Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:57 19.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Брахман vs. Ошонови [re: huanji]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано19.10.07 01:39



В отговор на:

Автор: huanji
Тема: Re: Брахман vs. Ошо

Ако седнеш на една маса с Оро, не на петата , даже на втората минута ще се скараш с него. Но ако седнеш с мен на една маса, нямаш шанс да се скараме. Ще си говорим за много интересни неща, дори само защото съм любознателен по рождение, а ти имаш какво да кажеш.


Проблема не е дали ще се скараме или не, а дали хората ще седнат с мен или не. Някой може да се направят на толкова обидени, че да не пожелаят да седнат.

Но един път като седнат, мохабед ще стане. Няма как. Дори и Прем Креват да седне и с него ще стане мохабета. Като го гледам сардарджито ми е набор ако не друго. Но много ме съмнява, той е милионер и такива като мен ми миришат краката за него Аз ги познавам индийците, като станат милионери и не контактуват с други освен ако и той самият е милионер. Това им го набиват в главите от малки деца с разни приказки като тази:

Една мечка и един човек станали приятели. Един ден тръгнали заедно на път през гората. Решили да си починат и спрели под едно дърво на сянка. Но човека не можел да заспи защото имало една муха която се въртяла около лицето му. Мечката си помислила:
- Ако аз убия тази муха, тогава моят приятел ще може да заспи и да си почине.

Когато мухата кацнала върху лицето на човека, тя я ударила силно с лапата и я убила. Но наранила много лошо човека.

ПОУКА. Никога не прави приятелство с някой който не е равен на теб. Приятелство с хора които имат различен статут от твоя е опасно.


Подобни истории може да прочетеш със стотици по букварите на децата. В Индия подобно раграничаване на касти, съсловия, и т.н. се препоръчва от гурувците, и е толкова дълбоко вплетено в тяхното мислене, че съм сигурен Сардарджито няма да се съгласи да седне на една маса с мен, защото не съм направил същите милиони като него Горе доло същото е положението и с Нирмала Дембелска, и Махараши Хвърчи Гащи.

Виж Ошо е бил пич, за него няма проблеми, стоял е над касти и тем подобни. Той самият ругае индийците за техните извратени кастови разбирания, поради което си е навличал доста неприятности от пандитите.

Специално за бай ти Оро. Хммм... може пък да излезе че имаме дори общи познати. Първо аз имам роднини които работят в пловдивския музикален институт. Второ познавам от там доста хора! Трето познавам няколко музиканти които живеят в Норвегия!!! Четвърто, познавам двама музиканти които са свирили с Лили Иванова и Емил Димитров!! Та кой знае, може да намерим за какво да приказваме



Тема Re: Брахман vs. Ошонови [re: Бpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано19.10.07 08:58



Проблема не е дали ще се скараме или не, а дали хората ще седнат с мен или не.

Прав си, Оро няма да иска да седне с теб, но аз ще седна. За разлика от него нямам нищо индийско.

За Прем Рават не знам, Оро му разказа играта на авторитета и въобще не желая да го чувам. Лоша карма, както се казва, щото както учениците ти могат да те изложат и сам не можеш така добре.

Но и у нас е станало разделението. Напоследък като седна в заведение с невзрачно облекло, направо не ми обръщат внимание сервитьорите.
Ние тепърва влизаме в кастовата система...

Ошо верно е бил пич, но му е хлопала дъската.

Ако не знаеш, Оро се е скарал с всичките си роднини и кого познаваш няма значение.



Тема Брахмане, [re: Бpaxмaн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано19.10.07 19:32



е напълно вярно. И ти обръщам внимание, защото виждам колко често като общуваш с хората, общуваш с ТВОИТЕ СОБСТВЕНИ МИСЛИ бидейки откъснат от реалността. Това ли непрексънато детско съдене/измисляне е примерът ти за Веданта, Осъзнаване и Различване? Според мен е пример, точно как човек НЕ трябва да прави.

Имам чувството, че и на необиатем остров да те оставят ти пак ще намериш твоите въображаеми вятърни мелници и пак ще се бориш с тях. Виж в указателя на темите най-отгоре, че в този клуб няма нито една тема за любимите ти горвци. Но ти продължваш като стара грамофонна плоча да повтаряш едно и също. Дай си сметка, че си ЗАВИСИМ от тях.

