисъл да се съсредоточи човек към нещо дребно и реално (примерно да намериш ЕДИН човек, с когото би ти харесало да общуваш по-дълго). Ако това стане, съвсем ЕСТЕСТВЕНО ще дойде и следващата стъпка – може да се съберете няколко такива човека... Ако групата ви е устойчива, може да се събирате 1 или 2 пъти седмично и да правите куп полезни неща, каквито би искал да правиш в ашрама. Според мен това е оптималната форма за нашите условия. И е достатъчно гъвкава. Но да кажем, че всичко се развива успешно и че има синергетика между вас – чудесно, ще направите още една стъпка в интеграцията... Може да направите заедно 1-седмичен ретриит някъде (във въпосната къща или просто н ахотел или хижа) И т.н.... Някой ден, ако е необходимо, може и ашрам да се направи. Но всичко ще се случва от самосебе си.

Къща в запустяло или не толкова село е най-лесно. Впрочем, имам такава и се чудя какво да я правя

, а за няколко хиляди лева не си заслужва усилията и да я продавам. Но опитай се ПОДРОБНО да опишеш как виждаш практично дейността на тези 10тина съмишленика. Това описание е чудесно упражнение само по себе си и аз самият съм си правил такива подробни визуализации за какво ли не. Щом имаш идея за ашрам, би трябвало да може да изпишеш повече от мен по темата.





Тема Re: практично описание?нови [re: Mиpo1]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано29.11.11 13:55



Благодаря за смисления отговор Миро. Може би напрежението и неудовлетвореноста от системата ме подтикват да се целя към по-спокоен живот сред природата,в подбрана среда,зависеш пряко от това какво мога да създам сам за себе си.Едва ли ще намеря достатъчно решени хора за създаване на такова " голямо семейство ". Най-вероятно ще изчакам по-добри времена,когато ще имам средства да стартирам сам,подобен проект

La Puerta Del Cielo


Тема Re: практично описание?нови [re: voyageur]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано30.11.11 17:47



Забележи, че неудовлетвореността и напрежението са в теб, което е хубаво нещо, защото зависи от ТЕБ. Хм, може да отидеш на друго място (било то сред природата) и там пак да ги има. По-скоро се запознай директно с тях още сега, където си.

Според мен не е нужно да изпадаш в крайност и да искаш да зависиш само от нещата, които ти сам създаваш. Сам човек малко неща може да създаде. По-добре е да се научиш да се интегрираш в различни системи, да се променяш и да си гъвкав.



Тема Re: практично описание?нови [re: Mиpo1]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано12.12.11 22:17



Намерих подобни на моята идея- осъществени проекти . Например едно родово селище в Странджа,родово имение Изворче,сега проверявам и за други. Мислите ли ,че подобен живот предлага добър материал за разсъждение? Вярвате ли,че природата въздейства мощно върху състоянието на човек?Как ви въздейства градската среда,чуствате ли се засипани с информация,носи ли ви ненужни амбиции и стремежи?

La Puerta Del Cielo


Тема медитация вместо бягствонови [re: voyageur]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано13.12.11 16:53



voyageur (впрочем нямаш ли някакво нормално малко име, с което да се обръщам към теб?),

Ти беше тръгнал за ашрам на Ошо, сега се оказа, че просто искаш да живееш на село. Ако е така, отиди и пробвай за няколко седмици поне и виж. Но според мен може да се окаже и нещо съвсем друго.

Самият факт, че задаваш тези въпроси за природата показва, че не си сигурен и моят приятелски съвет е да не си продаваш за сега жилището в града.

А по същество, това което те мъчи в града, ще те мъчи и на село, просто защото то е в ТЕБ. Не си търси оправдание с града, природата и прочие, а влез в теб. Хм, кога ще започнеш да медитираш? Може да го правиш, и в града, и на село, и на работа, и в планината. И ти гарантирам, че въпросите ти ще се изпарят.





