Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:28 28.04.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема ASTRA vs CIVIC94  
Автор astra_fen_mititaki (0908)
Публикувано12.07.04 23:55



Kolagi kato stana vupros za sustezaniq i az da kaja ne6to!!!!
Predi okolo mesec se begah s edna HONDA CIVIC s dvigatel 1.5VEI ili 1.6 16VGL/neznam koi ot dvata dvigatela to4no/....moita ASTRA e s dvigatel C16NZ.
Ta gonkata stana v mladost1/glavniq bolevard/ na otse4ka okolo 1km.....ta na purva napravo mu skrih topkata....na vtora malko me ponastigna....i kato vkarah tretata na okolo 100km/h zapo4nah pak da go durpam...i taka do 140km/h V kraina smetka go minah gore dolu s edna kola razstoqnie:))))
Vsi4ko tova kato imate predvid, 4e az po princip ne se sustezavam i gledam da ne nastupvam mnogo kolata...i tova mi be6e purvoto sustezanie:))
LEK i BEZAVARIEN PUT NA VSI4KI



Тема Re: ASTRA vs CIVIC94нови [re: astra_fen_mititaki]  
Авторastra1.8nz (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 09:25



bravo, ili tvoita varvi mnogo ili na onzi e zle dvg. vse pak drypnatite sa go pravili. ti na 2-ra i na 3-ta kolko pravish max . i na kolko oborota interesno mi e?



Тема Re: ASTRA vs CIVIC94нови [re: astra1.8nz]  
Автор astra_fen_mititaki (0908)
Публикувано13.07.04 14:25



Ami na vtora okolo 100....moje i pove4e no ne sum q nastupval tolkova mnogo/okolo 5200/. Na treta ne sum gledal kolko moga da vdigna....vdigal sum 130 i sum spiral.A hondata e s perfecten dvigatel...sobstvenika i mnogo si q pazi:))Az moita su6to!!!!!1



Тема Re: ASTRA vs CIVIC94нови [re: astra_fen_mititaki]  
Автор Mr.Overclock (Ония)
Публикувано13.07.04 14:48



Koleg nali ne si viarvate che s 1,6 75ks pravite 100km/h pri 5200ob shtoto takuv film niama. Iavno imate mnogo goliamo otkolnenie na kilometraja:)
astra 1.6 75ks izkluchva na ~ 85km/h vtorata tva e pri 6000ob. do kolkoto si spomniam



Тема Re: ASTRA vs CIVIC94нови [re: Mr.Overclock]  
Автор astra_fen_mititaki (0908)
Публикувано13.07.04 15:02



mai GRESHNO si spomnqsh!!!
Na vtora si vdigam 90 bez nikakvi ogranichiteli i mojeshe i poveche!!!
a oborotite gi kazvam priblizitelno!!!



Тема Re: ASTRA vs CIVIC94нови [re: astra_fen_mititaki]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано13.07.04 15:31



Ами точно затова беше споменато голямото отклонение на скоростомера. За съжаление не рядко се среща грешка над 20%, айде сега смятай



Тема Re: ASTRA vs CIVIC94нови [re: astra_fen_mititaki]  
Автор KaRaM ()
Публикувано13.07.04 15:34



Малеее,
че тя твоята кола като оса била, аз пък си мислех че моя С16NZ е запазен.
Аз тези 90 едва на 3'та бих ги вдигнал, но я жаля колицата, това да не е впрегатен кон да го биеш до кръв с камшика.
Трябва да демонстрираш тази велика Астра.
Хайде лека и безаварийна....

Пожелавам на всеки това, което мисли за мен.


Тема Re: ASTRA vs CIVIC94нови [re: Mr.Overclock]  
Автор vkanev (Vectra C18NZ)
Публикувано13.07.04 15:42



мда, прав си. Преувеличават малко колегите



Тема Re: ASTRA vs CIVIC94нови [re: KaRaM]  
Автор astra_fen_mititaki (0908)
Публикувано13.07.04 15:53



Abe hora az ne vi karam da mi vqrvate..........!!!!!!!!!Koito iska da mi vqrva, koito ne iska da ne vqrva.....!!!!!!
A otnosno skorostomera.....vsi4ko e provereno i NQMA nikakvo otklonenie!!!!!!



