Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:08 02.05.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ниско налягане на маслото на Фронтера  
Автор slavtor (непознат )
Публикувано04.01.11 12:22



Здравейте!
Имам следния проблем с Фронтера 2.0i 8V
Понеже ми надуваше маркучите и губеше антифриз я оставих в сервиз.
Там ми смениха гарнитура на главата и я шлайфаха.
Вече не надува и не губи антифриз, но на уреда за налягане на маслото ми отчита много по-ниски стойности - на студен двигател вдига малко над средата при условие, че преди това отиваше на максимум,
Лошото е, че се чува и тракане - според майсторите от хидравличните повдигачи. А преди ремонта двигателя беше много тих.
Някакви идеи? Може ли да е от неотговаряща гарнитура на главата (понеже има два вида за този двигател) при условие, че датчика за налягането не е на главата, а на блока?



Тема Re: Ниско налягане на маслото на Фронтеранови [re: slavtor]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано04.01.11 12:42



На маслената помпа има клапан, който обикновено се състои от съчма и пружина. Предназначинието му е да регулира налягането на маслото в маслената магистрала.
Работи като предпазен клапан. А именно при много високо налягане отваря и обуславя връзка между изхода и входа на маслената помпа.
Ако поради някаква причина тази съчма заседне в отворено положение, то помпата не може да развие необходимото налягане.
Много вероятно е при ремонта да е проникнало външно тяло в маслената магистрала и да е блокирало този клапан в отворено положение.

А може да е и от поставянето на неподходящата за твоя двигател гарнитура. Ако в новата гарнитура липсва отвор през който нормално маслото стига до главата, ефектът ще е такъв какавто го описваш.

Моят съвет е да не караш колата докато не го оправиш. Може да се получат големи поразии.

Успех!

Редактирано от ecotronic на 04.01.11 12:48.



Тема Re: Ниско налягане на маслото на Фронтеранови [re: ecotronic]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано04.01.11 17:02



Прав е колегата, трябва да се разпробие по - голям отвор на гарнитурата за подаваното количество масло към разпределителния вал и хидр. повдигачи.
Провери на запален двигател и отвита капачка на капака на клапаните дали пръска масло навън.



Тема Re: Ниско налягане на маслото на Фронтеранови [re: Tarbox]  
Автор slavtor (непознат )
Публикувано04.01.11 19:31



При отворена капачка на загрял мотор пръска масло, на студен - не.
Според мен, ако отвора на гарнитурата е по-голям от нормалния, точно тогава уреда трябва да отчита по-ниско налягане, тъй като датчика на този уред не е на главата а на блока, т.е. под гарнитурата. И обратно - ако отвора е по-малък, ще се образува по-високо налягане.
Така е според мен, но може и да греша, незнам - точно затова се допитвам и до вас.



Тема Re: Ниско налягане на маслото на Фронтеранови [re: slavtor]  
Автор filidor ()
Публикувано04.01.11 20:23



Възможно е да е комбинация от двата варианта - недобре почистена глава след шлайфа и несъответстваща гарнитура.
Повдигачите и при загрял двигател ли чукат?



Тема Re: Ниско налягане на маслото на Фронтеранови [re: filidor]  
Автор slavtor (непознат )
Публикувано04.01.11 21:14



Чукат и при загрял двигател, само че с много по-тънък звук.
На студен двигател се чува много по-силно, направо като тропане, а като загрее поутихва и се чува като цъкане на клапани.

Редактирано от slavtor на 04.01.11 22:09.



Тема Re: Ниско налягане на маслото на Фронтеранови [re: slavtor]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано05.01.11 09:06



Колега,

на тоя двигател помпата не е ли външна с отделен кратер? Щото ако е така (не съм 100% сигурен), то сваляне и профилактика трябва да са фасулска работа, а тук само могат да се градят хипотези.

Във всеки случай на 2.3 дизеловия мотор е външна помпата, и на мен ми направи такава подобна мизерия като на теб. Оказа се стар ладов проблем - износени шлици на едното зъбно колело на помпата. Но в моя случай отворих помпата веднага, та износването беше още на степен ту закачат последните издихания шлици, ту не. Дали и при теб ще е така - един дявол знае. Вероятно ще ни кажеш по-късно.

Успех



Тема Re: Ниско налягане на маслото на Фронтеранови [re: VladoR]  
Автор slavtor (непознат )
Публикувано05.01.11 10:28



Помпата е вътрешна, а гадното е , че за да се свали картера трябва да се откачи мотора, защото под него минава греда. А клапана на помпата го проверихме - не е блокирал и е чист. Измерихме и налягането на помпата - на 900об. при загрял мотор 1,5 атм, а на студен 4,5 атм , така че помпата май отпада като причина за проблемите.



Тема Re: Ниско налягане на маслото на Фронтеранови [re: slavtor]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано05.01.11 11:11



Когато сменяхте гарнитурата на главата сваляхте ли двигателя? След това сменяхте ли маслото? Мерихте ли масленото налягане при по-високи обороти? Клапанът на помпата трябва да ограничава налягането на маслото при загрял двигател на около 3,5 атм. Така че при по-високи обороти (примерно 3000) налягането трябва да е там някъде.



Тема Re: Ниско налягане на маслото на Фронтеранови [re: slavtor]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано05.01.11 11:38



Ммммм дааа, тогава ще се повторя, че тук ще си останем само на ниво хипотези, а случаят не прилична на стандартен. Виждал съм ниско налягане на масло заради откачен смукател на вътрешна помпа, но това не обяснява високото нялягане.

Във всеки случай този мотор е доста стар, май се слага 1:1 и на Омега А, в най-лошия случай на първите Омега Б. Защо не погледнеш какво струва един такъв мотор въобще като цяло. Е, лошото е, че пак ще има вадене на мотор от коша, та ... ще има върху какво да размишляваш - твоя мотор по описание май е влязъл в неприятна серия ...

Все пак успех ... по какъвто и да било начин






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.