Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:58 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема промянатанови [re: damask]  
Автор Mиpo ()
Публикувано05.11.07 20:25



Мда, ние с теб я дискутирахме тази тема за медитиране при писане (за Орхидеята може да види в темата-указател най-отгоре в раздела Материално и Духовно, темата "Духовно израстване след материално осигуряване"). Апропо сега сеща за нещо, което може не бяхме засегнали.

Ти как се отвори на писане? Предполагам, че в някакъв период по-рано не си писал (или пък не си писал-медитирал) и ми интересно как е станала промяната? Въобще, моментите, когато хората променят почти на 180° дейностите си са особено поучителни и интересни за медитиране. Апропо, винаги се сещам в такива случай за Савел (бъдещ апостол Павел, който гонел и убивал християните).

Що се отнася до мен, до около 27 г. възраст смятах, че писането е нещо ОГРАНИЧЕНО. Как може в писмена форма да се вкара Съществуването?? Е заминавайки в чужбина и налагайки ми се на да комуникирам с приятели по и-мейл се оказа, че както човек може да слива със Съществуването по куп други начини, така и писането е Врата...





Тема Re: промянатанови [re: Mиpo]  
Авторdamask (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 23:50



Търсих момичето на мечтите си, открих го, полетях, тя ми разби мечтите и няма къде да кацна сега. Ако се върне някога, ще захвърля всичко, и ще я обичам два пъти повече. Е това е Истината

Мина в инволюцията малко, тъкмо тренирам с нея, тя кючекиня и страстни ласки с мерцедесови типажи. Обаче като ме види и хвърчат демоните, ах Мария Магдалина. Всичко почна от нея, и по късно като си гледах кармата, така и трябвало да стане. Обаче вместо да се обеся, умрях точно както Ошо иска да го обясни на хората. Тотално. И си казвам аз жена обичах като Бог, че Бог ли не мога да обичам като жена. Възлюби е трудна дума, но това сме ние, можем да произвеждаме любов, и този екстракт е всичко което отключва сетивата.

28 година е израстване, в кундалини и чакри Ошо говори за това, но казва, аз се занимавам с методи, ако искате теория, мадам Блаватска и прочие. Но говори за правилно развитие, и дали осъзнато или не като си вървиш по права линия то всичко от само себе си се намества. Преди пишех с его, пиша, гледам, сменям думи, перушина Миро окрасявам. Сега снаряд, сядам помолявам се на Бога и докато не ми избуши ума не спирам. После гледам, и казвам, това не съм го писал аз.
Но тука искам да оставя вътрешната страна на 28 години, как стоят нещата, ще се радвам ако е полезно за някого наскоро го четох.

Чак до 28-год. възраст човек не може да отгатне себе си. А защо до 28-годишна възраст? Както бе посочено, животът на човека се дели на периоди от по седем години. До 21-вата ни година (3 х 7) в нас действат съществата от Третата йерархия (Ангели, Архангели, Архаи). От 14-тата година влизат в действие и боговете от Втората йерархия (Власти, Сили и Господства), които ни ръководят до 35-тата година (3 х 7).
Това, което получаваме от двете йерархии става по естествен път без собственото ни участие. От 28-мата година в нашия живот встъпват и съществата от Първа йерархия (Престоли, Херувими и Серафими). Те ни водят до 49-тата година (3 х 7), но само ако сме намерили връзка с тях вследствие на собствената си вътрешна духовна работа. Числото 28 добива още по-голямо значение, като се има в предвид, че от духовна гледна точка човечеството непрекъснато се "подмладява". Ако през Египетско-Халдейската епоха човекът е съхранявал в себе си силите, донесени от живота му в духовния свят преди рождението до 42 години, а в Гръко-Римската до 35 години, то в съвременната епоха границата падна до 28 години. След 35-тата година в човешкия организъм започват да взимат връх силите на низхождението, срещу които можем да противостоим само силите на Първата йерархия. Достъпът до тях е възможен, ако насреща предложим усърдна духовна работа. Колко хора са способни на това?! Ето защо е толкова важно на младия човек отрано да му дадем тези душевни сили, с които да стигне до 28-мата година и правилно да изпълни до 49-тата година своята карма. Ако възрастта до 28 години можем да наречем период на кармически задачи и изисквания, то времето между 28-та и 49-та година е периода за изпълнение на кармата и това изпълнение е правилно само с помощта на съществата от Първа йерархия.



Е тука две бомби в стил Ницше съм изтрелял, като че ли ме облада духът му. Сега се чудя що не ги оставих да втасат но -=Добрия оратор не запъва=- Дзъ




Гледай 18 прочита само и без коментар, а една фурия страсти съм излял в стих, 158 прочита и куп лайна ( с извинение ) почести. Ако влезна вътре в тоя сайт ще ги бия като стара монахиня с пръчката.



Тема Re: медитация при писаненови [re: Mиpo]  
Автор blue orchid (frozen)
Публикувано06.11.07 11:49



хиихи :))))))

обичам те :))))))

Spirit Horse, ride for me


Тема Life For Rentнови [re: damask]  
Автор damask (препознат)
Публикувано06.11.07 20:30



Тя медитира прекрасно върху една мисъл, просто една мисъл...


Dido - Life For Rent

Живот под наем



Така и не успях да намеря място

Което да нарека свой дом,,,

Никога не се задържам достатъчно дълго някъде

За да съзадам такъв...

Извинявай,но пак не съм влюбена

Пък и не ми пука особено,че и на теб ти е все и едно!

Това е мисъл,просто една мисъл...



