Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:02 22.05.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Неща, които за които газаджиите мълчатнови [re: filidor]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано21.08.10 21:01



Няма нищо смайващо-комбионацията от по-бавното горене на газта,несметнатия за нея ъгъл и недобрата смес дигат температурата на мотора и тва е основната причина за по-бързото износване,а не газта като гориво както смятат някои бензинови фанатици какъвто виждаш,че не съм. Някоя колица проектирана за газ със съответния газов инжекцион и софтуер ги няма тия недъзи.



Тема Re: Перспективинови [re: Becko]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано21.08.10 21:03



Утре ми махат гипса и отлепвам към морето





Тема Re: Перспективинови [re: Gocho]  
Автор filidor ()
Публикувано22.08.10 21:06



Приятно изкарване !


Аз заминавам към Родопите .



Тема Re: Неща, които за които газаджиите мълчатнови [re: imitev]  
Авторyy (Нерегистриран)
Публикувано22.08.10 23:43



Това, че газта гори по-бавно от бензина е значителен плюс за нискооборотни мотори за каквито говорим. Предполагам ви звучи абсурдно, но утре ще потърся една статия по въпроса с формули даже, която четох преди време, ще преведа главните работи и ще ги постна.



Тема ето я статиятанови [re: yy]  
Авторyy (Нерегистриран)
Публикувано23.08.10 00:10



на английски.
С няколко думи, бързогорящите горива изгарят още близо до горна мъртва точка, където силата предаванана коляновия вал се умножава по синус от малък ъгъл. При по-бавногорящи горива, максимална температура се получава, чак когато коляновият вал се завърти на ъгъл по-близък до 90 градуса и предаваната сила се умножава с коефициент по-близък до 1. Това обяснява по-голямата тяга на газ при ниски обороти. Естествено това води и до преминаване на газове с по-висока температура през изходните клапани ( имат по-малко време да изстинат ). Ако тези клапани са изстискани до последно, като например при някои японски коли, прегарят. Но явно старите опели имат достатъчен резерв и примерно 300 градуса отгоре, както практиката е показала въобще не им се отрязяват на дълголетието. На старата ми кола 160000+ км, на новата дотук 35000.



Тема Re: ето я статиятанови [re: yy]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано23.08.10 00:16



Колега това са неверни неща.

Я си карай на бензинец.

Я виж гочо - счупи гипса и замина на море - за какво му е икономия на 18 годишната бангия?

Ние с икономиите да бачкаме, че да има пари за газаджии!




Тема Re: Перспективинови [re: filidor]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано24.08.10 18:27



Бай ....., само едно аз не мога да разбера..за какво се бориш..и имаш ли въобще някакви практически наблюдения върху обикновенното агу, агу с ламбда контрол и ГИ...
И аз съм привърженик на ГИ, ама има едни настроения в средите че цената на един Ги не може да падне под 1200-1300лв....а аз не смятам така.
Ти наясно ли си че 99% от монтираните ГИ нямат ТАП!!!?
Разполагам с два броя опели с еднакви двигатели само дето единият е комби а другият е двувратка с ГИ..комбито е с обикновенна газова с плочка...Когато ми монтираха ГИто ми даде разход в Сф 14 при каране основно късно вечер с около 60км/ч, от там се започна едно ходене по мъките да си намеря кабел за връзка с компа защото видиш ли политиката на фирмата е да не го дава...та след доста зайгравка със софта ма Гито докарах разхода до..и аз не знам..къде 12 ще да е!
Другата кочина е комби, единственото което се усеша е сравнително по мудна работа в ниски обороти и разлика в разхода около половин литър!
За сметка на това тази с обикновената агу мога да я карам по магистралата спокойно със 140-150 - ако реша, докато тази с ГИто е супер спънат кон!!!
Последно - ходил съм на газ анализатор и съм виждал с очите си как обикновена лада с АГУ има нива на въглероден окис под тези на бензинов автомобил на 5г...какво повече искаш като екология.
Иначе разбирам накъде биеш и си принципно прав...ама разликата далеч не е такава каквато ти се иска.....като чели ти се иска да се самоубедиш да си караш на бензин.
И съвсем последно - на газаджиите или не им се работи или им е дошло до гуша от физици-теоретици..газаджиите обожават да слагат ГИ, защото взимат кита на 450лв, бутилка с сонда за още 100 и ти взимат 1000лв за крайна цена монтаж ГИ - с две думи..дай им на тях ГИ да слагат!

Редактирано от PRlNCEZANDOR на 24.08.10 18:29.



Тема Re: Перспективинови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор ecotronic (новак)
Публикувано25.08.10 14:54



Между другото ако човек малко от малко отбира от техника може да си спретне газов инжекцион и за около 500 лв.
За целта трябва да си купи само рейката с инжекторите и управлението, което излиза там някъде.
Всеки стандартен изпарител може лесно да се приспособи за работа с ГИ.



Тема Re: Перспективинови [re: ecotronic]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано25.08.10 17:53



Прав си, ама няма особен смисъл да го спретва защото готов кит ГИ с комп, рейка, изпарител, кабели, мап сензор и т.н само без бутилка зарядно и тръби си струва между 450 и 550лв.с изключение на топ марките където не знам каква е цената.
Дане говорим че да си монтираш сам ГИто си е едно успокояващо удоволствие - стига да имаш време.
Та с две думи - ако си ентусиаст за 500лв ще си монтираш Ги





Тема Re: Перспективи [re: PRlNCEZANDOR]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано27.08.10 00:13



Широката специализация води до тясна оглупвация.Колко са тия дет могат сами да си монтират ГИ?Ае монтажа го заеби да кажен не е толкова сложен.Ами програмацията и синхронизацията с компа на колата?Па ти с тия знания зимаш един билет за самолета и изкарваш 20-30 пъти повече пара в някоя друга държава






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.