Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:11 01.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Savet za optika 4x32 ili 6x42нови  
Автор lvo lll (A008)
Публикувано11.01.03 17:17



W men se bori dilemata
kakwa optika da izbera

za pushka CZ452 ZM Varmint 22LR

4x32 ili 6x42

Markata weche q izbrah - Meopta Artenis stykleni leshti, metalna, specialen gaz w neq

cheshka pushka - cheshka optika :)

4x32
po malki gabariti
po dobre fokusira na blizki ratoqniq
na 150m nqma da se wizda dobre

6x42
golemi gabariti no po dobre se wizda na 100 - 150 m s neq
wchera mi kazaha che trudno se fokusirano na blizki raztoqniq

az kato se zamislq shte strelqm na 50 - 100m
po golemi strelbishta mai nqma

i poneze nqmam opit s optiki
ako nqkoi ima neka spodeli opita si
za da mi pomogne w izbora



Тема Re: Savet za optika 4x32 ili 6x42нови [re: lvo lll]  
Автор GSG_9 ((...))
Публикувано11.01.03 20:10



Първо честито за CZто дано да си доволен пробва ли го без оптика, разкажи нещо.
За да се даде по точен съвет за оптиката трябва да кажеш за какаво ще я използваш.
Като фирма смятам че си се ориентирал доста добре но меопта предлагат оптика Артемис 2000 1,5-6\42 вярно че е малко по голяма (и скъпа - около 800 лв.) обаче ще си подготвен еднакво добре и за блиски и за истрели на средна дистанция.
Избрал си много добра карабина може да погледнеш какво пишат от Guns&Ammo за нея





Тема Re: Savet za optika 4x32 ili 6x42нови [re: lvo lll]  
Автор Hunter (човеколюбец:))
Публикувано13.01.03 10:56



Ами ти почти си решил дилемата - за стрелба /прецизна/ с 22 lr на повече от 100-150 метра не може да се говори - при всички случаи точността на прицелването дори с 4х32 ще е по-голяма от разсейването на попаденията. Така, че 4х32 е напълно достатъчна. Това, което би ти било реално от полза е например регулировъчния винт за вертикалните поправки да е без капачка, с външен нониус за бързи корекции за различните дистанции, но за съжаление Meopta не предлага такива. Моите предпочитания към конфигурацията на мерните нишки е 8, 8А или З-plex по техните означения. Далекомерната скала, която предлагат като опция не би била излишна - само не зная дали тук, в БГ се предлага.
Взе ли пушката вече? Да не забравиш, че се очакват публикации на подробни резултати от стрелбите - дистанции в метри, групираност в милиметри и т.н.!

Loving both your neighbour and guns is not incompatibility.
God bless You and safe shooting!


Тема Re: Savet za optika 4x32 ili 6x42нови [re: GSG_9]  
Автор lvo lll (A008)
Публикувано13.01.03 14:08



Ne sym si q wzel oshte pushkata
trqbwa da ida da si wzema podpechatano i podpisanoto razreshitelno
inache pushkata e kaparirana i stoi w magazina

samo wednyz sym strelql s pushkata na Ivan ABC,
toi skoro e hodil pak da strelq
i mi kaza che sled nqkolko iztrela imalo samo dupka ot 7mm t.e. kurshimite sa wlizali dupka w dipka na 50m

shte q wida rqzi optika koq to se regulira
moze da mi haresa

mersi za syweta :)



Тема Re: Savet za optika 4x32 ili 6x42нови [re: Hunter]  
Автор lvo lll (A008)
Публикувано13.01.03 14:19



mersi za otgowora

ako mozesh da mi predlozish po dobra otpika koqto da moze da se regulira

pushkata struwa okolo 700lv
gledam optikata i stoikata da e tam nqkyde
ne mi se dawat 1000$ za optika za pushka 350$

a za stoikata mi predlagat dwa warianta
s cqla peta - no imalo wyzmoznost da zakachi gilzata i da padne wytre w patronnika i da se poluchi zasechka

ili s wde peti

proizwoditel, maistor, marka za stoika - ako mozesh da mi pomognesh sys sawet shte e dobre za men


Pushkata mi e bez merni pribori, taka che stoikata trqbwalo da byde niska

sys sigurnost shte ima rezultati - skanirani i to
ot nadstrelkata s Ivan ABC

samo moga da kaza che na 70m skysah dwe wyzenca na koito wisqha shisheta i edin pyt raklatih edno ot 5 iztrela s optika Meopta Artenis 4x32

