Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:57 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема :)))))нови [re: Mиpo]  
Автор blue orchid (frozen)
Публикувано31.10.07 14:10



А какво те възпира да действаш спонтанно... :)))))
И само не ми аргументирай, че бавния секс е по-очарователен хихи, шегувам се :)))))



Spirit Horse, ride for me

Тема Подаръкнови [re: damask]  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.11.07 20:56



Небето като от коприна
това е моята родина.
Да, да, това е.

Какво да ти подаря за 30-годишнината? Ако срещна мен си от преди 8г. какво бих си подарил? Хм, на 23 г. имах усещането, че за съществените неща, които има да се опознаят на Земята ще са ми нужни още 5 год. максимум. На 30г. обаче усещането ми беше, че колкото се влиза по-навътре толкова повече излизат...


Ошо казваше някъде "Не спирай по пътя навътре! Много интересни спирки и крайпътни ханчета ще срещнеш. Радвай им се, благодари им, но не спирай там. По-навътре те чака по-интересното."

За останалото Цялото се грижи. Просто слушай го във всяко едно взаимодействие.

Наздраве.





Тема медитация при писаненови [re: blue orchid]  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.11.07 20:59



Предпочиташ бързия секс?



Може би въпросът ти по-точно зададен е защо не отговарям винаги бързо? Защото, съвсем спонтанно ми идва да медитирам преди да пиша по форумите. Просто, медитирането при писане ми е духовната практиката в тези форуми...

Някой може да е задал определен въпрос или изказал нещо, но преди да му отговоря ми е интересно да се топна максимално дълбоко в темата... Да усетя колкото се може повече страни (вкл. и много такива, които не съществуват директно във въпроса, но пък съществуват в Живота)... Да чуя какво ще ми каже Цялото по темата... Ти сама се досети на какво взаимодействие наподобява това с Цялото.

Та форумното писане и и-мейлите ми се струват удачни за такова медитиране. Когато някой пише даден постинг поне за мен не е важно дали го е направил веднага след прочитането на предходния, а доколко се задълбочил в него и доколко е дал нещо от себе си. Иначе, разните чатове, аудио връзки и разбира се срещи на живо са пък по-подходящите за динамично общуване.

И двата видове общуване (ИН и ЯН) са важни и целостността идва, когато са добре балансирани.

Бързо или бано да те целуна? Кажи ми бързо



Тема Re: медитация при писаненови [re: Mиpo]  
Автор blue orchid (frozen)
Публикувано02.11.07 03:22



или просто една цигара в полунощ :)))))

Видяхме се с едни познати тази вечер. Бяхме на практика в една зала, която си превръщаме в място за медитация. И преди да си тръгнем отивам да взема нещо от пода, клякам, но усещам движение зад гърба си, обръщам се, виждам само един безизразен поглед и в следващия момент един юмрук замръзва пред очите ми. Търся погледа, но той вече е гневен, една длан се стоварва върху рамото ми и ме просва на пода. Успях само да му кимна, докато той доволно се изнизваше.

Всъщност той ми отговори на въпроса, който ти зададох. Откъде да знам как той би звучал правилно :))))) знам че ти десетки пъти си ми го задавал, ама сега му дойде времето.

бавно ли е или бързо, ъм :))))) помниш ли последната ни кървава целувка, няма да се повтори, но бога ми, това беше повече отколкото мога да понеса. Още ме държиш с това, гадино {}

Spirit Horse, ride for me

Тема Re: медитация при писаненови [re: Mиpo]  
Автор damask (препознат)
Публикувано02.11.07 20:22






_____________________________________

-= Ученикът на бъдещето сам се просвещава =-

Тема Re: Брахмане,нови [re: mo32]  
Автор damask (препознат)
Публикувано02.11.07 22:17



Ако се има предвид инквизицията, никак не е била гъвкава религията тогава. Но под християнство днес имам предвид, Розенкройцери, Антропософи, Дъновисти. Сега не знам как седят нещата с манихей и богомили, но Антропософията доста озарява пък лекциите на Дуно са с огромен заряд. Сега ще каже някой че говорил по селски, ама ако още духовният път за него е на думи, да е жив и здрав. По развитите от мен казват че е Бодхисатвата е бил в тялото на Дънов, така че България има с какво да се гордее. И ако Майтрея като последна инкарнация дойде пак тук! Някой ще каже че това са пълни глупости и естетсвенно е за негова сметка. И аз съм си мислил и някога съм скочил срещу Дуно обаче mo32 " ПАЗИ БОЖЕ СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДНЕ " такъв срам съм брал после в душата си. Негативна е първата крачка на търсещия казва Ошо и е така, но все от някъде трябва да се почне. И негативното е че не знаеш от къде започваш всъщност. Като си копувах книгите на Щайнер долу на корицата има номер пореден на книгата, и не можеш да започнеш със седемстепенното Християнорозенкройцерско посвещение без да си имаш и на идея как се стига до него. Всичко си има ред и последователност, и в този смисъл е негативната крачка че ловиш една книга която е отвъд разбирането ти ( примерно казано ) и това което не разбереш да си го обясняваш и интерпретираш. То и Брахман е като Интернет, навсякъде и никъде, ама не е.
Туко виж озарил съм някой Йоги с интерпретация, ама мокша се взима, не се дава! Буда казал че поради причина и следствие си тук и зовеше за осъзнаване на живота и стъпване осъзнат в смърта. Е който не се осъзнае остава под причина и следствие, и други му който се осъзнал започва да се инкарнира. И един приятел ми каза накрая че съм бил луд, та му казах, влизаме в лудница и на сутринта аз излизам ти оставаш. Аз осъзнавам че съм луд и го казвам на доктора, той ми се смее и ме пуска. Ама ти като му кажеш че не си луд...
Жив и здрав mo приятелю