Тема Re: ASTRA vs CIVIC94нови [re: astra_fen_mititaki]  
Автор Zender (C20XE)
Публикувано13.07.04 16:14



a na 3-ta sigorno pravi6 160...................



Тема Re: ASTRA vs CIVIC94нови [re: Zender]  
АвторAza (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 16:35



Абе пича с бързия опел , я кажи времена до 100км/ч



Тема Re: ASTRA vs CIVIC94нови [re: Aza]  
Автор355 f1 spider (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 16:52



това е невъзможно моита е същата или не ти работи ограничитела или незнам но 5200 на 2ра триабва да си с няква скоростна кутия непозната досега значи моите гуми са 185/60 14 .....
моита астра е 1.6 c16nz скоростната кутия е f13(пише на самия корпус) и на 2ра ограничителия ми се включва на 90-92км/ч това са кам 6000-6100 оборота на 3та се включва на 135-138км/ч това при сащите обороти на тоз двигател ограничителя на оборотите се вклячва при 6000об/мин

и си провери каква тие кутията. пише с релефни букви върху горния и капак



Тема Re: ASTRA vs CIVIC94нови [re: astra_fen_mititaki]  
АвторClVlC (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 17:08



Iskash li s mene da se pusnesh?
1,6 motor e Civic-a? 5 koli prednina ti davam.



Тема Re: ASTRA vs CIVIC94нови [re: ClVlC]  
АвторAhoi (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 18:07



Po dobre 16 koli prednina mu dai che da ne go chakash mnogo na finala...

Toi pich ili oshte niama knizka i si pravi bazik ili ne si e izpil hapchetata



Тема Яснота по въпросанови [re: astra_fen_mititaki]  
АвторSG (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 18:54



Сега ще ви кажа как точно стоят нещата.
1. Астра_фен_дрън дрън е един сдухан тъпак от моя квартал - има и брат близнак(същия охльов)
2. Астрата е на майка им и те я карат с хиляди уговорки
3. Подариха ми книжката след не знам колко неуспешни опита
4. Не може да кара
5. Тая астра е ебаси бараката (все пак я карат само жени)
6. Той пише тук за да трупа мения във форума само..ако тая астра прави 90 км/ч на втора при 5200 об/мин аз съм султана на Бруней.
7. Тоя мърльо и идея си няма от каране та да победи Хондата, която съм сигурен много-по добра за стартове. Освен брат му да е карал Хондата Смех.....
Баси тъпака НЕ МУ ВЯРВАЙТЕ!!!



Тема Скоро не се бях смял сам в стаята на глас...нови [re: astra_fen_mititaki]  
Автор porcaro (виждам всичко)
Публикувано13.07.04 19:21



ама всички вие сте невероятни. Благодаря ви.
А относно темата - голяма простотия е да се състезаваш в града, още повече в квартал като Младост. Цифрите няма да коментирам, много хора вече го направиха. Ама мислете малко като карате, щот направо сте с единия крак в панделата. И то заслужено.



Тема Re: Скоро не се бях смял сам в стаята на глас...нови [re: porcaro]  
Авторhronos (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 20:36



Приятел искаш ли да пробваш същия номер с Honda 1.3,може и от по задния светофар преди Деница да тръгна аз,А ти от Деница.Ако си верваш имам познат лекар на 4-ти километър,ще ти помогне.И по леко с тия 140 км.че т,ва ти е блозо до максималната скорост.



Тема Айде, още един състезател...нови [re: hronos]  
Автор porcaro (виждам всичко)
Публикувано13.07.04 21:07



ти за сефте ли пишеш по форуми, гледай на кого отговаряш...
Едно не мога да проумея - защо се пънете с тия малолитражки. Ами те са градски автомобили.