Тема Re: медитация вместо бягствонови [re: Mиpo1]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано13.12.11 22:01



Здравей Миро. Забелязал съм,че няма значение какво правиш,а каква е мотивацията. Дали ще скачаш на въже или ще ловиш риба, подтика може да е един и същ ,както и резултатът от двете дейности. Може да си прав,че съм объркан. Нима в клуба има човек ,който вече е намерил себе си или е стигнал до края на пътя си? За някой търсенето да е спряло? Това,което е било вчерашната истина,днес може да е лъжа.Не преоткриваме ли всеки ден себе си? На теб какво не ти харесва в идеята ми да си създадем нещо като ашрам и да те каним от време на време да идваш от голямото град, да ни окултурчваш с Ошовщини?Чел си,практикувал си.Обещавам да ти направя стая с всички градски удобства,ако кажеш че ще споделяш опита си.Хайде помисли за идеята и не ме съди за дивашките ми мераци да ида на село и да яхна някое магаре

За малко име,можеш да ми измислиш някакво

La Puerta Del Cielo

Тема Re: практично описание?нови [re: voyageur]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано13.12.11 22:13



Аз съм от тия, дето с удоволствие ще отидат да живеят на село (и го правя, когато и за колкото може по-дълго), но в компанията най-много на един човек. Рояк призраци, мотащи се наоколо с неясна цел са ми в излишък.


Дори да не се мотат, а да копат, пак са ми в излишък.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: медитация вместо бягствонови [re: Mиpo1]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано13.12.11 23:15



Сега се замислих - тука май само аз съм сеяшко чадо, а?



А да ви поздрава тогава с химна на нашия скромен ашрам.


Редактирано от Exaybachay на 14.12.11 01:41.



Тема Re: медитация вместо бягствонови [re: Exaybachay]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано14.12.11 20:06



Тошко е много див,благодаря за видеото



La Puerta Del Cielo

Тема Re: практично описание?нови [re: L.L.]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано14.12.11 20:20



Аз бих се насладил и на повече от един човек,харесвам многообразието и уважавам индивидуалноста на всеки.Не обичам съревнованията,стремя се към контакти в които всеки да изрази себе си и да бъде приет с обич и разбиране



La Puerta Del Cielo

Тема Re: ашрам на Ошонови [re: voyageur]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано14.12.11 20:26



http://www.youtube.com/watch?v=S4XJnKY_VBI

La Puerta Del Cielo


Тема мотивациятанови [re: voyageur]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано14.12.11 21:00



Да, мотивацията е много важна. И точно понеже не съзирам каква е точно у теб мотивацията да направиш това, те подканям просто да си я изясниш. Досега разбрах какво НЕ ти харесва в досегашния начин на живот, но не разбрах какво точно искаш. Не съдя ни най-малко избора ти (от моя гледна точка, град, село, гора - все тая), а се опитвам с въпросите си да ти помогна да си го изкристализираш

Влиянието на природата, селото и града със сигурност са различни за всеки един от нас и колко да ти споделяме нашите мнения, важното е ТВОЕТО усещане. Защото то именно ще те води по дългия (селски) път.

Миналата година попаднах случайно по ТВто на един френски филм отпреди 20 г., който описваше много точно почти същото, за което ти говориш. Група от 10тина човека бяха решили да живеят заедно в една крайселска ферма на базата на духовни и еко принципи. Обаче се оказа, че всъщност всеки един от хората беше движен от различна мотивация:
- един не обичаше градския живот и му беше писнало от него,
- за друг важното беше следването на някакво духовно учение,
- трети беше остана без работа и това беше добър изход,
- четвърти беше просто на вълна „еко”
- пети нямаше приятели и в тази група си намери едно голямо семейство,
- а шести (главният герой) просто дойде там, защото се влюби в една от жените там...

И понеже мотивациите им бяха различни, не след дълго започнаха конфликти и след още малко време всичко започна да се разпада...

Колкото по-ясни и сходни са мотивациите на хората, толкова вероятността да просъществува такъв ашрам/център/група е по-голяма.





