Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:16 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: До Миро и другите здраво мислищи...нови [re: damask]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано18.10.07 11:10



С Дъновисти, Харе Кришна последователи, Свидетелите на Йехова, Шибендовци и тем подобни сектанти не се спори!! В тях не трябва да се влиза в спор защото при тях няма логика. Когато ги хванеш на тясно те ти казват нещо друго което няма никаква връзка с това с което се говори

Ето ти два вица:

Първи виц:

Един катаджия спрял един дъновист който карал през ноща без да си е включил светлините на колата. Когато го попитал защо не му е включено осветлението дъновиста обяснил:
-Тук може да е тъмно и вечер ама от другата страна на земята е ден!

Втори виц:

Въпрос - Каква е разликата между Дъновист и Мерцедес?
Отговор - Когато ги чукнеш по здраво въпреки всичко може да затвориш вратата на мерцедеса, но устата на Дъновиста никога.



Тема Re: До Миро и другите здраво мислищи...нови [re: Бpaxмaн]  
Автор damask (непознат )
Публикувано18.10.07 20:42



А ти защо спориш с тях?



Тема Re: До Миро и другите здраво мислищи...нови [re: Бpaxмaн]  
Автор damask (непознат )
Публикувано18.10.07 20:44



Много готини вицове

. Бих ти ръкопляскал, но с нарастването на аплодисментите, не расте и таланта, е казал Овидий.



Тема Въпросът не е само с теб,нови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано18.10.07 21:28



а ЗАЕДНО и с Брахман и Оро. Цялостност...





Тема Проблемът при Брахманнови [re: damask]  
Автор Mиpo ()
Публикувано18.10.07 21:37



е, че прави точно обратното на това, което говори. Т.е. той е единственият човек наоколо, който спори безспир с всякви (лъже)гуровоци. Ако можеше да си чуе вицовете и приказките...

П.П. Кажи на Соулмейт да добави това някъде в записките си "Пътят от собствената уста до собсвените си уши е често особено дълъг. Може би, защото изказаното трябва да обиколи Земята за да влезе в ушите."



Тема Брахман vs. Ошонови [re: Бpaxмaн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано18.10.07 22:06



Абе не ми се вярва да е бошлав работа. Като гледам как упорито се бориш с вятърните мелници, трябва да си от ядреното лоби.



Фундаменталната разлика между беседите на Ошо и твоите приказки е, че тези на Ошо са изказвани пред негови ученици, т.е. пред хора които ДОБРОВОЛНО го слушат на тази тема. Примерно, Ошо не ходил е при учениците на Махариши и прочие да ги убеждава колко е лош техния учител. Докато ти, Брахмане, просто мисионерстваш като християнски пастор.

Вярно, че Ошо е участвал в диспути, но не с учениците на учениците на учениците. Още по-малко е тичал безспир по другите ученици, както ти правиш.

Относно липсващият ти опит, ще ти дам един съвет. Ако искаш да си като Ошо, напиши книга или пусни блог за лошите гурвоци. И нека силата на твоите аргументи там привличат хората. А ако искаш да спориш с Оро, А или Б, няма лошо, ако го правиш 1, 2, 5 пъти с точни или балансирани средство. Докато ти го правиш НЕУРАВНОВЕСЕНО и това кара хората да не ти обръщат внимание.

Навремето, пусна няколко теми с аргументи срещу Рават и ако беше спрял до там щеше да е чудесно. Но ти вместо това изтри тези теми с аргументите и 2 години се държиш като неуравновесено дете борейки се с вятърни мелници.

Как ще седнеш на една маса с Хуанджи и Оро като максимум на 5ата минута ще се скараш с тях? Можеш ли 5 минути да си с тях и да говориш с тях за нещо друго извън това, което те обсебило?



Тема Re: Брахман vs. Ошонови [re: Mиpo]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано18.10.07 23:12



Фундаменталната разлика между беседите на Ошо и твоите приказки е, че тези на Ошо са изказвани пред негови ученици, т.е. пред хора които ДОБРОВОЛНО го слушат на тази тема. Примерно, Ошо не ходил е при учениците на Махариши и прочие да ги убеждава колко е лош техния учител. Докато ти, Брахмане, просто мисионерстваш като християнски пастор.


Не е вярно! Фундаменталните разлики са съвсем други. Пропуснал си да ги разбереш защото не си чел това което аз пиша. Но това не е твой недостатък, така че не се притеснявай

Ето някой от наистина фундаменталните разлики между мен и Ошо.

Ошо вярва в:
-прераждания,
-бог там някакъв,
-вярва в непогрешимостта на писанията - не всичките но доста от тях,
-Ошо раздухва мохабети и лъжи с цел да привлича риби на въдицата си (това е похват който се използва далеч по здраво от всички други гуровци които познавам. Все пак Ошо е най умереният в това отношение)
-Ошо разправя приказки от хиляда и една нощ и убеждава в разни мистични и суеверни работи слушателите си
- Ошо не дава на науката първостепенно значение, но я оставя на второ място след някакъв мъгляв мистицизъм на който той самият е последовател

Докато при мен е точно обратното.
Прераждания няма, има само закон за причина и следствие който не се простира там където приказват някой вярващи или ментърджии като Лазарев на Хуанджи!!
Бог няма освен вселената която познаваме и която предстои да познаем
Писанията са пълни с глупости, суеверия и има много което трябва да се отсее и премахне. Може да бъдат и трябва да бъдат коригирани ако искаме да ги използваме за в бъдеще.
Аз не съм се опитвал да лъжа другите хора с цел само и само да привличам публика
Аз мисля че науката трябва да стои отпред всичко останало. Не може да слагаме някаква религия която да води хората за носа. Дори и да е мистицизъм, това е глупаво, неправилно, липса на разум и т.н.