Тема Re: Скоро не се бях смял сам в стаята на глас...нови [re: hronos]  
АвторM_TYPE (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 21:11



Хахахахаха аве пи4 ти знае6 ли 4е Сивик 1.5 е 90 кон4ета и ти треат 20 коли за да го биеш до сфетофара ве хахахаха как ме размя хахахахахаха и кви са тези двг-а на Сивик дето си ги измисля6 ве хахахахахаха



Тема Re: ASTRA vs CIVIC94нови [re: astra_fen_mititaki]  
Автор Milky (Опитен)
Публикувано13.07.04 21:24



Батка,аз съм сигурен,че си минал тоя със Civic-а,ама защо забрави да кажеш,че той не знаеше,че се състезавате?



Тема Re: ASTRA vs CIVIC94нови [re: astra_fen_mititaki]  
АвторSmex (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 21:40



Abe toia Civic da ne e bil sprial? Ili po to4no da e daval na zadna kato si go otriazal



Тема Re: ASTRA vs CIVIC94нови [re: Milky]  
Авторtarget (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 21:44



астра фен ли си незнам ама за да драпне6 коя то и да е ХОНДА трябва да има6 два двигателя о6те в багажника 1.6 nz 75 кс. ама ние вси4ки ти верваме ако бие6 коя да е ХОНДА аз 6те ти подаря моята D16Z. по просветените знаят за какво иде ре4 и мезонет в центара на софия ни6то 4е сам от провинцията



Тема Re: ASTRA vs CIVIC94нови [re: astra_fen_mititaki]  
Авторbma (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 22:06



sigurno hondata e bila s 360 i kolega si se obarkal v modela. prodaljavai da darpash hondite i kato se sabudish ...



Тема Re: Айде, още един състезател...нови [re: porcaro]  
Авторhronos (Нерегистриран)
Публикувано14.07.04 00:40



Наистина рядко пиша по форумите и несъм много наясно,като се има в предвид че съм на 31г.не ми отива просто.А относно малолитражката ,незнам каква кола караш но и ти можеш да се включиш в опита.
Ако те итересува пусни си твой мейл да ти пратя снимки да помислиш дали си струва да се пробва некой.
Тва ми е мейла:hrono@bitex.bg



Тема Re: ASTRA vs CIVIC94нови [re: target]  
Автор Milky (Опитен)
Публикувано14.07.04 03:46



А вие с Хондите нещо много се надухте.Гледам раздават се мезонети в центъра на София,коли,... Имал си казваш D16Z,по-просветените знаели за какво иде реч.Ще ти кажа,ето за какво:

92KW(125PS) / 985kg / max-195km/h / 0-100 - 8,8sec / D16Z

И какво толкова се гордееш?Нека видим примерно един Kadett 86год:

85KW(115PS) / 985kg / max-195km/h / 0-100 - 8,8sec / C20NE

Ехеее,какво стана?Същите данни при 10PS по-малко.Е голямото чудо на техниката,дето толкова имаш,че чак разбирачи трябва да сме,та да го оценим.
Хайде със здраве и по-спокойно с надувките.



Тема Re: ASTRA vs CIVIC94нови [re: Milky]  
Автор @ngel (Astra-gas)
Публикувано14.07.04 08:30



Колега Хонда си е Хонда.
Има само "малка" разлика, Хондата е 1.6, а Опела 2.0.
Отделно виж на колко оборота Опела е 115 коня, а Хондата е 125.
Няма кво да си кривим душата. Хонда си е голяма марка.

Лек и безавариен път на всички.


Тема Пичове, май забравихтенови [re: @ngel]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано14.07.04 10:41



че тук хвалим ОПЕЛите

Хондите може да са 1,6 - 125 кс и 2,0 - 300 кс но са си хонди...

Това че някой си се опитал да се състезава с С16NZ със разни други возила е само признак на младост и неопитност.

С16NZ е най-семейният двигател на Опел. Здрав е, има мощност на ниски обороти за баирите, гори малко.

Все едно аз да се състезавам с С14NZ дето е 60 к.с... Хахаха Голямо състезание ще падне - 0-100 км 14 секунди :))) Хората за толкова вдигат 300 :)))

Който иска състезания - да си подготви подобаваща кола...