Ако животът ми е под наем

И се науча да си купя

Собствено съществуване,

Е,тогава не заслужавам нищо повече

От това което получавам ,,,

Защото нищо от това което имам,

Не е наистина мое,



ВИнаги съм мислела,

Че би ми било приятно

Да живея край морето

Да обиколя целия свят сама

И да живея по-семпло.

Сега обаче нямам представа

какво се случи с тази моя мечта

защото тук всъщност не е останaло нищо

което да ме задържи...

но това е само мисъл,просто една мисъл



Докато сърцето ми е щит,

Който не смея да оставя

От страх да не би случайно да се проваля,

Как мога да кажа,че съм жива?!


Благодарности за превода на SoulTime (Надежда Станулова) и поздрав за всички мъжки момичета в клуб Ошо, за мъжете нищо, защото са лилипути в женски род

факю, обичам ви

Прекалено много ви пука че ще умрете, това е проблема и не за друго, а защото любовта е тотална смърт, егоисти такива.
_____________________________________

-= Ученикът на бъдещето сам се просвещава =-

Редактирано от damask на 06.11.07 20:36.



Тема Re: медитация при писаненови [re: blue orchid]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.11.07 20:43



Хм, и аз





Тема Re: промяната ... след отдалечаващия се любимнови [re: damask]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.11.07 23:52



Ей, при много хора стават дълбоки промени след дълбоки връзки с човек от другия пол (вкл. и при мен). Всъщност, в такива случай човек, или се отдава на скърби, ревностни и вайкания, или си отваря очите и вижда Цялото, което стои зад отдалечаващия се любим.

И ако този любим не се отдалечава по една или друга причина, колко ли неща бихме пропуснали! Цялото си знае работата ...

Това синьото от кого е? Както и онази езотерична лекция за Истинския Христос.





Тема Честит празникнови [re: damask]  
Автор damask (препознат)
Публикувано08.11.07 20:07



Човекът е Идеалът на Боговете! За реализирането му най-висшият от тях - Христос, извършва великата саможертва, превръщайки Себе Си в Лице на Бога и праобраз на Любовта. ВСИЧКИ същества във Всемира гледат към Голгота с възхищение, благоговение и упование, търсейки извора на Силата за бъдещата си еволюция. Има обаче едно Божество, толкова дълбоко свързано със Спасителя, че то самото днес се нарича Негов Слънчев Лик - Михаил, познат в православната религия и като Свети Георги Победоносец. Христос започва да се свързва с нашата еволюция в средата на Древното Слънце, когато днешните Архангели преминават “човешката” си степен на развитие, получавайки микрокосмическия принцип на Аза от Духовете на Мъдростта, станали по този начин техни “отци”. Най-високо издигнатият Дух на Мъдростта е “вратата “ за “слизането” на Христос и затова цялата йерархия получава името Господства, т.е. Духове на Господа. Оттогава съществува силната връзка на Михаил със Слънчевия Дух Христос, благодарение на която той се превръща в нещо като Водач на древнослънчевото човечество. Пак тя му позволява в Земния еон да бъде не просто Слънчев Архангел, а да има съвършено изключително отношение към Спасителя и йерархичния Космос като цяло, носейки в себе си всички изначални сили и на своите богове, и на хората. От древни времена чак до Голгота Христос се открива на човечеството чрез Яхве (Йехова). Христос-Яхве е тази Същност, която съпровожда нашата еволюция, служейки си с различни духове. Най-издигнат от тях е Михаил и точно затова се превръща в съучастник при СЪТВОРЕНИЕТО на човека. Той е Слънчев Архангел, но до Поврата на Времената действа едновременно и като служител на Лунния Елохим Яхве, който принадлежи към Духовете на Формата, наречени в Библията “Господ-Бог” и дарили човека с микрокосмическия принцип на Аза. Те са нашите Творци. В средата на Лемурия заедно с Михаил създават човешката форма и в нея по-късно сме се въплътили на Земята. Тя е идеалната ни форма или “образ”, попаднала по-нататък под ударите на Луциферическите и Ариманическите сили. За спасението и Христос е трябвало да извърши преди Мистерията на Голгота в духовните светове три жертви чрез Натановата душа, предпазена от “изкушението” и съхранена в Майчината Ложа на човечеството под покровителството на Михаил. Тази ложа се намира в Слънчевата сфера, откъдето слизат Архангелите да водят отделните народи. Като посредник между Слънчевия Логос Христос и Лунният Логос Яхве (и свързан с всички небесни и земни съдбини на човечеството - разединени през Лемурия и за пръв път отново съединени благодарение на събитията в Палестина) Михаил участва и в трите “дохристиянски” действия на Христос чрез Натановата душа, подготвяйки се за Поврата на Времената. Не взима участие само при инкарнацията й в Исус, когато се намесва Лунният Архангел Гавриил, съобщил вестта на Мария (от Евангелието от Лука). Отношението между Михаил и Натановата душа създава в близкия до Земята духовен свят “етерния образ на човека”, който може да излъчва своите сили в човешката форма, давайки й възможността да се “защити” от изкушенията. Това можем да го открием в Бхагавад Гита, чието съдържание е дълбоко пронизано от Михаелически елемент. Знаем от Антропософията, че Натановата душа преминава като “отблясък” през Кришна. Учението на Кришна цели да пробуди в Арджуна истинско Михаелическо настроение, необходимо за борбата с противниковите сили, “заплашващи” неговата душа. Външно процесът е изразен чрез “битката на полето Куру”.


_____________________________________

-= Ученикът на бъдещето сам се просвещава =-



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.