Тема селонови [re: Exaybachay]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано15.12.11 00:20



Като спомена село и изникват едновременно 3 различни представи:

1. Класическото българско село с животните, полската работа и най-вече с игрите на открито. До 14 г. годишна възраст 1/3 от времето (всичките ваканции и половината от останалите почивните дни) прекарвах там.

2. Вилните зони, които са нито риба, нито рак. Но пък човек може да ръчка на воля в 1-2 дка земя. Животни почти няма с изключение на пчелите, на които реши да се отдаде баща ми при пенсионирането си.

3. Западноевропейското село, където за добро или лошо по улиците никъде няма да видиш следи от животни (а такива има и там). Понеже комуникациите са нормални и повече от хората предпочита да живеят именно там.



Тема Re: мотивациятанови [re: Mиpo1]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано15.12.11 18:55



Благодаря за мнението,определено налучкваш важните моменти , в които ума може да ме подведе. При мен са налице всички тези различни причини ,които са събрали хората в този френски филм. Според думите ти максимално добрият вариант е всички да преследват една ясна цел,това гарантира повече здравина и гъвкавост в една група.Абсолютно логично е,съгласих се



La Puerta Del Cielo

Тема Re: селонови [re: Mиpo1]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано15.12.11 19:10



Западноевропейското село, където за добро или лошо по улиците никъде няма да видиш следи от животни (а такива има и там). Понеже комуникациите са нормални и повече от хората предпочита да живеят именно там.

От написаното по-горе си направих следните бързи заключения:
След като комуникацията е нормална ,значи хората са по-естествени. Когато си естествен,следваш вътрешните си подбуди ; матрицата остава в града.Не зависиш от глобални икономики,не си в толкова убийствена конкурентна среда,дишаш по-чист въздух,храниш се със по-чисти продукти,стягаш дупето и корема на нивата



La Puerta Del Cielo

Тема Re: мотивациятанови [re: voyageur]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано15.12.11 20:28



всички да преследват една ясна цел,това гарантира повече здравина и гъвкавост в една група.
А е виж сега има една история за четирима човека с имена: Всички, Всеки, Някой и Никой.
Имало важна задача, която трябвало да се свърши и Всички били сигурни, че Някой ще я направи. Всеки би могъл да я свърши, но Никой не я направил.
Някой се ядосал, понеже била работа на Всички. Всички си мислили, че Всеки би могъл да я свърши, но Никой не осъзнавал, че Всички няма да я направят.
Накрая Всички обвинявали Някой, когато Никой не направил това, което Всеки би могъл.



п.п. смени "задача" с "цел" и ще разбереш

Редактирано от Exaybachay на 15.12.11 20:30.



Тема Re: мотивациятанови [re: Exaybachay]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано15.12.11 21:13



задача е синоним на задължение в твоя разказ,а цел е нещо което се преследва по-скоро по желание или по сърце.мотивацията е абсолютно различна ,когато съществува думата "трябва" и когато е "по желание". в строителството твоята история е заменена от лафа "бояджията ще го оправи",тоест прехвърляме топката на друг . когато човек притежава самосъзнание,няма нужда от контрол,задължение или нещо друго. като цяло разделям хората на такива със самосъзнание и такива без. сети се сам , кои са индивидуалност и кои не . аз не бих разчитал на човек без самосъзнание

La Puerta Del Cielo


Тема Re: мотивациятанови [re: voyageur]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано16.12.11 15:35



Как разбираш, че един човек е със самосъзнание - какво ще рече "човек със самосъзнание" ? (може би според различната мотивация - "трябва" и "по желание")



Тема Re: мотивациятанови [re: voyageur]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано16.12.11 17:43



Да намериш няколко човека, които да преследват точно тази твоя цел, ще ти е определно трудно. Хм, ако намериш примерно една жена да ти кандърдиса на акъла (не да следва всичките твои цели) - ще е пак практично постижение и действай. Но нищо не ти пречи да действаш и сам. С изключение, че ще ти е трудно да си сам в смисъл, че в теб ще ги има всиките тези хора с различни желания... И конфликите ще са в теб.

