Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:39 17.05.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема термостат  
Авторzafira (Нерегистриран)
Публикувано29.12.10 15:32



здравейте,имам съмниние,че термостата на зафирата ми 1,8 бензинова 116к,с 2000г двигатела беше нещо Х18ХЕ1 -е останал в отворено положение и колата загрява бавничко ,иначе парно си има . Та след ровичкане в нета открих ,че въпросното термостатче струва 100ачка ,не че не съм си направил сметка като я купувах колата ,че всеки датчик и пр е по100-150лв ,даже съм се подготвил .НО споделете дали има по безболезнен вариант за ремонт или взаимозамяна от друг опелски термостат.Питам ,щото у мен се прокрадва мисълта ,че даже и да го сменя с нов ,да не се налага след 2-3 мес пак нов,нали ме разбирате ,закакво става дума? благодаря на отзовалите се предварително! А и дали смяната на въпросното нещо е свързано и с няква профилактика примерно?



Тема Re: термостатнови [re: zafira]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано29.12.10 16:48



Няма взаимозаменяемост, но и термостата ти има заместители.

Препоръчвам ти Behr.

Добре че поне се сменя лесно!

А термостата си личи че е останал отворен, когато ако караш извънградско повече от 20-30 км не може да достигне работна температура...




Тема Re: термостатнови [re: zafira]  
Автор filidor ()
Публикувано29.12.10 20:27



Сега стана студено и е нормално колата да загрява по-бавно.На моята баракуда и трябват 5-7км. да отвори термостата и още толкова да почне да духа наистина горещо. Обърни внимание на стрелката на охл. течност. Трябва да подмине 90гр. и като отвори термостата да се върне малко.



Тема Re: термостатнови [re: filidor]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано29.12.10 20:32



Нещо не ти е в ред ако не с термостата,то теммпературен датчик или стъпково моторче.Са верно е по-студено,но компа компенсира с по-високи обороти на празен ход и за 5 км парното трее ти духа на макс.



Тема Re: термостатнови [re: Gocho]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано30.12.10 01:22



Абе то трябва, но на новите опели не е баш така.

Когато кадета ми е в работна температура, астра Гто едва е в синьото.




Тема Re: термостатнови [re: zafira]  
Авторzafira (Нерегистриран)
Публикувано30.12.10 10:12



нека да допълня , че 90 градуса не достига .При градско каране 15-25км стрелката достига до 80гр а при включено парно пада малко може би към 70-75. Ще премерим на компютър колко градуса е двигателя и дали съответсва на показанието на стрелката ,да не би датчика температурния да отчита друго и ще пристъпим към смяна . Между другото ,открих че,термостат от фронтера C20NE незнам какъв е тоз двигател става като се пилне оста му с 0,5 мм и струва 20лв , струва си да се провери .Обаче на зафирата май са в някво тяло ,което е като капсуловано и незнам как ще поставя там термостат? затова ги продават с това тяло и са 90-100лв термостатите на зафирите.



Тема Re: термостатнови [re: imitev]  
Автор Aлoпeция (Toтaлиc)
Публикувано30.12.10 10:17



Май има голямо значение колко се обдухва мотора през отворите на решетките отпред. Например има предни брони със и без решетка, и очевидно тези със решетка допускат да се обдухва с насрещен леден въздух блока и картера - нормално да загряват по-бавно. Друго, което според мен има значение, е поведението на водача - има хора, които веднага щом запалят, врътват парното на максимално топло и на максимално духане. Така радиаторчето е постоянно обдухвано от студена струя и загрява супер бавно - хем мръзнеш дълго, хем гориш повече. Аз обикновено като запаля държа врътката на студено и давам на топло чак като мръдне стрелката.



Тема Re: термостатнови [re: imitev]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано30.12.10 11:09



При мен (C20NE) по незнайни причини когато температурата се вдигне и наближи стойността при която включва вентилатора на радиатора, циркулацията през радиаторчето на парното спира и парно - таратанци. Лошото е че като работи намясто когато въпросния вентилатор изключи, температурата не може да падне под стойността при която циркулацията се възстановява. И така ако караш по задръстванията си мръзнеш като куче.

Редактирано от ecotronic на 30.12.10 11:11.



Тема Re: термостатнови [re: ecotronic]  
Автор filidor ()
Публикувано30.12.10 18:16



Да не прави тапа някъде?



Тема Re: термостатнови [re: filidor]  
Авторrealtree (Нерегистриран)
Публикувано31.12.10 16:10



Колега, не видях в описанието да си направил проверка на термостата.
Пипни маркуча към радиатора 3-4 минути след като си запалил студен двигател, но го пипни близо до радиатора. Ако е топъл значи термостата не е бил затворил. Ако не е топъл е възможно проблема да е в датчика, който е отстрани на термостата и е свързан към стрелката на таблото. До преди месец имах Вектра със същия двигател и се появи точно този проблем. На таблото температурата се показваше с около 10-12 градуса по-ниска от реалната. Датчика струва около 10 лева. Термостата го бях сменил преди 3 години комплект с датчиците, марка Behr.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.