Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:54 08.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Ошо групите (вкл. за Брахман и събеседниците му)  
Автор Mиpo ()
Публикувано12.10.07 20:07



Брахмане, каза, че си съгласен в общи линии, че поведението ти (както и това на активните ти събеседници) е като на деца в детска градина. Като гледам колко съдържателни и дълбоки неща сте изписали в клуба за 2 дена, да разбирам ли това като твое/ваше потвърждение?

Нека пак да ти напомня, че именно това поведение показва разликата между теоретичните приказки за будизъм/ведантна/йога и елементарното им прилагане в практиката. Както отбелязах, това "мъдро" поведение не се отнася само за теб, а и за хората, които в други клубове се изказват дълбокомислено на духовни теми, създават глупави правилници, които сами нарушават, но се включват с теб в същите детски игри с безброй празни приказки и дребни заяждания.

Единственото смислено нещо, което видях от разговорите ви е относно Ошо групите. Апропо, да ти напомня, че тук е Ошо клуб, а не такъв за оплаквания.


Няколко думи за въпросните групи. При тях човек има възможност да говори за собствените си проблеми пред другите хора и така той става по обективен спрямо себе си. Когато човек види по обективно себе си, той постига тази не привързаност за която ти говориш.

Сега има няколко светлинни години разлика между формирането на една подобна група, и това което става тук в Дира. В тези групи има взаимно представяне, всеки стои срещу жив човек, никой не е с маска на лицето, никой не е фалшифициран с друго име и друга външност. В една такава група няма условия за мушморочество. Когато човек излага себе си пред другите, няма опасност някой идиот, някой простак, някой грубиянин, да се заяжда с него ИНКОГНИТО. Напротив, в подобни групи се насърчава взаимно съчувствие и съпричастие.

Докато тук в Дира е пълно с хора които се заяждат един друг, които са дошли тук за да се кефят като се БЪЗИКАТ с другите... Някой хора може да пострадат, и повечето ще бъдат разочаровани. Тук в Дира има условия всеки да си сменя ника по 10 пъти ако поиска... Това им е очистителното.


Прав си, че са точно така начинаещите Ошо групи. Апропо, към тях има и активни групи с Динамична медитация (ДМ) и бас държа, ако ти и събеседниците ти правите редовно такива за известно време, ще има много по-малко празни приказки и заяждания по тези клубовете. Нека да ви обърна внимание, че в ДМ човек НЕ изкарва проблемите си върху другите, нито пък "не иска да не изпусне удоволствието да види друг как се пържи в собствен сос" (последното е дълбокодуховен цитат на един от събеседниците ти) .

Най-същественото обаче е, че Ошо групите както ти ги обрисува са за начинаещи. Светът, за добро или за лошо, е малко/много по-различен, и всичките неща, които виждаш тук в ДИРа, са многократно по-големи и силни извън интернет. И това става в РЕАЛНИЯ и ДУХОВЕН свят.

Забележи, на теб не ти се пише откровено тук, защото става "много сложно и опасно". Когато на мен не ми се пише тук е, защото е плитко, блудкаво и пълно с разговори като вашите от последните от 2 дена.

Врабчето, което спомена преди време ми прошепна, че така или иначе, и ти, и събеседниците ти, имате възможност да изказвате положителни тези (които да не се базират непременно на нечие отричане или заяждане). И за това не са нужни някакви външни забранителни средства, а просто малко повече осъзнаване от ваша страна. Какво ще кажеш, право ли е това врабче?



Тема Re: Ошо групите (вкл. за Брахман и събеседниците му) [re: Mиpo]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 10:55



Брахмане, каза, че си съгласен в общи линии, че поведението ти (както и това на активните ти събеседници) е като на деца в детска градина.

Аз се чувствам като учител в детска градина



Забележи, на теб не ти се пише откровено тук, защото става "много сложно и опасно". Когато на мен не ми се пише тук е, защото е плитко, блудкаво и пълно с разговори като вашите от последните от 2 дена.

По точно чувствам се като учител в детска градина който са го вързали на стола, вързали са му и очите и ръцете, и са оставили децата да правят каквото си искат. А нали знаеш поговорката – да отидеш с деца на баня и да ти изядат сапуна!?