За това ти предложих медитацията, защото от много разнопосочни хора ще те превърне в един, който "тече като река". Даже някои казват, че ще те превърне и в никой, но това може да ти звучи по-плашещо оттова да отидеш на живееш в Странжда Сакар без знаеш какво точно ще правиш там.



Тема Re: селонови [re: voyageur]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано16.12.11 17:50



Имах предвид под комуникации "инфраструктура" от всякакъв характер. Но и човешките отношения са със сигурност по-различни.

Като споемна нивата, работил ли си полска работа пък и животновъдна също? Защото това не е като половин час фитнес на ден и после "чао". Ако селският романтизъм е подплатен наистина с реално желание - пробвай поне за месец и разкажи после какво е станало.

П.П. Може да ти намерим някоя селска къща, а пък работа там - колкото искаш.



Тема Re: мотивациятанови [re: Exaybachay]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано16.12.11 18:57



самосъзнанието обикновено е придружено със самоконтрол , самодисциплина и тн.идеята е да осъзнаваш всички свои действия и последствията,които произтичат от тях.при човек притежаващ това качество,можеш да наблюдаваш ,че той няма нужда от напомняне,побутване. налице са осъзнатост и избор. основната ми идея за здрава група е да липсва лидер. всеки да изрази себе си,в случай че го почуства.

La Puerta Del Cielo


Тема Re: селонови [re: Mиpo1]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано16.12.11 19:12



работил съм селска работа,после съм ял най-вкусния хляб

мисля ,че живота на село предоставя и силата да се справиш с работата. набелязах няколко села,които предлагат гора и язовир. ако успея с времето да събера средства,сам ще закупя земята,ще отремонтирам евентуалните постройки и ще започна малко по малко да създавам условия за такъв колективен живот,пък каквото стане. днес един колега ми разказва,че в неговото село продали съседна къща с 1 декар двор, постройки за животни,3 оранжерии,вода от сонда и всичко това за 15 000 лв. това което не ми хареса е че имат доста цигани в селото.това определено ще се опитам да го избегна доколкото мога. замислям мини ферма за охлюви,пчели,зеленчукопроизводство и стопански животни. дано намеря още луди да споделят идеята. важно е да остава достатъчно време за духовни практики и изкуства

La Puerta Del Cielo

Тема Re: мотивациятанови [re: Mиpo1]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано16.12.11 19:31



май ми се ще да евоюлирам като същество с помоща на група,желаеща да постигне същата цел.а такъв живот ми изглежда съблазнителен,имайки предвид добрия енергообмен,който може да се постигне със съзнателни хора

La Puerta Del Cielo


Тема Re: ашрам на Ошонови [re: voyageur]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано16.12.11 20:03



току що си дадох сметка как книгата Селестинското пророчество ми се е настанила дълбоко в подсъзнанието

La Puerta Del Cielo


Тема групанови [re: voyageur]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано18.12.11 20:56



Топло. Т.е. насочваш си вниманието към твоите усещания и желания. Но за група не е нужно непременно да ходиш да живееш постоянно в някое село. Групи има навсякъде... Даже и тук клубът е такава група. Има различни хора, с различни мнения. Впрочем, ти защо си плах и не се включваш пълноценно в живота на групата, т.е. в околните теми?



Тема Re: селонови [re: voyageur]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано18.12.11 21:02



Щом ти харесва живота на село – няма лошо, действай и успех ти желая. Ако стане, обади се да изядем по един мед и по едни охлюви (за последните знам чудесна рецепта).



Тема Re: групанови [re: Mиpo1]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано19.12.11 19:42



Не съм практикувал,затова не се включвам.По принцип ми е трудно да намеря хора,с които да споделям.Ходих известно време при будистите на Оле Нидал,но като чух какво му е отношението към Ошо и какво е отношението на будистите,които са в диамантения път на будизма,се отказах от тях.Не съм против практиките на будизма,но ми се стори че има излишни неща. Единствено при Ошо съм срещал свобода и любов,но инъче се възхищавам на аборигените и на хората които живеят с природата като цяло.

