Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:21 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Брахмане, [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано21.10.07 16:40



Има разлика между нашата секта и Йога.



___________



Тема Re: Брахмане, [re: mo32]  
Автор damask (непознат )
Публикувано21.10.07 23:31



Крайно време е тази тема да се заключи, и като добър финал, да си дадем равносметка, какво правим тук, с какво си помагаме в тоя клуб.



mo32 жив и здрав, всеки който се привърже към пътят си е сектант



Тема Re: Брахмане, [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано22.10.07 02:17



Литекс са един измислен отбор-перачница на пари на наркоманчето Гришка.



Тема Re: Брахмане, [re: damask]  
Автор ha! (Непознат)
Публикувано22.10.07 05:37







Тема Re: Брахмане, [re: damask]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано22.10.07 07:44



В отговор на:

Крайно време е тази тема да се заключи, и като добър финал, да си дадем равносметка, какво правим тук, с какво си помагаме в тоя клуб.



А не е ли по-добре, вместо да помагаме на някакъв си клуб, да си помагаме един на друг?

В отговор на:

mo32 жив и здрав, всеки който се привърже към пътят си е сектант



По твоята логика всеки е сектант, защото всеки е привързан към нещо, към някого или към някаква идея и по-скоро би умрял отколкото да го/я/ги пусне. Също като маймуната, която е бръкнала в делвата с орехи и стиснала пълна шепа, не може да си извади ръката.

Съгласен съм с теб.

___________



Тема Тест за алко/гуро-холизъм [re: Бpaxмaн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано22.10.07 16:22



Ошо нищо не е писал за тях, а е говорил на учениците си, някои от които са били последователи на въпросните гуровци или са се интересували от тях. Докато ти говориш САМ НА СЕБЕ СИ, просто защото никой освен теб тук не се интересува от тях.

Брахмане, дай си сметка, че това са ТВОИТЕ гуровци. Няма значение дали си против или за тях, а това, че твоето внимание е почти постоянно върху тях. С две думи - ЗАВИСИМ си от тях. Питаш ме за Махариши, а аз за 5г писания тук не съм преценил, че си заслужава да му посветя и една тема. Но виж теб те вълнува и постоянно го повтаряш него и другите там.

А пък и случайно, ако ме интересуваха, как да ги дискутирам с теб като ти просто НЕ слушаш събеседниците си и говориш сам със себе си измисляйки си всякакви неща (вкл. и сега за отношението ми към поредния твой гуро).

Няма значение какво критикуваш (гуровците ти, комунизма, международното положени), когато го повтаряш вече с години стотици пъти едно и също, за страничния наблюдател става ясно, че просто си "addicted", т.е. зависим от тези гурвоци. И ако следваше наистина Веданта, това трябваше да е най-същественото ти различаване!

Ако не вярваш, пак ти повтарям, пробвай да пишеш 10 дена тук без да споменаваш пряко или косвено нито един от гуровците ти. Знам, че ще ти е трудно, но ако издържиш, идва вторият по-труден етап - аз ще спомена в някои от разговорите с хората наоколо някой от любимците те и да видим дали ще може да се въздържиш от включване за още 10 дена. След това, ако случайно издържаш и този етап на "трезвеност", идва най-трудния - аз ще пусна една тема, която за теб ще е като бутилка ракия за стар алкохолик... Ако успееш да не се включиш и в нея за 10 дена, значи не си "addicted" и си взимам думите назад с извиненията ми. Но ако не се удържиш, или ако се правиш на тарикат (да пишеш с други никове или завоалирано), просто вместо за Веданта трябва да намериш някой клуб на анонимните алко/гуро-холици. Съгласен?

П.П. Ако ти е много трудно да започнеш теста от раз, "изпий първо няколко бутилки", т.е. кажи за 1001ви път отношението си за лошите. Ще те изчакам търпеливо (на мен не ми дреме за твоите гурвоци

) и когато си готов, кажи да включа хронометъра. Пожелавам ти успех!