Съвсем приятелски ти предлагам, опитай за 10 дена поне като пишеш тук да не споменаваш "бесовете", които те тормозят. Знам, че няма да е лесно, но просто опитай. Има толкова други теми за Живота. Просто бъди буден и проложи на практика всичките си приказки за Ведната и Осъзнаване.





Тема Re: Брахман vs. Ошо [re: huanji]  
Автор ha! (Непознат)
Публикувано19.10.07 19:38



Напоследък като седна в заведение с невзрачно облекло, направо не ми обръщат внимание сервитьорите
ти сериозно ли? я се замисли
само ще ти подскажа че изглеждам невзрачно и се обличам невзрачно
винаги когато искам съм ярко забележима



Тема Re: Брахман vs. Ошо [re: ha!]  
Автор huanji ()
Публикувано19.10.07 19:42



Не е въпроса кой, какъв е и какъв може да бъде, а че у нас вече си има кастово разделение. Не искам пък да ходя с костюм, искам ежедневно, но да ме обслужват като клиент на заведение, а не по статус.





Тема Re: Брахман vs. Ошо [re: huanji]  
Автор ha! (Непознат)
Публикувано19.10.07 20:05



ясно
не се шегуваш
ама не се и замисляш защо те възприемат по статус



Тема Re: Брахмане, [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано19.10.07 20:07



Той поне се усеща от време на врема, ама ти си вечният учител.





Тема Re: Брахман vs. Ошо [re: ha!]  
Автор huanji ()
Публикувано19.10.07 21:43



Е добре де, защо ме възприемат, ти кажи?



Тема Re: До Миро и другите здраво мислищи... [re: Бpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано19.10.07 22:12



Наясно съм с методите на реклама на гуровците. Не се изисква голямо знание, за да се усетиш какво правят. Просто не ме интересуват и не им обръщам внимание. Ако е до нещо практично, добре дошло и си тръгвам.



Ако искаш да си предадеш знанието, деликатността е важна. Не може с чука по главата, защото реакцията най- често е обратна. Приемат те като агресор и самото знание отива на заден план. Аз също съм от тези, които знаят за какво говориш, понеже това не е нещо ново. Напротив, добре известно е. Но за съжаление не си говорим по същество, а най- често за глупости.



Тема Един въпрос Миро [re: Mиpo]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано20.10.07 00:41



В отговор на Миро:
Виж в указателя на темите най-отгоре, че в този клуб няма нито една тема за любимите ти горвци.

Ами ти виж какво е писал Ошо за същите тези гуровци които аз критикувам, или поне за тази категория гуровци които аз критикувам. Тук е клуб Ошо и мисля че няма да е излишно да се направи един списък на тарикатите гурувци които Ошо е критикувал. След това да се направи едно обобщение и да се види какво е общото между всички тези идиоти, както ги нарича самият Ошо. И след това на базата на това да се направи една интерполация и да се включат и останалите тарикати



Съвсем приятелски ти предлагам, опитай за 10 дена поне като пишеш тук да не споменаваш "бесовете", които те тормозят. Знам, че няма да е лесно, но просто опитай. Има толкова други теми за Живота. Просто бъди буден и проложи на практика всичките си приказки за Ведната и Осъзнаване.

Интересно защо "бесове"? Нима така звучат моите критики в ушите на някой хора? Искам да те питам, ако критикувам тук по същият начин Ленин, Сталин, Хитлер, Тодор Живков и т.н. дали реакцията на хората и твоята в частност ще бъде същата? Мисля, че причината за тази реакция не е моите бесове!! Мисля че причината е друга!!

Хайде да се опитаме да анализираме ситуацията малко по безпристрастно. Аз критикувам някой гурувци които са приети сляпо като богове от някой хора тук. Аз си правя майтап с тези слепи привързаности, с тези слепи вярвания в тъпите смешни твърдения на тези гурувци. Например Махариши Хвърчи Гащи, който твърди че можел да хвърчи без помощта на самолет и дори без помоща на вълшебно килимче В интерес на истината Ошо го нарича Махараши Хашиш Йоги!!!!! Спомням си че ти се обиди доста на времето когато бъзиках ТМ ците. Та въпроса ми е следният: Все още ли си настроен приятелски към Махарашито?

И да си продължим разсъжденията. Явно е че хората които вярват сляпо в божественоста на въпросните гурувци, ще бъдат много засегнати от моите критики и на тях им се струва че съм обхванат от "бесове". Но ако един страничен човек, който е безразличен към всички тези теми, ще се очуди и то много, защо на моите хумористични критики, някой вместо да се смеят, започват да получават нервни припадаци




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.