Ivan ABC moze da potwyrdi - s patroni Remington Thanderbold i ot togawa mnogo se zapalih i e wypros na wreme



Тема Re: Savet za optika 4x32 ili 6x42нови [re: lvo lll]  
Автор Hunter (човеколюбец:))
Публикувано13.01.03 16:08



Хубавото на MEOPTA ARTEMIS е, че е със стоманен корпус и детайли. Когато се търсят максимални резултати от системата 'оръжие-стойка-оптика' задължително условие е те да са изработени от материали /метали/ с еднакъв коефициент на температурно разширение за да се избегнат статичните напрежения в резултат на температурните колебания . Така, че ако стойката ти е с цяла пета, задължително я търси от стомана. Ако е от две части, тогава няма значение, може и да са от алуминий. По-скъпия и по-удачен за мен вариант е с цяла пета, и байонетна сглобка, тъй като ще ти позволи поставяне и махане на оптиката без допълнително прострелване. Не мога да кажа нищо за възможността за закачане на гилзата, но нали пушката е еднозарядна и за спортни цели, така, че терминът 'засечка' тука не е много оправдан.
Не мога да ти препоръчам нещо конкретно като производител, не ми се е налагало скоро да обикалям по този повод магазините, но ако се предлага нещо марково то ще е доста 'солено' като цена, въпросът е комплексен. Ако нещо закъсаш в търсенето ще ти кажа един майстор, чиято стойка с цяла пета съм виждал и беше изпипана и читаво направена, но не искам да му правя публична реклама, защото последния път, когато ходих при него нещо май много пари ми взе за недотам старателно свършена работа, та съм му ядосан .
Относно регулирането на вертикалните поправки, комай това, което реално съм срещал по магазините в БГ, беше някаква модификация на стандартната оптика за СВД, но за твоя случай не подхожда, пък и руска изработка след демокрацията, кой я знае какво са 'сделали' .

Loving both your neighbour and guns is not incompatibility.
God bless You and safe shooting!


Тема Re: Savet za optika 4x32 ili 6x42нови [re: lvo lll]  
Автор Borislav (анти)
Публикувано13.01.03 16:20



"a za stoikata mi predlagat dwa warianta
s cqla peta - no imalo wyzmoznost da zakachi gilzata i da padne wytre w patronnika i da se poluchi zasechka "
Pushkata bi triabvalo da ima shlits za zakrepvane na stoika. Shirochinata na shlitsa e okolo 10mm. Stoikite za .22 v USA sa okolo 10 dolara za 25mm diametar na optikata (1 inch), kato stoikata e vgradena kam prqsten za optikata.
Kolko struva tova v BG ? Mnogo e stranno, che "maistor" gi pravi tezi raboti, kogato fabrichnite sa s mnogo po-dobro kachestvo.



Тема Re: Savet za optika 4x32 ili 6x42нови [re: Borislav]  
Автор lvo lll (A008)
Публикувано13.01.03 18:36



tuka ne e USA :)

citiram Goro ot Haskowo - sobstwenik na oryzeen magazin i edno ot nai golenite otkriti strelbishta

BG stoika ot stomana s dwe peti - 50-60lv (ot nqkakwa malka firmichka - pochti zanaqtchiiska) izrabotwali gi mnogo precizno - preporycha mi gi, shte pitam za ime i shte pisha

cheshka stoika nad 100lv no mnogo po losha izrabotka ot prednata

Iosarian - i toi mi kaza che shte me prati pri maistor koito izrabotwal mnogo precizno optikite - cena ne mi kaza



Тема Re: relsichka ...нови [re: Borislav]  
Автор lvo lll (A008)
Публикувано13.01.03 18:39



da ima edna postawka
neshto kato relsichka e

razdelena na dwe chasti
po sredata e otwora na zatwora

CZ 452 ZKM Varmint nqma merni pribori
samo za optika e



Тема Re: Savet za optika 4x32 ili 6x42нови [re: Hunter]  
Автор lvo lll (A008)
Публикувано13.01.03 19:03



towa mi haresa :)
максимални резултати от системата 'оръжие-стойка-оптика'

imenno towa shte tyrsq

zashto nqma znachenie ako e s dwe peti kakyw material shte e ?

moqta pushka shte e bez merni pribori - samo s optika
ta se chuda za kakwo shte mi e da q swalam optikata?
zaradi prenasqneto li ?

prosti mi za nekompetentnosta :) wse oshte

ej dobre che go ima toq klub
tolkowa mnogo neshta moze da nauchi chowek
predi da si dade parichkite




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.