Прав си, че са точно така начинаещите Ошо групи. Апропо, към тях има и активни групи с Динамична медитация (ДМ) и бас държа, ако ти и събеседниците ти правите редовно такива за известно време, ще има много по-малко празни приказки и заяждания по тези клубовете. Нека да ви обърна внимание, че в ДМ човек НЕ изкарва проблемите си върху другите, нито пък "не иска да не изпусне удоволствието да види друг как се пържи в собствен сос" (последното е дълбокодуховен цитат на един от събеседниците ти) .

Миро там където си ти сега, аз съм бил преди 30 години. Ако вървиш с това бавно темпо с което вървиш в момента, няма да ти стигне и цял живот за да се събудиш

Динамичната медитация, както и всички други медитации на Ошо, а те са над 200 които той е препоръчал в неговият ашрам са за НАЧЕНАЕЩИ ЗАПАДНЯЦИ!!! Такива които хич хабер си нямат нито от медитация, нито от духовност, нито от къде идват, нито на къде отиват. Това са медитации за умствено разтроени хора, със слаби нерви, с нестабилна психика, пълни със суеверие и предразсъдъци. Това са медитации за хора които не могат дори да използват ума си да слушат една лекция по йога, не могат да се съсредоточат върху една тема по дълго от 5 секунди. Това са медитации за хора които ДОРИ НЕ МОГАТ ДА ПРАВЯТ ХАТА ЙОГА!! Тези медитации имат за цел да подготвят ума на тъпият западняк да започне да разбира какво е това йога!! Каква е целта на йога, в каква посока трябва да се движи човек, какво трябва да преследва, какво трябва да гони. Защото повечето западняци се опитват да хвърчат с йога, да предвиждат бъдещето, да живеят по 10000 години, да ядът чукани джамове с киреч сутрин за закуска и да спят на пирони.

Нека да ти напомня само, пък и не само на теб но и на някой други хора тук, които имат извратено разбиране за йога. Йога, будизъм, веданта и т.н. имат за цел да се освободи човек от Васаните (Самскарите или спящите желания!!), тоест да спре всяка идентификация с тях!! Тогава умът става средство, слуга. Умът може да бъде най добрият слуга и най лошият деспот!!

С динамична медитация и други чикиджийски упражнения от рода на азани, дишане, мудри, пъхане на езика в носа или в гъзъ и т.н. се постига ВРЕМЕННО успокояване на ума. Тогава човек може да започне да РАЗЛИЧАВА със здравият си разум. С помощта на различаването със Сукшма Будхи – финият интелект човек може да РАЗБЕРЕ тривиалността на своите желания. Да разбере колко са глупави тези желания, колко са безсмислени и да се освободи от тях. Когато човек види правилно своите желания, той престава да им предава ценност, престава да им отдава голямо значение, освобождава се от идентификация с тях.

С помощта на Динамична Медитация никога не може да се освободиш от едно желание. Можеш да скачаш, да крещиш, да плачеш, да риташ като луд и т.н. (защото това е динамичната медитация) но това никога няма да те доведе до спиране на идентификацията!

Единствено правилното осъзнаване на желанието може да те освободи от него. Тази способност да ВИДИШ желанието с други очи, да го почувстваш като че ли то принадлежи на някой друг може да стане само с помощта на финият интелект, СУКШМА БУДХИ!

За да събудиш финият интелект е нужно Динамична Медитация, след това четене, обяснение, практика и накрая ще се събуди. Когато се събуди Финият Интелект, тогава няма нужда повече от детска градина със скачане, кикотене, плачене, ритане, лягане на пода, релаксиране и т.н. Бъркането в носа с езика става тъпа работа.

Виждал си Ошо да прави динамична медитация с диваците западняци???



Тема Re: Ошо групите (вкл. за Брахман и събеседниците му) [re: Бpaxмaн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.10.07 00:30



Напълно съм съгласен, че ДМ е базова практика. Но ще те поправя, че тя НЕ е само за начинаещи западняци, за хора с лабилна психика и за нищо неразбиращи от духовност. От чисто емпирични наблюдения забелязвам, че колкото повече някой се тупа в гърдите, че е "напреднал и ДМ не е за него", толкова повече има нужда от нея (или от сходни практики).

Виж си в съседните теми разговорите с Хуанджи и Оро и ми кажи по какво се различаваш принципно от тях? Първо, искал ли е някой да си му учител или това ти е фикс идея да обикаляш по клубовете, да се натрапваш на хората с мнението си и да се караш с тях? После, в съседните теми, някой да те е вързал и да те е карал насила да използваш същия дребнав език като събеседниците си? Прочети какво си писал - съмнявам се, че някой наоколо иска сега или след 30г. да изглежда като теб (или като събеседниците ти).

