Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:55 27.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема практично описание?нови [re: voyageur]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано28.11.11 20:34



Центърът и движещата сила на един класически ашрам е съответният учител (бил той Ошо или някой друг). Той събира заедно интересите на много хора и така всичко се движи в една посока.

Ашрам/център без учител, но с много приятели живеещи заедно (предполагам за такъв говориш) е много по-неустойчив и даже да се създаде, има голяма вероятност да се разпадне в скоро време, просто защото хората в него ще имат различни интереси и ще го „дърпат” в различни посоки. И тук парите не са същественото (ако има сила зад даден стремеж, пари винаги се намират). Опитай се да си представиш практично ситуацията и виж симулирайки ситуацията какво ще се получи...

Хубавата страна на всичко това, обаче е, че ако симулираш ситуацията с ашрама, трудно ще намериш нещо, което да не може да го правиш ОЩЕ СЕГА. Съгласен съм, че един такъв център би бил полезен, но ако видиш в дълбочина, всъщност нищо не ти пречи да действаш още сега.

Според мен по-скоро има смисъл да се съсредоточи човек към нещо дребно и реално (примерно да намериш ЕДИН човек, с когото би ти харесало да общуваш по-дълго). Ако това стане, съвсем ЕСТЕСТВЕНО ще дойде и следващата стъпка – може да се съберете няколко такива човека... Ако групата ви е устойчива, може да се събирате 1 или 2 пъти седмично и да правите куп полезни неща, каквито би искал да правиш в ашрама. Според мен това е оптималната форма за нашите условия. И е достатъчно гъвкава. Но да кажем, че всичко се развива успешно и че има синергетика между вас – чудесно, ще направите още една стъпка в интеграцията... Може да направите заедно 1-седмичен ретриит някъде (във въпосната къща или просто н ахотел или хижа) И т.н.... Някой ден, ако е необходимо, може и ашрам да се направи. Но всичко ще се случва от самосебе си.

Къща в запустяло или не толкова село е най-лесно. Впрочем, имам такава и се чудя какво да я правя

, а за няколко хиляди лева не си заслужва усилията и да я продавам. Но опитай се ПОДРОБНО да опишеш как виждаш практично дейността на тези 10тина съмишленика. Това описание е чудесно упражнение само по себе си и аз самият съм си правил такива подробни визуализации за какво ли не. Щом имаш идея за ашрам, би трябвало да може да изпишеш повече от мен по темата.





Тема Re: практично описание?нови [re: Mиpo1]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано29.11.11 13:55



Благодаря за смисления отговор Миро. Може би напрежението и неудовлетвореноста от системата ме подтикват да се целя към по-спокоен живот сред природата,в подбрана среда,зависеш пряко от това какво мога да създам сам за себе си.Едва ли ще намеря достатъчно решени хора за създаване на такова " голямо семейство ". Най-вероятно ще изчакам по-добри времена,когато ще имам средства да стартирам сам,подобен проект

La Puerta Del Cielo


Тема Re: практично описание?нови [re: voyageur]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано30.11.11 17:47



Забележи, че неудовлетвореността и напрежението са в теб, което е хубаво нещо, защото зависи от ТЕБ. Хм, може да отидеш на друго място (било то сред природата) и там пак да ги има. По-скоро се запознай директно с тях още сега, където си.

Според мен не е нужно да изпадаш в крайност и да искаш да зависиш само от нещата, които ти сам създаваш. Сам човек малко неща може да създаде. По-добре е да се научиш да се интегрираш в различни системи, да се променяш и да си гъвкав.



Тема Re: практично описание?нови [re: Mиpo1]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано12.12.11 22:17



Намерих подобни на моята идея- осъществени проекти . Например едно родово селище в Странджа,родово имение Изворче,сега проверявам и за други. Мислите ли ,че подобен живот предлага добър материал за разсъждение? Вярвате ли,че природата въздейства мощно върху състоянието на човек?Как ви въздейства градската среда,чуствате ли се засипани с информация,носи ли ви ненужни амбиции и стремежи?

La Puerta Del Cielo


Тема медитация вместо бягствонови [re: voyageur]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано13.12.11 16:53



voyageur (впрочем нямаш ли някакво нормално малко име, с което да се обръщам към теб?),

Ти беше тръгнал за ашрам на Ошо, сега се оказа, че просто искаш да живееш на село. Ако е така, отиди и пробвай за няколко седмици поне и виж. Но според мен може да се окаже и нещо съвсем друго.

Самият факт, че задаваш тези въпроси за природата показва, че не си сигурен и моят приятелски съвет е да не си продаваш за сега жилището в града.

А по същество, това което те мъчи в града, ще те мъчи и на село, просто защото то е в ТЕБ. Не си търси оправдание с града, природата и прочие, а влез в теб. Хм, кога ще започнеш да медитираш? Може да го правиш, и в града, и на село, и на работа, и в планината. И ти гарантирам, че въпросите ти ще се изпарят.





Тема Re: медитация вместо бягствонови [re: Mиpo1]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано13.12.11 22:01



Здравей Миро. Забелязал съм,че няма значение какво правиш,а каква е мотивацията. Дали ще скачаш на въже или ще ловиш риба, подтика може да е един и същ ,както и резултатът от двете дейности. Може да си прав,че съм объркан. Нима в клуба има човек ,който вече е намерил себе си или е стигнал до края на пътя си? За някой търсенето да е спряло? Това,което е било вчерашната истина,днес може да е лъжа.Не преоткриваме ли всеки ден себе си? На теб какво не ти харесва в идеята ми да си създадем нещо като ашрам и да те каним от време на време да идваш от голямото град, да ни окултурчваш с Ошовщини?Чел си,практикувал си.Обещавам да ти направя стая с всички градски удобства,ако кажеш че ще споделяш опита си.Хайде помисли за идеята и не ме съди за дивашките ми мераци да ида на село и да яхна някое магаре

За малко име,можеш да ми измислиш някакво

La Puerta Del Cielo

Тема Re: практично описание?нови [re: voyageur]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано13.12.11 22:13



Аз съм от тия, дето с удоволствие ще отидат да живеят на село (и го правя, когато и за колкото може по-дълго), но в компанията най-много на един човек. Рояк призраци, мотащи се наоколо с неясна цел са ми в излишък.


Дори да не се мотат, а да копат, пак са ми в излишък.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: медитация вместо бягствонови [re: Mиpo1]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано13.12.11 23:15



Сега се замислих - тука май само аз съм сеяшко чадо, а?



А да ви поздрава тогава с химна на нашия скромен ашрам.


Редактирано от Exaybachay на 14.12.11 01:41.



Тема Re: медитация вместо бягствонови [re: Exaybachay]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано14.12.11 20:06



Тошко е много див,благодаря за видеото



La Puerta Del Cielo

Тема Re: практично описание?нови [re: L.L.]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано14.12.11 20:20



Аз бих се насладил и на повече от един човек,харесвам многообразието и уважавам индивидуалноста на всеки.Не обичам съревнованията,стремя се към контакти в които всеки да изрази себе си и да бъде приет с обич и разбиране



La Puerta Del Cielo


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.