Тема Re: Брахмане, [re: mo32]  
Автор damask (препознат)
Публикувано22.10.07 21:50



Ще ни разконспирират в християнство


От мен отностителната а от теб абсолютната Истина по въпроса.
Мо приличаш ми на Боно от U2, тъй пееше в една песен той:

One love
One blood
One life
You got to do what you should
One life
With each other
Sisters
Brothers
One life
But we're not the same
We get to carry each other
Carry each other
One

И понеже не разбирам английски, си превеждам песента така. Всичко е любов, която тече през кръвта на живота ни. Не е нужно да правим повече отколкото трябва за себе си. Ние можем да следваме различни пътища, както в едно семейство всеки върви по своя път. Но трябва да се грижим един за друг защото макар и различни, ние сме едно и също.

И ако е наблюдателен и съзнателен човек, толкова много бисери може да събере в този свят. Ако не друго, поне умел крадец на Истини бъди, щом даром не можеш да приемеш.

Обаче кое е глупавото което все забелязвам, каже някой нещо от себе си, и всички го вземат на присмех. И това е самата истина! Обаче на тема концентрации и медитации, мили Боже. И като ги погледнеш, взели една чаша с вода, и спорят дали е наполовина празна или наполовина пълна. Все едно един йог да спори, че Уакан Танка, не е Брахман със сиукс-тетон.
Такива гниди най-обичам, който мислят че обул съм истини в галоши. В кокошарник с маркови обувки се не ходи. Който ходи на пръсти бързо ще се умори е казал Лао.

-= Ученикът на бъдещето сам се просвещава а то е пред теб=-

Тема Re: Брахмане, [re: damask]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано22.10.07 22:17



Ами по-лесно е да се съдят другите хора. Носи някакъв вътрешен комфорт и замазва очите, че знаеш много.



Но по-практично е човек да се опитва да вземе максимума от човека, с който общува. Всеки си има начин за това. Моя е като споря. Не върви при всички, защото има хора толерантни или просто мразещи спора. Сега се уча да слушам. Не тук, естествено, а в живо общуване. Трудна работа...

Иначе във форум какво може да помогнеш на някой? Да му дадеш информация - това е. Не е малко, но не е всичко. Пък и повечето хора не търсят помощ, а изява. В което също няма нищо лошо, разбира се.

В отговор на:

Ще ни разконспирират в християнство



Че аз и до сега съм си християнин: възпитанието ми е такова, средата, мирогледа (отчасти). Уважавам християнството, не институцията, а вярата, макар да съм открил други учения, които ми допадат повече.
Проблемът не е във моето възприятие на християнството, а на християнството спрямо моето възприятие на света. Примерно будизмът или йога нямат абсолютно нищо против възгледите на християнството. Човек е гъвкав и може да съчетава доста противоположни възгледи.
Обаче самата религия не е гъвкава.

С много думи казах малко неща! Дано да си разбрал поне нещичко.

___________



Тема Защо не обичат Ошо? [re: Mиpo]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано23.10.07 10:20



В отговор на:

Автор: Mиpo
Тема: Re: Тест за алко/гуро-холизъм

Ошо нищо не е писал за тях, а е говорил на учениците си,

Така си е, аз казах "писал" по инерция, знам много добре че е говорил, изнасял е лекции. Всички гурувци в Индия, ходят и изнасят лекции, или сказки както му казваме в България.

За останалото ти писание не съм съвсем съгласен. Мисля, че доста хора четат моите критики против гурувците и гурувщината.

Второ аз съм убеден, че върша едно добро дело, когато критикувам въпросните тарикати! Всички тези "богочовеци" заблуждават наивните хора и правят големи поразии.

Въпросът е: До кога трябва да се критикуват мошениците? Отговора е прост, докато ги има и докато има балами да им вярват. А сега сме все още в началото. Човечеството е трупало опит в "религиозни самозаблуди" в продължение на десетки хиляди години може би? Науката като нещо отделно и независимо от религията съществува само няколко стотици години. Ще трябва да мине доста време докато хората се отърсят от суеверията и предрасъдъците.

