Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:22 19.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ошо групите (вкл. за Брахман и събеседниците му) [re: Бpaxмaн]  
Автор нeй (непознат)
Публикувано20.10.07 11:39



Когато Ошо говори против някой, зад думите му стои конкретна цел. Те не са заредени с отрицание. Той просто се опитвал да разбие идолопоклоничеството по негов си начин, а ти само го копираш

....не много успешно.Според мен се е опитвал да покаже истинската светлина на поговорката"не гледай пръста, а посоката, която той сочи" или нещо подобно беше



Тема Re: Брахмане, [re: Mиpo]  
Автор damask (непознат )
Публикувано20.10.07 13:22



Много добре знаеш че няма да те разбере

. Но не е в това проблема а и идеята за клуб Ошо все си мисля че ти е била а именно, тук да има хора който да осъзнават свойте грешки а не чуждите. А то какво стана, вадят се постове от преди месеци във вид на компромати, идват от другите клубове да се обиждат тука, когато напишеш нещо вместо да се проследи идеята под думите като основа, се вади част от казаното и се разтяга в съвсем различни посоки. Сега примерно мога да дам един пример с Ошо. Коментарът му върху Атиша.

Шеста сутра
Не обсъждайте недостатъците

Умът има тенденция да обсъжда недостатъците на другите. Това помага на егото да се чувства добре-та нали всички са грешни. А когато всички са грешни, то спрямо тях ти се чувстваш направо светец. В резултат всички говорят за чуждите недостатъци и не само говорят, ами ги и преувеличават. Затова и толкова много се клюкари и бърбори. От това хората получават съзнание, че те са нещо много повече, те са далеч по-добри от другите.
Атиша казва: Не мислете за недостатъците на другите, това не е ваша работа; не се месете в чужд живот, това не ви засяга.
Но има големи моралисти, чиято работа е непрекъснато да обсъждат и порицават другите.
Атиша казва: Това е уродлива черта и освен това причинява огромна загуба на енергия. И не само това-това усилва чувството за превъзходство, усилва егото и пречи още повече.
Но помнете, не обсъждайте не само чуждите недостатъци, не обсъждайте също така и своите.Не мислете за това, което касае другите.
А всъщност вие това правите през цялото време. Изхвърлете това и го изхвърлете незабавно. Животът ви е твърде кратък и той непрекъснато изтича между пръстите ви. Бъдете благоразумни и не губете времето си в обсъждане на другите.

Една поетеса ми каза, хубаво пишеш момче, ама го остави на тъмно да втаса, и после виж какво си писал за себе си.


Знаеш че този пост не към теб лично, не е някаква манипулация срещу Ошо. Но ти чрез мен по някога си опитвал да кажеш някой неща на всички тук, така и Ошо се е опитал чрез другите Учители да каже нещо. Това че някой го е възприел като оплюване и отричане е съвсем друго, но то не е било нещо повече от символично.



Тема Re: Брахмане, [re: damask]  
Автор huanji ()
Публикувано20.10.07 14:34



Взех мерки да се прекрати с обиждането от другите клубове. Съжалявам за неудобството, но по- добре наведнъж да стоварим камъните, от колкото всеки ден по малко. Надявам се да няма повече подобни изяви. :)

Ако има някой отговорен за обидите в клуба е само модератора и никой друг. За това е назначен да отговаря за клуба.



Тема Re: Брахмане, [re: huanji]  
Авторdamask (Нерегистриран)
Публикувано20.10.07 20:47



Час и тридесет минути ти пишех отговора, но както казахвах в него, тия неща не са за пред хората, и не ми е дадено на мен правото да ги казвам. Но уви токов удар си свърши работата. Както обича да се изразява Миро, Цялото винаги се опитва да ти каже



Както и да е, кога ще ме заведеш на мач на Литекс?



Тема Re: Брахмане, [re: damask]  
Автор huanji ()
Публикувано20.10.07 21:12



Мисля, че цялото ти е дало отговора.



Просто си върша работата и наистина съжалявам за причинените неудобства. Надявам се, че ще престанат изцяло за напред.

Няма проблем, един мач е уреден.
Колко искаш да завърши?



Тема Re: Брахмане, [re: huanji]  
Автор damask (непознат )
Публикувано20.10.07 21:20



Но huanji в интерес на истината, говорех за Брахман когато ми се рестартира компютъра, защото с моя апел за солидарност сам си противореча. Ако погледнеш няколко поста по на горе съм копирал точно Брахман. Обаче колкото абсурдно да звучи неговото обяснение, два пъти по абсурдно ще прозвуча аз, като кажа че всъщност той казва самата Истина. Но за да му просветне като бял ден всичко, трябва да умре в ума си. Това ако не е просветление здраве му кажи.
Ти как виждаш Брахман християнин?



христ ян ин



Тема Re: Брахмане, [re: damask]  
Автор huanji ()
Публикувано20.10.07 22:17



Никога не съм оспорвал, че Брахман се придържа към традиционното разбиране в Йога. Въпреки, че има няколко школи и може да се прилагат едно срещу друго противоположни мнения и те все ще са от Йога. Но идеята е, че се стреми да бъде коректен, когато говори за конкретени неща.

Вече, как се умира в ума си не знам какво значи. Предполагам имаш предвид да остане в тишината.

Това е универсално лекарство.



Тема Re: Брахмане, [re: damask]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано21.10.07 08:53



На умирането в ума ние му викаме да умре личността.



Критерий за това е когато на човек не му пука дали е сам или в компания, нито да ли му обръщат внимание или не.



___________



Тема Re: Брахмане, [re: mo32]  
Автор huanji ()
Публикувано21.10.07 09:26



Не знам защо не ми звучи по този начин. В йога личността е ахамкара(егофициента) а умът си е отделно.





Тема Re: Брахмане, [re: huanji]  
Автор damask (непознат )
Публикувано21.10.07 11:21



Искаш да кажеш че има отделна последователност.

Аза-> Умът-> Его

Откровенно питам huanji ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.