Как ще седнеш на една маса с Хуанджи и Оро като максимум на 5ата минута ще се скараш с тях? Можеш ли 5 минути да си с тях и да говориш с тях за нещо друго извън това, което те обсебило?

Ако си мислиш че целият ми живот се върти само около това да критикувам йога, много се лъжеш. Имам много други интереси, много други неща има които занимават ума ми. За мен йога е начин с който мога да живея по добре. Но с йога не живея! С йога мога да се кефя по добре, но не се кефя с йога.

Това което пиша тук, заедно с критиките срещу разни гурувци не е обсебване а една малка част от моята практика по йога. Предполагам че ти си останал с това впечатление, защото те критикувах на времето и то доста във връзка с ТМците и Махараши Хвърчи Гащи Не знам до колко ги вземаш на сериозно, но предполагам само, че това е причината ти да останеш с подобно впечатление, че аз не правя нищо друго освен да критикувам гурувците от Индия



Тема Re: Брахман vs. Ошонови [re: Бpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано18.10.07 23:20



Ако седнеш на една маса с Оро, не на петата , даже на втората минута ще се скараш с него. Но ако седнеш с мен на една маса, нямаш шанс да се скараме. Ще си говорим за много интересни неща, дори само защото съм любознателен по рождение, а ти имаш какво да кажеш.





Тема Re: Проблемът при Брахман [re: Mиpo]  
Авторdamask (Нерегистриран)
Публикувано19.10.07 00:32



Една поетеса някога ми каза, хубаво пишеш ама го остави два, три дни на тъмно да втаса и виж какви глупости си написал. Жив и здрав Миро, приятелю мой



Проблемът на Брахман е Брахман ( и за да ме разбереш ) виж тук какво четох преди малко в един Йога форум.

Именно:
В случая когато става дума за Върховното Самадхи, тоест нирвикалпа Самадхи, тогава няма никакво осъзнаване защото няма двойственост, няма различаване. Йогинът дори НЕ ЗНАЕ, че се намира в Самадхи.
И като заключение:
Брахман сам по себе си е неизменен, недвойствен. За да стане двойствен той като че ли „заспива” и става множество. Но това „раздвояване” е само фиктивно, само един сън, нещо недействително. В този сън Брахман сънува, че е един йоги, един Буда и т.н. Този Йоги може да „осъзнае” за Брахман. Но този Йоги е един сън, нещо нереално.

Аз ли криво разбрах: В този сън Брахман сънува, че е един йогин а йогинът дори НЕ ЗНАЕ, че се намира в самадхи. Обаче осъзнава че Брахман го сънува?



Чисто и просто:
1. Тук няма нищо многообразно. От смърт към смърт броди онзи, който вижда нещата тук като разнородни.
2. Онзи, който е в покой, живее в Брахман, от когото се излъчва Вселената и в когото тя се стопява.
3. Всичко това е Брахман .
4. Брахман е чист гносист /интуитивно познание в духовното/.
5. Този Аз е Брахман.
6. Това си ти.
7. Аз съм това.
8. Аз съм Брахман.

Адвайта-Веданта:
Самадхи се състои в осъзнаването на факта, че Дживатма е Параматма т.е., че душата и духът са едно и също нещо. Йога означава не осъзнаването на този факт, а средствата, чрез които се стига до това осъзнаване. Отъждествяването на душата с духа и сега е толкова възможно, както и в древните времена. Ала то е възприпятствано от булото на Майа – погледнато през него, духът и душата изглеждат като две различни неща. След като идентичността на духа и душата се дължат на незнание, осъзнаването на този факт може да се постигне само със знание.
Само чрез знание може да се постигне Освобождение. Като средство или умствена дейност, знанието представлява интелектуален процес, чрез който се разграничава ясно какво е Брахман и какво не е. След като правилно се разбере какво е Брахман, умът се концентрира върху него и това продължава до тогава, докато Брахман не завладее трайно и напълно ума и не измести от него всичко останало. Тогава умът се потапя в Брахман, след това идва осъзнаването и разбирането, че аз, човекът, “Аз съм Брахман” /Упанишади/. Идентификацията в днешно време с този Бог също е достъпна, както са го правели хората в древността. Но има някой задължителни неща, които трябва новопосветения в духовното да спазва.
Първото, което трябва да направи ученика, е да задържи както интелектуалната, така и емоционалната дейност. ( В този форум доста емоционален а в другия доста интелектуален )

И тук спирам, защото от всичко казано основното се съдържа в последното изречение.
Само ще добавя, от себе си нещо, защо последното е първо и защо от малките неща се получават големите.

Великият учител Шанкара обучаваше така:
Бог дарява благословията си на поклонника, който се прекланя пред него. Учителят посвещава човека докъде следва да се простира преклонението. Как иначе може да се достигне познанието за Бога, който превъзхожда сетивата? Ако учителят е доволен, всички богове са доволни; ако е недоволен, всички богове са недоволни. Защото учителят се идентифицира с всички богове. Той прониква във всичко с душата си.




Тема Re: Проблемът при Брахман [re: Mиpo]  
Автор damask (непознат )
Публикувано19.10.07 00:43



Печен е иначе

Щом го има и добрият Пастир то има и стадото с овцете, ми кучето което лае никой го не споменава.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.