Най лошото е че в днешно време, политиците продължават да подкрепят религията, за да я използват за своите лични егоистични цели. И е почти невъзможно да се говори открито против религията.

Онзи ден пак слушах една лекция на Ошо. В нея той говори за употребата на наркотици. Ошо е ПРОТИВ употребата на всякакви наркотици! Не както го обвиняват някой християни! Та Ошо задава следният въпрос:

Защо някой наркотици като марихуана, ЛСД, и други подобни са забранени, а в същото време АЛКОХОЛЪТ не е забранен? Алкохолът е далеч по опасен, води до повече случаи на смърт, от някой други забранени наркотици.

Главният отговор според Ошо е че Христос е давал вино на учениците си. Ако забранят алкохола със закон като нелегален наркотик, това на практика означава да порицаят Христос като алкохолик, и цялото християнство отива на кино

Има логика а??? Няма как да го направят! Затова Ошо не го обичат, защото им казва очевидни истини, които никой не иска да види, които всеки си затваря очите. Христос е един тарикат евреин, който е успял да продаде една третокласна религия на половината свят! Така казва Ошо! Аз се съгласявам с него

Та да се върнем на моите критики. Ще си продължавам доброто дело, това е може би най доброто което съм извършил в моя живот. Всичко друго е бош лав работа.

На теб ти предлагам следното. Ти чети 10 дена моите постинги без да имаш никакви предрасъдъци. Замисли се над това: Могат ли ТМ ците да хвърчат наистина без помоща на вълшебни килимчета. След това ако не успееш да се възмутиш от Махараши Машеш Йоги, задай си пак въпроса, защо по дяволите ми е симпатичен? С какво ми пълни джоба? Какво ми е дал тариката? Пак медитирай и отново и отново. Не се отаказвай! Ще откриеш накрая някаква съвсем тривиална причина, защо ТМ ците ти са симпатични!

ПП Хммм... не знам дали ти са симпатични още, но предполагам. Преди беше писал така, че си прекарал много добре при тях Та вместо да критикуваш мен, опитай се да критикуваш Махарашито. Така и теб ще те четат повече. Ти като критикуваш мен, предполагам че никой не те чете.



Тема (своите/чужди) грешки [re: damask]  
Автор Mиpo ()
Публикувано23.10.07 23:18



Според мен не е нужно да се делят грешките/неразбиранията на свои и чужди. Гледането само в паницата на другите, както и гледането само в своята паница са двете крайности, които по същество изразяват едно и също нещо - фрагментарно отношение. Ако Брахман, А или Б се обърква някъде, това значи, че и аз, и ти може да се объркаме там. За мене е важно не кой точно се обърква, а самата същност на това объркване. Какви са причините за него...

И споделяйки моите виждания давам възможност на другите да ме коригират, ако не съм прав. Какъв е смисълът когато смятам, че нещо не е нормално, вътрешно да си давам "хрисим" вид? Предпочитам да го кажа ясно и не ми пречи, ако някой ще ми направи забележа. Въобще, за мен най-важното е дали въпросните забележки (независимо мои или на други хора) са ДЪЛБОКИ и СЪЩНОСТНИ. Дали вършат работа. Иначе празни приказки по ДИРа и въобще в Живота колкото искаш. Интересува ме дали някой има смелостта да каже нещо дълбоко... Да влезе в дълбоко взаимоотношение.

Поетесата ти е напълно права и това е хубав метод, когато искаш да кажеш нещо, първо да изчакаш, да МЕДИТИРАШ над темата... Не знам дали си забелязал, но гледам в болшинството от случаите когато пиша тук, да изчакам поне 24 ч. Ако и след този период смятам все още, че си заслужава да пиша/отговарям, тогава го правя. И за това не се притеснявам да застана зад приказките си от преди години или пет.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.