Не разбрах, защо смяташ, че не си западняк, а от някакво друго "тесто"? Още повече, че в случая "западняк" не е географско понятие, а просто е нарицателно име за човек на когото умът му се качва на главата. Предполагам, че ако правеше ДМ или нещо подобно нямаше и да ти хрумне да пишеш в разните клубове с различни никове рационализирайки, че уж си търсел мушмороци... Нито щеше да лъжеш Орхидеята в съвсем спокоен частен разговор относно действията си по клубовете... Виж внимателно темата си за "илюзията на гумената ръка" - може би тези илюзии се отнасят и за теб. Може ми всичките мушмороци, лъжегуровци и мафии са просто в твоя ум. Ако можеш да се освободиш от тях без ДМ - чудесно. Но виждам вече години как не те оставят на мира... Не мислиш ли, че това именно е същественото за различаване?

Прав си, че Ошо не е правил ДМ, но той не е и постъпвал като теб в гореизброените ситуации.

А що се отнася до останалите духовни методи, как да общуваме за тях като се притесняваш и страхуваш да говориш открито даже и за най-елементарното, което би трябвало да знаеш - за мотивите на действията си тук.

П.П. Както ти казах по-рано, това че ти задавам някои въпроси, не значи, че аз или хората наоколо се интересуваме от целия ти живот и още по-малко кой къде те баннал по клубовете и защо. Същото се отнася и за Оро и Хуанджи. Големи сте и тримата, срещнете се някъде и се разберете, но не губете времето на другите с вашите караници. Ще ми се да ви прегърна и тримата заедно, но може да стане ядрен взрив, a в момента съм в МАГАТЕ (Междунароната Агенция за Атомна Енергия) и не би било колегиално.





Тема Re: Ошо групите (вкл. за Брахман и събеседниците му) [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано17.10.07 00:38



С теб сме се прегръщали бре, ти забрави ли.





Тема Re: Ошо групите (вкл. за Брахман и събеседниците му) [re: Mиpo]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано17.10.07 01:15



Първо гледай да не направиш ядрен взрив

Другото е бош лав работа

Прав си, че Ошо не е правил ДМ, но той не е и постъпвал като теб в гореизброените ситуации.

Хммм не знам вече дали си чел изобщо Ошо? Не знам дали си гледал нещо от него? Ошо говори против всички мошеници и то много ама много яко!! Ако трябва да ти намеря цитати, само ми кажи Говорил е против Папата, против Майка Тереза, против Христос, против Кришна, против Роналд Рейгън, против който си избереш мушморок. Пандитите в Индия ги е правил на пестил и мармалад. Гурувци като почнеш от Сай Баба и Нирмала Деви и свършиш със Рама Тирта и Махариши Хвърчи Гащи и Харе Кришна Прабхупада!! Ако не ми вярваш да ти цитирам!! Но не ми се превежда на български!

Та моите оплювки и подигравки тук са нищо в сравнение с тези на Ошо. Когато Ошо е бил млад, той е ходил на публични оплювания срещу тъпите пандити в Индия. Създал си е много врагове!

Що се отнася до резултатите от моите писания си прав, никой няма намерение да става като мен, аз не съм пример за образец за подражание. Нито пък съм се опитвал да ставам образец. Онова което правя е да споделям важни знания. Казвал съм и преди че не съм сигурен че го "правя по най подходящият начин" - липсва ми опит. Това не е лесно.

Най основната причина е, че аз го правя това споделяне тук в този форум, където голяма част от четящите са точно на противоположният полюс на който съм аз. Така, че конфликта е почти неизбежен. Няма друг начин. Хора които вярват в един Лазарев например като Хуанджи, или в един Махараши Хвърчи Гащи на ТМ, ще се възмутят от дъното на душата си когато плюя по техните гурувци. Очаквам това. Но някак си не върви да ги критикувам по друг начин. Нямам опит. По ми е лесно да кажа че Прем Рават е един тарикат, от колкото да кажа нещо от рода на: Извинявай бай Оро но ми се струва че Прем Рават може би не е съвсем това което ти си мислиш, но възможно е и аз да греша също така че моля те не се обиждай ами провери какво пише в еди кой си сайт.