Тема Обяснявам...нови [re: hronos]  
Автор porcaro (виждам всичко)
Публикувано14.07.04 18:08



Като искаш да отговориш на някое мнение, отваряш го и щракваш горе вдясно на иконката "отговор на това мнение". Ако си прочел няколко мнения и искаш да отговориш на предпоследното например, се връщаш на него и пак с иконката.
Относно малолитражките - и аз карам такава - 1600 см3 обем на двигателя. Разликата е, че не се пъна като вас колко съм велик и бърз. Хич, ама хич не ми пука за снимките на някаква си кола, още по-малко пък смятам да се състезавам с идиоти по улиците на София. Нямам предвид конкретно теб, така че ако искаш не се засягай . Ако искаш пък се засягай.
А ако толкоз си мераклия, можеш да публикуваш снимките и тук. Ако не знаеш как - питай. Хайде със здраве и умната по пътищата.

Редактирано от porcaro на 14.07.04 18:13.



Тема За Milkyнови [re: bma]  
Авторtarget (Нерегистриран)
Публикувано14.07.04 20:44



Приятел супер си с техническите характеристики за Хонда D16Z6 ама ако работиш в някой магазин за продажба на Хонда и ако пропуснеш да кажеш на купувача че Хондата има VTEC той сигурно ще се замисли да ли да си я купи, би предпочел един Опел (като по-мощен) :) , но ако кажеш че Хондата има VTEC само ще ти каже да подготвиш документите на колата и да си тръгва с нея!



Тема Re: Обяснявам...нови [re: porcaro]  
Авторxpoнoc (Нерегистриран)
Публикувано14.07.04 23:44



Ако е 1.6 на Опел той не е за напъване създаден а за туристически цели така че правилно си го ползваш по предназначение.
Не се засягам и 10х за инфото.



Тема Re: ASTRA vs CIVIC94нови [re: Milky]  
Авторxpoнoc (Нерегистриран)
Публикувано14.07.04 23:54



Колега за всичките тия данни си прав и са ти верни данните но защо забрави да споменеш от какъв Литров Обем се постига т,ва при Опел и при Хонда.
единия мотор е 2000 куб. а другия е 1600 куб./см.
или тва не е показателно според теб.
Слаб ход ти беше т,ва май.



Тема Re: ASTRA vs CIVIC94нови [re: xpoнoc]  
Автор Milky (Опитен)
Публикувано15.07.04 01:38



Какво значение има,дали двигателя е 1.6 или 2.0 литра,като и двата горят еднакво,при еднакви по тегло автомобили-ускорението е еднакво,развиват еднаква макс.скорост.И какво показателно има в това,че работния обем на Honda е по-малък???По-показателното е,че по-слабия с 10к.с двигател на OPEL,дава същите показатели на автомобила,а също така е по еластичен в ниските обороти.Със сравнението на двата автомобила в предишното ми изказване,изках да покажа на колегата със Civic-a,че нищо особено няма в тая Honda,дето само разбирачите знаели каква е.
А,че Honda си е марка-марка си е и то яка,но не подценявайте OPEL.



Тема Re: ASTRA vs CIVIC94нови [re: astra_fen_mititaki]  
АвторBAl HUl : ) (Нерегистриран)
Публикувано17.07.04 01:16



" PI4 " - FANI SI NE SU6TESTVUVA6TIAT opel I HODI NA SELO PRI GOVEDATA DA GI RAZPRAVIA6 TEIA TAPOTII !!!!!!!!!!!!

SIGURNO SI BIL ZASTANAL DO NEKOE POLSKO FIAT4E I SI BIL NA DVA SPRAITA I TI E IZGLEJDALO KATO CIVIC !?!?!??!??????



Тема Re: ASTRA vs CIVIC94нови [re: Milky]  
АвторBAl HUl : ) (Нерегистриран)
Публикувано17.07.04 01:28



OPEL ???????????? - SMURDIIIIIIIIIIIIII !!!!!!!!!!!!!
DAJE I " BEGA4ITE " S GOLFOVETE SI SLAGAT LEPENKI KAK EDNO MOM4ENCE PREPIKVA EMBLEMATA NA TAKA " DOBRIAT " OPEL !!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: ASTRA vs CIVIC94нови [re: BAl HUl : )]  
Автор The Best FORMAN (Dr.Ivanov)
Публикувано17.07.04 07:34