ПП:
Я да видя сега, кой иска да дезертира от живота, щото осънал че ще умре. Тука с мен до край и с усмивка на уста, никакви Махапаранирвани, как ще съзерцавате там Христос?
Представяш ли си mo какъв Аз е слезнал на майката земя, и ако едни Буда не може да се върне, за Господ всичко е възможно. Покайте се ( променете разбирането си ) викаше Предтечата. И гълъб се спусна ( и тогава Аза на Заратустра освободи тялото на Исус ) и от тук нататък света стана друг е в клуб християнство жив ще ме запалат


_____________________________________

-= Ученикът на бъдещето сам се просвещава =-

Тема Христоснови [re: damask]  
Авторзaпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано04.11.07 16:15



Когато днешното Слънце се отдели през Хиперборейската епоха, Христос ПРОСИЯ от него, използвайки като врата Слънчевия Дух на Мъдростта от йерархията Господства. Нашето Слънце само в короната си свети с луциферизирана духовна светлина и затова е видимо. Отвътре е кухо, там няма време и пространство. То е черна дупка - коридор за преминаване на галактически същества към Слънчевата ни система. Затова Беинса Дуно говори, че зад видимото Слънце има духовно (Елохимите), а зад духовното божествено (галактиката - Алфиола). За да може да просияе от звездата, Христос се "намали" до Духа на Мъдростта, а след това се "сви" до "размера" на шестте Елохима, обитаващи Слънцето още от Хиперборейската епоха. Когато Седемте свещени риши говореха за Вишва Карман, те знаеха, че зад Елохимите има друго, далеч по-мощно същество. Заратустра виждаше Христос като духовната аура (астралното тяло) на Слънцето и го наричаше Аура Маздао. Точно по неговото време - приблизително преди 6 хил. години - Христос тръгна към Земята, намалил първоначалната си Сила 78 млн. пъти и вече не можеше да бъде намерен на Слънцето - седнал на трон - нито от посветените, нито от преминалите прага на смъртта непосветени. Хермес и египетските посветени Го съзерцаваха като Озирис в лъчите на Слънцето. Нахлувайки в аурата на Земята, Спасителят се изяви пред Мойсей в горящия къпинов храст и светкавиците на Синай, за да даде първото Откровение към човечеството - десетте Божии заповеди (препоръки). По-късно старите гърци говореха за Плерома (пълнота) и знаеха, че това са шестте Елохима, но зад тях като основа стои много по-мощен дух. След огромният път от макрокосмоса до Земята Христос се свърза с нея при кръщението в река Йордан и това бе едно физическо явяване, защото в четвъртата културна епоха, хората можеха да Го видят само така. Повече НИКОГА няма да дойде във физическо тяло! Той не произлиза от друга човешка индивидуалност! Изглежда за мистиците на Изток е трудно да го разберат, след като Джуал Кхул (пета степен източно посвещение) твърди, че пак ще Го видим в плът, а Йогананда гадае за някакви предни Негови инкарнации. Единственият миг бе в р. Йордан, където Йоан кръщаваше, но не както сега, а като потапяше кръщаваните целите във водата. От моментния шок се отделяха астралното и етерното тяло и хората виждаха, че са обзети от астрални същества (демони) и трябва да изменят своето разбиране - "да се покаят".

При Исус от Назарет стана друго. След шока, етерното му тяло се отдели, Азът на Заратустра излезе и на негово място (в етерното тяло на Исус) влезе Азът на Христос - "намален" до сбора от азовете на шесте Елохима - като прониза и трите тела на Исус. Човекът получи етерното си тяло на Старото Слънце от духовете на Мъдростта (Господства) и затова Христос се свърза ТОГАВА с нашата еволюционна вълна. Съсъдът Исус бе подготвян в продължение на 35 хил. години (до Адам), за да издържи колосалните вибрации на Христовия Аз. Друго такова тяло не може да бъде създадено - то е единствено! Астралното тяло бе взето от Буда (неговата Нирманакайя), а физическото от Заратустра, който с този акт извърши и последната - най-висшата си жертва - след като преди това бе дарил етерното си на Мойсей, а астралното на Хермес.



Тема Re:Йоан, Джон Константиннови [re: зaпoзнaт]  
Автор damask (препознат)
Публикувано05.11.07 19:21



Е трябва да си наблюдателен за разлика от критиката



Сега е момента да напълните ваната си! Ако ви стиска но ученикът на бъдещето сам се просвещава.


_____________________________________

-= Ученикът на бъдещето сам се просвещава =-

Тема Богоявление (Йордановден)нови [re: damask]  
Автор damask (препознат)
Публикувано05.11.07 19:39



Като че ли всичко е така както е, но днес в астралния свят може да се види етерния Христос.

БогоЯвление,
хайде приятна медитация в студените зимни дни до печката, отивам да вадя кръста


_____________________________________

-= Ученикът на бъдещето сам се просвещава =-

Тема Re: медитация при писаненови [re: blue orchid]  
Автор Mиpo ()
Публикувано05.11.07 20:07



Е, не вярвам, че не можеш да понесеш повече. Ако една моя дребна целувчица ти идва в повече, то тази на Цялото ще те стопи. Хм, сигурна ли си, че моята (по точно нашата) е била "кървава"? Аз пък си мислех, че това ти е червилото...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.