La Puerta Del Cielo


Тема Re: селонови [re: Mиpo1]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано19.12.11 19:43



Между другото ти спомена,че баща ти гледа пчели,може ли да си купя буркан мед от него?



La Puerta Del Cielo

Тема Re: групанови [re: voyageur]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано19.12.11 21:51



Вярно, че говорим и за практики, но има толкова теми наоколо за неща, които трябва да те касаят съвсем директно и теб: смъртта, вярата, желанията, любовта, сексуалността, филмите, които харесваш... Даже тъкмо писах за еко&био зеленчуци в една съседна тема, което е точно по специалността ти. Не се притеснявай да се включваш активно.

А относно диамантените будисти а ла Оле, и аз съм на твоето мнение, макар, че са относително много по-живи от куп други мумифицирани будисти. И не заради мнението им за Ошо (не съм се сещал да ги питам за него), а като престоиш в такава група известно време и се получава същото усещане както при престой в християнска, индуистка, кастанедистка, дъновистка и прочие група: усещане за затвореност, ограниченост, тесногръдие, мухъл... И като излезеш извън нея в реалния живот и ... все едно, че вдишваш чист въздух.



Тема Re: селонови [re: voyageur]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано19.12.11 21:54



За съжаление той спря с пчеларството преди 3-4 години. Иначе преди това му бях дилър и разнасях мед с тулумби и буркани.



Тема Re: селонови [re: Mиpo1]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано19.12.11 22:24



Защо се е отказал?

La Puerta Del Cielo


Тема Re: групанови [re: Mиpo1]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано19.12.11 22:47



Да ти кажа чесно,моите разсъждения много се приближават до твоите. Понякога като те чета ме хваща яд,за начина по който ти реагират и не ти вярват,че хладно и безпристрастно разглеждаш различните въпроси.Чиста констатация е това ,което правиш,бориш се за безпристрастно,лишено от изгода мнение.Харесва ми желанието ти за максимално ясен поглед.

La Puerta Del Cielo


Тема тока на познаниетонови [re: voyageur]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано21.12.11 17:23



Една малка поправка: не се боря за нищо, а просто споделям, това което виждам и усещам, както други хора са правили и продължават да правят около мен... И така се завъртаме в Кръговрата на Цялото... Заповядай и ти пълноценно в него, защото не е въпрос само на (сходни) разсъждения, всеки има своя уникален принос там.

А дали някой реагира по един или друг начин, това е също част от въпросния Кръговат и от взамното ни учене. Няма нужда да те е яд, просто бъди усмихнат и прави най-доброто от себе си.

Разликите са много полезно нещо, защото именно между две различни гледни точки (точно както между два различни потенцила) може да протече тока на познанието. Но за това е нужна едновременно максимална яснота и максимална дълбочина... Много емоционалност, повърхностност, разбърканомислие и лично идентифициране зацапват "елетродите". Но какво пък, наша е работата всеки да си държи "елетрода" светнал от чистота.



Тема Re: селонови [re: voyageur]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано21.12.11 17:31



Смъртта не ходи само по хората, но и по пчелите и заради болести, много студ, малко паша и куп други причини, на всеки няколко години една част от кошерите започват от нула. А той остаря и наближавайки 80те не можеше да пътува толкова често до вилата, където са и да се грижи редовно за тях. И въпреки, че ги обичаше, при последното по-голямо измиране не ги поднови.



Тема Re: селонови [re: Mиpo1]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано21.12.11 19:15



Изненадах се като разбрах,че давали лекарства на пчелите и съответно меда съдържа от тях.Мисля,че за охлюва ставаше въпрос ,че не се разболява от нищо.Явно е уникат.Жалко,че се е стигнало до там с пчелите на баща ти,дано поне е имал хубави години като се е занимавал по активно с пчеларство.