Много цветущ начи на изразяване имаш , а и граматиката ти е много чужда ...
явно ти си първия сел....н , който се впечатлил от всички тез глупости за 9000 - 10000 оборота
Чети си там в дупката , където се помещаваш , но не ни тормози с писанията си

Ни мъ глей че съм кат фафла в раминиете знам фатки


Тема Re: ASTRA vs CIVIC94нови [re: The Best FORMAN]  
Авторpetrakiev (Нерегистриран)
Публикувано17.07.04 13:27



Вижте момчета, това всичкото са глупости АЗ сум карал хонда 1,6 витек просто това нещо ще прескочи както си иска бектри астри и калибри по 2000 кубика, какво остава за 1,6 вие маи не си вярвате много а ? Хондата е на 100 за 7 сек, а астрата познаите на колко - точно така на 14 .На 400 метра ще я бие с половин дължина. То фенове фенове ама будете малко реалисти.



Тема Re: ASTRA vs CIVIC94нови [re: petrakiev]  
АвторHahah (Нерегистриран)
Публикувано17.07.04 15:19



абе пич кфо се пенявиш с тая хонда 1.6?
и не дранкай глупости че ше бяхяш астра 2.0 или калибра.
усети се малко пак ти.че хонда сивик е добра факт е.само не преувеличавай.
а бтв ходи с тая толкова добра хонда на божурище и се пусни с/у астрата от Перник. Тя е 1.8



Тема Re: ASTRA vs CIVIC94нови [re: Hahah]  
Автор The Best FORMAN (Dr.Ivanov)
Публикувано17.07.04 16:54



Приятелю незнам доколко си в час с автомобилите , но япончетата открай време цедят невероятни коне от смешни кубатури , които отгоренавсичко и много вървят и са високооборотни и т.н. , а наще дрънгели са като валяци в сравнение с тях па било то и тунинговани и аз карам Опел знам му възможностите и не мисля , че трябва да се дърляш с колегата баш по тоз повод
Само за сведение мога да ти кажа , че Мазда 626 Купе /79 та година/ прави от 0 до 100 за скромните 9 сек

Ни мъ глей че съм кат фафла в раминиете знам фатки


Тема The Best FORMANнови [re: The Best FORMAN]  
АвторHehah (Нерегистриран)
Публикувано17.07.04 19:54



Mislq che sam dosta dobre na qsno za japan car`z.I sam im daje golqm fen.Ama mi e pisnalo da mi se fali nqkoi s nqkfa kola kolko bila byrza i da q sravnqva samo s drugi.
A kolkoto do astra_fen_mititaki ne mu obrashtaite vnimanie, typo e da se vodqt takiva sporove:)
Aide nqma da pisha poveche che she spomena pak neshto za hondata..;)



Тема Re: ASTRA vs CIVIC94нови [re: The Best FORMAN]  
АвторBAl HUl : ) (Нерегистриран)
Публикувано23.07.04 01:45



DA ME PRO6TAVA6 ZA NEGRAMOTNOTO PISANE - MOJE I TI DA HODI6 S ONZI PI4 ZAEDNO ( NA SELO PRI RAZBIRA4ITE ) TAMUN 6SE RU4KATE PO PUTIA S TEGAVITE SI REZA4KI !!!!!!!!!! NA4I V TVA BIL PROBLEMA - 4E MNOGO CVETU6TO SUM SE IZRAZIAVAL I 4E PI6A NEGRAMOTNO , A TVA 4E NEKUV ZADRUSTEN SME6KO RUSI NEKVI EBAAAAAAAAAATI GLUPOSTITE......... NEMA ZNA4ENIE - VIE TUKA MAI VSI4KITE STE TAKIVA RAZBIRA4I!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: ASTRA vs CIVIC94нови [re: BAl HUl : )]  
Автор HlTMANМодератор (The DarkSoul)
Публикувано23.07.04 11:30



Айде стига толкова ..

За хонда в клуб хонда .. тук за Опел

WWell BE COOL



Тема Re: ASTRA vs CIVIC94нови [re: HlTMAN]  
АвторBAl HUl : ) (Нерегистриран)
Публикувано23.07.04 22:37



ДОБРЕ !!!!!!!!!! МИР ДА БЪДЕ !!!!!!!!!!!!!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.