Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:49 30.04.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Астра Класик 1.7 CDTI/80к.с. Vs. Тойота корола D4Dнови  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 16:32



Привет колеги.

Интересувам се от впечатление ако карате нова астра класик дизел 1.7 CDTI 80 коня. Като цялостно впечатление за автомобила - набиране, реален разход, става ли да се кара с биодизел без последствия.
След проучване установих че срещу още 5 000 лева може да се закупи Toyota Corolla D4D 90 коня. Като бях в магазините и след като постоях в купетата на двата автомобила, в Тойота ми остана усещане за по-качествен интериор.

Ще се радвам ако мненията са на хора с личен опит а не на "чели или чули"



Тема Re: Астра Класик 1.7 CDTI/80к.с. Vs. Тойота корола D4D [re: Жopo]  
Автор Stevek ()
Публикувано13.06.06 21:43



Ами май няма никои който да си е купил и двете и да каже ...



По добре виж 1.9 CDTI ...



Тема Re: Астра Класик 1.7 CDTI/80к.с. Vs. Тойота корола D4Dнови [re: Stevek]  
Автор a_mann (ценител на OPEL)
Публикувано13.06.06 22:08



Aз изказвам скромно мнение (май и се повтарям), ама тук едва ли са много хората с опит с такива коли, нас тук ни тормозят ръжди, тенекии, и тем подобни, а и некои каручки струват целите по 5000 лв. .......

Не искам да обидя никой, ама....така си е

П.П. Пък и в този точно форум кой ще вземе да хвали тойота за сметка на ОПЕЛ



Тема Re: Астра Класик 1.7 CDTI/80к.с. Vs. Тойота корола D4Dнови [re: a_mann]  
Авторxapи (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 09:30



ако става въпрос за Астра Г по добре вземи тойотата, но ако Астрата е последния модел няма никакво сравнение. Моя колежка кара Астра Г 1.7дти и казва, че мотора не бил достатъчно пъргав но ти все пак си се спрял на цдти и сигурно ще е по-добре.



Тема Re: Астра Класик 1.7 CDTI/80к.с. Vs. Тойота корола D4Dнови [re: Жopo]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 11:59



Имам дизелова Астра 95' и съм доволен. Върви и с биодизел доста добре. Честно казано ако сега тръгна да купувам и то нова кола, доста бих се замислил дали да е дизел, при тея цени на дизела. Може да се замислиш и за такава с фабрична газова. След 01.07 отново ще вдигат акцизи а новите коман рейл дизели са доста капризни и биодизела не им е препоръчителен, без значение дали е Опел, Тойота или ...

Като цяло смятам опела за по-добра (цена/качество) инвестиция.



Късмет в избора!!!



Тема За да не съм голословеннови [re: A4o]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 14:28





Явно и други са на моето мнение



Тема Re: За да не съм голословеннови [re: A4o]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 15:39



Благодаря за мненията,

Относно фабрично сложените газови уредби има ли към момента оферти за нови коли. Екотек на Опел не стават на газ казват хората....



Тема Re: За да не съм голословеннови [re: Жopo]  
Авторxapи (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 15:43



хората казват, че като кихнеш 2000 лв. и екотека става на газ, а май имаше Зафира фабрично на газ.



Тема Re: Астра Класик 1.7 CDTI/80к.с. Vs. Тойота короланови [re: Жopo]  
Авторcopи (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 10:23



Сори за мнението в този форум, но въпреки, че карам опел, трябва да отбележа следното:Тойотоа Корола е по-качествена/и като техника и като изпълнение и като материали/, по-икономична, по-здрава, с по-дълга гаранция и по-скъпа.Така, че всичко е въпрос на кинти и лично мнение.



Тема Re: Астра Класик 1.7 CDTI/80к.с. Vs. Тойота корола D4Dнови [re: A4o]  
Автор PRR (Гневен)
Публикувано15.06.06 11:15



Едно неангажиращо мнение: дори да вдигнат акциаза за бензин/дизел няма да оставят газта да е чак толккова на далавера! ВЕрвай ми!
Иначе карах 4 години на газ (Vectra 1.8MI) и сега карам дизел (виж снимката долу). И двете са 90 коня. Разход (само извънградско, градското е много относително нещо): LPG 8.5-9.5 (7.48-8.36лв/100км), Diesel 4.5-5.0 (7.65-8.5лв/100км). А зимата цените са различни...
Ако сега трябва да избирам: ДИЗЕЛ, ДИЗЕЛ, ДИЗЕЛ!
Поздрави


So What?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.