La Puerta Del Cielo


Тема Re: тока на познаниетонови [re: Mиpo1]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано21.12.11 20:14



Заповядай и ти пълноценно в него, защото не е въпрос само на (сходни) разсъждения, всеки има своя уникален принос там.

Това изречение е така сходно на моето откровение за желание ,за споделено евоюлиране. В града обаче всичко е така нереално...

La Puerta Del Cielo


Тема трупа-циркованови [re: Mиpo1]  
Автор l Love the easy chics ()
Публикувано22.12.11 11:21



престой в християнска, индуистка, кастанедистка, дъновистка и прочие група: усещане за затвореност, ограниченост, тесногръдие, мухъл...

Аз Галошо съм оргиналния източник и извор на истината. Останлите гуру са ментета и мошенници от класа. Ако искате да пиете от извора на истината елате в галошо ашрама и дайде некой ролс ройс или некоя кинта за проституция....ох да ги мажа с меда от на дедо фермата





Тема Re: селонови [re: voyageur]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано22.12.11 16:57



Доколкото знам, баща ми лекуваше всичките болести по пчелите с ... ракия. С един вапоризатор пръскаше по всяка извадена пита и наистина ми беше смешно като му помагах, но изглежда, че е ефикасно. Това не е негово открие, а му го бяха казали хора с повече опит.

Ако ти харесва пчеларството, може да му се посветиш. Баща ми започна късно с него, но му харесваше. Искаше да ми предаде изцяло пенсионерския си занят, но ...





Тема Ошо ашрам под носа тинови [re: voyageur]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано22.12.11 17:01



Е, градът е част от Природата, както и селото, и всичко останало. В каквато ситуация си - в такава действаш (без някой да ти пречи да я променяш, разбира се). Имах предвид, да заповядаш тук в клуба в различните теми. Ето ти чудесен Ошо ашрам точно под носа ти.



Тема коктейл или чисто - всеки си избрира самнови [re: l Love the easy chic]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано22.12.11 17:17



Не си разбрал, никъде, нито аз, нито пък Ошо е говорил, че другите са ментета. Просто в споменатите групи ТЯХНОТО разбиране и методи са основното и едва ли не едиственото. И даже да приемат възможността за други такива, то е за ... "Бог да прости". Както ми казваше една приятелка от такава група "Ти предпочиташ коктейлите, а аз държа на чистото питие". Тяхно право е и не им го оспорвам.

Фактът, че Ошо е коментирал позитивно най-различни религиозни системи и методи, прави хората, които са го слуашли, много по-отворени към различни системи. И те често практикува най-различни методи без да се ограничават примерно само до Динамична медитация и Кундалини.





Тема Re: Ошо ашрам под носа тинови [re: Mиpo1]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано22.12.11 21:53



Ще ми се да ти кажа доста неща,но ми е трудно да ги формулирам в смислен последователен текст.Според мен изискват обсъждане на живо.

La Puerta Del Cielo


Тема Re: Ошо ашрам под носа тинови [re: voyageur]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано26.12.11 20:59



Живото обсъждане има безспорни предимства, но интернет дискусията има също свои предимства. Най-добре е човек да се възползва и от двете. И докато се видим на живо, пробвай тука. Самото формулиране е начин на медитация и разбиране.

Ето ти снимка на охлюви, които мислиш да гледаш, във финален сготвен вид. На мен ми бяха вкусни.






Тема Re: Ошо ашрам под носа тинови [re: Mиpo1]  
Автор voyageur (член)
Публикувано26.12.11 23:30



Великолепна визия имат тия охлюви. Прав си ,че с формулировката идва най-доброто разбиране. Аз обаче съм споходен от желание за действие и май трябва да се успокоя като за начало. На 29 и 30 между 11-15ч,ще идват "бандюгите" от еко комуната "Тринога" пред народния театър в София,но за съжаление съм на работа.Ако някой мине да го почерпят с чай и сладки по това време,да сподели впечатления после



La Puerta Del Cielo


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.