За прегръщането не съм се отказал и не съм си взел думите на зад Готов съм да се прегърна с абсолютно всички, да седна на масата с тях, да му обърна по една двойна, да направя приятелски мохабед с който и да е! И с теб, и с Хуанджи, и с бай Оро и с Нирмала Деви и с Прем Креват. Макар че тези последните ще бягат от мен като дявол от тамян



Тема Специален поздрав за Орхидеята [re: Mиpo]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано17.10.07 01:23



Като спомена Орихдеята та да и върна поздрава. Тя гледам че ми е писала във Окултизма, и тъкмо се канех да и върна поздрава, когато модератора там пак ме банна

Той като го тледам се чуди какво да прави, ту ме банва, ту ме остава да пиша.

Забелязах обаче че когато започна да си правя майтап по мушморочески, така както другите го правят, той си губи самообладанието Което ме кара да си мисля че той също е някой от мушмороците. Златното правило при мушмороците е че те си правят бъзик със всеки и всичко, но не ДОПУСКАТ ДРУГИТЕ ДА СЕ БЪЗИКАТ С ТЯХ

Както и да е, специален поздрав за Орхидеята!!! Благодарности за обясненията за мозъка и да се обажда по често!!



Тема Re: Ошо групите (вкл. за Брахман и събеседниците му) [re: Бpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано17.10.07 09:12



съм да се прегърна с абсолютно всички, да седна на масата с тях, да му обърна по една двойна, да направя приятелски мохабед с който и да е! И с теб, и с Хуанджи...

Ее, доживях да чуя от теб една мъжка приказка най- накрая.



За Ошо да не забравяме, че е най- големият фукльо. Всички криви, само той права ракета и най- просветлен и най- прероден. Напълно егоцентриран и откачен...но гениален.
И другото, Ошо може да говори така, но ти не си Ошо. Най- малкото другите, които ти нямат доверие ще го приемат точно обратното на това, което всъщност искаш да кажеш.



Тема Re: Ошо групите (вкл. за Брахман и събеседниците му) [re: Бpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано17.10.07 09:14



Само не разбрах, двойната по западен стандарт ли ша я удариш или по наш.





Тема Re: Специален поздрав за Орхидеята [re: Бpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано17.10.07 09:15



Ти кво притичваш като кашик из "Окултизъм".





Тема Re: Ошо групите (вкл. за Брахман и събеседниците му) [re: huanji]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано17.10.07 10:37



Ее, доживях да чуя от теб една мъжка приказка най- накрая.

За Ошо да не забравяме, че е най- големият фукльо. Всички криви, само той права ракета и най- просветлен и най- прероден. Напълно егоцентриран и откачен...но гениален.
И другото, Ошо може да говори така, но ти не си Ошо. Най- малкото другите, които ти нямат доверие ще го приемат точно обратното на това, което всъщност искаш да кажеш.


Доживях и аз най после и ТИ ДА ЧУЕШ ПОНЕ ЕДНО НЕЩО ОТ ТОВА КОЕТО КАЗВАМ

Предложението ми стои още от едно време когато се бъзиках с Нирмала Деви и ТМците Не съм се променил нито на йота. Готов съм да седна със всеки на мохабед и на маса и на бутилка. И мога и по западняшки и по български и по руски да си пийвам

За Ошо грешиш. Ошо е най добрият от всички индийски гурувци! Защото той поне казва цялата истина. Проточва я, разпръсква я, тук даде едно, там друго. На човек му трябват години за да започне да прещраква за какво става дума, но поне я дава. Освен това дава истината по един много забавен начин. И когато лъже и замотва умовете на хората, си го казва след това някъде другаде.

Ошо е бил добър бизнесмен, съобразявал се е с нуждите си За да привлича публика, си е позволявал да послъгва, да си прави реклама. Затова и днес дори най голямата част от последователите му са откачалници на тема астрология, тарот карти, ню ейдж и всякаква такава смет. Разбрали недоразбрали, ходят по света и проповядват, пишат се лечители, събират групи и т.н.

Но на най близките си ученици е казвал истината и се е подигравал със всички тези откачалници които вярват в аури, прераждания, карми, кундалини, видения разни и т.н.

Ти ми кажи какво те дразни от Ошо? Кое по точно не можеш да понасяш? Ще ти обясня надявам се недоразумението. Не заради друго, но поне от Ошо може да научиш много неща, от Лазарев АБСОЛЮТНО НИЩО!!! Лазарев ще те вкара в канавката на откачалниците, с Ошо поне имаш шансове до някъде да се издигнеш




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.