Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:55 21.05.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: аз пак не разбрахнови [re: jav]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано26.10.10 14:54



Е айде сега чак пък по замърсяващи......
Гледал съм лада с газ на газанализатор - надали е била с газов инжекцион

....та нивата на СО бяха около 0,2-0,4 на празен ход...това разбира се с обикновенна АГУ.
За сравнение нивата на СО за опел корса 1.0 са около 0,5-1..!..на бензин де..


Редактирано от PRlNCEZANDOR на 26.10.10 14:56.



Тема Re: аз пак не разбрахнови [re: PRlNCEZANDOR]  
Авторjav (Нерегистриран)
Публикувано26.10.10 16:40



имах предвид за серните съединения



Тема Re: аз пак не разбрахнови [re: jav]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано26.10.10 21:15



Значи преди да сложа метановата уредба, по прочетох това-онова за недостатъците и още тогава се съгласих с тях. Нито е толкова черно, нито е много розово и какво от това, аз доволен от ЛИЧНИЯТ МИ ИЗБОР. Също мисля следващата ми кола да е на газ. Бензина е толкова ясно, че ще се смени с друго гориво, че няма накъде, въпрос на време е. Въпросът е че в нашето време най-удачния избор за масовият потребител с над 5К км/год е метан, над 10К км/год. е газ. Над 20К е нафтата - по добре от пропан бутан, според мен бензина ще се изравни с това да се возиш с такси, вместо лична кола (със всичките и такси) и ще стане рядкост за хората изминаващи под 5К км/год. Тук сме в опел форум, Гочо като е толкова опасен метана, защо голями производители като GM (и не само) правят коли с фабричен метан/пропан-бутан? Защо не ги осъдиш примерно? Пиши им мейли че не са прави!



Тема Re: аз пак не разбрахнови [re: jav]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано26.10.10 21:36



Моята кола е друга бира -гледана,глезена и има малко общо с оригинала.Киселинните дъждове не са от колите ,а от тецовете -колите замърсяват предимно с въглеродни оксиди и диоксиди.





Тема Re: аз пак не разбрахнови [re: Astra1.8iGT]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано26.10.10 21:44



Виж сега-че е опасна газта-опасна е.Схранява се под налягане,особенно метана.Има разлика от небето до земята от фабрична колка на газ и преправяна.Това за под 5-те к са глупости,съшо и за това,че в близките 100 години бензина ще свърши.Находищата на газ са по-малко от тия на нефт,а и газа се ползва за промишлени и битовинужди.Пропан-бутана също е дериват на невта и като свърши бензина ще свърши и той ,но тва няма да е в този живот както се казва.Аз лично метан няма да сложа по следните причини:
1.Утежнява ми колата
2.Опасаен е с ва гигантско налягане
3.Няма метан-станция наблизо
4.Спъва ми мотора



Тема Re: аз пак не разбрахнови [re: jav]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано26.10.10 21:47



Петруно пиле шарено серните съединения са патент на тецовете и на парните инсталации с кюмюр.Както и в известна степен на нафтата -при бензина специално наред с въглеродния оксид (който се замерва) са азотните окиси.



Тема Re: аз пак не разбрахнови [re: PRlNCEZANDOR]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано26.10.10 21:50



Стига па ти с тая лада бе.На всяка кола може да се обведни сместта на празен ход и да влезе в норма.Проблема на плочката е,че като караш понякога си с обогатена смес и тогавая не само цо-то скача ами направо пропан бутан си излиза от аспуха и то така,че смърди.Много са редки случаите газифицирана кола да не смърди на газ.



Тема Re: аз пак не разбрахнови [re: Gocho]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано26.10.10 23:16



И двете ми коли никога не са "смърдяли" на газ, въпреки че газ анализатор не са виждали близките 10 години.

Методът за настройка нямам желание да го споделям с теб.




Тема Re: аз пак не разбрахнови [re: Gocho]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано27.10.10 10:23



Абе те основните неща който замърсяват са едни дето им викат "въглеводороди"..ама малко хора им знаят формулата

....има ги и при бензин и при газ..ъъ предполагам че на газ са по-малко...
Иначе по списанията ни занимават с грамове СО2 на километър.....истината е че това не е чак толкова миродаван фактор - струва ми се..
A, по принцип не мога да не призная че си прав че има кочини на който им излиза чиста газица от ауспуха, но това се дължи на факта че доста хора искат хем да карат на газ, хем да им върви перфектно хем ако може газовата да им струва 100лв...
Според мен достатъчно е на една ладичка дори да се пипне предварението за да се достигне много по-добра степен на изгаряне на горивото и съответно чиста аз да не излиза през ауспиха..да не говорим че в днешно време вече газовите уредби се развиват..стават по-добри

Редактирано от PRlNCEZANDOR на 27.10.10 10:33.



Тема Re: аз пак не разбрахнови [re: imitev]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано27.10.10 17:09



Метода ти не ме интересува-както казаха и по-долу мизерията и бай-ганювщината кара хората да си слагат газ,но после искат и да върви -обогатяват и опа-пропан-бутан в атмосферата.Между другото той не смърди,но в рафинерията му слагат миризливка та да се усещат течове - явно щот е много безопасен






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.