Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:30 17.05.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ниско налягане на маслото на Фронтеранови [re: VladoR]  
Автор slavtor (непознат )
Публикувано05.01.11 19:39



За необорудван двигател ми искат 400лв., а за оборудван 700лв.
Въпросният двигател в момента е на джип в движение, така че може да се пробва. Вече го обмислям като вариант.



Тема Re: Ниско налягане на маслото на Фронтеранови [re: slavtor]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано05.01.11 21:27



Гледай сега моята логика:
Щом не е тракала докато свалят главата - значи причината е в главата, а не в налягането на маслото.

Щом са правили шлайф на главата - значи са свалили клапаните. Щом са свалили клапаните - значи са ги пасвали.

И не са измили/сменили хидравличните повдигачи.

Да ама при пасването се получава изместване на работното положение на клапаните и от там промяна на положението на хидравличните повдигачи. А може и да са ги разместили от местата им.

Та най-вероятно си за промиване/почистване на хидравлични повдигачи, а най-добре ги смени всичките 8 бр.

Ти обърна ли внимание с какво масло си с момента и с какво си бил преди да правят главата ако са го сменили в сервиза?


Редактирано от imitev на 05.01.11 21:28.



Тема Re: Ниско налягане на маслото на Фронтеранови [re: imitev]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано06.01.11 09:09



Това е така, ама тук случаят е малко по-особен: тоя мотор дали си знае километрите, не е много ясно, пък и да е ясно, това 2.0 8V на тая Фронтера бая трбва да се е помъчило. Та мисълта ми е, че когато общото износване понапредне, вече системата става доста многовариантна и изникват от нищото и доста не особено лесно предугадими мизерии. Примерно когато ми се случи на мен мизерията с помпата започнаха да се чуват едни бая "сърцераздирателни" звуци от мотора. Слава богу, явно съм чувал приплъзването на остатъците от шлици във водимото зъбно колело на помпата. Ама сега ми е лесно да го предположа, щото след ремонта на помпата всички звуци изчезнаха в миг, ама тогава (преди ремонта) няма да ти казвам какви черни мисли ми минаваха през главата.

Та мисълта ми е - може и да си прав, а може и да е просто съвпадение на моментите. Бих се доверил на логиката ти в по-голяма степен ако случаят беше комбинация от по-леко купе с не най-малкия възможен мотор и по възможност не на преклонна възраст.

Той колегата предполагам, че ще ни каже, като "изтегли тиража" :)

Поздрави

В.



Тема Re: Ниско налягане на маслото на Фронтеранови [re: imitev]  
Автор slavtor (непознат )
Публикувано06.01.11 09:12



Два пъти сменях маслото след ремонта, да не би да е от маслото.
Никакъв ефект.
Има някакви добавки за масло за хидравлични повдигачи, и за увеличаване на налягането. Дали да не опитам и стях?



Тема Re: Ниско налягане на маслото на Фронтеранови [re: slavtor]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано06.01.11 09:26



Абе карай си - като се осере мотора ще си вземеш друг.

Ти си дал повече пари за масла и майстори, отколкото струва двигателя.

Тези майстори дето го слушаха казаха ли че звука от повдигачите не е нормален?

Тези дето го правиха казаха ли какво са ремонтирали по главата?

Тук има да си пишем до догодина хипотези.




Тема Re: Ниско налягане на маслото на Фронтеранови [re: imitev]  
Автор slavtor (непознат )
Публикувано06.01.11 09:50



Майстора, който смени гарнитурата и шлайфа главата е на мнение, че от прегряване се е свило някое бутало и затова на студен мотор има по-силно чукане и като загрее позатихва малко.На мен ми прилича на клапани. Е да ама от толкова ремонти и хипотези си прав, че само се набутвам излишно.



Тема Re: Ниско налягане на маслото на Фронтеранови [re: slavtor]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано06.01.11 10:45



Хипотези всякакви.

В предишните си постове казваш, че масленото налягане след ремонта е паднало след въпросния ремонт. Ако си сигурен че е така то всичките размишления трябва да се насочат в тази посока и да се изясни причината за това.
А иначе при нормално маслено налягане повдигачите могат да станат причина за чукане ако при свалянето им е проникнал въздух в тях. И да допуснем че са разменени местата им и някъде е сложен повдигач, който е по-събран от нормалното, то при положение, че няма въздух в него и при положение, че масленото налягане е нормално, то този луфт се обира когато двигателят заработи.
При положение, че датчикът мери налягането в маслената магистрала на нивото на блока, това с липсващ или по-малък отвор в новата гарнитура отпада като възможна причина.
Ако допуснем, че дебитът на помпата не се е променил по някаква причина след ремонта(попадане на боклуци или заяждане на предпазния клапан на помпата), то следва да се мисли за увеличена хлабина в главата (в лагерувашите опори на разпределителния вал или в гнездата на повдигачите).

Ако не си сигурен за това с масленото налягане, следва да направиш това, което Митев ти препоръчва - или да смениш повдигачите или да направиш профилактика на старите.

Редактирано от ecotronic на 06.01.11 10:51.



Тема Re: Ниско налягане на маслото на Фронтеранови [re: ecotronic]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано06.01.11 11:24



При положение, че няма да си го прави сам (т.е. ще плаща не само части, но и труд), аз не бих се навил да наливам повече пари в тоя мотор. С налягането на маслото има нещо тотално сбъркано, и понеже очевидно везните се накланят към нещо не особено стандартно, я се открие, я не с разумен финансов ресурс.

Иначе за повдигачите съм 100% на същото мнение. Ама и тук все изхождаме от стандартното положение, че са затворени същите повдигачи, с които е бил моторът преди да се отвори. Ами ако не е така? Но както и да е, основното си остава странното повдение на налягането на маслото.



Тема Re: Ниско налягане на маслото на Фронтеранови [re: VladoR]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано06.01.11 11:35



Съгласен съм теб относно безсмисленото наливане на пари, но ако възникне проблем, след извършен ремонт а човекът си е платил и очаква ремонтът да е качествен - то нещата трябва да се изяснят. Защото аман от "майстори", които вместо да изпишат вежди, вадят очи.
Освен това каква е гаранцията че като решиш да си решиш проблема кардинално като смениш мотора, няма да се нахендриш на по-голям барутарник от твоя и така да продължиш с набутването?



Тема Re: Ниско налягане на маслото на Фронтеранови [re: ecotronic]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано06.01.11 20:20



Защото може да си купиш мотор на старо с гаранция примерно 3 месеца.

Освен това може да е от работеща кола и да го покараш преди да го купиш.

Варианти всякакви.

Но ако чукането е от повдигачи и клапани - това е добре - значи има луфт. Да си чукат.





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.